wpresidence - en to cs_CZ translation catalogue (1936 entries)

en:  (*only numbers)
cs_CZ: (* pouze čísla)

en:  Custom title instead of Multi Unit label(*for sub unit).
cs_CZ: Vlastní název namísto označení více jednotek (* pro podjednotku).

en:  Custom title instead of Multi Unit label.
cs_CZ: Vlastní název namísto označení Multi Unit.

en:  Custom title instead of Property Address label.
cs_CZ: Vlastní název namísto vlastního adresního štítku.

en:  Featured Payment
cs_CZ: Doporučená platba

en:  If your question is not here, please go to http://support.wpestate.org, create an account and post a ticket. The registration is simple and as soon as you send a ticket we are notified. We usually answer in the next 24h (except weekends). Please use this system and not the email. It will help us answer your questions much faster. Thank you!
cs_CZ: Pokud vaše otázka není tady, přejděte na http://support.wpestate.org, vytvořte si účet a vložte jízdenku. Registrace je jednoduchá a okamžitě po odeslání letenky jsme informováni. Obvykle odpovídáme v příštích 24h (kromě víkendů). Použijte tento systém, nikoliv e-mail. Pomůže nám odpovědět na vaše otázky mnohem rychleji. Děkuji!

en:  Linkedin page link, with https://
cs_CZ: Odkaz na stránku Linkedin s adresou https: //

en:  Order in listing page
cs_CZ: Objednejte na stránce s výpisem

en:  Select the splash page type.
cs_CZ: Zvolte typ úvodní stránky.

en:  Slider Images
cs_CZ: Slider snímků

en:  You can upload maximum %s images
cs_CZ: Můžete nahrát maximální %s obrázky

en:  click to add currency
cs_CZ: klepnutím přidejte měnu

en:  click to add field
cs_CZ: klepnutím přidejte pole

en:  days ago
cs_CZ: před pár dny

en:  equal with
cs_CZ: rovná se

en:  has
cs_CZ: má

en:  hours ago
cs_CZ: před hodinami

en:  in
cs_CZ: v

en:  minutes ago
cs_CZ: minutu před

en:  on
cs_CZ: na

en:  package on
cs_CZ: balíček zapnutý

en:  seconds ago
cs_CZ: před několika vteřinami

en:  similar with
cs_CZ: podobné s

en:  the list of countries where Yelp is available.
cs_CZ: seznamu zemí, kde je k dispozici služba Yelp.

en: %s (Invalid)
cs_CZ:  %s (Neplatný)

en: %s (Pending)
cs_CZ:  %s (Čekající)

en: %sActivate the Envato Market plugin%s to get updates for your ThemeForest and CodeCanyon items.
cs_CZ:  %sActivate Envato Market plugin %s získat aktualizace pro položky ThemeForest a CodeCanyon.

en: %sInstall the Envato Market plugin%s to get updates for your ThemeForest and CodeCanyon items.
cs_CZ:  %sInstalace pluginu %s Envato Market získáte aktualizace pro položky ThemeForest a CodeCanyon.

en: &laquo; Older Comments
cs_CZ: &quot; Starší komentáře

en: (only numbers)
cs_CZ: (pouze čísla)

en: * At least 1 image is required for a valid submission.Minimum size is 500/500px.
cs_CZ: * Minimálně 1 obrázek je vyžadován pro platné odeslání.Minimální velikost je 500 / 500px.

en: ** Double click on the image to select featured.
cs_CZ: ** Dvojitým kliknutím na obrázek vyberte funkci.

en: *** Change images order with Drag & Drop.
cs_CZ: *** Změna pořadí snímků pomocí funkce Drag &amp; Drop.

en: **** PDF files upload supported as well.
cs_CZ: **** Podporované jsou také soubory PDF.

en: ***** Images might take longer to be processed.
cs_CZ: ***** Obrázky mohou trvat déle, než budou zpracovány.

en: ***Please understand that we cannot add here color controls for all theme elements & details. Doing that will result in a overcrowded and useless interface. These small details need to be addressed via custom css code
cs_CZ: *** Prosím, uvědomte si, že zde nelze přidávat barevné ovládací prvky pro všechny prvky a detaily motivů. To bude mít za následek přeplněné a zbytečné rozhraní. Tyto malé detaily je třeba oslovit pomocí vlastního css kódu

en: *Address
cs_CZ: *Adresa

en: *After you change the password you will have to login again.
cs_CZ: * Po změně hesla se budete muset znovu přihlásit.

en: *Do not duplicate labels and make sure search fields do not contradict themselves
cs_CZ: * Nepoužívejte duplikáty štítků a ujistěte se, že pole hledání nejsou v rozporu sami

en: *Hold CTRL for multiple selection
cs_CZ: * Podržte klávesu CTRL pro více výběrů

en: *Hold CTRL for multiple selection.
cs_CZ: * Podržte klávesu CTRL pro více výběrů.

en: *Labels will not apply for taxonomy dropdowns fields
cs_CZ: * Štítky se nepoužijí pro dropdowns pole taxonomie

en: *Title (mandatory)
cs_CZ: * Název (povinné)

en: *minimum 500px x 500px
cs_CZ: * minimálně 500 x 500 pixelů

en: 1. Description
cs_CZ: 1. Popis

en: 1. If you are NOT using "Ultimate Addons for Visual Composer" please disable it or just disable the modules you don't use. It will reduce the size of javascript files you are loading and increase the site speed!
cs_CZ: 1. Pokud nepoužíváte &quot;Ultimate Addons for Visual Composer&quot;, deaktivujte ho nebo pouze vypněte moduly, které nepoužíváte. Snižuje velikost souborů javascript, které načítáte, a zvyšuje rychlost webu!

en: 100% width column
cs_CZ: Sloupec 100% šířka

en: 2 columns: 1/3 + 2/3
cs_CZ: 2 sloupce: 1/3 + 2/3

en: 2 columns: 2/3 + 1/3
cs_CZ: 2 sloupce: 2/3 + 1/3

en: 2 equal columns
cs_CZ: 2 stejné sloupce

en: 2. Media
cs_CZ: 2. Média

en: 2. Use the EWWW Image Optimizer (or WP Smush IT) plugin to optimise images- optimised images increase the site speed.
cs_CZ: 2. Použijte plugin EWWW Image Optimizer (nebo WP Smush IT) pro optimalizaci obrázků optimalizovaných obrazů, čímž se zvýší rychlost stránky.

en: 3 columns: 1/2 + 1/4 + 1/4
cs_CZ: 3 sloupce: 1/2 + 1/4 + 1/4

en: 3 columns: 1/4 + 1/2 + 1/4
cs_CZ: 3 sloupce: 1/4 + 1/2 + 1/4

en: 3 columns: 1/4 + 1/4 + 1/2
cs_CZ: 3 sloupce: 1/4 + 1/4 + 1/2

en: 3 equal columns
cs_CZ: 3 stejné sloupce

en: 3. Create a free account on Cloudflare (https://www.cloudflare.com/) and use this CDN.
cs_CZ: 3. Vytvořte bezplatný účet Cloudflare (https://www.cloudflare.com/) a použijte tento CDN.

en: 3. Location
cs_CZ: 3. Umístění

en: 4 equal columns
cs_CZ: 4 stejné sloupce

en: 4. Details
cs_CZ: 4. Podrobnosti

en: 4. If you are using custom categories make sure you are adding the custom pins images on Theme Options -> Map -> Pin Management. The site will get slow if it needs to look for images that don't exist.
cs_CZ: 4. Používáte-li vlastní kategorie, ujistěte se, že přidáváte obrázky vlastních vývodů na téma Možnosti -&gt; Mapa -&gt; Správa pinů. Místo bude pomalé, pokud potřebuje hledat snímky, které neexistují.

en: 5. Amenities
cs_CZ: 5. Vybavení

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
cs_CZ: <span class="meta-nav">←</span> Starší příspěvky

en: A high number will increase the response time and server load. Use a number that works for your current hosting situation. Put -1 for all pins.
cs_CZ: Vysoké číslo zvýší dobu odezvy a zatížení serveru. Použijte číslo, které funguje pro vaši současnou hostitelskou situaci. Položte -1 pro všechny kolíky.

en: A new agent was added on %website_url.
    Username: %user_profile
cs_CZ: Na% website_url byl přidán nový agent. Uživatelské jméno:% user_profile

en: A new password was sent via email!
cs_CZ: Nové heslo bylo zasláno e-mailem!

en: A password will be e-mailed to you
cs_CZ: Heslo vám bude posláno emailem

en: A user updated his profile on %website_url.
    Username: %user_profile
cs_CZ: Uživatel aktualizoval svůj profil na% website_url. Uživatelské jméno:% user_profile

en: ADD PROPERTY
cs_CZ: PŘIDAT HMOTNOST

en: About Me
cs_CZ: O mně

en: About Me
cs_CZ: O mně

en: About Us
cs_CZ: O nás

en: Account Downgraded
cs_CZ: Účet nižší

en: Account Downgraded on %website_url
cs_CZ: Účet byl snížen na %site_url

en: Action Categories
cs_CZ: Kategorie akcí

en: Action Category
cs_CZ: Kategorie akce

en: Activate
cs_CZ: aktivovat

en: Active
cs_CZ: Aktivní

en: Active Life
cs_CZ: Aktivní život

en: Add Agent on Sidebar
cs_CZ: Přidat agenta na bočním panelu

en: Add Currencies for Multi Currency Widget.
cs_CZ: Přidat měny pro více měn Widget.

en: Add Custom Field
cs_CZ: Přidat vlastní pole

en: Add Listing
cs_CZ: Přidat záznam

en: Add New Agent
cs_CZ: Přidat nový agent

en: Add New Custom Field
cs_CZ: Přidat nové vlastní pole

en: Add New Element in Features and Amenities
cs_CZ: Přidejte nový prvek do funkcí a možností

en: Add New Page
cs_CZ: Přidat novou stránku

en: Add New Property
cs_CZ: Přidat nové vlastnosti

en: Add a little more info about your property.
cs_CZ: Přidejte trochu více informací o vaší nemovitosti.

en: Add just the video ID from the vimeo or youtube url.
cs_CZ: Přidejte pouze ID videa z adresy vimeo nebo youtube.

en: Add logo margin top number.
cs_CZ: Přidejte nejvyšší číslo loga.

en: Add new Google Maps pins for actions & categories combined (example: 'apartments in sales')
cs_CZ: Přidejte nové ikony služby Google Maps pro kombinované akce a kategorie (příklad: apartmány v prodeji)

en: Add new Google Maps pins for single actions / single categories.
cs_CZ: Přidejte nové piny Google Maps pro jednotlivé akce / jednotlivé kategorie.

en: Add new Google Maps pins for single actions / single categories. For speed reason, you MUST add pins if you change categories and actions names.
cs_CZ: Přidejte nové piny Google Maps pro jednotlivé akce / jednotlivé kategorie. Z důvodů rychlosti musíte přidávat kolíky, pokud změníte názvy kategorií a akcí.

en: Add some information about you.
cs_CZ: Přidejte o vás nějaké informace.

en: Add some information about your agency.
cs_CZ: Přidejte informace o vaší agentuře.

en: Add some information about yourself.
cs_CZ: Přidejte některé informace o sobě.

en: Add the image for the contact page contact area. Minim 350px wide for a nice design.
cs_CZ: Přidejte obrázek pro oblast kontaktů kontaktních stránek. Minimální šířka 350 pixelů pro pěkný design.

en: Add this code in your .httaces file(copy paste at the end). It will activate the browser cache and speed up your site.
cs_CZ: Přidejte tento kód do vašeho souboru .httaces (zkopírujte vložené na konci). Aktivuje cache prohlížeče a urychlí váš web.

en: Add your contact information.
cs_CZ: Přidejte své kontaktní údaje.

en: Add your own currency for Wire payments.
cs_CZ: Přidejte svou vlastní měnu pro platební poplatky.

en: Add your social media information.
cs_CZ: Přidejte informace o sociálních médiích.

en: Add, edit or delete property custom fields.
cs_CZ: Přidání, úprava nebo odstranění vlastních polí vlastností.

en: Adding a price will make it easier for users to find your property in search results.
cs_CZ: Přidáním ceny uživatelům usnadní hledání vlastností ve výsledcích vyhledávání.

en: Address
cs_CZ: Adresa

en: Admin - Expired Listing
cs_CZ: Admin - Výsledek uplynula

en: Admin - New wire Transfer
cs_CZ: Správce - Nový drátový převod

en: Admin Should approve the reviews
cs_CZ: Admin by měl schválit recenze

en: Adress:
cs_CZ: Adresa:

en: Advanced
cs_CZ: Pokročilý

en: Advanced Search
cs_CZ: pokročilé vyhledávání

en: Advanced Search
cs_CZ: pokročilé vyhledávání

en: Advanced Search Background Color
cs_CZ: Pokročilé vyhledávání Barva pozadí

en: Advanced Search Background color Opacity
cs_CZ: Pokročilé vyhledávání Barva pozadí Neprůhlednost

en: Advanced Search Colors
cs_CZ: Rozšířené hledání Barvy

en: Advanced Search Fields Font Color
cs_CZ: Pokročilé vyhledávání Políčka Barva písma

en: Advanced Search Font Color
cs_CZ: Pokročilé vyhledávání Barva písma

en: Advanced Search Form
cs_CZ: Formulář rozšířeného vyhledávání

en: Advanced Search Settings
cs_CZ: Pokročilé nastavení vyhledávání

en: Advanced Search Type ?
cs_CZ: Rozšířené vyhledávání Typ?

en: Afghanistan
cs_CZ: Afghánistán

en: After Price Label (ex: "/month")
cs_CZ: Po označení ceny (např .: &quot;/ měsíc&quot;)

en: After adding a new feature,  make sure you select it to be part of the property submission form from Membership -> Property Submission Page.
cs_CZ: Po přidání nové funkce nezapomeňte, že jste ji zvolili jako součást formuláře pro zaslání vlastnictví z Členství -&gt; Vlastní stránka.

en: Agencies in
cs_CZ: Agentury v České republice

en: Agency
cs_CZ: Agentura

en: Agency Action Category Page
cs_CZ: Kategorie aktivity agentury

en: Agency Area Page
cs_CZ: Oblast agentury

en: Agency Area/Categories
cs_CZ: Oblast agentury / kategorie

en: Agency Category Page
cs_CZ: Kategorie kategorie agentury

en: Agency City Page
cs_CZ: Agentura Město

en: Agency County/State Page
cs_CZ: Agentura krajská / státní strana

en: Agency Details
cs_CZ: Podrobnosti agentury

en: Agency Location
cs_CZ: Umístění agentury

en: Agency Name
cs_CZ: Název agentury

en: Agency Page
cs_CZ: Agentura

en: Agency Reviews
cs_CZ: Hodnocení agentury

en: Agent
cs_CZ: Činidlo

en: Agent Action Category Page
cs_CZ: Kategorie aktivity agentů

en: Agent Area Page
cs_CZ: Oblast oblasti agentů

en: Agent Area/Categories
cs_CZ: Oblast agenta / kategorie

en: Agent Categories Page
cs_CZ: Kategorie agentů

en: Agent City Page
cs_CZ: Agent Město

en: Agent County/State Page
cs_CZ: Agentská krajská / státní strana

en: Agent Custom Data
cs_CZ: Vlastní data agenta

en: Agent Details
cs_CZ: Podrobnosti agentu

en: Agent Page
cs_CZ: Agentová stránka

en: Agent Password
cs_CZ: Agentské heslo

en: Agent Reviews
cs_CZ: Hodnocení agentů

en: Agent Sidebar Position
cs_CZ: Poloha postranního panelu agenta

en: Agent Unit/Card min height
cs_CZ: Agent jednotka / výška min. Karty

en: Agent Unit/Card min height(works on agent lists and agent taxonomy)
cs_CZ: Agentová jednotka / min. Výška karty (pracuje na seznamu agentů a taxonomii agenta)

en: Agent Username
cs_CZ: Uživatelské jméno agenta

en: Agent custom data
cs_CZ: Vlastní data agentů

en: Agent list
cs_CZ: Seznam agentů

en: Agent need a first & last name
cs_CZ: Agent potřebuje jméno a příjmení

en: Agent page Sidebar
cs_CZ: Stránka agenta Boční panel

en: Agent profile edited
cs_CZ: Úprava profilu agenta

en: Agent was added... You will be redirected to your agent list...
cs_CZ: Agent byl přidán ... Budete přesměrováni na seznam vašich agentů ...

en: Agents in
cs_CZ: Agenti v

en: Albania
cs_CZ: Albánie

en: Algeria
cs_CZ: Alžírsko

en: All
cs_CZ: Všechno

en: All Actions
cs_CZ: Všechny akce

en: All Areas
cs_CZ: Všechny oblasti

en: All Cities
cs_CZ: Všechna města

en: All Counties/States
cs_CZ: Všechny kraje / státy

en: All Countries
cs_CZ: Všechny země

en: All Types
cs_CZ: Všechny typy

en: All installations and activations have been completed.
cs_CZ: Všechna instalace a aktivace byly dokončeny.

en: All installations have been completed.
cs_CZ: Všechna zařízení byla dokončena.

en: All plugins installed and activated successfully. %s
cs_CZ: Všechny pluginy byly nainstalovány a úspěšně aktivovány.  %s

en: Allow login via Facebook ?
cs_CZ: Povolit přihlášení přes Facebook?

en: Allow login via Google ?
cs_CZ: Povolit přihlášení přes Google?

en: Allow login via Yahoo ?
cs_CZ: Povolit přihlášení přes Yahoo?

en: Allow login via Yahoo ?
cs_CZ: Povolit přihlášení přes Yahoo?

en: Allowed Files
cs_CZ: Povolené soubory

en: Amenities and Features
cs_CZ: Vybavení a vlastnosti

en: Amenities and Features for Advanced Search?
cs_CZ: Vybavení a funkce pro pokročilé vyhledávání?

en: American Samoa
cs_CZ: Americká Samoa

en: Amount Financed:
cs_CZ: Financovaná částka:

en: Amount:
cs_CZ: Množství:

en: An email with the generated password was sent!
cs_CZ: Bylo odesláno e-mail s vygenerovaným heslem!

en: Annual cost of Loan:
cs_CZ: Roční náklady na úvěr:

en: Antarctica
cs_CZ: Antarktida

en: Antigua and Barbuda
cs_CZ: Antigua a Barbuda

en: Any
cs_CZ: Žádný

en: Any custom parameters for agent
cs_CZ: Vlastní parametry agentů

en: Appearance
cs_CZ: Vzhled

en: Applies for global header media with google maps, except advanced search results, properties list and taxonomies pages.
cs_CZ: Platí pro globální média s hlavičkami pomocí map google, kromě pokročilých výsledků vyhledávání, seznamů vlastností a stránek taxonomie.

en: Applies for global header media with google maps. Add only numbers (ex: -74.155058).
cs_CZ: Platí pro globální média s hlavičkami pomocí map google. Přidat pouze čísla (např .: -74.155058).

en: Applies for global header media with google maps. Add only numbers (ex: 40.577906).
cs_CZ: Platí pro globální média s hlavičkami pomocí map google. Přidat pouze čísla (např. 40.577906).

en: Applies for header google maps when set as global header media type, except property page.
cs_CZ: Platí pro hlavičkové mapy Google, pokud je nastaven jako globální typ média záhlaví, kromě stránky s vlastnostmi.

en: Applies for header google maps when set as global header media type.
cs_CZ: Platí pro hlavičky google maps při nastavení jako globální typ média záhlaví.

en: Approved Listings
cs_CZ: Schválené záznamy

en: Archives
cs_CZ: Archiv

en: Are you sure you want to delete this?
cs_CZ: Opravdu chcete toto smazat?

en: Are you sure you wish to delete
cs_CZ: Opravdu chcete smazat

en: Are you sure you wish to delete?
cs_CZ: Opravdu chcete smazat?

en: Area
cs_CZ: Plocha

en: Armenia
cs_CZ: Arménie

en: Arts & Entertainment
cs_CZ: Umění a zábava

en: Australia
cs_CZ: Austrálie

en: Austria
cs_CZ: Rakousko

en: Automotive
cs_CZ: Automobilový průmysl

en: Available Units
cs_CZ: Dostupné jednotky

en: Available version:
cs_CZ: Dostupná verze:

en: Azerbaijan
cs_CZ: Ázerbajdžán

en: Back to Login
cs_CZ: Zpět k přihlášení

en: Background Color
cs_CZ: Barva pozadí

en: Background for Footer
cs_CZ: Pozadí pro zápatí

en: Bahamas
cs_CZ: Bahamy

en: Bahrain
cs_CZ: Bahrajnu

en: Bangladesh
cs_CZ: Bangladéš

en: Bathrooms
cs_CZ: Koupelny

en: Bathrooms (*only numbers)
cs_CZ: Koupelny (* pouze čísla)

en: Bathrooms High to Low
cs_CZ: Koupelny vysoké až nízké

en: Bathrooms Low to high
cs_CZ: Koupelny Nízké až vysoké

en: Baths:
cs_CZ: Koupelny:

en: Baths:
cs_CZ: Koupelny:

en: Beauty & Spas
cs_CZ: Krása a lázně

en: Because of that, properties or categories may not appear immediately on your site.
cs_CZ: Z tohoto důvodu se vlastnosti nebo kategorie nemusí na vašem webu zobrazovat ihned.

