wpresidence - en to sv_SE translation catalogue (1893 entries)

en:  (*only numbers)
sv_SE: (* endast siffror)

en:  Custom title instead of Multi Unit label(*for sub unit).
sv_SE: Anpassad titel istället för Multi Unit-etikett (* för underenhet).

en:  Custom title instead of Multi Unit label.
sv_SE: Anpassad titel istället för Multi Unit-etikett.

en:  Custom title instead of Property Address label.
sv_SE: Anpassad titel istället för egenskapen Adressetikett.

en:  Featured Payment
sv_SE: Utvalda betalningar

en:  If your question is not here, please go to http://support.wpestate.org, create an account and post a ticket. The registration is simple and as soon as you send a ticket we are notified. We usually answer in the next 24h (except weekends). Please use this system and not the email. It will help us answer your questions much faster. Thank you!
sv_SE: Om din fråga inte är här, gå till http://support.wpestate.org, skapa ett konto och skicka en biljett. Registreringen är enkel och så snart du skickar en biljett meddelas vi. Vi svarar vanligtvis i de närmaste 24 timmarna (utom helger). Vänligen använd det här systemet och inte e-postmeddelandet. Det hjälper oss att svara på dina frågor mycket snabbare. Tack!

en:  Linkedin page link, with https://
sv_SE: Linkedin-länk, med https: //

en:  Order in listing page
sv_SE: Beställa i listningssidan

en:  Select the splash page type.
sv_SE: Välj stavningssidan.

en:  Slider Images
sv_SE: Slider bilder

en:  You can upload maximum %s images
sv_SE: Du kan ladda upp maximala %s bilder

en:  click to add currency
sv_SE: klicka för att lägga till valuta

en:  click to add field
sv_SE: klicka för att lägga till fält

en:  days ago
sv_SE: dagar sedan

en:  equal with
sv_SE: lika med

en:  has
sv_SE: har

en:  hours ago
sv_SE: timmar sedan

en:  in
sv_SE: i

en:  minutes ago
sv_SE: minuter sedan

en:  on
sv_SE: på

en:  package on
sv_SE: paket på

en:  seconds ago
sv_SE: för några sekunder sedan

en:  similar with
sv_SE: likt

en:  the list of countries where Yelp is available.
sv_SE: listan över länder där Yelp är tillgängligt.

en: %s (Invalid)
sv_SE:  %s (ogiltigt)

en: %s (Pending)
sv_SE:  %s (Väntar)

en: %sActivate the Envato Market plugin%s to get updates for your ThemeForest and CodeCanyon items.
sv_SE:  %sActivate Envato Market plugin %s för att få uppdateringar för dina ThemeForest och CodeCanyon-objekt.

en: %sInstall the Envato Market plugin%s to get updates for your ThemeForest and CodeCanyon items.
sv_SE:  %sInstall Envato Market plugin %s för att få uppdateringar för dina ThemeForest och CodeCanyon-objekt.

en: &laquo; Older Comments
sv_SE: &quot; Äldre kommentarer

en: (only numbers)
sv_SE: (endast siffror)

en: * At least 1 image is required for a valid submission.Minimum size is 500/500px.
sv_SE: * Minst 1 bild krävs för en giltig inlämning. Minsta storlek är 500 / 500px.

en: ** Double click on the image to select featured.
sv_SE: ** Dubbelklicka på bilden för att välja utseende.

en: *** Change images order with Drag & Drop.
sv_SE: *** Ändra bildordning med Drag &amp; Drop.

en: **** PDF files upload supported as well.
sv_SE: **** PDF-filer laddas upp stöds också.

en: ***** Images might take longer to be processed.
sv_SE: ***** Bilder kan ta längre tid att behandlas.

en: ***Please understand that we cannot add here color controls for all theme elements & details. Doing that will result in a overcrowded and useless interface. These small details need to be addressed via custom css code
sv_SE: *** Vänligen förstå att vi inte kan lägga till här färgkontroller för alla temaelement och detaljer. Att göra det kommer att resultera i ett överfulgt och meningslöst gränssnitt. Dessa små detaljer måste adresseras via anpassad css-kod

en: *Address
sv_SE: *Adress

en: *After you change the password you will have to login again.
sv_SE: * När du har ändrat lösenordet måste du logga in igen.