en: Bedrooms
cs_CZ: Ložnice

en: Bedrooms (*only numbers)
cs_CZ: Ložnice (* pouze čísla)

en: Bedrooms High to Low
cs_CZ: Ložnice vysoké až nízké

en: Bedrooms Low to high
cs_CZ: Ložnice Nízká až vysoká

en: Before Price Label (ex: "from ")
cs_CZ: Před cenovým štítkem (např. &quot;Od&quot;)

en: Belarus
cs_CZ: Bělorusko

en: Belgium
cs_CZ: Belgie

en: Bermuda
cs_CZ: Bermudy

en: Bhutan
cs_CZ: Bhútán

en: Billing Type
cs_CZ: Typ fakturace

en: Blog Archives
cs_CZ: archiv blogu

en: Blog Category/Archive List type
cs_CZ: Kategorie blogu / typu seznamu archivů

en: Blog Category/Archive Sidebar
cs_CZ: Blog Kategorie / Archiv postranního panelu

en: Blog Category/Archive Sidebar Position
cs_CZ: Kategorie blogu / postavení postranního panelu

en: Blog Unit/Card min height
cs_CZ: Jednotka blogu / Výška karty min

en: Blog Unit/Card min height
cs_CZ: Jednotka blogu / Výška karty min

en: Bolivia
cs_CZ: Bolívie

en: Border Bottom Header Height
cs_CZ: Hloubka záhlaví dolní hrany

en: Border Bottom Header Height in px
cs_CZ: Hloubka záhlaví dolní hrany v px

en: Border Bottom Sticky Header Height
cs_CZ: Hloubka slepé hlavičky na horním okraji

en: Border Bottom Sticky Header Height px
cs_CZ: Hrana dolní Sticky Header Height px

en: Border Color
cs_CZ: Barva okraje

en: Border Corner Radius
cs_CZ: Poloměr hranice rohu

en: Border Corner Radius for unit elements, like property unit, agent unit or blog unit etc
cs_CZ: Poloměr okraje rohů pro prvky jednotky, jako je jednotka vlastnictví, jednotka agenta nebo jednotka blogu atd

en: Bosnia and Herzegowina
cs_CZ: Bosně a Hercegowině

en: Bouvet Island
cs_CZ: Ostrov Bouvet

en: Box Shadow on elements like property unit
cs_CZ: Box Shadow na prvcích, jako je jednotka majetku

en: Box Shadow on elements like property unit. Type none for no shadow or put the css values like  0px 2px 0px 0px rgba(227, 228, 231, 1)
cs_CZ: Box Shadow na prvcích, jako je jednotka majetku. Zadejte žádný pro žádný stín nebo vložte hodnoty css jako 0px 2px 0px 0px rgba (227, 228, 231, 1)

en: Boxed Content Background Color
cs_CZ: Barevný obsah pozadí v krabičce

en: Brazil
cs_CZ: Brazílie

en: Breadcrumbs, Meta and Second Line Font Color
cs_CZ: Drobné barvy, barva Meta a druhá čára písma

en: British Indian Ocean Territory
cs_CZ: Britské území Indického oceánu

en: Bulgaria
cs_CZ: Bulharsko

en: Buy new license
cs_CZ: Koupit novou licenci

en: CSS Classes (optional)
cs_CZ: Třídy CSS (volitelné)

en: Cache was cleared
cs_CZ: Cache byla vymazána

en: Calendar
cs_CZ: Kalendář

en: Cambodia
cs_CZ: Kambodža

en: Cameroon
cs_CZ: Kamerun

en: Can\t create user with this credentials
cs_CZ: Nemůže vytvořit uživatele s těmito pověřeními

en: Canada
cs_CZ: Kanada

en: Cancel
cs_CZ: zrušení

en: Cancel Reply
cs_CZ: Zrušit odpověď

en: Cape Verde
cs_CZ: Kapverdy

en: Categories
cs_CZ: Kategorie

en: Category
cs_CZ: Kategorie

en: Category Archives: %s
cs_CZ: Kategorie Archivy: %s

en: Category:
cs_CZ: Kategorie:

en: Category:
cs_CZ: Kategorie:

en: Cayman Islands
cs_CZ: Kajmanské ostrovy

en: Central African Republic
cs_CZ: Středoafrická republika

en: Change Colors
cs_CZ: Změnit barvy

en: Change Password
cs_CZ: Změnit heslo

en: Change log
cs_CZ: Změnit protokol

en: Cheatin&#8217; huh?
cs_CZ: Cheatin &#39;huh?

en: China
cs_CZ: Čína

en: Choose the theme layout: wide or boxed.
cs_CZ: Zvolte rozložení motivu: široká nebo zaškrcená.

en: Christmas Island
cs_CZ: Vánoční ostrov

en: City
cs_CZ: Město

en: Clear theme cache after demo import is complete!
cs_CZ: Vymazání mezipaměti motivů po dokončení importu demo!

en: Close Street View
cs_CZ: Zavřete Street View

en: Cocos (Keeling) Islands
cs_CZ: Kokosové (Keelingské) ostrovy

en: Colombia
cs_CZ: Kolumbie

en: Comment
cs_CZ: Komentář

en: Comment navigation
cs_CZ: Komentářová navigace

en: Comments are closed.
cs_CZ: Diskuze je uzavřena.

en: Comoros
cs_CZ: Komory

en: Company Address
cs_CZ: adresa společnosti

en: Company Name
cs_CZ: Jméno společnosti

en: Company name for contact page
cs_CZ: Název společnosti pro kontaktní stránku

en: Company phone number.
cs_CZ: Telefonní číslo společnosti.

en: Company skype
cs_CZ: Společnost skype

en: Compare
cs_CZ: Porovnejte

en: Compare Listings
cs_CZ: Porovnejte nabídky

en: Confirm New Password
cs_CZ: Potvrďte nové heslo

en: Confirm your ACCOUNT DELETION request! Clicking the button below will delete your account and data. This means you will no longer be able to login to your account and access your account information: My Profile, My Properties, Inbox, Saved Searches and Messages. This operation CAN NOT BE REVERSED!
cs_CZ: Potvrďte žádost o zrušení účtu! Kliknutím na tlačítko níže bude váš účet a údaje smazány. To znamená, že se již nebudete moci přihlásit k účtu a získat přístup k informacím o vašem účtu: Můj profil, Moje vlastnosti, Doručená pošta, Uložená hledání a Zprávy. Tato operace NEMŮŽE BÝT REVERSE!

en: Congo
cs_CZ: Kongo

en: Congo, the Democratic Republic of the
cs_CZ: Kongo, Demokratická republika Kongo

en: Connecting to Paypal! Please wait...
cs_CZ: Připojení k PayPal! Prosím, čekejte...

en: Contact 7 Settings
cs_CZ: Kontakt 7 Nastavení

en: Contact Me
cs_CZ: Kontaktujte mě

en: Contact Page - Company HQ Latitude
cs_CZ: Kontaktní stránka - hlavní kancelář firmy Latitude

en: Contact Page - Company HQ Longitude
cs_CZ: Kontaktní stránka - HQ délky společnosti

en: Contact Page Details
cs_CZ: Podrobnosti stránky kontaktu

en: Contact Us
cs_CZ: Kontaktujte nás

en: Contact form 7 code for agent
cs_CZ: Kontaktní formulář 7 Kód pro agent

en: Contact form 7 code for agent (ex: [contact-form-7 id="2725" title="contact me"])
cs_CZ: Kontaktní formulář 7 kód agentu (např. [Kontakt-form-7 id = &quot;2725&quot; title = &quot;kontaktujte mě&quot;))

en: Contact form 7 code for contact page
cs_CZ: Kontaktní formulář 7 Kód pro kontaktní stránku

en: Contact form 7 code for contact page template (ex: [contact-form-7 id="2725" title="contact me"])
cs_CZ: Kontaktní formulář 7 kód šablony kontaktních stránek (např. [Kontakt-form-7 id = &quot;2725&quot; title = &quot;kontaktujte mě&quot;))

en: Contact me
cs_CZ: Kontaktujte mě

en: Container Styles( *set custom styles for mega menu container only:.  Ex: background position, background repeat )
cs_CZ: Kontejnerové styly (* nastavte vlastní styly pouze pro kontejnery mega menu: Ex: pozici pozadí, opakované pozadí)

en: Content Area Background Color
cs_CZ: Barva pozadí oblasti obsahu

en: Content Area Internal Padding
cs_CZ: Interní výplň obsahu oblasti

en: Content Area Internal Padding (top,left,bottom,right)
cs_CZ: Interní výplň obsahu oblasti (horní, levý, spodní, pravý)

en: Content Background Color
cs_CZ: Barva pozadí obsahu

en: Content Button Background
cs_CZ: Obsah tlačítka pozadí

en: Content Text Color
cs_CZ: Barva textu obsahu

en: Content Width (In Percent)
cs_CZ: Šířka obsahu (v procentech)

en: Content for
cs_CZ: Obsah pro

en: Continue
cs_CZ: Pokračovat

en: Continue Reading
cs_CZ: Pokračovat ve čtení

en: Controls circle radius value for user geolocation pin. Type only numbers (ex: 400).
cs_CZ: Ovládá hodnotu poloměru kruhu pro čip geolokace uživatele. Zadejte pouze čísla (např. 400).

en: Conversation started by you
cs_CZ: Konverzace, kterou jste zahájili

en: Cook Islands
cs_CZ: Cookovy ostrovy

en: Copy/paste below the custom map style code.
cs_CZ: Zkopírujte / vložte pod vlastní kód stylu mapy.

en: Copy/paste the iframe code of your property video tour.
cs_CZ: Zkopírujte / vložte kód iframe z vaší prohlídky s nemovitostmi.

en: Copyright Message
cs_CZ: Autorská zpráva

en: Costa Rica
cs_CZ: Kostarika

en: Cote d'Ivoire
cs_CZ: Pobřeží slonoviny

en: Country
cs_CZ: Země

en: Country
cs_CZ: Země

en: County / State
cs_CZ: Okres / stát

en: County State
cs_CZ: Krajský stát

en: County, City or Area is
cs_CZ: Okres, město nebo oblast je

en: Cover Image for video
cs_CZ: Kryt obrazu pro video

en: Create an account
cs_CZ: Vytvořit účet

en: Croatia (Hrvatska)
cs_CZ: Chorvatsko (Hrvatska)

en: Crop Images on lightbox
cs_CZ: Ořízněte obrázky na lightboxu

en: Cuba
cs_CZ: Kuba

en: Currency
cs_CZ: Měna

en: Currency For Paid Submission
cs_CZ: Měna pro placené podání

en: Currency Label
cs_CZ: Měnový štítek

en: Currency Position
cs_CZ: Měnová pozice

en: Currency Symbol
cs_CZ: Symbol měny

en: Currency Value
cs_CZ: Hodnota měny

en: Currency label - will appear on front end
cs_CZ: Měna měny - se objeví na frontě

en: Currency symbol
cs_CZ: Symbol měny

en: Currency value compared with the base currency value.
cs_CZ: Měnová hodnota ve srovnání s hodnotou základní měny.

en: Current Version:
cs_CZ: Současná verze:

en: Custom CSS
cs_CZ: Vlastní CSS

en: Custom Colors
cs_CZ: Vlastní barvy

en: Custom Colors Settings
cs_CZ: Nastavení vlastních barev

en: Custom Css
cs_CZ: Vlastní Css

en: Custom Currency Symbol - *select it from the list above after you add it.
cs_CZ: Symbol vlastní měny - * vyberte ji ze seznamu výše po jeho přidání.

en: Custom Fields
cs_CZ: Vlastní pole

en: Custom Fields are enabled and set from Advanced Search Form.
cs_CZ: Vlastní pole jsou aktivována a nastavena z Formuláře rozšířeného vyhledávání.

en: Custom Fields list
cs_CZ: Seznam vlastních polí

en: Custom Fonts
cs_CZ: Vlastní písma

en: Custom link for
cs_CZ: Vlastní odkaz pro

en: Custom title instead of Description label.
cs_CZ: Vlastní název namísto popisného štítku.

en: Custom title instead of Property Details label.
cs_CZ: Vlastní název namísto označení Vlastnosti.

en: Cyprus
cs_CZ: Kypr

en: Czech Republic
cs_CZ: Česká republika

en: Daily Archives: %s
cs_CZ: Denní archiv: %s

en: Dashboard Buy Package Select Background
cs_CZ: Dashboard Koupit balíček Vyberte pozadí

en: Dashboard Package Select
cs_CZ: Výběr palubní desky

en: Dashboard Package Selected
cs_CZ: Vybraný balíček palubní desky

en: Dashboard Top Bar Left Widget Area
cs_CZ: Dashboard Top Bar Levá oblast widgetu

en: Dashboard Top Bar Right Widget Area
cs_CZ: Dashboard Top Bar Pravá oblast Widget

en: Date
cs_CZ: datum

en: Day
cs_CZ: Den

en: Default
cs_CZ: Výchozí nastavení

en: Default Map zoom (1 to 20)
cs_CZ: Výchozí přiblížení mapy (1 až 20)

en: Delete Agent
cs_CZ: Odstranit agent

en: Delete profile
cs_CZ: Odstranit profil

en: Delete property
cs_CZ: Odstranit vlastnost

en: Denmark
cs_CZ: Dánsko

en: Description
cs_CZ: Popis

en: Design Type?
cs_CZ: Typ konstrukce?

en: Developer
cs_CZ: Vývojář

en: Developer Action Category  Page
cs_CZ: Kategorie aktivit pro vývojáře

en: Developer Area Page
cs_CZ: Stránka oblasti pro vývojáře

en: Developer Area/Categories
cs_CZ: Vývojová oblast / kategorie

en: Developer Cateogory Page
cs_CZ: Vývojář Cateogory Page

en: Developer City Page
cs_CZ: Město pro vývojáře

en: Developer County/State Page
cs_CZ: Vývojová krajská / státní strana

en: Developer Details
cs_CZ: Podrobnosti o vývojáři

en: Developer Location
cs_CZ: Umístění vývojáře

en: Developer Name
cs_CZ: Název vývojáře

en: Developer Page
cs_CZ: Vývojářská stránka

en: Developer Reviews
cs_CZ: Hodnocení vývojářů

en: Developers in
cs_CZ: Vývojáři v

en: Direct payment instructions
cs_CZ: Pokyny pro přímou platbu

en: Disable Agent
cs_CZ: Zakázat agent

en: Disable Listing
cs_CZ: Zakázat výpis

en: Disabled
cs_CZ: Zakázáno

en: Disables or enables the display of advanced search
cs_CZ: Zakáže nebo povolí zobrazení pokročilého vyhledávání

en: Disables or enables the display of advanced search in taxonomies, categories and archives
cs_CZ: Zakáže nebo umožňuje zobrazení rozšířeného vyhledávání v taxonomii, kategoriích a archivech

en: Dismiss this notice
cs_CZ: Zrušit toto oznámení

en: Display user roles dropdown in register forms
cs_CZ: Rozbalte roli rolí uživatele v registrovaných formulářích

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser: Ex 200px or 20%
cs_CZ: Vzdálenost mezi vyhledávacím formulářem a horním okrajem prohlížeče: Ex 200px nebo 20%

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser: Ex 200px or 20%.
cs_CZ: Vzdálenost mezi vyhledávacím formulářem a horním okrajem prohlížeče: Ex 200px nebo 20%.

en: Djibouti
cs_CZ: Džibuti

en: Do you want to load the results now ?
cs_CZ: Chcete výsledky nyní načíst?

en: Documentation
cs_CZ: Dokumentace

en: Documents
cs_CZ: Dokumenty

en: Dominica
cs_CZ: Dominikou

en: Dominican Republic
cs_CZ: Dominikánská republika

en: Draw border right on mega menu column?
cs_CZ: Nakreslete hranici přímo na sloupci mega menu?

en: Dropdown values
cs_CZ: Rozbalovací hodnoty

en: Dropdown values separated by "," (only for dropdown field type)
cs_CZ: Rozbalovací hodnoty oddělené znakem &quot;,&quot; (pouze pro rozbalovací pole)

en: Due to speed reason we only show here the first 50 listings. If you want to add other listings into the theme slider please go and edit the property (in wordpress admin) and select "Property in theme Slider" in Property Details tab.
cs_CZ: Z důvodů rychlosti zde zobrazujeme pouze prvních 50 záznamů. Chcete-li do posuvného motivu přidat další položky, přejděte a upravte vlastnost (v aplikaci wordpress admin) a v kartě Podrobnosti o vlastnostech vyberte možnost &quot;Vlastnost v motivovém posuvníku&quot;.

en: Duplicate Email
cs_CZ: Duplicitní e-mail

en: East Timor
cs_CZ: Východní Timor

en: Ecuador
cs_CZ: Ekvádor

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Edit Agent
cs_CZ: Upravit agenta

en: Edit Menu Item
cs_CZ: Upravit položku nabídky

en: Edit Payment Details
cs_CZ: Upravit podrobnosti o platbě

en: Edit Property, Agent, Agency and Developer text links
cs_CZ: Upravit textové odkazy vlastností, agentů, agentury a vývojáře

en: Edit Review
cs_CZ: Upravit recenzi

en: Edit property
cs_CZ: Upravit vlastnost

en: Education
cs_CZ: Vzdělání

en: Email
cs_CZ: E-mailem

en: Email Management
cs_CZ: Správa e-mailů

en: Email already exists.  Please choose a new one.
cs_CZ: Email již existuje. Zvolte prosím nový.

en: Email content for
cs_CZ: E-mailový obsah pro

en: Email field is empty!
cs_CZ: E-mailové pole je prázdné!

en: Email subject for
cs_CZ: Předmět e-mailu pro

en: Email:
cs_CZ: E-mailem:

en: Embed Video Id
cs_CZ: Vložení ID videa

en: Embed Video Type
cs_CZ: Vložte typ videa

en: Embed Video id:
cs_CZ: Vložení ID videa:

en: Embed Virtual Tour
cs_CZ: Vložit virtuální prohlídku

en: Enable
cs_CZ: Umožnit

en: Enable / Disable the image slider in property unit (used in lists).
cs_CZ: Povolit / Zakázat posuvník obrázku v jednotce vlastností (použito v seznamech).

en: Enable Agent
cs_CZ: Povolit agenta

en: Enable Autocomplete in Front End Submission Form
cs_CZ: Povolení automatického dokončování v formuláři pro předkládání předního konce

en: Enable Browser Cache
cs_CZ: Aktivovat mezipaměť prohlížeče

en: Enable Direct Message
cs_CZ: Povolit přímé zprávy

en: Enable Direct Payment / Wire Payment?
cs_CZ: Povolit přímou platbu?

en: Enable Google Street View
cs_CZ: Povolit Google Street View

en: Enable Listing
cs_CZ: Povolit výpis

en: Enable Paid Submission ?
cs_CZ: Povolit placené podání?

en: Enable Paypal?
cs_CZ: Povolit Paypal?

en: Enable Stripe?
cs_CZ: Povolit Stripe?

en: Enable auto loading of exchange rates from free.currencyconverterapi.com (1 time per day)?
cs_CZ: Povolit automatické načítání směnných kurzů z free.currencyconverterapi.com (1 den za den)?

en: Enable compatibility mode with Optima Express plugin
cs_CZ: Povolte režim kompatibility s pluginem Optima Express

en: Enable dsIDXpress to use the map
cs_CZ: Povolit dsIDXpress použít mapu

en: Enable only if you activate dsIDXpres optional plugin. See help for details.
cs_CZ: Povolit pouze v případě, že aktivujete doplňkový modul dsIDXpres. Podrobnosti naleznete v nápovědě.

en: Enable or disable Facebook login.
cs_CZ: Povolit nebo zakázat přihlašování do služby Facebook.

en: Enable or disable Google login.
cs_CZ: Povolení nebo zakázání přihlašovacích údajů Google.

en: Enable or disable Yahoo login.
cs_CZ: Povolit nebo zakázat přihlašování do služby Yahoo.

en: Enable or disable header in dashboard. The header will always be wide & type1 !
cs_CZ: Povolit nebo zakázat záhlaví v panelu. Hlavička bude vždy široká a typ1!

en: Enable or disable listing empty city or area categories in dropdowns.
cs_CZ: Aktivujte nebo deaktivujte výpis prázdných kategorií měst nebo oblastí v rozbalovacích nabídkách.

en: Enable or disable the Google Maps search bar.
cs_CZ: Povolte nebo zakažte panel vyhledávání Google Maps.

en: Enable or disable the contact form on lightbox.
cs_CZ: Aktivujte nebo deaktivujte kontaktní formulář na lightboxu.

en: Enable or disable the display of number of view by day graphic.
cs_CZ: Aktivujte nebo deaktivujte zobrazení počtu zobrazení podle dne.

en: Enable or disable the use of transparent header globally.
cs_CZ: Povolit nebo zakázat použití průhledné záhlaví globálně.

en: Enable or disable the wire payment option.
cs_CZ: Aktivujte nebo deaktivujte možnost splácení drátů.

en: Enable or disable top bar on mobile devices
cs_CZ: Povolit nebo zakázat horní lištu v mobilních zařízeních

en: Enable or disable top bar widget area.
cs_CZ: Aktivujte nebo deaktivujte oblast widgetu horního panelu.

en: Enable or disable user login menu in header.
cs_CZ: Povolte nebo zakažte přihlašovací nabídku uživatele v záhlaví.

en: Enable parallax efect for image/video media header.
cs_CZ: Aktivujte efekt paralaxy pro záhlaví obrazového / video média.

en: Energy Class
cs_CZ: Energetická třída

en: Energy Index
cs_CZ: Energetický index

en: Energy Index in kWh/m2a
cs_CZ: Energetický index v kWh / m2a

en: Energy class
cs_CZ: Energetická třída

en: Energy index
cs_CZ: Energetický index

en: Enter Your Email Address
cs_CZ: Vložte svou e-mailovou adresu

en: Enter address
cs_CZ: Zadejte adresu

en: Enter city
cs_CZ: Zadejte město

en: Equatorial Guinea
cs_CZ: Rovníková Guinea

en: Estonia
cs_CZ: Estonsko

en: Ethiopia
cs_CZ: Etiopie

en: Event Planning & Services
cs_CZ: Plánování a služby událostí

en: Expired
cs_CZ: Platnost vypršela

en: Expired Listing sent for approval on %website_url
cs_CZ: Zaniklý výpis odeslán ke schválení na% website_url

en: Export Options
cs_CZ: Možnosti exportu

en: Export Theme Options
cs_CZ: Možnosti tématu exportu

en: Export Theme Options
cs_CZ: Možnosti tématu exportu

en: External Source
cs_CZ: Vnější zdroj

en: Facebook Api Key (for Facebook login)
cs_CZ: Facebook Api Key (pro přihlášení do Facebooku)

en: Facebook Api key
cs_CZ: Facebook Api klíč

en: Facebook Api key is required for Facebook login.
cs_CZ: Klíč Facebook Api je vyžadován pro přihlášení do Facebooku.

en: Facebook Secret is required for Facebook login.
cs_CZ: Heslo Facebook je vyžadováno pro přihlášení do Facebooku.

en: Facebook page url, with https://
cs_CZ: Adresa URL stránky Facebook, s adresou https: //

en: Facebook secret code (for Facebook login)
cs_CZ: Facebook tajný kód (pro přihlášení do Facebooku)

en: Falkland Islands (Malvinas)
cs_CZ: Falklandské ostrovy (Malvíny)

en: Faroe Islands
cs_CZ: Faerské ostrovy

en: Favorites
cs_CZ: Oblíbené

en: Featured
cs_CZ: Doporučené

en: Featured  Fee
cs_CZ: Doporučený poplatek

en: Featured (extra):
cs_CZ: Doporučené (extra):

en: Featured Fee
cs_CZ: Doporučený poplatek

en: Featured Property
cs_CZ: Vybrané vlastnosti

en: Featured Submission
cs_CZ: Doporučené podání

en: Features & Amenities
cs_CZ: Vybavení a vybavení

en: Features and Amenities list
cs_CZ: Seznam funkcí a vybavení

en: Field Label
cs_CZ: Označení pole

en: Field Label:
cs_CZ: Označení pole:

en: Field Name
cs_CZ: Název pole

en: Field Order
cs_CZ: Pořadí polí

en: Field Type
cs_CZ: Typ pole

en: Field Value:
cs_CZ: Hodnota pole:

en: Field name
cs_CZ: Název pole

en: Fiji
cs_CZ: Fidži

en: File was generated
cs_CZ: Soubor byl vygenerován

en: Fill the form in order to add a new custom field
cs_CZ: Vyplňte formulář, chcete-li přidat nové vlastní pole

en: Financial Services
cs_CZ: Finanční služby

en: Finland
cs_CZ: Finsko

en: First Footer Widget Area
cs_CZ: První oblast Footer Widget

en: First Name
cs_CZ: Jméno

en: Floor Plans
cs_CZ: Plány podlaží

en: Font Color
cs_CZ: Barva fontu

en: Font Family:
cs_CZ: Rodina písma:

en: Font Size:
cs_CZ: Velikost písma:

en: Font Subset:
cs_CZ: Subset písma:

en: Font Weight:
cs_CZ: Hmotnost písma:

en: Fonts
cs_CZ: Písma

en: Food
cs_CZ: Jídlo

en: Footer
cs_CZ: Zápatí

en: Footer Background Color
cs_CZ: Barva pozadí v zápatí

en: Footer Copyright Area Background Font Color
cs_CZ: Zápatí oblasti autorských práv pozadí Barva písma

en: Footer Copyright Font Color
cs_CZ: Písmo barvy písma autorských práv

en: Footer Font Color
cs_CZ: Barva písma zápatí

en: Footer Menu
cs_CZ: Nabídka zápatí

en: Footer Settings
cs_CZ: Nastavení zápatí

en: Footer Type
cs_CZ: Typ zápatí

en: For
cs_CZ: Pro

en: For Hover Type 1, 2, 5, 6 - setup Top Menu Hover Font Color option
cs_CZ: U kurzoru typu 1, 2, 5, 6 - nastavte možnost Hlavní nabídka Hover Barev písma

en: For Hover Type 3, 4 - setup Top Menu Hover Background Color option
cs_CZ: U typu Hover Type 3, 4 - nastavte položku Top Menu Hover Barev pozadí

en: For IDX (if plugin is enabled)
cs_CZ: Pro IDX (pokud je plugin povolen)

en: For Menu Area when Header type 5 applies main color
cs_CZ: Oblast nabídky, když typ hlavičky 5 používá hlavní barvu

en: For action
cs_CZ: Pro akci

en: For action
cs_CZ: Pro akci

en: For better speed results, the theme offers a built-in caching system for properties and categories.
cs_CZ: Pro lepší výsledky rychlosti nabízí téma zabudovaný systém ukládání do mezipaměti pro vlastnosti a kategorie.

en: For category:
cs_CZ: Pro kategorii:

en: For custom work on this theme please go to  <a href="http://support.wpestate.org/" target="_blank">http://support.wpestate.org</a>, create a ticket with your request and we will offer a free quote.
cs_CZ: Pro vlastní práci na tomto tématu navštivte stránku <a href="http://support.wpestate.org/" target="_blank">http://support.wpestate.org</a> , vytvořte lístek s vaší žádostí a nabídneme bezplatnou nabídku.

en: For further setup see our help files, knowledgebase articles and tutorials to help make this process easier and more enjoyable for you:
cs_CZ: Další nastavení naleznete v našich nápovědích, článcích znalostí a výukových programech, které vám pomohou usnadnit a zpříjemnit tento proces:

en: For help files please go to  <a href="http://help.wpresidence.net/">http://help.wpresidence.net</a>.
cs_CZ: Soubory nápovědy naleznete na <a href="http://help.wpresidence.net/">adrese http://help.wpresidence.net</a> .

en: For help go here!
cs_CZ: Pro pomoc jděte sem!

en: For theme help please check
cs_CZ: Pro nápovědu na téma prosím zkontrolujte

en: For theme help please check http://help.wpresidence.net/. If your question is not here, please go to http://support.wpestate.org, create an account and post a ticket. The registration is simple and as soon as you send a ticket we are notified. We usually answer in the next 24h (except weekends). Please use this system and not the email. It will help us answer your questions much faster. Thank you!
cs_CZ: Informace o tématech naleznete na adrese http://help.wpresidence.net/. Pokud vaše otázka není tady, přejděte na http://support.wpestate.org, vytvořte si účet a vložte jízdenku. Registrace je jednoduchá a okamžitě po odeslání letenky jsme informováni. Obvykle odpovídáme v příštích 24h (kromě víkendů). Použijte tento systém, nikoliv e-mail. Pomůže nám odpovědět na vaše otázky mnohem rychleji. Děkuji!

en: Force Google Map at the "closed" size ?
cs_CZ: Vynutit mapu Google v &quot;uzavřené&quot; velikosti?

en: Force Google Map at the full screen size ?
cs_CZ: Vynutit mapu Google na celé obrazovce?

en: Forgot Password?
cs_CZ: Zapomenuté heslo?

en: Fourth Footer Widget Area
cs_CZ: Čtvrtý prostor pro oblast zápatí

en: France
cs_CZ: Francie

en: France Metropolitan
cs_CZ: Francie Metropolitan

en: Free Listing Expired
cs_CZ: Volný výpis vypršel

en: Free Listing expired on %website_url
cs_CZ: Dobrý výpis vypršel na% website_url

en: Free Membership - no of featured listings (for "membership" mode)
cs_CZ: Volné členství - žádné z nabízených výpisů (pro režim &quot;členství&quot;)

en: Free Membership - no of listings (for "membership" mode)
cs_CZ: Volné členství - žádné záznamy (pro režim &quot;členství&quot;)

en: Free Membership Images - no of images per listing
cs_CZ: Zdarma členství - žádné obrázky na výpis

en: Free Membership Listings - no of days until a free listing will expire. *Starts from the moment the property is published on the website. (for "membership" mode)
cs_CZ: Bezplatné členství - žádné dny, než platnost bezplatného zápisu vyprší. * Začíná od okamžiku zveřejnění nemovitosti na webových stránkách. (pro režim &quot;členství&quot;)

en: French Guiana
cs_CZ: Francouzská Guyana

en: French Polynesia
cs_CZ: Francouzská Polynésie

en: French Southern Territories
cs_CZ: Francouzské jižní území

en: From
cs_CZ: Z

en: From:
cs_CZ: Z:

en: Front end registred users should be saved as agents?
cs_CZ: Registrovaní uživatelé front-end by měli být uloženi jako agenti?

en: Fullscreen
cs_CZ: Celá obrazovka

en: Gambia
cs_CZ: Gambie

en: General
cs_CZ: Všeobecné

en: General Design Settings
cs_CZ: Obecná nastavení návrhu

en: General Settings
cs_CZ: Obecné nastavení

en: Generate Pins
cs_CZ: Generovat kolíky

en: Generate pins
cs_CZ: Generujte kolíky

en: Generate the pins
cs_CZ: Generujte kolíky

en: Generate the pins for the read from file map option
cs_CZ: Vygenerujte kolíky pro čtení z mapových souborů

en: Geo Location Search
cs_CZ: Hledání geografických poloh

en: Geolocation Circle over map (in meters)
cs_CZ: Geolokace přes mapu (v metrech)

en: Geolocation is not supported by this browser.
cs_CZ: Geolokace tento prohlížeč nepodporuje.

en: Geolocation was not successful for the following reason:
cs_CZ: Geolokace nebyla úspěšná z tohoto důvodu:

en: Georgia
cs_CZ: Gruzie

en: Germany
cs_CZ: Německo

en: Get help
cs_CZ: Získejte pomoc

en: Get this detail after you signup here
cs_CZ: Získejte tento detail po přihlášení zde

en: Global Header Static Image
cs_CZ: Globální záhlaví statického obrazu

en: Global Revolution Slider
cs_CZ: Globální revoluční posuvník

en: Global Theme Settings
cs_CZ: Globální nastavení témat

en: Global transparent header?
cs_CZ: Globální transparentní záhlaví?

en: Global variables: %website_url as website url,%website_name as website name, %user_email as user_email, %username as username
cs_CZ: Globální proměnné: %site_url jako webová adresa URL, %site_name jako název webové stránky,% user_email jako user_email,% username jako uživatelské jméno

en: Google Analytics Tracking id
cs_CZ: Identifikační číslo sledování Google Analytics

en: Google Analytics Tracking id (ex UA-41924406-1)
cs_CZ: Identifikační číslo sledování Google Analytics (ex UA-41924406-1)

en: Google Api key (for Google login)
cs_CZ: Klíč Google Api (pro přihlašovací údaje Google)

en: Google Camera Angle
cs_CZ: Úhel kamery Google

en: Google Client Secret (for Google login)
cs_CZ: Klientské tajemství Google (pro přihlašovací údaje Google)

en: Google Maps API KEY
cs_CZ: KEY API KARTY Google

en: Google Maps Search
cs_CZ: Vyhledávání Google Maps

en: Google OAuth client id (for Google login)
cs_CZ: Id klienta Google OAuth (pro přihlašovací údaje Google)

en: Google Oauth Api is required for Google Login
cs_CZ: Aplikace Google Oauth Api je vyžadována pro přihlášení Google

en: Google Oauth Client Secret
cs_CZ: Klientské tajemství Google Oauth

en: Google Oauth Client Secret is required for Google Login.
cs_CZ: Služba Google Oauth Client Secret je vyžadována pro přihlášení Google.

en: Google Street View - Camera Angle (value from 0 to 360)
cs_CZ: Google Street View - Úhel kamery (hodnota od 0 do 360)

en: Google api key
cs_CZ: Klíč Google api

en: Google api key is required for Google Login.
cs_CZ: K přihlašování Google je vyžadován klíč Google api.

en: Google+ Link
cs_CZ: Odkaz na Google+

en: Google+ page link, with https://
cs_CZ: Odkaz na stránku Google+ s https: //

en: Greece
cs_CZ: Řecko

en: Greenland
cs_CZ: Grónsko

en: H1 Font
cs_CZ: Písmo H1

en: H2 Font
cs_CZ: H2 písmo

en: H3 Font
cs_CZ: Písmo H3

en: H4 Font
cs_CZ: Písmo H4

en: H5 Font
cs_CZ: Písmo H5

en: H6 Font
cs_CZ: Písmo H6

en: Half Map Template - make sure your page has the "media header type" set as google map
cs_CZ: Šablona poloměru - ujistěte se, že vaše stránka má typ hlavičky médií nastavený jako mapa google

en: Header
cs_CZ: Záhlaví

en: Header 3&4 Text Align?
cs_CZ: Header 3 &amp; 4 Text Align?

en: Header 5 - Info widget 1 - First line of text
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info widget 1 - První řádek textu

en: Header 5 - Info widget 1 - First line of text
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info widget 1 - První řádek textu

en: Header 5 - Info widget 2  - Second line of text
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info widget 2 - Druhý řádek textu

en: Header 5 - Info widget 2 - Second line of text
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info widget 2 - Druhý řádek textu

en: Header 5 - Info widget 3 - First line of text
cs_CZ: Hlavička 5 - Info widget 3 - První řádek textu

en: Header 5 - Info widget 3 - First line of text
cs_CZ: Hlavička 5 - Info widget 3 - První řádek textu

en: Header 5 - Info widget 3 - Second line of text
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info widget 3 - Druhý řádek textu

en: Header 5 - Info widget 3 - Second line of text
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info widget 3 - Druhý řádek textu

en: Header 5 - Info widget 3 - icon
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info Widget 3 - ikona

en: Header 5 - Info widget 3 - icon. Ex: fa fa-phone
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info Widget 3 - ikona. Příklad: fa fa-phone

en: Header 5 - Info widget1 - Second line of text
cs_CZ: Hlavička 5 - Info widget1 - Druhý řádek textu

en: Header 5 - Info widget1 - icon
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info widget1 - ikona

en: Header 5 - Info widget1 - icon. Ex: fa fa-phone
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info widget1 - ikona. Příklad: fa fa-phone

en: Header 5 - Info widget2 - First line of text
cs_CZ: Hlavička 5 - Info widget2 - První řádek textu

en: Header 5 - Info widget2 - First line of text
cs_CZ: Hlavička 5 - Info widget2 - První řádek textu

en: Header 5 - Info widget2 - Second line of text
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info widget2 - Druhý řádek textu

en: Header 5 - Info widget2 - icon
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info widget2 - ikona

en: Header 5 - Info widget2 - icon.  Ex: fa fa-phone
cs_CZ: Záhlaví 5 - Info widget2 - ikona. Příklad: fa fa-phone

en: Header Align(Logo Position)?
cs_CZ: Header Align (Zarovnání záhlaví) (Position Logo)?

en: Header Border Bottom Color
cs_CZ: Horní hranice záhlaví záhlaví

en: Header Design & Colors
cs_CZ: Návrh záhlaví a barvy

en: Header Height
cs_CZ: Výška záhlaví

en: Header Height in px
cs_CZ: Výška záhlaví v px

en: Header Settings
cs_CZ: Nastavení záhlaví

en: Header Type?
cs_CZ: Typ záhlaví?

en: Header4 Widget Area
cs_CZ: Oblasť Widget Header4

en: Header4 widget area
cs_CZ: Oblast widgetu Header4

en: Headings Color
cs_CZ: Barva nadpisů

en: Health & Medical
cs_CZ: Zdraví a lékařství

en: Heard and Mc Donald Islands
cs_CZ: Heard a Mc Donald ostrovy

en: Height in px (put 0 for full screen)
cs_CZ: Výška v px (umístit 0 pro celou obrazovku)

en: Height in px(put 0 for full screen, Default :580px)
cs_CZ: Výška v px (vloženo 0 pro celou obrazovku, výchozí: 580px)

en: Height of Google Map when open
cs_CZ: Výška mapy Google při otevření

en: Height of the Google Map when closed
cs_CZ: Výška mapy Google při zavření

en: Help
cs_CZ: Pomoc

en: Help & Custom
cs_CZ: Nápověda a vlastní nastavení

en: Help and Custom
cs_CZ: Nápověda a vlastní nastavení

en: Help and custom work
cs_CZ: Nápověda a vlastní práce

en: Help&Custom
cs_CZ: Nápověda a vlastní nastavení

en: Hi there,
cs_CZ: Ahoj,

en: Hi there,
    A user has edited one of his listings  on %website_url ! You should go check it out. The property name is : %editing_listing_title!
cs_CZ: Ahoj, Uživatel upravil jednu ze svých výpisů na% website_url! Měli byste to zkontrolovat. Název vlastnictví je:% editing_listing_title!

en: Hi there,
    A user has re-submited a new property on %website_url! You should go check it out.
    This is the property title: %submission_title.
cs_CZ: Ahoj, uživatel znovu odeslal novou vlastnost na% website_url! Měli byste to zkontrolovat. Toto je název vlastnictví: %submit_title.

en: Hi there,
    A user has submited a new property on %website_url! You should go check it out.This is the property title %new_listing_title!
cs_CZ: Ahoj, uživatel odeslal novou vlastnost na% website_url! Měli byste to zkontrolovat.To je vlastnost title% new_listing_title!

en: Hi there,
    One of your free listings on  %website_url has "expired". The listing is %expired_listing_url.
    Thank you!
cs_CZ: Ahoj, Jeden z vašich bezplatných výpisů na% website_url &quot;vypršel&quot;. Výpis je% expired_listing_url. Děkuji!

en: Hi there,
    We charged your account on %merchant for a subscription on %website_url ! You should go check it out.
cs_CZ: Ahoj, účtovalo jsme váš účet na% obchodníka pro odběr na% website_url! Měli byste to zkontrolovat.

en: Hi there,
    Welcome to %website_url! You can login now using the below credentials:
    Username:%user_login_register
    Password: %user_pass_register
    If you have any problems, please contact me.
    Thank you!
cs_CZ: Ahoj, Vítejte na stránkách% web_url! Nyní se můžete přihlásit pomocí níže uvedených pověření: Uživatelské jméno:% user_login_register Heslo:% user_pass_register Máte-li jakékoli potíže, kontaktujte mě. Děkuji!

en: Hi there,
    You downgraded your subscription on %website_url. Because your listings number was greater than what the actual package offers, we set the status of all your listings to "expired". You will need to choose which listings you want live and send them again for approval.
    Thank you!
cs_CZ: Ahoj, Upravili jste svůj odběr na adrese% website_url. Vzhledem k tomu, že počet vašich nabídek byl vyšší než skutečný balíček, nastavili jsme stav všech vašich zápisů na &quot;vypršela&quot;. Budete se muset rozhodnout, které záznamy chcete žít, a znovu je poslat ke schválení. Děkuji!

en: Hi there,
    You have a new featured submission on  %website_url! You should go check it out.
cs_CZ: Ahoj, Máte nové doporučené příspěvky na% website_url! Měli byste to zkontrolovat.

en: Hi there,
    You have a new paid submission on  %website_url! You should go check it out.
cs_CZ: Ahoj, Máte nový placený příspěvek na% website_url! Měli byste to zkontrolovat.

en: Hi there,
    You received a new Wire Transfer payment request on %website_url.
    The invoice number is:  %invoice_no,  Amount: %total_price.
    Please wait until the payment is made to activate the user purchase.
cs_CZ: Ahoj, obdrželi jste nový požadavek na platbu přes Wire Transfer na adrese% website_url. Číslo faktury je:% invoice_no, Amount:% total_price. Počkejte, až bude provedena platba, abyste aktivovali nákup uživatele.

en: Hi there,
    Your listing, %property_title was approved on  %website_url! The listing is: %property_url.
    You should go check it out.
cs_CZ: Ahoj, Váš záznam% property_title byl schválen na% website_url! Výpis je:% property_url. Měli byste to zkontrolovat.

en: Hi there,
    Your new membership on %website_url is activated! You should go check it out.
cs_CZ: Ahoj, vaše nové členství na% website_url je aktivováno! Měli byste to zkontrolovat.

en: Hi there,
    Your purchase on  %website_url is activated! You should go check it out.
cs_CZ: Ahoj, Váš nákup na stránkách %_url je aktivován! Měli byste to zkontrolovat.

en: Hi there,
    Your subscription on %website_url was cancelled because it expired or the recurring payment from the merchant was not processed. All your listings are no longer visible for our visitors but remain in your account.
    Thank you.
cs_CZ: Ahoj, vaše předplatné na adrese %site_url bylo zrušeno, protože platnost uplynula nebo opakovaná platba od obchodníka nebyla zpracována. Všechny vaše záznamy již nejsou pro naše návštěvníky viditelné, ale zůstanou ve vašem účtu. Děkuji.

en: Hi there,
    Your subscription on %website_url will expire in 3 days.Please make sure you renew your subscription or you have enough funds for an auto renew.
cs_CZ: Ahoj, Vaše předplatné na adrese% website_url vyprší za 3 dny. Ujistěte se prosím, že obnovíte předplatné nebo máte dostatek finančních prostředků na automatickou obnovu.

en: Hide Details
cs_CZ: Skrýt detaily

en: Highlight your property.
cs_CZ: Zvýrazněte svou nemovitost.

en: Holy See (Vatican City State)
cs_CZ: Svatá stolice (Vatikánský městský stát)

en: Home
cs_CZ: Domov

en: Home Services
cs_CZ: Domácí služby

en: Hong Kong
cs_CZ: Hongkong

en: Hospitals
cs_CZ: Nemocnice

en: Hotels & Travel
cs_CZ: Hotely a cestování

en: How it will compare
cs_CZ: Jak to bude porovnávat

en: Hungary
cs_CZ: Maďarsko

en: Hybrid
cs_CZ: Hybridní

en: I Understand
cs_CZ: Chápu

en: I agree with
cs_CZ: souhlasím s

en: Iceland
cs_CZ: Island

en: If media header is set to Revolution Slider, type the slider name and save.
cs_CZ: Pokud je hlavička média nastavena na posuvník Revoluce, zadejte název posuvníku a uložte jej.

en: If media header is set to image, add the image below.
cs_CZ: Pokud je záhlaví média nastaveno na obrázek, přidejte obrázek níže.

en: If no, advanced search over header will display in closed position by default.
cs_CZ: Pokud ne, rozšířené vyhledávání nad záhlaví se ve výchozím nastavení zobrazí v zavřené pozici.