en: *Do not duplicate labels and make sure search fields do not contradict themselves
sv_SE: * Kopiera inte etiketter och se till att sökfälten inte motsäger sig själva

en: *Hold CTRL for multiple selection
sv_SE: * Håll CTRL för flera val

en: *Hold CTRL for multiple selection.
sv_SE: * Håll CTRL för flera val.

en: *Labels will not apply for taxonomy dropdowns fields
sv_SE: * Etiketter kommer inte att gälla för taxonomisk rullgardinsfält

en: *Title (mandatory)
sv_SE: * Titel (obligatoriskt)

en: *minimum 500px x 500px
sv_SE: * Minsta 500px x 500px

en: 1. Description
sv_SE: 1. Beskrivning

en: 1. If you are NOT using "Ultimate Addons for Visual Composer" please disable it or just disable the modules you don't use. It will reduce the size of javascript files you are loading and increase the site speed!
sv_SE: 1. Om du inte använder &quot;Ultimate Addons for Visual Composer&quot;, stäng av eller stäng av de moduler du inte använder. Det kommer att minska storleken på javascript-filer du laddar och öka sidans hastighet!

en: 100% width column
sv_SE: 100% bredd kolumn

en: 2 columns: 1/3 + 2/3
sv_SE: 2 kolumner: 1/3 + 2/3

en: 2 columns: 2/3 + 1/3
sv_SE: 2 kolumner: 2/3 + 1/3

en: 2 equal columns
sv_SE: 2 lika kolumner

en: 2. Use the EWWW Image Optimizer (or WP Smush IT) plugin to optimise images- optimised images increase the site speed.
sv_SE: 2. Använd pluginprogrammet EWWW Image Optimizer (eller WP Smush IT) för att optimera bilder. Optimerade bilder ökar sidhastigheten.

en: 3 columns: 1/2 + 1/4 + 1/4
sv_SE: 3 kolumner: 1/2 + 1/4 + 1/4

en: 3 columns: 1/4 + 1/2 + 1/4
sv_SE: 3 kolumner: 1/4 + 1/2 + 1/4

en: 3 columns: 1/4 + 1/4 + 1/2
sv_SE: 3 kolumner: 1/4 + 1/4 + 1/2

en: 3 equal columns
sv_SE: 3 lika kolumner

en: 3. Create a free account on Cloudflare (https://www.cloudflare.com/) and use this CDN.
sv_SE: 3. Skapa ett gratis konto på Cloudflare (https://www.cloudflare.com/) och använd den här CDN.

en: 3. Location
sv_SE: 3. Plats

en: 4 equal columns
sv_SE: 4 lika kolumner

en: 4. Details
sv_SE: 4. Detaljer

en: 4. If you are using custom categories make sure you are adding the custom pins images on Theme Options -> Map -> Pin Management. The site will get slow if it needs to look for images that don't exist.
sv_SE: 4. Om du använder egna kategorier, se till att du lägger till anpassade pinnar bilder på Temaalternativ -&gt; Karta -&gt; Pin Management. Webbplatsen blir långsam om den behöver leta efter bilder som inte existerar.

en: 5. Amenities
sv_SE: 5. Bekvämligheter

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
sv_SE: <span class="meta-nav">←</span> Äldre inlägg

en: A high number will increase the response time and server load. Use a number that works for your current hosting situation. Put -1 for all pins.
sv_SE: Ett högt tal ökar svarstiden och serverbelastningen. Använd ett nummer som fungerar för din nuvarande värdsituation. Sätt -1 för alla stift.

en: A new agent was added on %website_url.
    Username: %user_profile
sv_SE: En ny agent läggs till på% website_url. Användarnamn:% user_profile

en: A new password was sent via email!
sv_SE: Ett nytt lösenord skickades via e-post!

en: A password will be e-mailed to you
sv_SE: ett lösenord kommer att skickas till dig via e-post

en: A user updated his profile on %website_url.
    Username: %user_profile
sv_SE: En användare uppdaterade sin profil på% website_url. Användarnamn:% user_profile

en: ADD PROPERTY
sv_SE: Lägg till egendom

en: About Me
sv_SE: Om mig

en: About Me
sv_SE: Om mig

en: About Us
sv_SE: Om oss

en: Account Downgraded
sv_SE: Konto nedgraderad

en: Account Downgraded on %website_url
sv_SE: Konto nedgraderat på% website_url

en: Action Categories
sv_SE: Åtgärdskategorier

en: Action Category
sv_SE: Åtgärdskategori

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Active
sv_SE: Aktiva

en: Active Life
sv_SE: Aktivt liv

en: Add Agent on Sidebar
sv_SE: Lägg till ombud på sidofältet

en: Add Currencies for Multi Currency Widget.
sv_SE: Lägg till Valutor för Multi Valuta Widget.