en: If no, price field can still be used in search and it will be input type.
cs_CZ: Pokud ne, cenové pole může být stále použito při vyhledávání a bude to typ vstupu.

en: If no, users will get the auto generated password via email
cs_CZ: Pokud ne, uživatelé dostanou auto-generované heslo e-mailem

en: If not we will show prices without before and after label and in this format : 5,23m or 6.83k
cs_CZ: Pokud ne, ukážeme ceny bez etiket a v tomto formátu: 5,23m nebo 6,83k

en: If set to no you will need to delete Inbox page template.
cs_CZ: Pokud je nastaveno na ne, budete muset odstranit šablonu stránky Inbox.

en: If set to yes, new property pins will update on the map every 3 hours.
cs_CZ: Je-li nastaven na ano, aktualizují se nové mapy na mapě každé 3 hodiny.

en: If wire payment is enabled, type the instructions below.
cs_CZ: Je-li povoleno zaplacení drátů, zadejte níže uvedené pokyny.

en: If yes, admin publishes each property submitted in front end manually.
cs_CZ: Pokud ano, admin publikuje každou vlastnost odeslanou v přední části ručně.

en: If yes, it groups nearby pins in cluster.
cs_CZ: Pokud ano, seskupuje blízké kolíky v clusteru.

en: If yes, the address field in front end submission form will use Google Places autocomplete.
cs_CZ: Pokud ano, pole s adresou v předním konečném formuláři použije automatické doplnění Adresáře míst Google.

en: If yes, the geo location search will appear above half map search fields
cs_CZ: Pokud ano, vyhledávání geografické polohy se zobrazí nad poloviční polí vyhledávací mapy

en: If yes, the reviews can be found in comments section
cs_CZ: Pokud ano, recenze naleznete v sekci Komentáře

en: If yes, user can save his searchs from Advanced Search Results, if he is logged in with a registered account.
cs_CZ: Pokud ano, může uživatel uložit své vyhledávání z výsledků pokročilého vyhledávání, pokud je přihlášen registrovaným účtem.

en: If yes, you can set your own custom fields in the  spots available. See help for correct setup.
cs_CZ: Pokud ano, můžete v dostupných místech nastavit vlastní vlastní pole. Informace o správném nastavení naleznete v nápovědě.

en: If you add images directly into the input fields (without Upload button) please use the full image path. For ex: http://www.wpresidence..... . If you use the "upload"  button use also "Insert into Post" button from the pop up window.
cs_CZ: Pokud přidáte obrázky přímo do vstupních polí (bez tlačítka Nahrát), použijte celou cestu k obrázku. Pro ex: http: //www.wpresidence ...... Pokud používáte tlačítko &quot;upload&quot;, použijte také tlačítko &quot;Vložit do příspěvku&quot; z rozbalovacího okna.

en: If you change this value, the new value applies for new registered users. Old value applies for older registered accounts.
cs_CZ: Změníte-li tuto hodnotu, nová hodnota platí pro nové registrované uživatele. Stará hodnota platí pro starší účty registrované.

en: If you do not wish to be notified anymore please enter your account and delete the saved search.Thank you!
cs_CZ: Pokud už nechcete být upozorněni, zadejte svůj účet a uložené vyhledávání zrušte. Thank you!

en: Image Gallery
cs_CZ: Galerie Obrázků

en: Image for Contact Page
cs_CZ: Obrázek pro kontaktní stránku

en: Image needs to be at least 500px height  x 500px wide!
cs_CZ: Obrázek musí mít šířku nejméně 500 pixelů x 500 pixelů!

en: Image size must be 44px x 48px.
cs_CZ: Velikost obrázku musí být 44px x 48px.

en: Image size must be 44px x 48px.
cs_CZ: Velikost obrázku musí být 44px x 48px.

en: Images / per listing
cs_CZ: Obrázky / za záznam

en: Images will have the same size. If set to no you will need to make sure that images are about the same size
cs_CZ: Obrázky budou mít stejnou velikost. Pokud je nastaveno na ne, budete se muset ujistit, že obrázky mají stejnou velikost

en: Import Completed
cs_CZ: Import dokončen

en: Import Demo Content
cs_CZ: Importovat demo obsah

en: Import Options
cs_CZ: Možnosti importu

en: Import Theme Options
cs_CZ: Možnosti motivu importu

en: Import Theme Options
cs_CZ: Možnosti motivu importu

en: Important: Create also a page with template "Splash Page" to see how your splash settings apply
cs_CZ: Důležité: Vytvořte také stránku se šablonou &quot;Splash Page&quot;, abyste zjistili, jak se vaše nastavení splash nastavuje

en: In case you want to send users to another page
cs_CZ: V případě, že chcete odeslat uživatele na jinou stránku

en: In what area are your properties
cs_CZ: V jaké oblasti jsou vaše vlastnosti

en: Inbox
cs_CZ: Doručená pošta

en: Increasing memory allocated to PHP
cs_CZ: Zvýšení paměti přidělené PHP

en: India
cs_CZ: Indie

en: Indonesia
cs_CZ: Indonésie

en: Info is taken from https://developer.paypal.com/ See help.
cs_CZ: Informace jsou převzaty z webu https://developer.paypal.com/ Viz pomoc.

en: Info is taken from https://www.paypal.com/ or http://sandbox.paypal.com/ See help.
cs_CZ: Informace jsou převzaty z https://www.paypal.com/ nebo http://sandbox.paypal.com/ Viz pomoc.

en: Info is taken from your account at https://dashboard.stripe.com/login
cs_CZ: Informace jsou převzaty z vašeho účtu na adrese https://dashboard.stripe.com/login

en: Initial area radius
cs_CZ: Počáteční poloměr oblasti

en: Insert background footer image below.
cs_CZ: Vložte obrázek zápatí pozadí níže.

en: Instagram page link, with https://
cs_CZ: Odkaz na stránku Instagram s https: //

en: Install
cs_CZ: Nainstalujte

en: Install Plugins
cs_CZ: Nainstalujte pluginy

en: Install Required Plugins
cs_CZ: Nainstalujte požadované doplňky

en: Installed But Not Activated
cs_CZ: Instalováno, ale neaktivováno

en: Installed version:
cs_CZ: Instalovaná verze:

en: Installing Plugin: %s
cs_CZ: Instalace pluginu: %s

en: Instructions:
cs_CZ: Instrukce:

en: Invalid E-mail address!
cs_CZ: Neplatná emailová adresa!

en: Invalid Username!
cs_CZ: Neplatné uživatelské jméno!

en: Invalid username (do not use special characters or spaces)!
cs_CZ: Neplatné uživatelské jméno (nepoužívejte speciální znaky nebo mezery)!

en: Invoice Type
cs_CZ: Typ faktury

en: Iran (Islamic Republic of)
cs_CZ: Írán (Islámská republika)

en: Iraq
cs_CZ: Irák

en: Ireland
cs_CZ: Irsko

en: Israel
cs_CZ: Izrael

en: Italy
cs_CZ: Itálie

en: Item has 0 views
cs_CZ: Položka má 0 zobrazení

en: Japan
cs_CZ: Japonsko

en: Jordan
cs_CZ: Jordán

en: Kazakhstan
cs_CZ: Kazachstán

en: Keep Advanced Search visible? (*only for Type 1,3 and 4)
cs_CZ: Je zobrazeno Pokročilé vyhledávání? (* pouze u typů 1,3 a 4)

en: Kenya
cs_CZ: Keňa

en: Korea, Democratic People's Republic of
cs_CZ: Korea, Demokratická lidová republika

en: Korea, Republic of
cs_CZ: Korejská republika

en: Kuwait
cs_CZ: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
cs_CZ: Kyrgyzstán

en: Label on Front end
cs_CZ: Označení na předním konci

en: Language for datepicker
cs_CZ: Jazyk pro datapicker

en: Languages
cs_CZ: Jazyky

en: Lao, People's Democratic Republic
cs_CZ: Laoská lidově demokratická republika

en: Last Name
cs_CZ: Příjmení

en: Latitude (for Google Maps)
cs_CZ: Latitude (pro Mapy Google)

en: Latvia
cs_CZ: Lotyšsko

en: Leave a Reply
cs_CZ: zanechte odpověď

en: Leave a Reply to %s
cs_CZ: Nechte odpověď na %s

en: Lebanon
cs_CZ: Libanon

en: Liberia
cs_CZ: Libérie

en: Libyan Arab Jamahiriya
cs_CZ: Libyjský arabský Jamahirija

en: License
cs_CZ: Licence

en: License:
cs_CZ: Licence:

en: Liechtenstein
cs_CZ: Lichtenštejnsko

en: Line Height:
cs_CZ: Výška řádku:

en: Link Color
cs_CZ: Barva odkazu

en: Link Relationship (XFN)
cs_CZ: Odkaz na vztah (XFN)

en: List of already added features and amenities
cs_CZ: Seznam již přidaných funkcí a vybavení

en: Listed In
cs_CZ: V seznamu

en: Listed in
cs_CZ: Uvedeno v

en: Listing
cs_CZ: Výpis

en: Listing Details
cs_CZ: Podrobnosti o výpisu

en: Listing Edit
cs_CZ: Editace výpisu

en: Listing Edited on %website_url
cs_CZ: Výpis byl změněn na% web_url

en: Listing Location
cs_CZ: Umístění výpisu

en: Listing Media
cs_CZ: Zaznamenávejte média

en: Listing Payment
cs_CZ: Platba výpisu

en: Listing Payment with Featured option
cs_CZ: Výpis Platba s Feature Featured

en: Listing payment on
cs_CZ: Platba výpisu na

en: Listings
cs_CZ: Výpisy

en: Listings Features & Amenities
cs_CZ: Přehled funkcí a vybavení

en: Listings Labels
cs_CZ: Výpisy štítků

en: Lithuania
cs_CZ: Litva

en: Load More Listings
cs_CZ: Načíst další záznamy

en: Load More Properties
cs_CZ: Načtení dalších vlastností

en: Local Flavor
cs_CZ: Místní chuť

en: Local Services
cs_CZ: Místní služby

en: Location
cs_CZ: Umístění

en: Log Out
cs_CZ: Odhlásit se

en: Login
cs_CZ: Přihlásit se

en: Login successful, redirecting...
cs_CZ: Přihlaste se úspěšně, přesměrujete ...

en: Login with Facebook
cs_CZ: Přihlásit se pomocí Facebooku

en: Login with Google
cs_CZ: Přihlaste se do Googlu

en: Login with Yahoo
cs_CZ: Přihlásit se s Yahoo

en: Logos & Favicon
cs_CZ: Loga a Favicon

en: Longitude (for Google Maps)
cs_CZ: Zeměpisná délka (pro Mapy Google)

en: Lot Size in
cs_CZ: Velikost šarže v

en: Lot Size:
cs_CZ: Velikost pozemku:

en: Luxembourg
cs_CZ: Lucembursko

en: Macedonia (FYROM)
cs_CZ: Makedonie (FYROM)

en: Madagascar
cs_CZ: Madagaskar

en: Main Color
cs_CZ: Hlavní barva

en: Main Grid Width in px
cs_CZ: Hlavní šířka mřížky v px

en: Make sure the mandatory fields for property submission page are part of submit form (managed from the above setting). Use CTRL for multiple fields select..
cs_CZ: Ujistěte se, že povinná pole pro odeslání nemovitosti jsou součástí předkládaného formuláře (spravované z výše uvedeného nastavení). Použijte klávesu CTRL pro výběr více polí.

en: Make this listing featured from property list.
cs_CZ: Udělat tento seznam vypsaný ze seznamu vlastností.

en: Malaysia
cs_CZ: Malajsie

en: Maldives
cs_CZ: Maledivy

en: Map
cs_CZ: Mapa

en: Map  Settings
cs_CZ: Nastavení mapy

en: Map Advanced Search Button Background Color
cs_CZ: Mapa Rozšířené vyhledávání Tlačítko Barva pozadí

en: Map Controls Background Color
cs_CZ: Mapa ovládá barvu pozadí

en: Map Controls Font Color
cs_CZ: Mapa ovládá barvu písma

en: Map Settings
cs_CZ: Nastavení mapy

en: Map Type
cs_CZ: Typ mapy

en: Margin Top for logo
cs_CZ: Horní okraj pro logo

en: Marshall Islands
cs_CZ: Marshallovy ostrovy

en: Martinique
cs_CZ: Martinik

en: Mass Media
cs_CZ: Hromadné sdělovací prostředky

en: Matching Submissions
cs_CZ: Odpovídající podání

en: Matching Submissions on %website_url
cs_CZ: Odpovídající příspěvky na% website_url

en: Mauritania
cs_CZ: Mauritánie

en: Mauritius
cs_CZ: Mauricius

en: Maximum no of images per property (only front-end upload). Works when submission is free or requires user to pay a fee for each listing
cs_CZ: Maximální počet obrázků na jednu nemovitost (pouze upload na přední straně). Funguje při odeslání zdarma nebo vyžaduje, aby uživatel zaplatil poplatek za každý výpis

en: Maximum number of pins to show on the map.
cs_CZ: Maximální počet pinů, které se mají zobrazit na mapě.

en: Maximum radius value
cs_CZ: Maximální hodnota poloměru

en: Maximum zoom level for Cloud Cluster to appear
cs_CZ: Maximální úroveň přiblížení pro Cloud Cluster se zobrazí

en: MbString extension not detected. Please contact your hosting provider in order to enable it.
cs_CZ: Rozšíření MbString nebylo zjištěno. Obraťte se na svého poskytovatele hostingu, abyste jej mohli umožnit.

en: Measurement Unit
cs_CZ: Měřící jednotka

en: Media Header Type?
cs_CZ: Typ záhlaví média?

en: Member of
cs_CZ: Člen

en: Member of:
cs_CZ: Člen:

en: Membership
cs_CZ: Členství

en: Membership & Payment Settings
cs_CZ: Členství a nastavení platby

en: Membership Activated
cs_CZ: Členství je aktivováno

en: Membership Activated on %website_url
cs_CZ: Členství bylo aktivováno na% website_url

en: Membership Cancelled
cs_CZ: Členství zrušeno

en: Membership Cancelled on %website_url
cs_CZ: Členství bylo zrušeno na% website_url

en: Membership Expiration Warning
cs_CZ: Upozornění na vypršení platnosti členství

en: Membership Expiration Warning on %website_url
cs_CZ: Upozornění na vypršení platnosti členství v% website_url

en: Membership Payment
cs_CZ: Členská platba

en: Membership Settings
cs_CZ: Nastavení členství

en: Menu Font
cs_CZ: Písmo nabídky

en: Menu Item  Back Color
cs_CZ: Položka nabídky Zpět Barva

en: Menu Item Back Color
cs_CZ: Položka nabídky Zpět Barva

en: Menu Item Color
cs_CZ: Položka nabídky Barva

en: Menu Item Font Size
cs_CZ: Položka nabídky Velikost písma

en: Menu Item Hover Back Color
cs_CZ: Položka nabídky Hover Back Bar

en: Menu Item Icon(ex: fa fa-comment)
cs_CZ: Ikona položky nabídky (např. Fa fa-comment)

en: Menu Item Label(ex: "new")
cs_CZ: Označení položky nabídky (např. &quot;Nové&quot;)

en: Menu Item hover font color
cs_CZ: Položka nabídky podržte barvu písma

en: Menu border color
cs_CZ: Barva ohraničení nabídky

en: Message sent from page:
cs_CZ: Zpráva odeslána ze stránky:

en: Mexico
cs_CZ: Mexiko

en: Micronesia, Federated States of
cs_CZ: Mikronésie, federální státy

en: Minify css and js files
cs_CZ: Upravit soubory css a js

en: Minimum and Maximum value for Price Slider
cs_CZ: Minimální a maximální hodnota pro posuvník ceny

en: Minimum radius vale
cs_CZ: Minimální poloměr

en: Minimum radius value
cs_CZ: Minimální hodnota poloměru

en: Minimum required version:
cs_CZ: Minimální požadovaná verze:

en: Mobile
cs_CZ: mobilní, pohybliví

en: Mobile Menu
cs_CZ: Mobilní nabídka

en: Mobile Menu Colors
cs_CZ: Barvy nabídek pro mobilní zařízení

en: Mobile header background color
cs_CZ: Barva pozadí záhlaví pro mobilní zařízení

en: Mobile header icon color
cs_CZ: Barva ikony hlavičky mobilního telefonu

en: Mobile menu background color
cs_CZ: Barva pozadí pro mobilní nabídku

en: Mobile menu font color
cs_CZ: Barva písma nabídky pro mobily

en: Mobile menu hover font color
cs_CZ: Barva písma v nabídce mobilního zařízení

en: Mobile menu item border color
cs_CZ: Barva ohraničení položky mobilní položky

en: Mobile menu item hover background color
cs_CZ: Položka nabídky mobilního telefonu hover farbu pozadí

en: Mobile/Tablets Logo
cs_CZ: Mobilní / Tablety Logo

en: Mobile:
cs_CZ: Mobilní, pohybliví:

en: Moldova, Republic of
cs_CZ: Moldavsko, Republika

en: Monaco
cs_CZ: Monako

en: Mongolia
cs_CZ: Mongolsko

en: Montenegro
cs_CZ: Černá Hora

en: Monthly Archives: %s
cs_CZ: Měsíční archivy: %s

en: More Search Options
cs_CZ: Další možnosti vyhledávání

en: Morocco
cs_CZ: Maroko

en: Mortgage Payments:
cs_CZ: Hypoteční platby:

en: Mozambique
cs_CZ: Mozambik

en: Multi Unit Label
cs_CZ: Multifunkční štítek

en: Multi Unit Label (*for sub unit)
cs_CZ: Multifunkční štítek (* pro podjednotku)

en: My Invoices
cs_CZ: Moje faktury

en: My Listings
cs_CZ: Moje výpisy

en: My Location
cs_CZ: Moje lokace

en: My Profile
cs_CZ: Můj profil

en: My Properties List
cs_CZ: Seznam vlastností

en: My details
cs_CZ: Moje detaily

en: Myanmar
cs_CZ: Myanmaru

en: Name
cs_CZ: název

en: Namibia
cs_CZ: Namibie

en: Navigation Label
cs_CZ: Navigační štítek

en: Need an account? Register here!
cs_CZ: Potřebovat účet? Registrujte se zde!

en: Neighborhood
cs_CZ: Sousedství

en: Nepal
cs_CZ: Nepál

en: Netherlands
cs_CZ: Nizozemí

en: Netherlands Antilles
cs_CZ: Nizozemské Antily

en: New Agent
cs_CZ: Nový agent

en: New Agent Added
cs_CZ: Nový agent přidán

en: New Caledonia
cs_CZ: Nová Kaledonie

en: New Feature Upgrade on  %website_url
cs_CZ: Aktualizace nové funkce na% web_url

en: New Listing Submission
cs_CZ: Nové podání výpisu

en: New Listing Submission on %website_url
cs_CZ: Nový příspěvek na stránce% web_url

en: New Paid Submission on %website_url
cs_CZ: Nový placený příspěvek na% web_url

en: New Password
cs_CZ: nové heslo

en: New User Registration
cs_CZ: Nová registrace uživatele

en: New Zealand
cs_CZ: Nový Zéland

en: New user  notification
cs_CZ: Nové upozornění uživatele

en: New user admin notification
cs_CZ: Nové oznámení administrátora uživatele

en: New user registration on %website_url.
    Username: %user_login_register, 
    E-mail: %user_email_register
cs_CZ: Registrace nového uživatele na% website_url. Uživatelské jméno:% user_login_register, E-mail:% user_email_register

en: New wire Transfer
cs_CZ: Nový převod

en: Newer Comments &raquo;
cs_CZ: Novější komentáře &quot;

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
cs_CZ: Novější příspěvky <span class="meta-nav">→</span>

en: Newest first
cs_CZ: Nejnovější první

en: Next
cs_CZ: další

en: Next Step
cs_CZ: Další krok

en: Next page
cs_CZ: Další strana

en: Nicaragua
cs_CZ: Nikaragua

en: Nigeria
cs_CZ: Nigérie

en: Nightlife
cs_CZ: Noční život

en: No = submission is free. Paid listing = submission requires user to pay a fee for each listing. Membership = submission is based on user membership package.
cs_CZ: Ne = podání je zdarma. Placený záznam = odeslání vyžaduje, aby uživatel zaplatil poplatek za každý zápis. Členství = podání je založeno na uživatelském balíčku.

en: No More Listings
cs_CZ: Žádné další záznamy

en: No invoices
cs_CZ: Žádné faktury

en: No of Search fields
cs_CZ: Počet vyhledávacích polí

en: No of Search fields per row
cs_CZ: Počet vyhledávacích polí na řádku

en: No of Search fields per row (Possible values: 1,2,3,4).
cs_CZ: Počet vyhledávacích polí na řádku (Možné hodnoty: 1,2,3,4).

en: No of Search fields.
cs_CZ: Počet vyhledávacích polí.

en: No of agent listings per row when the page is without sidebar
cs_CZ: Počet listin agentů na řádku, pokud je stránka bez bočního panelu

en: No of blog listings per row when the page is without sidebar
cs_CZ: Počet řádků na řádku, pokud je stránka bez bočního panelu

en: No of property listings per row when the page is without sidebar
cs_CZ: Žádné položky seznamu nemovitostí na řádku, pokud je stránka bez bočního panelu

en: No plugins are available to be activated at this time.
cs_CZ: V současné době nejsou k dispozici žádné pluginy.

en: No plugins are available to be installed at this time.
cs_CZ: Momentálně nejsou k dispozici žádné pluginy.

en: No plugins are available to be updated at this time.
cs_CZ: Momentálně nejsou k dispozici žádné aktualizace.

en: No plugins to install, update or activate.
cs_CZ: Žádné pluginy k instalaci, aktualizaci nebo aktivaci.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
cs_CZ: Nebyly aktivovány žádné zásuvné moduly. Nebyla provedena žádná akce.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
cs_CZ: Nebyly vybrány žádné doplňky pro instalaci. Nebyla provedena žádná akce.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
cs_CZ: Nebyly vybrány žádné doplňky, které by byly aktualizovány. Nebyla provedena žádná akce.

en: No results found!
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné výsledky!

en: None
cs_CZ: Žádný

en: Norfolk Island
cs_CZ: Ostrov Norfolk

en: Northern Mariana Islands
cs_CZ: Severní Mariany ostrovy

en: Norway
cs_CZ: Norsko

en: Not Installed
cs_CZ: Není instalován

en: Not Paid
cs_CZ: Není zaplaceno

en: Number of Page Views
cs_CZ: Počet zobrazení stránek

en: Number of milisecons before auto cycling an item
cs_CZ: Počet milisekonů před automatickým cyklem položky

en: Number of milisecons before auto cycling an item (5000=5sec).Put 0 if you don't want to autoslide.
cs_CZ: Počet milisekón před automatickým cyklem položky (5000 = 5sec) .Put 0, pokud nechcete autoslide.

en: OR
cs_CZ: NEBO

en: Old Password
cs_CZ: staré heslo

en: Old Password is not correct
cs_CZ: Staré heslo není správné

en: Oldest first
cs_CZ: Nejstarší první

en: Oman
cs_CZ: Omán

en: Once Weekly
cs_CZ: Jednou týdně

en: One Time
cs_CZ: Jednou

en: One of the password field is empty!
cs_CZ: Jedno pole hesla je prázdné!

en: Open In Google Maps
cs_CZ: Otevřít v Mapách Google

en: Open link in a new window/tab
cs_CZ: Otevřít odkaz v novém okně / kartě

en: Open ticket
cs_CZ: Otevřete jízdenku

en: Opening Hours
cs_CZ: Otevírací doba

en: Opening Hours:
cs_CZ: Otevírací doba:

en: Optima Express  settings
cs_CZ: Nastavení Optima Express

en: Optima Express settings
cs_CZ: Nastavení Optima Express

en: Option applies for each free published listing.
cs_CZ: Možnost platí pro každý bezplatný publikovaný zápis.

en: Original: %s
cs_CZ: Původní: %s

en: Other Agents
cs_CZ: Ostatní zástupci

en: Other units in
cs_CZ: Ostatní jednotky v

en: Our Agents
cs_CZ: Naši zástupci

en: Our Taxes:
cs_CZ: Naše daně:

en: Overlay Color
cs_CZ: Barva překrytí

en: Overlay Image
cs_CZ: Překryvný obrázek

en: Overlay Image, .png, .jpg or .gif format
cs_CZ: Formát překrytí, .png, .jpg nebo .gif

en: Overlay Opacity
cs_CZ: Překryvná opacita

en: Overlay Opacity- values from 0 to 1 , Ex: 0.4
cs_CZ: Overlay Opacity - hodnoty od 0 do 1, např .: 0.4

en: Overwrite theme css using custom css.
cs_CZ: Přepsat css motivu pomocí vlastní css.

en: Owner Notes
cs_CZ: Poznámky majitele

en: Owner/Agent notes (*not visible on front end)
cs_CZ: Poznámky majitelů / agentů (* nejsou viditelné na přední straně)

en: PHP GD library is NOT installed on your web server and because of that the theme will not be able to work with images. Please contact your hosting company in order to activate this library.
cs_CZ: Knihovna PHP GD NENÍ nainstalována na vašem webovém serveru a kvůli tomu nebude téma pracovat s obrázky. Kontaktujte prosím vaši hostitelskou společnost, abyste tuto knihovnu aktivovali.

en: Package
cs_CZ: Balík

en: Package Payment
cs_CZ: Balíček platby

en: Packages Available
cs_CZ: Dostupné balíčky

en: Page Template
cs_CZ: Šablona stránky

en: Page Title
cs_CZ: Název stránky

en: Page Views Statistics
cs_CZ: Statistika zobrazení stránek

en: Pages:
cs_CZ: Stránky:

en: Paid
cs_CZ: Placené

en: Paid Submission
cs_CZ: Placené podání

en: Paid submission
cs_CZ: Placené podání

en: Pakistan
cs_CZ: Pákistán

en: Papua New Guinea
cs_CZ: Papua-Nová Guinea

en: Paragraph Font
cs_CZ: Písmo odstavce

en: Parallax efect for image/video header media ?
cs_CZ: Paralaxní efekt pro média s hlavičkami obrázků / videa?

en: Parameter Label
cs_CZ: Etiketa parametrů

en: Parameter Value
cs_CZ: Hodnota parametru

en: Parameters list
cs_CZ: Seznam parametrů

en: Password
cs_CZ: Heslo

en: Password Reset Request
cs_CZ: Žádost o obnovení hesla

en: Password Reseted
cs_CZ: Heslo bylo obnoveno

en: Password Updated
cs_CZ: Aktualizováno heslo

en: Password: %s
cs_CZ: Heslo: %s

en: Passwords do not match
cs_CZ: Hesla se neshodují

en: Pay with Credit Card
cs_CZ: Platba kreditní kartou

en: PayPal business account is required. Info is taken from https://developer.paypal.com/. See help.
cs_CZ: Je vyžadován obchodní účet PayPal. Informace jsou převzaty z webu https://developer.paypal.com/. Viz nápověda.

en: PayPal payment agreement
cs_CZ: PayPal platební dohoda

en: Payment Method
cs_CZ: Způsob platby

en: Payments
cs_CZ: Platby

en: PaypPal Settings
cs_CZ: Nastavení PaypPal

en: Paypal & Stripe Api
cs_CZ: Paypal &amp; Stripe Api

en: Paypal API Password
cs_CZ: Paypal API heslo

en: Paypal API Password - Obsolete starting 1.30.1
cs_CZ: Paypal API heslo - zastaralé spuštění 1.30.1

en: Paypal API Signature
cs_CZ: Paypal API Podpis

en: Paypal API Signature - Obsolete starting 1.30.1
cs_CZ: Paypal API Signature - zastaralé spuštění 1.30.1

en: Paypal Api Keys are added.Payments will be processed.
cs_CZ: Paypal Api Keys jsou přidány. Platby budou zpracovány.

en: Paypal Api User Name
cs_CZ: Paypal Api Uživatelské jméno

en: Paypal Api User Name - Obsolete starting 1.30.1
cs_CZ: Paypal Api Uživatelské jméno - zastaralý start 1.30.1

en: Paypal Client Secret Key
cs_CZ: PayPal klient tajný klíč

en: Paypal Client Secret Key
cs_CZ: PayPal klient tajný klíč

en: Paypal Settings
cs_CZ: Nastavení Paypal

en: Paypal receiving email
cs_CZ: Paypal přijímá e-mail

en: Personalize Your Website
cs_CZ: Přizpůsobte své webové stránky

en: Pets
cs_CZ: Domácí mazlíčci

en: Pharmacies
cs_CZ: Lékárny

en: Philippines
cs_CZ: Filipíny

en: Phone
cs_CZ: Telefon

en: Phone:
cs_CZ: Telefon:

en: Photo
cs_CZ: Fotografie

en: Pick a custom property page template you made.
cs_CZ: Vyberte vlastní šablonu vlastní stránky, kterou jste vytvořili.

en: Pin Generation works only if the file reading option in Google Map setting is set to yes
cs_CZ: Pin Generation funguje pouze v případě, že je v Mapě Google nastavena možnost čtení souborů na ano

en: Pin Management
cs_CZ: Správa pinů

en: Pin cluster disappears when map zoom is less than the value set in here.
cs_CZ: Panel clon zmizí, když je přiblížení mapy menší než hodnota nastavená zde.

en: Pins Management
cs_CZ: Správa pinů

en: Pins retina version must be uploaded at the same time (same folder) as the original pin and the name of the retina file should be with_2x at the end.
cs_CZ: Pins retina verze musí být nahrána současně (stejná složka) jako původní pin a jméno souboru retina by mělo být s_2x na konci.

en: Pinterest page link, with https://
cs_CZ: Pinterest odkaz na stránku s https: //

en: Place Pin with Agency Address
cs_CZ: Místo Pin s adresou agentury

en: Place Pin with Developer Address
cs_CZ: Umístěte kolík s adresou vývojáře

en: Place Pin with Property Address
cs_CZ: Umístěte kolík s adresou vlastností

en: Place in advanced search form
cs_CZ: Umístěte do rozšířeného vyhledávacího formuláře

en: Plan Bathrooms
cs_CZ: Plánujte koupelny

en: Plan Description
cs_CZ: Popis plánu

en: Plan Image
cs_CZ: Naplánujte obrázek

en: Plan Price
cs_CZ: Plánovaná cena

en: Plan Rooms
cs_CZ: Pokoje plánují

en: Plan Size
cs_CZ: Velikost plánu

en: Plan Title
cs_CZ: Název plánu

en: Please contact the administrator of this site for help.
cs_CZ: Obraťte se na správce tohoto webu a požádejte o pomoc.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
cs_CZ: Obraťte se prosím na poskytovatele pluginů a požádejte je, aby balíček svých pluginů podle pokynů WordPress.

en: Please do not manually change the slugs when adding new terms. If you need to edit a term name copy the new name in the slug field also.
cs_CZ: Při přidávání nových výrazů prosím nezměňujte slimáci ručně. Pokud potřebujete upravit název termínu, zkopírujte také nové jméno do pole slimáků.

en: Please edit your profile page from site interface.
cs_CZ: Upravte svou stránku profilu z rozhraní webu.

en: Please fill in the form correctly and try again!
cs_CZ: Vyplňte formulář správně a zkuste to znovu!

en: Please note that Yelp is not working for all countries. See here
cs_CZ: Upozorňujeme, že Yelp nefunguje ve všech zemích. Podívejte se zde

en: Please submit a title for your property
cs_CZ: Předložte prosím název nemovitosti

en: Please submit the
cs_CZ: Předložte prosím

en: Please wait while we are processing your submission!
cs_CZ: Počkejte prosím, než zpracováváme vaše podání!

en: Please, enter correct email
cs_CZ: Zadejte prosím správný e-mail

en: Please, enter field:
cs_CZ: Prosím, zadejte pole:

en: Please, enter property title
cs_CZ: Zadejte prosím název vlastnictví

en: Plugin
cs_CZ: Zapojit

en: Plugin activated successfully.
cs_CZ: Plugin byl úspěšně aktivován.

en: Plugin activation failed.
cs_CZ: Aktivace pluginu se nezdařila.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
cs_CZ: Plugin není aktivován. Pro toto téma je zapotřebí vyšší verze %s. Aktualizujte plugin.

en: Poland
cs_CZ: Polsko

en: Portugal
cs_CZ: Portugalsko

en: Post Comment
cs_CZ: Odeslat komentář

en: Post navigation
cs_CZ: Přejděte na navigaci

en: Posted by
cs_CZ: Odesláno

en: Posted on
cs_CZ: Vloženo na

en: Powered by
cs_CZ: Poháněno

en: Pre-Packaged
cs_CZ: Předbalené

en: Prev
cs_CZ: Předch

en: Prev Step
cs_CZ: Předchozí krok

en: Previous Step
cs_CZ: Předchozí krok

en: Previous page
cs_CZ: Předchozí stránka

en: Price
cs_CZ: Cena

en: Price & Currency
cs_CZ: Cena a měna

en: Price - thousands separator
cs_CZ: Cena - oddělovač tisíců

en: Price High to Low
cs_CZ: Cena vysoká až nízká

en: Price Low to High
cs_CZ: Cena nízká až vysoká

en: Price Per Submission (for "per listing" mode)
cs_CZ: Cena za podání (pro režim &quot;za zápis&quot;)

en: Price SLider values for advanced search with tabs
cs_CZ: Hodnoty Posuvník ceny pro pokročilé vyhledávání s kartami

en: Price Slider Values(min/max) for
cs_CZ: Cena posuvníků (min / max) pro

en: Price in
cs_CZ: Cena v

en: Price range:
cs_CZ: Cenové rozpětí:

en: Price to make the listing featured (for "per listing" mode)
cs_CZ: Cena, aby se zobrazil výpis (pro režim &quot;za záznam&quot;)

en: Price:
cs_CZ: Cena:

en: Primary Menu
cs_CZ: Hlavní nabídka

en: Primary Widget Area
cs_CZ: Primární oblast Widget

en: Print Page Design
cs_CZ: Tisknout návrh stránky

en: Processing...
cs_CZ: Zpracovává se...

en: Professional Services
cs_CZ: Profesionální služby

en: Profile Update
cs_CZ: Aktualizace profilu

en: Profile updated
cs_CZ: profil aktualizován

en: Properties List - Properties number per page
cs_CZ: Seznam vlastností - Číslo vlastnosti na stránce

en: Properties listed in
cs_CZ: Vlastnosti uvedené v

en: Property Action Category
cs_CZ: Akční kategorie nemovitostí

en: Property Action Category Page
cs_CZ: Kategorie Akcí Kategorie

en: Property Address
cs_CZ: Adresa nemovitosti

en: Property Area
cs_CZ: Oblast vlastností

en: Property Area Page
cs_CZ: Oblast oblasti nemovitostí

en: Property Bathrooms
cs_CZ: Nemovitosti: Koupelny

en: Property Bathrooms:
cs_CZ: Nemovitosti Koupelny:

en: Property Bedrooms
cs_CZ: Nemovitosti Ložnice

en: Property Bedrooms:
cs_CZ: Nemovitosti Ložnice:

en: Property Card Design
cs_CZ: Design karty nemovitostí

en: Property Categories Page
cs_CZ: Kategorie vlastností

en: Property Category Submit
cs_CZ: Odeslat kategorii vlastnictví

en: Property City
cs_CZ: Objekt City

en: Property City Page
cs_CZ: Nemovitosti Město

en: Property Country
cs_CZ: Nemovitost Země

en: Property County
cs_CZ: Nemovitosti

en: Property County/State Page
cs_CZ: Nemovitost Okres / stát

en: Property Description
cs_CZ: Popis nemovitosti

en: Property Description & Price
cs_CZ: Popis nemovitosti a cena

en: Property Description Label
cs_CZ: Popis nemovitosti Popis

en: Property Details
cs_CZ: Detaily nemovitosti

en: Property Details Label
cs_CZ: Podrobnosti o popisu vlastností

en: Property Features Label
cs_CZ: Vlastnost Vlastnosti Label

en: Property Google View
cs_CZ: Zobrazení Google na nemovitosti

en: Property Id
cs_CZ: ID nemovitosti

en: Property Keyword:
cs_CZ: Klíčové slovo vlastnictví:

en: Property Latitude
cs_CZ: Nemovitosti Latitude

en: Property List Type for Advanced Search
cs_CZ: Typ seznamu vlastností pro rozšířené vyhledávání

en: Property List Type for Taxonomy pages
cs_CZ: Typ seznamu vlastností pro stránky taxonomie

en: Property List display(*global option)
cs_CZ: Zobrazení seznamu vlastností (* celková možnost)

en: Property Longitude
cs_CZ: Délka vlastnictví

en: Property Lot Size
cs_CZ: Velikost pozemku vlastností

en: Property Map
cs_CZ: Mapa nemovitostí

en: Property Media
cs_CZ: Vlastnost Media

en: Property Page
cs_CZ: Vlastní stránka

en: Property Page Settings
cs_CZ: Nastavení stránky vlastností

en: Property Price
cs_CZ: Cena nemovitosti

en: Property Price Label Before
cs_CZ: Property Price Label Před

en: Property Print Page Design
cs_CZ: Návrh tisku stránky s vlastnostmi

en: Property Reviews
cs_CZ: Hodnocení nemovitostí

en: Property Rooms
cs_CZ: Pokoje s vlastním příslušenstvím

en: Property Rooms:
cs_CZ: Počet pokojů:

en: Property Sidebar Position
cs_CZ: Poloha postranního panelu nemovitosti

en: Property Size
cs_CZ: Velikost majetku

en: Property Status
cs_CZ: Stav majetku

en: Property Status
cs_CZ: Stav majetku

en: Property Status (* you may need to add new css classes - please see the help files)
cs_CZ: Stav nemovitosti (* možná budete muset přidat nové třídy CSS - viz soubory nápovědy)

en: Property Status:
cs_CZ: Stav nemovitosti:

en: Property Submission Page
cs_CZ: Podání nemovitosti

en: Property Subunits
cs_CZ: Podjednotky vlastností

en: Property Unit/Card Design - BETA
cs_CZ: Vlastnost jednotky / Design karty - BETA

en: Property Unit/Card min height
cs_CZ: Vlastnost jednotky / min

en: Property Unit/Card min height
cs_CZ: Vlastnost jednotky / min

en: Property Zip
cs_CZ: Nemovitosti: Zip

en: Property and Agent Links
cs_CZ: Odkazy na nemovitosti a agenty

en: Property is featured
cs_CZ: Nemovitost je vybavena

en: Property page Sidebar
cs_CZ: Stránka s vlastnostmi Postranní panel

en: Property, Agent, Blog Lists Design
cs_CZ: Vlastnictví, agent, seznamy blogů

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Backgrond Color
cs_CZ: Nemovitost, agent a blog Jednotka / karta Backgrond Color

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Internal Padding
cs_CZ: Vlastnictví, agent a blog Jednotka / karta Interní padding

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Internal Padding (top,left,bottom,right)
cs_CZ: Vlastnictví, agent a blog Jednotka / karta Interní padding (horní, levý, spodní, pravý)

en: Public Services & Government
cs_CZ: Veřejné služby a vláda

en: Publish Listing with Feature
cs_CZ: Publikujte seznam s funkcí

en: Publish Listing with Featured
cs_CZ: Publikujte seznam s doporučenými

en: Published
cs_CZ: Publikováno

en: Puerto Rico
cs_CZ: Portoriko

en: Purchase Activated
cs_CZ: Nákup aktivován

en: Put Search form before the header media ?
cs_CZ: Vložte vyhledávací formulář před média záhlaví?

en: Qatar
cs_CZ: Kataru

en: Radius:
cs_CZ: Poloměr:

en: Rate us
cs_CZ: Ohodnoťte nás

en: Re-type Password
cs_CZ: Zadejte znovu heslo

en: Read more
cs_CZ: Přečtěte si více

en: Real Estate
cs_CZ: Nemovitost

en: Recommended
cs_CZ: Doporučeno

en: Recommended memory limit should be at least 96MB. Please refer to :
cs_CZ: Doporučený limit paměti by měl být alespoň 96 MB. Obraťte se prosím na :

en: Recurring
cs_CZ: Opakující se

en: Recurring Payment
cs_CZ: Opakovaná platba

en: Recurring Payment on %website_url
cs_CZ: Opakovaná platba na webových stránkách %_url

en: Register
cs_CZ: Registrovat

en: Register here!
cs_CZ: Registrujte se zde!

en: Related Posts
cs_CZ: Související příspěvky

en: Religious Organizations
cs_CZ: Náboženské organizace

en: Remove
cs_CZ: Odstranit

en: Remove Image
cs_CZ: Odebrat obrázek

en: Remove script version - Following Envato guidelines we removed this feature.Please use a cache plugin in order to remove the script version.
cs_CZ: Odstranit verzi skriptu - V souladu s pokyny společnosti Envato jsme tuto funkci odstranili.Prosím, použijte plugin mezipaměti k odstranění verze skriptu.

en: Repeat Footer background ?
cs_CZ: Opakovat pozadí zápatí?

en: Reply
cs_CZ: Odpověď

en: Required
cs_CZ: Povinný

en: Required Update not Available
cs_CZ: Požadovaná aktualizace není k dispozici

en: Requires Update
cs_CZ: Vyžaduje aktualizaci

en: Resend for approval
cs_CZ: Znovu poslat ke schválení

en: Reset Password
cs_CZ: Obnovit heslo

en: Restaurants
cs_CZ: Restaurace

en: Return to Login
cs_CZ: Zpět na Přihlásit

en: Return to Required Plugins Installer
cs_CZ: Vraťte se k instalaci požadovaných pluginů

en: Return to the Dashboard
cs_CZ: Vraťte se na panel Dashboard

en: Retype Password
cs_CZ: Zadejte znovu heslo

en: Reunion
cs_CZ: Shledání

en: Review Edit Saved
cs_CZ: Přezkoumání Upravit uložen

en: Review Sent
cs_CZ: Zkontrolováno odesláno

en: Review Title
cs_CZ: Zkontrolujte název

en: Reviews
cs_CZ: Recenze

en: Roadmap
cs_CZ: Cestovní mapa

en: Romania
cs_CZ: Rumunsko

en: Rooms
cs_CZ: Pokoje

en: Rooms (*only numbers)
cs_CZ: Pokoje (* pouze čísla)

en: Rooms:
cs_CZ: Pokoje:

en: Rooms:
cs_CZ: Pokoje:

en: Russian Federation
cs_CZ: Ruská Federace

en: Rwanda
cs_CZ: Rwandě

en: SAVE CHANGES
cs_CZ: ULOŽIT ZMĚNY

en: SEARCH
cs_CZ: VYHLEDÁVÁNÍ

en: SEARCH PROPERTIES
cs_CZ: VYHLEDÁVÁNÍ VLASTNOSTI

en: Saint Kitts and Nevis
cs_CZ: Svatý Kryštof a Nevis

en: Saint Lucia
cs_CZ: Svatá Lucie

en: Saint Vincent and the Grenadines
cs_CZ: Svatý Vincent a Grenadiny

en: Sandbox = test API. LIVE = real payments API. Update PayPal and Stripe settings according to API type selection.
cs_CZ: Sandbox = test API. LIVE = API reálných plateb. Aktualizujte nastavení PayPal a Stripe podle výběru typu API.

en: Sao Tome and Principe
cs_CZ: Svatý Tomáš a Princův ostrov

en: Satellite
cs_CZ: Družice

en: Saudi Arabia
cs_CZ: Saudská arábie

en: Save Changes
cs_CZ: Uložit změny

en: Save Design
cs_CZ: Uložit design

en: Save Plans
cs_CZ: Uložit plány

en: Save Search
cs_CZ: Uložit hledání

en: Save Search Settings
cs_CZ: Uložit nastavení vyhledávání

en: Save Search Settings
cs_CZ: Uložit nastavení vyhledávání

en: Save this Search?
cs_CZ: Uložit toto vyhledávání?