en: Add Custom Field
sv_SE: Lägg till anpassat fält

en: Add Listing
sv_SE: Lägg till lista

en: Add New Agent
sv_SE: Lägg till ny agent

en: Add New Custom Field
sv_SE: Lägg till nytt anpassat fält

en: Add New Element in Features and Amenities
sv_SE: Lägg till nytt element i funktioner och bekvämligheter

en: Add New Page
sv_SE: Lägg till ny sida

en: Add New Property
sv_SE: Lägg till ny egenskap

en: Add a little more info about your property.
sv_SE: Lägg till lite mer information om din egendom.

en: Add just the video ID from the vimeo or youtube url.
sv_SE: Lägg bara till videon ID från vimeo eller youtube url.

en: Add logo margin top number.
sv_SE: Lägg till loggmarginal toppnummer.

en: Add new Google Maps pins for actions & categories combined (example: 'apartments in sales')
sv_SE: Lägg till nya Google Maps-stift för åtgärder och kategorier i kombination (exempel: &quot;lägenheter i försäljning&quot;)

en: Add new Google Maps pins for single actions / single categories.
sv_SE: Lägg till nya Google Maps-stiften för enstaka åtgärder / enskilda kategorier.

en: Add new Google Maps pins for single actions / single categories. For speed reason, you MUST add pins if you change categories and actions names.
sv_SE: Lägg till nya Google Maps-stiften för enstaka åtgärder / enskilda kategorier. För hastighetsskäl måste du lägga till stiften om du ändrar kategorier och handlingar namn.

en: Add some information about you.
sv_SE: Lägg till lite information om dig.

en: Add some information about your agency.
sv_SE: Lägg till lite information om din byrå.

en: Add some information about yourself.
sv_SE: Lägg till lite information om dig själv.

en: Add the image for the contact page contact area. Minim 350px wide for a nice design.
sv_SE: Lägg till bilden för kontaktsidans kontaktområde. Minim 350px bred för en fin design.

en: Add this code in your .httaces file(copy paste at the end). It will activate the browser cache and speed up your site.
sv_SE: Lägg till den här koden i din .httaces-fil (kopiera klistra in i slutet). Det aktiverar webbläsarens cache och påskyndar din webbplats.

en: Add your contact information.
sv_SE: Lägg till din kontaktinformation.

en: Add your own currency for Wire payments.
sv_SE: Lägg till din egen valuta för trådbetalningar.

en: Add your social media information.
sv_SE: Lägg till din sociala medieinformation.

en: Add, edit or delete property custom fields.
sv_SE: Lägg till, redigera eller ta bort anpassade fält för egendom.

en: Adding a price will make it easier for users to find your property in search results.
sv_SE: Att lägga till ett pris gör det lättare för användarna att hitta din egendom i sökresultaten.

en: Address
sv_SE: Adress

en: Admin - New wire Transfer
sv_SE: Admin - Ny trådöverföring

en: Admin Should approve the reviews
sv_SE: Admin Ska godkänna recensionerna

en: Adress:
sv_SE: adress:

en: Advanced
sv_SE: Avancerad

en: Advanced Search
sv_SE: avancerad sökning

en: Advanced Search
sv_SE: avancerad sökning

en: Advanced Search Background Color
sv_SE: Avancerad sökning Bakgrundsfärg

en: Advanced Search Background color Opacity
sv_SE: Avancerad sökning Bakgrundsfärg Opacity

en: Advanced Search Colors
sv_SE: Avancerad sökning Färger

en: Advanced Search Fields Font Color
sv_SE: Avancerade sökfält Font färg

en: Advanced Search Font Color
sv_SE: Avancerad sökning Typsnitt Färg

en: Advanced Search Form
sv_SE: Avancerat sökformulär

en: Advanced Search Settings
sv_SE: Avancerade sökinställningar

en: Advanced Search Type ?
sv_SE: Avancerad sökningstyp?