en: Saved Searches
cs_CZ: Uložená hledání

en: Schedule a showing?
cs_CZ: Naplánovat zobrazení?

en: Schools
cs_CZ: Školy

en: Search
cs_CZ: Vyhledávání

en: Search Parameters:
cs_CZ: Parametry hledání:

en: Search Properties
cs_CZ: Vlastnosti vyhledávání

en: Search Results for :
cs_CZ: Výsledky hledání pro :

en: Search State, City or Area
cs_CZ: Vyhledávací stát, město nebo oblast

en: Search a listing
cs_CZ: Vyhledejte záznam

en: Search field
cs_CZ: Pole pro vyhledávání

en: Search for an Agent
cs_CZ: Vyhledejte agenta

en: Search has been saved. You will receive an email notification when new properties matching your search have been published
cs_CZ: Vyhledávání bylo uloženo. Obdržíte e-mailové oznámení, když budou publikovány nové vlastnosti, které odpovídají vašemu vyhledávání

en: Search here...
cs_CZ: Hledej tady...

en: Search name
cs_CZ: Jméno hledání

en: Searching...
cs_CZ: Hledání ...

en: Second Color
cs_CZ: Druhé barvy

en: Second Footer Widget Area
cs_CZ: Druhá oblast Footer Widget

en: Secondary Widget Area
cs_CZ: Sekundární oblast widgetu

en: See All Your Pages
cs_CZ: Viz všechny vaše stránky

en: See Available Packages and Payment Methods
cs_CZ: Viz dostupné balíčky a způsoby platby

en: See all
cs_CZ: Vidět vše

en: See first results here
cs_CZ: Viz první výsledky zde

en: Select Categories
cs_CZ: Vyberte kategorie

en: Select Energy Class
cs_CZ: Zvolte třídu energie

en: Select Energy Class (EU regulation)
cs_CZ: Vyberte energetickou třídu (nařízení EU)

en: Select Images
cs_CZ: Vyberte možnost Obrázky

en: Select Media
cs_CZ: Vyberte položku Média

en: Select Properties
cs_CZ: Vyberte vlastnosti

en: Select Property Status
cs_CZ: Vyberte stav nemovitosti

en: Select Subunits From the list:
cs_CZ: Vyberte dílčí jednotky ze seznamu:

en: Select Taxonomies, where you want to show review block
cs_CZ: Vyberte možnost Taxonomies, kde chcete zobrazit blokování recenze

en: Select Taxonomy for tabs options in Advanced Search Type 6, Type 7, Type 8, Type 9
cs_CZ: Vyberte možnost Taxonomy pro karty v Rozšířeného vyhledávání Typ 6, Typ 7, Typ 8, Typ 9

en: Select User Type
cs_CZ: Zvolte Typ uživatele

en: Select Widget Area
cs_CZ: Vyberte oblast Widget

en: Select a text alignment for header 3&4.
cs_CZ: Zvolte zarovnání textu pro záhlaví 3 a 4.

en: Select default country
cs_CZ: Vyberte výchozí zemi

en: Select grid or list style for properties list pages.
cs_CZ: Vyberte seznam mřížky nebo styl seznamu pro stránky seznamu vlastností.

en: Select header alignment.Please note that there is no "center" align for type 3 and 4.
cs_CZ: Zvolte zarovnání záhlaví.Vzkontrolujte, že pro typ 3 a 4 není zarovnán &quot;střed&quot;.

en: Select header type.Header type 4 will NOT work with half map property list template.
cs_CZ: Zvolte typ záhlaví. Typ šablony typu HEADER 4 nebude pracovat s šablonou seznamu polopapírů.

en: Select list or grid style for Blog Category/Archive list type.
cs_CZ: Vyberte seznam nebo styl mřížky pro typ seznamu Blog / Archiv.

en: Select properties for slider - *hold CTRL for multiple select
cs_CZ: Vyberte vlastnosti pro posuvník - * podržte klávesu CTRL pro výběr více

en: Select standard or half map style for advanced search results page.
cs_CZ: Vyberte standardní nebo poloviční styl mapy pro stránku s rozšířenými výsledky vyhledávání.

en: Select standard or half map style for property taxonomies pages.
cs_CZ: Vyberte standardní nebo poloviční styl mapy pro stránky taxonomie vlastností.

en: Select tabs or accordion style for property info.
cs_CZ: Pro informace o vlastnostech vyberte karty nebo styl akordeonů.

en: Select the Fields for property submission.
cs_CZ: Vyberte pole Odeslání vlastností.

en: Select the Mandatory Fields for property submission.
cs_CZ: Vyberte povinné pole pro odeslání nemovitosti.

en: Select the design type.
cs_CZ: Vyberte typ návrhu.

en: Select the measurement unit you will use on the website
cs_CZ: Vyberte jednotku měření, kterou použijete na webových stránkách

en: Select user roles to display in register forms
cs_CZ: Vyberte uživatelské role pro zobrazení v registrovaných formulářích

en: Select what features and amenities apply for your property.
cs_CZ: Zvolte, jaké vlastnosti a vybavení se vztahují na vaši nemovitost.

en: Select what features from Advanced Search Form. *for speed reasons, the "features checkboxes" will not filter the pins on the map
cs_CZ: Zvolte, jaké funkce z Formuláře rozšířeného vyhledávání. * z důvodů rychlosti, &quot;zaškrtávací políčka s funkcemi&quot; nebudou filtrovat kolíky na mapě

en: Select what media header to use globally.
cs_CZ: Vyberte, jaké hlavičky médií použijte globálně.

en: Select what properties you wish to show as subunits from those published.
cs_CZ: Vyberte, jaké vlastnosti chcete zobrazit jako podjednotky z publikovaných.

en: Select which features and amenities show in search.
cs_CZ: Vyberte, které funkce a vybavení se zobrazí při hledání.

en: Select wich user role the admin should approve?
cs_CZ: Vyberte, kterou uživatelskou roli má admin schválit?

en: Selecting a category will make it easier for users to find you property in search results.
cs_CZ: Výběrem kategorie uživatelům usnadní hledání vlastností ve výsledcích vyhledávání.

en: Send
cs_CZ: Poslat

en: Send Email
cs_CZ: Poslat e-mailem

en: Send Message
cs_CZ: Poslat zprávu

en: Send Private Message
cs_CZ: Odeslat soukromou zprávu

en: Send Reply
cs_CZ: Odeslat odpověď

en: Send all contact emails to
cs_CZ: Pošlete všechny e-maily kontaktů

en: Send all contact emails to:
cs_CZ: Odeslat všechny kontaktní e-maily na adresu:

en: Send emails
cs_CZ: Poslat e-maily

en: Send me the invoice
cs_CZ: Pošlete mi fakturu

en: Send weekly or daily an email alert with new published properties matching user saved searches.
cs_CZ: Pošlete týdenní nebo denní e-mailové upozornění s novými publikovanými vlastnostmi, které odpovídají uživatelům uloženým vyhledávání.

en: Sending
cs_CZ: Odeslání

en: Sending user info, please wait...
cs_CZ: Odeslání informací o uživateli, čekejte prosím ...

en: Sent for approval
cs_CZ: Odesláno ke schválení

en: Serbia
cs_CZ: Srbsko

en: Set as Mega Menu?
cs_CZ: Nastavit jako Mega Menu?

en: Set as featured,  *Listings set as featured are subtracted from your package
cs_CZ: Nastavte jako oblíbený * Výpisy nastavené jako vybrané jsou odečteny od vašeho balíčku

en: Set company pin location for contact page template. Latitude must be a number (ex: 40.577906).
cs_CZ: Nastavte umístění pinů společnosti pro šablonu kontaktů. Latitude musí být číslo (např. 40.577906).

en: Set company pin location for contact page template. Longitude must be a number (ex: -74.155058).
cs_CZ: Nastavte umístění pinů společnosti pro šablonu kontaktů. Zeměpisná délka musí být číslo (např .: -74.155058).

en: Set currency symbol for property price.
cs_CZ: Nastavte symbol měny ceny nemovitosti.

en: Set how many properties to show per page in lists.
cs_CZ: Nastavte, kolik vlastností se zobrazí na stránce v seznamech.

en: Set repeat options for background footer image.
cs_CZ: Nastavte možnosti opakování pro obrázek zápatí pozadí.

en: Set the currency label for multi-currency widget dropdown.
cs_CZ: Nastavte značku měny pro rozbalovací nabídku widgetu pro více měn.

en: Set the position for the currency symbol.
cs_CZ: Nastavte polohu symbolu měny.

en: Set the thousand separator for price numbers.
cs_CZ: Nastavte tisíc oddělovač cenových čísel.

en: Set to Yes if you use SSL (https://)
cs_CZ: Nastavte hodnotu Ano, pokud používáte SSL (https: //)

en: Set to Yes if you use SSL.
cs_CZ: Pokud používáte protokol SSL, nastavte možnost Ano.

en: Seychelles
cs_CZ: Seychely

en: Shopping
cs_CZ: Nakupování

en: Show Advanced Search ?
cs_CZ: Zobrazit rozšířené vyhledávání?

en: Show Advanced Search in Taxonomies, Categories or Archives
cs_CZ: Zobrazit rozšířené vyhledávání v taxonomických kategoriích, kategoriích nebo archivech

en: Show Amenities and Features fields?
cs_CZ: Zobrazit pole Vybavení a funkce?

en: Show Breadcrumbs
cs_CZ: Zobrazit tabulky Breadcrumbs

en: Show Breadcrumbs?
cs_CZ: Zobrazit drobné kroužky?

en: Show Cities and Areas with 0 properties in advanced search
cs_CZ: Zobrazit města a oblasti s 0 vlastnostmi v pokročilém vyhledávání

en: Show Contact Form on lightbox
cs_CZ: Zobrazit kontaktní formulář na lightboxu

en: Show Content as
cs_CZ: Zobrazit obsah jako

en: Show Details
cs_CZ: Ukázat detaily

en: Show Dropdowns for beds, bathrooms or rooms?(*only works with Custom Fields - YES)
cs_CZ: Zobrazit rozbalovací nabídky pro postele, koupelny nebo pokoje (* funguje pouze s vlastními políčky - ANO)

en: Show Footer ?
cs_CZ: Zobrazit zápatí?

en: Show Footer ?
cs_CZ: Zobrazit zápatí?

en: Show Footer Copyright Area?
cs_CZ: Zobrazit oblasti zápatí Copyright?

en: Show Footer Copyright Area?.
cs_CZ: Zobrazit oblasti zápatí pro autorská práva ?.

en: Show Google Search over Map?
cs_CZ: Zobrazit Vyhledávání Google na mapě?

en: Show Graph on Property Page
cs_CZ: Zobrazit graf na stránce vlastností

en: Show Header in Dashboard ?
cs_CZ: Zobrazit nadpis v panelu?

en: Show Reviews on Property Page
cs_CZ: Zobrazit hodnocení na stránce vlastností

en: Show Reviews on Property Page.
cs_CZ: Zobrazit hodnocení na stránce vlastností.

en: Show Slider for Price?
cs_CZ: Zobrazit posuvník za cenu?

en: Show address section
cs_CZ: Zobrazit adresu

en: Show address section in print page?
cs_CZ: Zobrazit sekci adresy na tiskové stránce?

en: Show agent and contact form on sidebar.
cs_CZ: Zobrazit agenta a kontaktní formulář na postranním panelu.

en: Show agent details section
cs_CZ: Zobrazit sekci Podrobnosti o agenta

en: Show agent details section in print page?
cs_CZ: Zobrazit sekci Podrobnosti agentů na tiskové stránce?

en: Show currency before or after price - in front pages
cs_CZ: Zobrazit měnu před nebo po ceně - na předních stránkách

en: Show description section
cs_CZ: Zobrazit sekci popisu

en: Show description section in print page?
cs_CZ: Zobrazit sekci popisu na tiskové stránce?

en: Show details section
cs_CZ: Zobrazit sekci podrobností

en: Show details section in print page?
cs_CZ: Zobrazit sekci podrobností na tiskové stránce?

en: Show features & amenities section
cs_CZ: Zobrazit sekci funkce a vybavení

en: Show features & amenities section in print page?
cs_CZ: Zobrazit sekci funkcí a vybavení na tiskové stránce?

en: Show floor plans section
cs_CZ: Zobrazit půdorysy

en: Show floor plans section in print page?
cs_CZ: Zobrazit sekci půdorysů na tiskové stránce?

en: Show gallery section
cs_CZ: Zobrazit sekci galerie

en: Show gallery section in print page?
cs_CZ: Zobrazit sekci galerie na tiskové stránce?

en: Show on property page the features and amenities that are not selected?
cs_CZ: Zobrazte na stránce vlastností prvky a vybavení, které nejsou vybrány?

en: Show submit property button in header?
cs_CZ: Zobrazit tlačítko odeslat vlastnost v záhlaví?

en: Show subunits section
cs_CZ: Zobrazit sekci podjednotky

en: Show subunits section in print page?
cs_CZ: Zobrazit sekci podjednotky na tiskové stránce?

en: Show the Features and Amenities that are not available
cs_CZ: Zobrazit funkce a vybavení, které nejsou k dispozici

en: Show top bar on mobile devices?
cs_CZ: Zobrazit horní lištu v mobilních zařízeních?

en: Show top bar widget menu ?
cs_CZ: Zobrazit nabídku widgetu horní lišty?

en: Show user login menu in header ?
cs_CZ: Zobrazit přihlašovací nabídku uživatele v záhlaví?

en: Sidebar Heading Background Color
cs_CZ: Barev pozadí na pozadí bočního panelu

en: Sidebar Heading Color
cs_CZ: Barevný řádek bočního panelu

en: Sidebar Menu Widget Area - After Menu
cs_CZ: Nabídka na bočním panelu Oblast Widget - po Menu

en: Sidebar Menu Widget Area - Before Menu
cs_CZ: Nabídka na bočním panelu Oblast Widget - před menu

en: Sidebar Widget Background Color
cs_CZ: Barev pozadí pozadí bočního panelu

en: Sidebar Widget Design
cs_CZ: Návrh widgetu bočního panelu

en: Sidebar Widget Tab
cs_CZ: Karta Widget bočního panelu

en: Sidebar for header type 3 - after menu
cs_CZ: Boční lišta pro typ záhlaví 3 - po menu

en: Sidebar for header type 3 - before menu
cs_CZ: Boční panel pro typ záhlaví 3 - před menu

en: Sign into your account
cs_CZ: Přihlaste se k účtu

en: Similar Listings
cs_CZ: Podobné nabídky

en: Singapore
cs_CZ: Singapur

en: Single Agent
cs_CZ: Jediný agent

en: Site Settings
cs_CZ: Nastavení webu

en: Site Speed
cs_CZ: Rychlost webu

en: Size
cs_CZ: Velikost

en: Size in
cs_CZ: Velikost v

en: Size:
cs_CZ: Velikost:

en: Size:
cs_CZ: Velikost:

en: Slider Images, .png, .jpg or .gif format
cs_CZ: Slider Images, .png, .jpg nebo .gif

en: Slider Option
cs_CZ: Možnost posuvníku

en: Slider Transition
cs_CZ: Přechod posuvníku

en: Slider Transition Period
cs_CZ: Přechodové období posuvníku

en: Slider Type
cs_CZ: Typ posuvníku

en: Slider type
cs_CZ: Typ posuvníku

en: Slovakia (Slovak Republic)
cs_CZ: Slovensko (Slovenská republika)

en: Slovenia
cs_CZ: Slovinsko

en: Social & Contact
cs_CZ: Sociální a kontakt

en: Social Accounts
cs_CZ: Sociální účty

en: Social Accounts
cs_CZ: Sociální účty

en: Social Login
cs_CZ: Sociální přihlášení

en: Social Login
cs_CZ: Sociální přihlášení

en: Solomon Islands
cs_CZ: Solomonovy ostrovy

en: Somalia
cs_CZ: Somálsko

en: Some energy class description
cs_CZ: Některý popis energetické třídy

en: Somebody ordered a new Wire Transfer
cs_CZ: Někdo si objednal nový převod

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
    %website_url 
    Username: %username.
    If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen. To reset your password, visit the following address:%reset_link,
    Thank You!
cs_CZ: Někdo požádal o obnovení hesla pro následující účet:% website_url Username:% username. Pokud se jednalo o chybu, ignorujte tento e-mail a nic se nestane. Chcete-li obnovit heslo, navštivte následující adresu:% reset_link, Thank You!

en: Something went wrong with the plugin API.
cs_CZ: Něco se nezdařilo s pluginovým rozhraním API.

en: Sorry, user already exists. Try different username/email
cs_CZ: Omlouváme se, uživatel již existuje. Vyzkoušejte jiné uživatelské jméno / e-mail

en: Sort by
cs_CZ: Seřazeno podle

en: Source
cs_CZ: Zdroj

en: South Africa
cs_CZ: Jižní Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
cs_CZ: Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

en: Spain
cs_CZ: Španělsko

en: Speed Advices
cs_CZ: Rychlé poradenství

en: Splash Image, .png, .jpg or .gif format
cs_CZ: Obrázek Splash, .png, .jpg nebo .gif

en: Splash Page - Bottom left area
cs_CZ: Splash Page - Dolní část vlevo

en: Splash Page - Bottom right area
cs_CZ: Splash Page - dolní pravá oblast

en: Splash Page Bottom Left Widget Area
cs_CZ: Splash Page Bottom Levá oblast Widget

en: Splash Page Bottom Right Widget Area
cs_CZ: Splash Page Bottom Pravá oblast Widget

en: Splash Page Title
cs_CZ: Splash Název stránky

en: Splash Video in mp4 format
cs_CZ: Splash Video ve formátu mp4

en: Splash Video in mp4 format
cs_CZ: Splash Video ve formátu mp4

en: Splash Video in ogv format
cs_CZ: Splash Video ve formátu ogv

en: Splash Video in ogv format
cs_CZ: Splash Video ve formátu ogv

en: Splash Video in webm format
cs_CZ: Splash Video ve formátu webm

en: Splash Video in webm format
cs_CZ: Splash Video ve formátu webm

en: Spot no
cs_CZ: Bod č

en: Sri Lanka
cs_CZ: Srí Lanka

en: St. Helena
cs_CZ: Sv. Helena

en: St. Pierre and Miquelon
cs_CZ: St. Pierre a Miquelon

en: Start Now
cs_CZ: Začněte hned

en: Starting Point Latitude
cs_CZ: Výchozí bod Latitude

en: Starting Point Longitude
cs_CZ: Výchozí zeměpisná délka

en: State/County
cs_CZ: Stát / země

en: Status
cs_CZ: Postavení

en: Sticky Header Border Bottom Color
cs_CZ: Sticky Header Border Bottom Barva

en: Sticky Header Height in px
cs_CZ: Sticky Header Height v px

en: Sticky Menu Font Color
cs_CZ: Barva písma slepené nabídky

en: Stripe Api Keys are added.Payments will be processed.
cs_CZ: Klíče Api jsou přidány. Platby budou zpracovány.

en: Stripe Publishable Key
cs_CZ: Klíč pro publikování proužku

en: Stripe Secret Key
cs_CZ: Stripe tajný klíč

en: Stripe Settings
cs_CZ: Stripe Nastavení

en: Style for Google Map. Use https://snazzymaps.com/ to create styles
cs_CZ: Styl pro mapu Google. Pro vytvoření stylu použijte https://snazzymaps.com/

en: Subject
cs_CZ: Předmět

en: Subject for
cs_CZ: Předmět pro

en: Submission & Featured Payment
cs_CZ: Odeslání a doporučená platba

en: Submission Fee
cs_CZ: Poplatek za podání

en: Submission Payment
cs_CZ: Odeslání platby

en: Submit Property
cs_CZ: Odeslat vlastnictví

en: Submit Review
cs_CZ: Odeslat recenzi

en: Submit property will only work with theme register/login.
cs_CZ: Odeslat vlastnosti bude pracovat pouze s tématem registrovat / přihlásit.

en: Submited Listings should be approved by admin?
cs_CZ: Podané nabídky by měly být schváleny administrátorem?

en: Subscribe to our mailing list in order to receive news about new features and theme upgrades. <a href="http://eepurl.com/CP5U5">Subscribe Here!</a>
cs_CZ: Přihlaste se k našemu mailing listu, abyste dostali zprávy o nových funkcích a aktualizacích témat. <a href="http://eepurl.com/CP5U5">Přihlásit se zde!</a>

en: Subunits
cs_CZ: Podjednotky

en: Sudan
cs_CZ: Súdánu

en: Supermarkets
cs_CZ: Supermarkety

en: Suriname
cs_CZ: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
cs_CZ: Ostrovy Svalbard a Jan Mayen

en: Swaziland
cs_CZ: Svazijsko

en: Sweden
cs_CZ: Švédsko

en: Switch to this package
cs_CZ: Přepněte na tento balíček

en: Switzerland
cs_CZ: Švýcarsko

en: Symbol must be set according to international standards. Complete list is here http://www.xe.com/iso4217.php.
cs_CZ: Symbol musí být nastaven podle mezinárodních norem. Kompletní seznam je zde http://www.xe.com/iso4217.php.

en: Syrian Arab Republic
cs_CZ: Syrská Arabská republika

en: TGMPA v%s
cs_CZ: TGMPA v %s

en: Taiwan, Province of China
cs_CZ: Tchaj-wan, provincie Číny

en: Tajikistan
cs_CZ: Tádžikistán

en: Tanzania, United Republic of
cs_CZ: Tanzanie, Spojené království

en: Taxes
cs_CZ: Daně

en: Telephone
cs_CZ: Telefon

en: Terrain
cs_CZ: Terén

en: Thailand
cs_CZ: Thajsko

en: Thank you. Please check your email for payment instructions.
cs_CZ: Děkuji. Zkontrolujte, prosím, svůj e-mail pro platební instrukce.