en: Afghanistan
sv_SE: afghanistan

en: After Price Label (ex: "/month")
sv_SE: Efter prisetikett (ex: &quot;/ month&quot;)

en: After adding a new feature,  make sure you select it to be part of the property submission form from Membership -> Property Submission Page.
sv_SE: Efter att ha lagt till en ny funktion, se till att du väljer den som en del av formuläret för inlämning av egendom från Medlemskap -&gt; Inlämningssida för äganderätt.

en: Agencies in
sv_SE: Byråer i

en: Agency
sv_SE: Byrå

en: Agency Action Category Page
sv_SE: Byråns åtgärdskategori

en: Agency Area/Categories
sv_SE: Byråns område / kategorier

en: Agency Category Page
sv_SE: Byråns kategorisida

en: Agency City Page
sv_SE: Byråns stadssida

en: Agency County/State Page
sv_SE: Byråns län / statssida

en: Agency Details
sv_SE: Byråns detaljer

en: Agency Location
sv_SE: Byrån Plats

en: Agency Name
sv_SE: Byråns namn

en: Agency Page
sv_SE: Byråns sida

en: Agency Reviews
sv_SE: Agency recensioner

en: Agent
sv_SE: Ombud

en: Agent Area/Categories
sv_SE: Agent Area / Categories

en: Agent Categories Page
sv_SE: Agent Kategorier Sida

en: Agent County/State Page
sv_SE: Agent County / State Page

en: Agent Details
sv_SE: Agentdetaljer

en: Agent Page
sv_SE: Agent sida

en: Agent Password
sv_SE: Agent Lösenord

en: Agent Reviews
sv_SE: Agentrecensioner

en: Agent Sidebar Position
sv_SE: Agent Sidospärrposition

en: Agent Unit/Card min height
sv_SE: Agent Enhet / Kort min höjd

en: Agent Unit/Card min height(works on agent lists and agent taxonomy)
sv_SE: Agent Enhet / Kort min höjd (fungerar på agenter listor och agent taxonomi)

en: Agent Username
sv_SE: Agent Användarnamn

en: Agent custom data
sv_SE: Agent anpassad data

en: Agent list
sv_SE: Agentlista

en: Agent need a first & last name
sv_SE: Agent behöver ett för- och efternamn

en: Agent page Sidebar
sv_SE: Sidans sidor för agentsidan

en: Agent profile edited
sv_SE: Agentprofil redigerad

en: Agent was added... You will be redirected to your agent list...
sv_SE: Agent tillsattes ... Du kommer att omdirigeras till din agentlista ...

en: Agents in
sv_SE: Agenter i

en: Albania
sv_SE: albanien

en: Algeria
sv_SE: algeriet

en: All
sv_SE: Allt

en: All Actions
sv_SE: Alla åtgärder

en: All Areas
sv_SE: Alla områden

en: All Cities
sv_SE: Alla städer

en: All Counties/States
sv_SE: Alla län / stater

en: All Countries
sv_SE: Alla länder

en: All Types
sv_SE: Alla typer

en: All installations and activations have been completed.
sv_SE: Alla installationer och aktiveringar har slutförts.

en: All installations have been completed.
sv_SE: Alla installationer har slutförts.

en: All plugins installed and activated successfully. %s
sv_SE: Alla plugins installerades och aktiverades framgångsrikt.  %s

en: Allow login via Facebook ?
sv_SE: Tillåt inloggning via Facebook?

en: Allow login via Google ?
sv_SE: Tillåt inloggning via Google?

en: Allow login via Yahoo ?
sv_SE: Tillåt inloggning via Yahoo?

en: Allow login via Yahoo ?
sv_SE: Tillåt inloggning via Yahoo?

en: Allowed Files
sv_SE: Tillåtna filer

en: Amenities and Features
sv_SE: Bekvämligheter och funktioner

en: Amenities and Features for Advanced Search?
sv_SE: Faciliteter och funktioner för avancerad sökning?

en: American Samoa
sv_SE: Amerikanska Samoa

en: Amount Financed:
sv_SE: Belopp Finansierat:

en: Amount:
sv_SE: Belopp:

en: An email with the generated password was sent!
sv_SE: Ett mail med det genererade lösenordet skickades!