en: The City field is empty !
cs_CZ: Pole Město je prázdné!

en: The Google Maps JavaScript API v3 REQUIRES an API key to function correctly. Get an APIs Console key and post the code in Theme Options. You can get it from
cs_CZ: API pro Javu Google Maps v3 POŽADUJE, aby klíč API fungoval správně. Získejte klíč konzoly rozhraní API a vložte kód do Možnosti motivu. Můžete to dostat

en: The Google Maps JavaScript API v3 REQUIRES an API key to function correctly. Get an APIs Console key and post the code in Theme Options. You can get it from
cs_CZ: API pro Javu Google Maps v3 POŽADUJE, aby klíč API fungoval správně. Získejte klíč konzoly rozhraní API a vložte kód do Možnosti motivu. Můžete to dostat

en: The Retina pins should be uploaded in the same place as the original pin and the name of the file should be with_2x
cs_CZ: Sítě Retina by měly být nahrány na stejném místě jako původní kolík a název souboru by měl být s_2x

en: The browser couldn't detect your position!
cs_CZ: Prohlížeč nedokázal zjistit vaši pozici!

en: The currency in which payments are processed.
cs_CZ: Měna, ve které jsou platby zpracovávány.

en: The date & time is already booked. Please choose a new one
cs_CZ: Datum a čas jsou již rezervovány. Zvolte prosím nový

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
cs_CZ: Popis bude zobrazen v nabídce, pokud to aktuální téma podporuje.

en: The email doesn't look right !
cs_CZ: E-mail nevypadá správně!

en: The email was not saved because it is used by another user.
cs_CZ: E-mail nebyl uložen, protože je používán jiným uživatelem.

en: The email's domain doesn't look right.
cs_CZ: Doména e-mailu nevypadá správně.

en: The first footer widget area
cs_CZ: První oblast miniaplikace

en: The following plugin was activated successfully:
cs_CZ: Následující plugin byl úspěšně aktivován:

en: The fourth footer widget area
cs_CZ: Čtvrtá oblast miniaplikace

en: The inserted code is not a valid one
cs_CZ: Vložený kód není platný

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
cs_CZ: Zahajuje se proces instalace a aktivace. Tento proces může chvíli trvat na některých hostitelích, proto buďte trpěliví.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
cs_CZ: Postup instalace se spouští. Tento proces může chvíli trvat na některých hostitelích, proto buďte trpěliví.

en: The invoice number is:
cs_CZ: Číslo faktury je:

en: The maximum no of images a user can upload with the front end submit form. Use 0 for unlimited. This value is NOT used in case of membership mode (each package will have its own max image no set)
cs_CZ: Maximální počet obrázků, které může uživatel odeslat pomocí předávacího formuláře. Použijte 0 pro neomezené. Tato hodnota NENÍ použita v případě režimu členství (každý balíček bude mít svůj vlastní max obrázek bez nastavení)

en: The new password is blank
cs_CZ: Nové heslo je prázdné

en: The primary widget area
cs_CZ: Hlavní oblast widgetu

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
cs_CZ: Balík vzdáleného pluginu se skládá z více než jednoho souboru, ale soubory nejsou zabaleny do složky.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
cs_CZ: Balík vzdáleného pluginu neobsahuje složku s požadovaným slugem a přejmenování nefunguje.

en: The search form is "floating" over the media header and you set the position.
cs_CZ: Formulář vyhledávání je &quot;plovoucí&quot; nad záhlaví média a nastavíte pozici.

en: The second footer widget area
cs_CZ: Druhá oblast zápatí widget

en: The secondary widget area
cs_CZ: Sekundární oblast widgetu

en: The state field is empty !
cs_CZ: Stavové pole je prázdné!

en: The system will remove the script version when it is included. This doest not actually improve speed, but improves test score on speed tools pages.
cs_CZ: Systém odstraní verzi skriptu, pokud je součástí. To samozřejmě nezvyšuje rychlost, ale zlepšuje testovací skóre na stránkách rychlých nástrojů.

en: The system will use the minified versions of the css and js files
cs_CZ: Systém použije vylepšené verze souborů css a js

en: The third footer widget area
cs_CZ: Třetí oblast miniaplikace

en: The top bar left widget area
cs_CZ: Horní lišta vlevo v oblasti widgetu

en: The top bar right widget area
cs_CZ: Horní část pravého panelu widgetu

en: The type selected applies for Google Maps header.
cs_CZ: Zvolený typ platí pro záhlaví Map Google.

en: Theme Slider
cs_CZ: Tématické posuvníky

en: Theme Slider
cs_CZ: Tématické posuvníky

en: There are no agents listed on this page at this moment. Please try again later.
cs_CZ: V této chvíli nejsou na této stránce uvedeni žádní agenti. Prosím zkuste to znovu později.

en: There are no posts published!
cs_CZ: Nejsou publikovány žádné příspěvky!

en: There are no properties listed on this page at this moment. Please try again later.
cs_CZ: V této chvíli nejsou na této stránce uvedeny žádné vlastnosti. Prosím zkuste to znovu později.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
cs_CZ: K instalaci, aktualizaci nebo aktivaci existuje jeden nebo více požadovaných nebo doporučených zásuvných modulů.

en: These fields are mandatory: Title
cs_CZ: Tato pole jsou povinná: Název

en: Third Footer Widget Area
cs_CZ: Třetí oblast Footer Widget

en: This applies for  the search over media header.
cs_CZ: Platí to pro vyhledávání v hlavičce média.

en: This applies for all register forms. *Hold CTRL for multiple selection.
cs_CZ: To platí pro všechny formuláře registru. * Podržte klávesu CTRL pro více výběrů.

en: This applies for for all register forms.
cs_CZ: To platí pro všechny formuláře registru.

en: This applies for the calendar field type available for properties.
cs_CZ: Platí to pro pole typu kalendáře dostupné pro vlastnosti.

en: This applies for the search over header type. IMPORTANT! Enable Advanced Search Custom Fields - YES, for Type 5, Type 6, Type 8, Type 10 and Type 11. Types 7 & 9 look can be obtained with type 6 and 8 with float form set to yes.
cs_CZ: Platí to pro vyhledávací typ záhlaví. DŮLEŽITÉ! Povolit rozšířené vyhledávání Vlastní pole - ANO pro typ 5, typ 6, typ 8, typ 10 a typ 11. Typy 7 a 9 mohou být získány s typem 6 a 8 s formátem float nastaveným na yes.

en: This description will appear first in page. Keeping it as a brief overview makes it easier to read.
cs_CZ: Tento popis se objeví nejprve na stránce. Uchovávání jako krátký přehled usnadňuje čtení.

en: This helps preventing registration spam.
cs_CZ: To pomáhá předcházet registraci spamu.

en: This is a paid submission.
cs_CZ: Toto je placené podání.

en: This is a paid submission.The listing will be live after payment is received.
cs_CZ: Jedná se o placené podání. Výpis bude platný po obdržení platby.

en: This option defines the main content width. Default value is 1200px
cs_CZ: Tato volba určuje hlavní šířku obsahu. Výchozí hodnota je 1200 pixelů

en: This page will not work without WpResidence Core Plugin, Please activate it from the plugins menu!
cs_CZ: Tato stránka nebude fungovat bez modulu WpResidence Core Plugin, aktivujte jej z nabídky pluginů!

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
cs_CZ: Tento příspěvek je chráněn heslem. Zadejte heslo pro zobrazení všech komentářů.

en: This property unit builder is a very complex feature, with a lot of options, and because of that it may not work for all design idees. We will continue to improve it, but please be aware that css problems may appear and those will have to be solved by manually adding css rules in the code.
cs_CZ: Tento vlastník stavebních jednotek je velmi komplexní vlastností s mnoha možnostmi, a proto nemusí fungovat pro všechny návrhy. Budeme jej dále vylepšovat, ale uvědomte si, že se mohou objevit problémy css a ty se budou muset vyřešit ručním přidáním css pravidel do kódu.

en: This will replace the sticky header.  Doesn't apply to search type 3
cs_CZ: Tím se nalepí záhlavní hlavička. Neplatí pro vyhledávací typ 3

en: Time
cs_CZ: Čas

en: Title
cs_CZ: Titul

en: Title Attribute
cs_CZ: Atribut titulu

en: Title/Position
cs_CZ: Název / pozice

en: To add Retina logo versions, create retina logo, add _2x at the end of name of the original file (for ex logo_2x.jpg) and upload it in the same uploads folder as the non retina logo.
cs_CZ: Chcete-li přidat verze loga Retina, vytvořte logo sítnice, přidejte _2x na konec názvu původního souboru (např. Logo_2x.jpg) a vložte jej do stejné složky pro nahrávání jako logo bez sítnice.

en: To be paid
cs_CZ: K zaplacení

en: Togo
cs_CZ: Jít

en: Top Bar Background Color (Header Widget Menu)
cs_CZ: Barva pozadí předního panelu (nabídka záhlaví widgetů)

en: Top Bar Font Color (Header Widget Menu)
cs_CZ: Barva písma v horní části sloupce (nabídka záhlaví widgetů)

en: Top Bar Left Widget Area
cs_CZ: Oblast horního panelu vlevo

en: Top Bar Right Widget Area
cs_CZ: Oblast horního okraje pravé lišty

en: Top Menu & Sticky Menu Background Color
cs_CZ: Hlavní nabídka a záložka Barva pozadí na pozadí

en: Top Menu Font Color
cs_CZ: Barva písma hlavní nabídky

en: Top Menu Font Size
cs_CZ: Velikost písma hlavní nabídky

en: Top Menu Hover Background Color
cs_CZ: Hlavní nabídka Hover Background Color

en: Top Menu Hover Background Color (*applies on some hover types)
cs_CZ: Horní nabídka Hover Background Color (* platí pro některé typy vznášení)

en: Top Menu Hover Font Color
cs_CZ: Hlavní nabídka Hover barevné písmo

en: Top Menu Hover Type
cs_CZ: Typ nabídky Hover Top

en: Total Fee
cs_CZ: Celkový poplatek

en: Total Invoices:
cs_CZ: Celkové faktury:

en: Total number of views:
cs_CZ: Celkový počet zhlédnutí:

en: Transparent Header - Top Menu Font Color
cs_CZ: Průhledná záhlaví - Barva písma nejvyšší nabídky

en: Transparent Header - Top Menu Hover Font Color
cs_CZ: Průhledná záhlaví - hlavní nabídka Hover barevné písmo

en: Transport
cs_CZ: Doprava

en: Transportation
cs_CZ: Přeprava

en: Trinidad and Tobago
cs_CZ: Trinidad a Tobago

en: Tunisia
cs_CZ: Tunisko

en: Turkey
cs_CZ: krocan

en: Turkmenistan
cs_CZ: Turkmenistán

en: Turks and Caicos Islands
cs_CZ: ostrovy Turks a Cacois

en: Twitter Access Secret
cs_CZ: Twitter Přístup tajný

en: Twitter Access Secret is required for theme Twitter widget.
cs_CZ: Twitter Tajný přístup je vyžadován pro téma widget Twitter.

en: Twitter Access Token
cs_CZ: Twitter Token přístup

en: Twitter Access Token Secret
cs_CZ: Twitter Přístup Token Secret

en: Twitter Access Token is required for theme Twitter widget.
cs_CZ: Twitterský přístupový token je vyžadován pro widget téma Twitter.

en: Twitter Cache Time in hours
cs_CZ: Twitter Cache Čas v hodinách

en: Twitter Consumer Secret
cs_CZ: Twitter Spotřebitelské tajemství

en: Twitter Consumer Secret is required for theme Twitter widget.
cs_CZ: Twitter Zákaznické tajemství je vyžadováno pro téma widget Twitter.

en: Twitter Page Link
cs_CZ: Odkaz na stránku Twitter

en: Twitter consumer_key is required for theme Twitter widget.
cs_CZ: Twitter klíč pro zákazníky je vyžadován pro téma widget Twitter.

en: Twitter page link
cs_CZ: Twitter odkaz na stránku

en: Twitter page link, with https://
cs_CZ: Odkaz na stránku Twitter s https: //

en: Type
cs_CZ: Typ

en: Type Bathrooms No.
cs_CZ: Typ koupelny č.

en: Type Bedrooms No.
cs_CZ: Typ ložnice č.

en: Type Keyword
cs_CZ: Zadejte klíčové slovo

en: Type Max. Price
cs_CZ: Typ Max. Cena

en: Type Min. Price
cs_CZ: Zadejte min. Cena

en: Type address, state, city or area
cs_CZ: Zadejte adresu, stát, město nebo oblast

en: Type and add a new item in features and amenities list.
cs_CZ: Zadejte a přidejte novou položku do seznamu funkcí a seznamů vybavení.

en: Type company address
cs_CZ: Zadejte adresu společnosti

en: Type here the copyright message that will appear in footer.
cs_CZ: Zadejte zde zprávu o autorských právech, která se objeví v zápatí.

en: Type only numbers!
cs_CZ: Zadejte pouze čísla!

en: Type your message...
cs_CZ: Zadejte svou zprávu ...

en: Type:
cs_CZ: Typ:

en: Uganda
cs_CZ: Ugandě

en: Ukraine
cs_CZ: Ukrajina

en: Unable to login. Please, check login/password and try again
cs_CZ: Nelze se přihlásit. Zkontrolujte prosím přihlašovací jméno / heslo a zkuste to znovu

en: Unit Card Type
cs_CZ: Typ jednotky karty

en: Unit border size
cs_CZ: Velikost hranice jednotky

en: Unit/Card border color
cs_CZ: Barva okraje jednotky / karty

en: United Arab Emirates
cs_CZ: Spojené arabské emiráty

en: United Kingdom
cs_CZ: Spojené království

en: United States
cs_CZ: Spojené státy

en: United States Minor Outlying Islands
cs_CZ: Malé odlehlé ostrovy Spojených států

en: Unlimited
cs_CZ: Neomezený

en: Unlimited listings ?
cs_CZ: Neomezené zápisy?

en: Update
cs_CZ: Aktualizace

en: Update Profile
cs_CZ: Aktualizovat profil

en: Update Required
cs_CZ: Požadovaná aktualizace

en: Update Review
cs_CZ: Aktualizovat recenzi

en: Update profile
cs_CZ: Aktualizovat profil

en: Update recommended
cs_CZ: Aktualizace je doporučena

en: Update the theme & plugins
cs_CZ: Aktualizujte téma a pluginy

en: Update; Custom title instead of Features and Amenities label.
cs_CZ: Aktualizace; Vlastní název místo štítku Funkce a vybavení.

en: Updating Plugin: %s
cs_CZ: Aktualizace pluginu: %s

en: Upgrade message from the plugin author:
cs_CZ: Upgrade zprávy od autora pluginu:

en: Upgrade to Featured
cs_CZ: Upgrade na Doporučené

en: Upgrade to Featured Listing
cs_CZ: Upgrade na doporučený výpis

en: Upgrade to featured
cs_CZ: Upgradujte na vybrané

en: Upgrade to featured listing on
cs_CZ: Upgradujte na seznam oblíbených položek

en: Upload  profile image.
cs_CZ: Nahrajte obrázek profilu.

en: Upload Background Image for Footer
cs_CZ: Nahrát obrázek na pozadí pro zápatí

en: Upload Background Image |
cs_CZ: Nahrát obrázek na pozadí

en: Upload Favicon
cs_CZ: Nahrát Favicon

en: Upload Header Image
cs_CZ: Nahrát obrázek záhlaví

en: Upload Image
cs_CZ: Nahrát obrázek

en: Upload Logo
cs_CZ: Nahrát logo

en: Upload New Logo
cs_CZ: Nahrát nové logo

en: Upload New Plan Image
cs_CZ: Nahrát nový plánovaný obrázek

en: Upload Pin
cs_CZ: Nahrát Pin

en: Upload Video
cs_CZ: Nahrát video

en: Upload mobile logo in jpg or png format.
cs_CZ: Nahrát logo pro mobilní telefon ve formátu jpg nebo png.

en: Upload site favicon in .ico, .png, .jpg or .gif format
cs_CZ: Nahrajte stránku favicon ve formátu .ico, .png, .jpg nebo .gif

en: Upload your profile photo.
cs_CZ: Nahrajte svou profilovou fotku.

en: Use .00 format for decimals (ex: 1.50). Do not set price as 0!
cs_CZ: Použijte formát .00 pro desítky (např. 1,50). Neurčte cenu za 0!

en: Use .00 format for decimals (ex: 5.50). Do not set price as 0!
cs_CZ: Použijte formát .00 pro desítky (např. 5,50). Neurčte cenu za 0!

en: Use CTRL to select multiple fields for property submission page.
cs_CZ: Použijte CTRL k výběru více polí pro stránku odesílání vlastností.

en: Use Cache for Google maps ?(*cache will renew itself every 3h)
cs_CZ: Použít mezipaměť pro mapy Google? (* Mezipaměť se obnoví každé 3 hodiny)

en: Use Custom Fields For Advanced Search ?
cs_CZ: Použít vlastní pole pro pokročilé vyhledávání?

en: Use Float Search Form ?
cs_CZ: Použít formulář pro vyhledávání ve formátu float?

en: Use Floor Plans
cs_CZ: Použijte půdorysy

en: Use Full Price Pins ?
cs_CZ: Používat kolíky s plnou cenou?

en: Use Geo Location Search
cs_CZ: Použijte Vyhledávání geografického umístění

en: Use Google maps with SSL ?
cs_CZ: Používat mapy Google pomocí protokolu SSL?

en: Use Optima Express plugin (idx plugin by ihomefinder) - you will need to enable the plugin ?
cs_CZ: Použijte plugin Optima Express (idx plugin od ihomefinder) - budete muset plugin povolit?

en: Use Pin Cluster on map
cs_CZ: Použijte Pin Cluster na mapě

en: Use Saved Search Feature ?
cs_CZ: Používat funkci uloženého vyhledávání?

en: Use Slider in Property Unit
cs_CZ: Použijte posuvník v jednotce vlastností

en: Use Sticky Footer?
cs_CZ: Používáte Sticky Footer?

en: Use Sticky Footer?
cs_CZ: Používáte Sticky Footer?

en: Use a custom property page template
cs_CZ: Použijte šablonu vlastní stránky vlastností

en: Use file reading for pins?
cs_CZ: Používat čtení souboru pro kolíky?

en: Use file reading for pins? (*recommended for over 200 listings. Read the manual for diffrences between file and mysql reading)
cs_CZ: Používat čtení souboru pro kolíky? (* doporučeno pro více než 200 výpisů.Přečtěte si manuál pro rozdíly mezi soubor a mysql čtení)

en: Use price Pins ?
cs_CZ: Použijte cenu Pins?

en: Use price Pins ?(The css class for price pins is "wpestate_marker" . Each pin has also receive a class with the name of the category or action: For example "wpestate_marker apartments sales")
cs_CZ: Použijte cenu Pins? (Třída css pro cenové kolíky je &quot;wpestate_marker&quot;.) Každý pin také obdrží třídu s názvem kategorie nebo akce: Například &quot;prodeje bytů wpestate_marker&quot;)

en: Use reCaptcha on register ?
cs_CZ: Používáte reCaptcha na registru?

en: Use single Image Pin ?
cs_CZ: Použijte jediný obrázek Pin?

en: Use sticky search ?
cs_CZ: Používáte lepkavé vyhledávání?

en: Use the Clear WpResidence Cache button from the admin bar to see the changes made instantly. Automatic updates happen every 4 hours.
cs_CZ: Klepnutím na tlačítko Clear WpResidence Cache z administrátora zobrazíte okamžitě provedené změny. Automatické aktualizace se provádějí každých 4 hodiny.

en: Use the button to save your property location on the map as well.
cs_CZ: Pomocí tlačítka můžete také uložit polohu svého objektu na mapě.

en: Use the form below to contact us!
cs_CZ: Pomocí níže uvedeného formuláře nás můžete kontaktovat!

en: Use this unit/card
cs_CZ: Použijte toto zařízení / kartu

en: User
cs_CZ: Uživatel

en: User Dashboard - The top bar left widget area
cs_CZ: Dashboard uživatele - horní panel levého panelu

en: User Dashboard - The top bar right widget area
cs_CZ: Dashboard uživatele - horní pravý okraj widgetu

en: User Dashboard Design
cs_CZ: Návrh palubní desky uživatele

en: User Dashboard Menu Background
cs_CZ: Uživatelské panelové panelové menu

en: User Dashboard Menu Color
cs_CZ: Uživatelská tabulka nabídky panelu uživatelů

en: User Dashboard Menu Hover Color
cs_CZ: Uživatelský panel Dashboard Menu Hover Color

en: User Dashboard Menu Item Background Color
cs_CZ: Položka nabídky Uživatelská příručka uživatele Barva pozadí

en: User Dashboard Package Background
cs_CZ: Uživatelské panelové balíky pozadí

en: User Dashboard Package Color
cs_CZ: Barva balíčku uživatelského panelu

en: User Details
cs_CZ: Podrobnosti o uživateli

en: User Param 1
cs_CZ: Uživatelský param 1

en: User Role Settings
cs_CZ: Nastavení rolí uživatele

en: Username
cs_CZ: Uživatelské jméno

en: Username already exists.  Please choose a new one.
cs_CZ: Uživatelské jméno již existuje. Zvolte prosím nový.

en: Username and/or Email field is empty!
cs_CZ: Uživatelské jméno a / nebo E-mail pole je prázdné!

en: Username and/or Password field is empty!
cs_CZ: Pole uživatelského jména a / nebo hesla je prázdné!

en: Username:
cs_CZ: Uživatelské jméno:

en: Username: %s
cs_CZ: Uživatelské jméno: %s

en: Userpin in geolocation
cs_CZ: Userpin v geolokaci

en: Users can type the password on registration form
cs_CZ: Uživatelé mohou zadat heslo na registračním formuláři

en: Users will be automatically approved. *Hold CTRL for multiple selection.
cs_CZ: Uživatelé budou automaticky schváleni. * Podržte klávesu CTRL pro více výběrů.