en: Andorra
sv_SE: andorra

en: Angola
sv_SE: angola

en: Annual cost of Loan:
sv_SE: Årlig kostnad för lån:

en: Antarctica
sv_SE: antarktis

en: Antigua and Barbuda
sv_SE: Antigua och Barbuda

en: Any
sv_SE: Några

en: Any custom parameters for agent
sv_SE: Eventuella anpassade parametrar för agent

en: Appearance
sv_SE: Utseende

en: Applies for global header media with google maps, except advanced search results, properties list and taxonomies pages.
sv_SE: Gäller globala header media med google maps, förutom avancerade sökresultat, egenskaper lista och taxonomi sidor.

en: Applies for global header media with google maps. Add only numbers (ex: -74.155058).
sv_SE: Gäller för globala header media med google maps. Lägg till endast nummer (ex: -74.155058).

en: Applies for global header media with google maps. Add only numbers (ex: 40.577906).
sv_SE: Gäller för globala header media med google maps. Lägg till endast nummer (ex: 40.577906).

en: Applies for header google maps when set as global header media type, except property page.
sv_SE: Gäller för header google maps när den är inställd som global header mediatyp, förutom egenskapssida.

en: Applies for header google maps when set as global header media type.
sv_SE: Gäller för header google maps när den är inställd som global header mediatyp.

en: Approved Listings
sv_SE: Godkända annonser

en: Archives
sv_SE: Arkiv

en: Are you sure you want to delete this?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera detta?

en: Are you sure you wish to delete
sv_SE: Är du säker på att du vill radera

en: Are you sure you wish to delete?
sv_SE: Är du säker på att du vill radera?

en: Area
sv_SE: Område

en: Argentina
sv_SE: argentina

en: Armenia
sv_SE: armenien

en: Arts & Entertainment
sv_SE: Konst och underhållning

en: Australia
sv_SE: Australien

en: Austria
sv_SE: österrike

en: Automotive
sv_SE: Bil

en: Available Units
sv_SE: Tillgängliga enheter

en: Available version:
sv_SE: Tillgänglig version:

en: Azerbaijan
sv_SE: Azerbajdzjan

en: Back to Login
sv_SE: Tillbaka till login

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Background for Footer
sv_SE: Bakgrund för Footer

en: Bathrooms
sv_SE: badrum

en: Bathrooms (*only numbers)
sv_SE: Badrum (* endast nummer)

en: Bathrooms High to Low
sv_SE: Badrum Hög till Låg

en: Bathrooms Low to high
sv_SE: Badrum Lågt till högt

en: Beauty & Spas
sv_SE: Skönhet &amp; Spa

en: Because of that, properties or categories may not appear immediately on your site.
sv_SE: På grund av det kanske inte egenskaper eller kategorier visas direkt på din webbplats.

en: Bedrooms
sv_SE: sovrum

en: Bedrooms (*only numbers)
sv_SE: Sovrum (* endast nummer)

en: Bedrooms High to Low
sv_SE: Sovrum Hög till Låg

en: Bedrooms Low to high
sv_SE: Sovrum Lågt till högt

en: Before Price Label (ex: "from ")
sv_SE: Innan prisetikett (ex: &quot;från&quot;)

en: Belarus
sv_SE: Vitryssland

en: Belgium
sv_SE: belgien

en: Bhutan
sv_SE: bhutan

en: Billing Type
sv_SE: Faktureringstyp

en: Blog Archives
sv_SE: Bloggarkiv

en: Blog Category/Archive List type
sv_SE: Blogg Kategori / Arkiv Lista typ

en: Blog Category/Archive Sidebar
sv_SE: Blogg Kategori / Arkiv Sidpanel

en: Blog Category/Archive Sidebar Position
sv_SE: Blogg Kategori / Arkiv Sidobar Position

en: Blog Unit/Card min height
sv_SE: Blogg Enhet / Kort min höjd

en: Blog Unit/Card min height
sv_SE: Blogg Enhet / Kort min höjd

en: Bolivia
sv_SE: bolivia

en: Border Bottom Header Height
sv_SE: Gränssnittets huvudhöjd

en: Border Bottom Header Height in px
sv_SE: Gränshuvudets huvudhöjd i px

en: Border Bottom Sticky Header Height
sv_SE: Gränsbotten Sticky Header Höjd

en: Border Bottom Sticky Header Height px
sv_SE: Border Bottom Sticky Header px

en: Border Color
sv_SE: Gräns ​​färg

en: Border Corner Radius for unit elements, like property unit, agent unit or blog unit etc
sv_SE: Border Corner Radius för enhetselement, till exempel enhetsenhet, agentenhet eller bloggenhet etc