en: Using this option you can define the width of the content in percent.Sidebar will occupy the rest of the main content space.
cs_CZ: Pomocí této možnosti můžete definovat šířku obsahu v procentech. Sloupec bude obsazovat zbytek hlavního obsahu.

en: Uzbekistan
cs_CZ: Uzbekistán

en: Values between 0 -invisible and 1 - fully visible
cs_CZ: Hodnoty mezi 0 - neviditelným a 1 - jsou plně viditelné

en: Version
cs_CZ: Verze

en: Video Option
cs_CZ: Možnosti videa

en: Video from
cs_CZ: Video od

en: View
cs_CZ: Pohled

en: View public profile
cs_CZ: Zobrazit veřejný profil

en: View results
cs_CZ: Zobrazit výsledky

en: Views Stats
cs_CZ: Zobrazení statistik

en: Virgin Islands (British)
cs_CZ: Panenské ostrovy (Britové)

en: Virgin Islands (U.S.)
cs_CZ: Panenské ostrovy (USA)

en: Virtual Tour
cs_CZ: Virtuální prohlídka

en: Virtual Tour:
cs_CZ: Virtuální prohlídka:

en: Waiting for approval
cs_CZ: Čekání na schválení

en: Walkscore APi Key
cs_CZ: Walkscore APi klíč

en: Walkscore info doesn't show if you don't add the API.
cs_CZ: Informace o Walkscore se nezobrazí, pokud nepřidáte rozhraní API.

en: Wallis and Futuna Islands
cs_CZ: Wallis a Futuna

en: Want to find out more?
cs_CZ: Chcete se dozvědět více?

en: Warning !
cs_CZ: Varování !

en: We Speak:
cs_CZ: Mluvíme:

en: We are sorry, but we don't have an estimation for this property at this moment!
cs_CZ: Omlouváme se, ale momentálně nemáme žádný odhad pro tuto nemovitost!

en: We didn't find any results
cs_CZ: Nenašli jsme žádné výsledky

en: We didn't find any results. Please try again with different search parameters.
cs_CZ: Nenašli jsme žádné výsledky. Zkuste znovu s různými parametry vyhledávání.

en: We didn't find any results. Please try again with different search parameters.
cs_CZ: Nenašli jsme žádné výsledky. Zkuste znovu s různými parametry vyhledávání.

en: We don't have any agents yet!
cs_CZ: Zatím nemáme žádné agenty!

en: We found
cs_CZ: Našli jsme

en: We have just sent you a new password. Please check your email!
cs_CZ: Právě jsme vám poslali nové heslo. Prosím zkontrolujte svůj e-mail!

en: We have just sent you an email with Password reset instructions.
cs_CZ: Právě jsme vám zaslali e-mail s pokyny pro resetování hesla.

en: We received your  Wire Transfer payment request on %s ! Please follow the instructions below in order to start submitting properties as soon as possible.
cs_CZ: Obdrželi jsme požadavek na platbu přes Wire Transfer na %s! Postupujte podle níže uvedených pokynů, abyste mohli co nejdříve začít odesílat nemovitosti.

en: We received your Wire Transfer payment request on  %website_url !
    Please follow the instructions below in order to start submitting properties as soon as possible.
    The invoice number is: %invoice_no, Amount: %total_price. 
    Instructions:  %payment_details.
cs_CZ: Obdrželi jsme požadavek na platbu přes Wire Transfer na% website_url! Postupujte podle níže uvedených pokynů, abyste mohli co nejdříve začít odesílat nemovitosti. Číslo faktury je:% invoice_no, Amount:% total_price. Pokyny:% payment_details.

en: We recommend doing demo import first and then finishing this setup. Adding Demo import AFTER completing this setup changes your settings options to demo options.
cs_CZ: Nejprve doporučujeme provést import demo a dokončit toto nastavení. Přidání importu Demo Po dokončení tohoto nastavení změníte možnosti nastavení na demo.

en: We will use 1 single pins for all markers. This option will decrease the loading time on you maps.
cs_CZ: Pro všechny značky použijeme 1 jediný kolík. Tato volba zkracuje dobu načítání na mapách.

en: We will use the image at the uploaded size. So make sure it fits your design. If you add images directly into the input fields (without Upload button) please use the full image path. For ex: http://www.wpresidence..... . If you use the "upload"  button use also "Insert into Post" button from the pop up window.
cs_CZ: Použijeme obrázek na nahranou velikost. Ujistěte se, že to vyhovuje vašemu designu. Pokud přidáte obrázky přímo do vstupních polí (bez tlačítka Nahrát), použijte celou cestu k obrázku. Pro ex: http: //www.wpresidence ...... Pokud používáte tlačítko &quot;upload&quot;, použijte také tlačítko &quot;Vložit do příspěvku&quot; z rozbalovacího okna.

en: Website
cs_CZ: webová stránka

en: Website Url (without http)
cs_CZ: Adresa URL webových stránek (bez http)

en: Website:
cs_CZ: Webová stránka:

en: Welcome back,
cs_CZ: Vítej zpět,

en: Western Sahara
cs_CZ: západní Sahara

en: What kind of listings do you handle?
cs_CZ: Jaké výpisy se zabýváte?

en: What property slider type to show on property page.
cs_CZ: Jaký typ posuvníku vlastností se zobrazí na stránce vlastností.

en: What sidebar to show for blog category/archive list.
cs_CZ: Jaký postranní panel se zobrazí pro kategorii blogů / seznam archivů.

en: What sidebar to show in agent page.
cs_CZ: Jaký postranní panel se zobrazí na stránce agenta.

en: What sidebar to show in property page.
cs_CZ: Jaký postranní panel se zobrazí na stránce vlastností.

en: What's Nearby
cs_CZ: Co je v okolí

en: When the page is with sidebar the no of listings per row will be 2 or 3 - depending on your selection
cs_CZ: Pokud je stránka s bočním lištěm, počet výpisů na řádku bude 2 nebo 3 - v závislosti na vašem výběru

en: Where to show the currency symbol?
cs_CZ: Kde zobrazovat symbol měny?

en: Where to show the sidebar for blog category/archive list.
cs_CZ: Kde zobrazovat postranní panel pro kategorii / archiv blogu.

en: Where to show the sidebar in agent page.
cs_CZ: Kde zobrazovat postranní panel na stránce agenta.

en: Where to show the sidebar in property page.
cs_CZ: Kde zobrazovat postranní panel na stránce vlastností.

en: Wide Footer ?
cs_CZ: Široký zápatí?

en: Wide Header ?
cs_CZ: Široká záhlaví?

en: Wide or Boxed?
cs_CZ: Široká nebo Boxed?

en: Widget Border Color
cs_CZ: Barva okraje Widget

en: Widget Border Size
cs_CZ: Velikost hranice widgetu

en: Widget Font color
cs_CZ: Barva písma widgetu

en: Widget Internal Padding (top,left,bottom,right)
cs_CZ: Widget Internal Padding (horní, levý, spodní, pravý)

en: Wire instructions for direct payment
cs_CZ: Pokyny pro přímou platbu

en: WordPress Memory Limit is set to
cs_CZ: Limit paměti WordPress je nastaven na

en: WordPress Repository
cs_CZ: WordPress úložiště

en: Works with "Use FLoat Form" options set to no ! Doesn't apply to search type 3.
cs_CZ: Pracuje s volbou &quot;Použít Formulář FLoat&quot; nastaveno na ne! Neplatí pro vyhledávací typ 3.

en: Write a Review
cs_CZ: Napsat recenzi

en: Wrong username or password!
cs_CZ: Chybné uživatelské jméno nebo heslo!

en: Yearly Archives: %s
cs_CZ: Roční archivy: %s

en: Yelp - no of results
cs_CZ: Yelp - žádné výsledky

en: Yelp - no of results
cs_CZ: Yelp - žádné výsledky

en: Yelp Api  Client Id
cs_CZ: ID klienta Yelp Api

en: Yelp Api Client Key
cs_CZ: Klientský klíč Yelp Api

en: Yelp Categories
cs_CZ: Yelp Kategorie

en: Yelp Categories to show on front page
cs_CZ: Yelp Kategorie, která se zobrazí na titulní stránce

en: Yelp Distance Measurement Unit
cs_CZ: Jednotka měření vzdálenosti Yelp

en: Yelp settings
cs_CZ: Nastavení Yelp

en: Yemen
cs_CZ: Jemen

en: You are already logged in! redirecting...
cs_CZ: Už jste přihlášen! přesměrování ...

en: You can enable or disable PayPal buttons.
cs_CZ: Můžete povolit nebo zakázat tlačítka PayPal.

en: You can enable or disable Stripe payment buttons.
cs_CZ: Můžete zapnout nebo vypnout tlačítka Stripe pro platby.

en: You can now login with your new password at:
cs_CZ: Nyní můžete přihlásit pomocí nového hesla na adrese:

en: You can reply to private messages from "Inbox" page in your user account.
cs_CZ: Můžete odpovědět na soukromé zprávy ze stránky &quot;Doručená pošta&quot; ve vašem uživatelském účtu.

en: You can select multiple images to upload at one time.
cs_CZ: Můžete nahrát více snímků najednou.

en: You cannot upload more than
cs_CZ: Nelze nahrát více než

en: You cannot use special characters like "&". After changing the url you may need to wait for a few minutes until WordPress changes all the urls. In case your new names do not update automatically, go to Settings - Permalinks and Save again the "Permalinks Settings" - option "Post name"
cs_CZ: Nemůžete používat speciální znaky jako &quot;&amp;&quot;. Po změně adresy URL budete pravděpodobně muset počkat několik minut, dokud WordPress nezmění všechny adresy URL. V případě, že se vaše nová jména automaticky neaktualizují, přejděte do nabídky Nastavení - Opakujte a znovu uložte nastavení &quot;Příkazy&quot; - možnost &quot;Post name&quot;

en: You did not add your <strong>Paypal Details</strong>. No Paypal payment will be processed
cs_CZ: <strong>Nebyli</strong> jste <strong>přidáni</strong> vaše <strong>Paypal detaily</strong> . Žádná platba Paypal nebude zpracována

en: You did not add your <strong>Stripe Details</strong>. No Stripe payment will be processed
cs_CZ: <strong>Nebrali jste si podrobnosti o Stripe</strong> . Žádná platba Stripe nebude zpracována

en: You don't have any agents added!
cs_CZ: Nemáte žádné agenty přidány!

en: You don't have any favorite properties yet!
cs_CZ: Nemáte zatím žádné oblíbené nemovitosti!

en: You don't have any plans attached!
cs_CZ: Nemáte žádné plány připojené!

en: You don't have any properties yet!
cs_CZ: Nemáte ještě žádné vlastnosti!

en: You don't have any saved searches yet!
cs_CZ: Nemáte ještě žádné uložené vyhledávání!

en: You have
cs_CZ: Ty máš

en: You have used all the "Featured" listings in your package.
cs_CZ: Ve svém balíčku jste použili všechny &quot;Doporučené&quot; záznamy.

en: You need to
cs_CZ: Musíš

en: You need to agree with terms and conditions !
cs_CZ: Potřebujete souhlasit se smluvními podmínkami!

en: You need to upload at last one image
cs_CZ: Musíte naposledy nahrát jeden obrázek

en: You ordered a new Wire Transfer
cs_CZ: Objednal jste si nový převod wire

en: Your Address
cs_CZ: Vaše adresa

en: Your City
cs_CZ: Tvoje město

en: Your Current Colors
cs_CZ: Vaše aktuální barvy

en: Your Current Logo
cs_CZ: Vaše současné logo

en: Your Email
cs_CZ: Tvůj e-mail

en: Your Favicon
cs_CZ: Váš Favicon

en: Your Logo
cs_CZ: Vaše logo

en: Your Message
cs_CZ: Vaše zpráva

en: Your Name
cs_CZ: Tvé jméno

en: Your PHP version is
cs_CZ: Vaše verze PHP je

en: Your Password was Reset
cs_CZ: Heslo bylo obnoveno

en: Your Payment system is in LIVE mode.
cs_CZ: Váš platební systém je v režimu LIVE.

en: Your Payment system is in SANDBOX mode.
cs_CZ: Platební systém je v režimu SANDBOX.

en: Your Phone
cs_CZ: Tvůj telefon

en: Your Rating & Review
cs_CZ: Vaše hodnocení a recenze

en: Your Review
cs_CZ: Vaše recenze

en: Your State Code (ex CA)
cs_CZ: Váš kód státu (ex CA)

en: Your Sticky Logo
cs_CZ: Váš Sticky Logo

en: Your Transparent Header Logo
cs_CZ: Vaše logo Transparent Header

en: Your account is disabled.
cs_CZ: Váš účet je zakázán.

en: Your account is pending approval. Please wait for admin to approve it.
cs_CZ: Váš účet čeká na schválení. Počkejte, až admin schválí.

en: Your account was created and you can login now!
cs_CZ: Váš účet byl vytvořen a můžete se přihlásit!

en: Your address field is empty!
cs_CZ: Vaše pole adresy je prázdné!

en: Your comment is awaiting moderation.
cs_CZ: Váš komentář čeká na posouzení moderátorem diskuse.

en: Your current package doesn't let you publish more properties! You need to upgrade your membership.
cs_CZ: Váš aktuální balíček vám nedovolí zveřejnit další vlastnosti! Musíte upgradovat své členství.

en: Your email address will not be published.
cs_CZ: Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

en: Your energy class
cs_CZ: Vaše energetická třída

en: Your energy class is
cs_CZ: Vaše energetická třída je

en: Your energy class is
cs_CZ: Vaše energetická třída je

en: Your listing was approved
cs_CZ: Váš záznam byl schválen

en: Your new password for the account at:
cs_CZ: Vaše nové heslo pro účet na adrese:

en: Your new password for the account at: %website_url: 
    Username:%username, 
    Password:%user_pass.
    You can now login with your new password at: %website_url
cs_CZ: Vaše nové heslo účtu:% website_url: Uživatelské jméno:% username, Password:% user_pass. Nyní se můžete přihlásit pomocí nového hesla na adrese% website_url

en: Your purchase was activated
cs_CZ: Váš nákup byl aktivován

en: Your search results
cs_CZ: Výsledky vyhledávání

en: Your username and password on %website_url
cs_CZ: Vaše uživatelské jméno a heslo na% website_url

en: Zambia
cs_CZ: Zambie

en: Zillow api key
cs_CZ: Zillow api klíč

en: Zillow api key is required for Zillow Widget.
cs_CZ: Zillow api klíč je vyžadován pro Zillow Widget.

en: [more]
cs_CZ: [více]

en: about 1 hour ago
cs_CZ: asi před 1 hodinou

en: about 1 minute ago
cs_CZ: asi před 1 minutou

en: acres
cs_CZ: akrů

en: add to favorites
cs_CZ: přidat k oblíbeným

en: addded
cs_CZ: přidáno

en: address
cs_CZ: adresa

en: and
cs_CZ: a

en: area
cs_CZ: plocha

en: areas
cs_CZ: oblasti

en: bathrooms
cs_CZ: koupelny

en: baths:
cs_CZ: koupelny:

en: bedrooms
cs_CZ: ložnic

en: beds
cs_CZ: lůžka

en: between
cs_CZ: mezi

en: between
cs_CZ: mezi

en: bigger than
cs_CZ: větší než

en: bigger than
cs_CZ: větší než

en: by
cs_CZ: podle

en: cancel stripe subscription
cs_CZ: zrušit odběr proužek

en: categories
cs_CZ: Kategorie

en: category
cs_CZ: kategorie

en: cities
cs_CZ: města

en: city
cs_CZ: město

en: click to add new status
cs_CZ: klepnutím přidejte nový stav

en: click to enable zoom
cs_CZ: kliknutím aktivujete zoom

en: close map
cs_CZ: zavřít mapu

en: company email
cs_CZ: firemní e-mail

en: company fax
cs_CZ: firemní fax

en: company mobile
cs_CZ: společnost mobilní

en: compare
cs_CZ: porovnat

en: daily
cs_CZ: denně

en: days
cs_CZ: dnů

en: default
cs_CZ: výchozí

en: delete
cs_CZ: vymazat

en: delete message
cs_CZ: odstranit zprávu

en: delete search
cs_CZ: odstranit vyhledávání

en: deleting...
cs_CZ: odstranění ...

en: details
cs_CZ: podrobnosti

en: discover more
cs_CZ: objevit více

en: expires on
cs_CZ: končí na

en: favorite
cs_CZ: oblíbený

en: feet
cs_CZ: nohy

en: field
cs_CZ: pole

en: for
cs_CZ: pro

en: for category:
cs_CZ: pro kategorii:

en: from date
cs_CZ: od data

en: full info
cs_CZ: kompletní informace

en: grid
cs_CZ: mřížka

en: half map
cs_CZ: polovina mapy

en: hectares
cs_CZ: hektarů

en: help
cs_CZ: Pomoc

en: here
cs_CZ: tady

en: images
cs_CZ: snímky

en: in
cs_CZ: v

en: in order to post a review
cs_CZ: za účelem zveřejnění recenze

en: is not editable
cs_CZ: nelze upravovat

en: keyword
cs_CZ: klíčové slovo

en: list
cs_CZ: seznam

en: listing
cs_CZ: výpis

en: listings
cs_CZ: výpisy

en: listings
cs_CZ: výpisy

en: loading results...
cs_CZ: výsledky načítání ...

en: login
cs_CZ: přihlásit se

en: lot size
cs_CZ: velikost pozemku

en: m radius
cs_CZ: m poloměr

en: make payment recurring
cs_CZ: opakujte platbu

en: make the footer 100%.
cs_CZ: udělat zápatí 100%.

en: make the header 100%.
cs_CZ: proveďte hlavičku 100%.

en: manage floorplans
cs_CZ: spravovat půdorysy

en: map
cs_CZ: mapa

en: membership payment on
cs_CZ: členství platba na

en: meters
cs_CZ: metrů

en: miles
cs_CZ: míle

en: months
cs_CZ: měsíců

en: more details here
cs_CZ: více informací zde

en: new message
cs_CZ: nová zpráva

en: no
cs_CZ: Ne

en: no listings available
cs_CZ: žádné záznamy k dispozici

en: none
cs_CZ: žádný

en: normal
cs_CZ: normální

en: of
cs_CZ: z

en: on
cs_CZ: na

en: open map
cs_CZ: otevřená mapa

en: or
cs_CZ: nebo

en: over a year ago
cs_CZ: více než před rokem

en: page should be accesible only via the compare button
cs_CZ: stránka by měla být přístupná pouze pomocí tlačítka porovnání

en: pending approval
cs_CZ: čeká na schválení

en: photos
cs_CZ: fotky

en: posting
cs_CZ: vysílání

en: price range from
cs_CZ: cenový rozsah od

en: price range from:
cs_CZ: cena od:

en: price:
cs_CZ: cena:

en: property Size
cs_CZ: velikost majetku

en: property address
cs_CZ: adresa nemovitosti

en: property bathrooms
cs_CZ: vlastní koupelny

en: property bedrooms
cs_CZ: nemovitosti ložnice

en: property country
cs_CZ: země vlastnictví

en: property county
cs_CZ: vlastnictví kraj

en: property lot size
cs_CZ: velikost pozemku

en: property price
cs_CZ: cena nemovitosti

en: property rooms
cs_CZ: nemovitosti

en: property size
cs_CZ: velikost nemovitosti

en: property state
cs_CZ: stav majetku

en: property status
cs_CZ: stav majetku

en: property zip
cs_CZ: vlastnost zip

en: reCaptcha settings
cs_CZ: reCaptcha nastavení

en: reCaptha secret key
cs_CZ: tajný klíč reCaptha

en: reCaptha site key
cs_CZ: reCaptha klíč webu

en: remove from favorites
cs_CZ: odstranit z oblíbených

en: removed
cs_CZ: odstraněno

en: reply to message
cs_CZ: odpověď na zprávu

en: results
cs_CZ: Výsledek

en: results.
cs_CZ: Výsledek.

en: right now
cs_CZ: právě teď

en: rooms
cs_CZ: pokoje

en: rooms:
cs_CZ: pokoje:

en: saving..
cs_CZ: úspora ..

en: saving...
cs_CZ: úspora ...

en: sending message..
cs_CZ: odesílání zprávy ..

en: share
cs_CZ: podíl

en: size
cs_CZ: velikost

en: size:
cs_CZ: velikost:

en: smaller than
cs_CZ: menší než

en: square
cs_CZ: náměstí

en: standard
cs_CZ: Standard

en: subscription will be cancelled at the end of current period
cs_CZ: předplatné bude zrušeno na konci běžného období

en: terms & conditions
cs_CZ: Všeobecné obchodní podmínky

en: the file Google map does NOT exist or is NOT writable
cs_CZ: soubor Google map neexistuje nebo není zapisovatelný

en: to
cs_CZ: na

en: to date
cs_CZ: k datu

en: type 1
cs_CZ: typ 1

en: type 2
cs_CZ: typ 2

en: type 3
cs_CZ: typ 3

en: type 4
cs_CZ: typ 4

en: type here the new status...
cs_CZ: zadejte zde nový stav ...

en: types
cs_CZ: typy

en: unread messages
cs_CZ: nepřečtené zprávy

en: user id:
cs_CZ: uživatelské ID:

en: we found
cs_CZ: našli jsme

en: weekly
cs_CZ: týdně

en: weeks
cs_CZ: týdny

en: wide
cs_CZ: široký

en: wrong captcha
cs_CZ: Špatná CAPTCHA

en: yards
cs_CZ: yardů

en: year
cs_CZ: rok

en: years
cs_CZ: roky

en: yes
cs_CZ: Ano

en: yesterday
cs_CZ: včera

en: you don't have the right to delete this
cs_CZ: nemáte právo smazat toto