en: Bosnia and Herzegowina
sv_SE: Bosnien och Hercegovina

en: Botswana
sv_SE: botswana

en: Box Shadow on elements like property unit
sv_SE: Box Shadow på element som fastighetsenhet

en: Box Shadow on elements like property unit. Type none for no shadow or put the css values like  0px 2px 0px 0px rgba(227, 228, 231, 1)
sv_SE: Box Shadow på element som fastighetsenhet. Skriv ingen utan någon skugga eller sätt css-värdena som 0px 2px 0px 0px rgba (227, 228, 231, 1)

en: Boxed Content Background Color
sv_SE: Innehållsbakgrundsfärg i boxas

en: Brazil
sv_SE: Brasilien

en: Breadcrumbs, Meta and Second Line Font Color
sv_SE: Breadcrumbs, Meta och Second Line Font Färg

en: British Indian Ocean Territory
sv_SE: Brittiska territoriet i Indiska oceanen

en: Bulgaria
sv_SE: bulgarien

en: Burundi
sv_SE: burundi

en: Buy new license
sv_SE: Köp ny licens

en: CSS Classes (optional)
sv_SE: CSS-klasser (valfritt)

en: Cache was cleared
sv_SE: Cachen rensades

en: Calendar
sv_SE: Kalender

en: Cambodia
sv_SE: kambodja

en: Cameroon
sv_SE: Kamerun

en: Can\t create user with this credentials
sv_SE: Kan inte skapa användare med dessa uppgifter

en: Canada
sv_SE: kanada

en: Cancel
sv_SE: Annullera

en: Cancel Reply
sv_SE: Avbryt svar

en: Cape Verde
sv_SE: Cap Verde

en: Categories
sv_SE: kategorier

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Category Archives: %s
sv_SE: Kategori Arkiv: %s

en: Category:
sv_SE: Kategori:

en: Category:
sv_SE: Kategori:

en: Cayman Islands
sv_SE: Caymanöarna

en: Central African Republic
sv_SE: Centralafrikanska republiken

en: Chad
sv_SE: tchad

en: Change Colors
sv_SE: Ändra färger

en: Change Password
sv_SE: Ändra lösenord

en: Change log
sv_SE: Ändra logg

en: Cheatin&#8217; huh?
sv_SE: Cheatin va?

en: Chile
sv_SE: chile

en: China
sv_SE: Kina

en: Choose the theme layout: wide or boxed.
sv_SE: Välj tematlayout: bred eller boxad.

en: Christmas Island
sv_SE: Julön

en: City
sv_SE: Stad

en: Clear theme cache after demo import is complete!
sv_SE: Rensa temacache efter demoimport är komplett!

en: Close Street View
sv_SE: Stäng gatuvy

en: Colombia
sv_SE: colombia

en: Comment
sv_SE: Kommentar

en: Comment navigation
sv_SE: Kommentar navigering

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentarer är stängda.

en: Comoros
sv_SE: Komorerna

en: Company Address
sv_SE: Företags Adress

en: Company Name
sv_SE: Företagsnamn

en: Company name for contact page
sv_SE: Företagsnamn för kontakt sida

en: Company phone number.
sv_SE: Företagets telefonnummer.

en: Company skype
sv_SE: Företagets skype

en: Compare
sv_SE: Jämföra

en: Compare Listings
sv_SE: Jämför listor

en: Confirm New Password
sv_SE: Bekräfta nytt lösenord

en: Confirm your ACCOUNT DELETION request! Clicking the button below will delete your account and data. This means you will no longer be able to login to your account and access your account information: My Profile, My Properties, Inbox, Saved Searches and Messages. This operation CAN NOT BE REVERSED!
sv_SE: Bekräfta din ACCOUNT DELETION-förfrågan! Genom att klicka på knappen nedan raderas ditt konto och data. Det innebär att du inte längre kan logga in på ditt konto och få tillgång till din kontoinformation: Min profil, Mina egenskaper, Inkorgen, Sparade sökningar och Meddelanden. Denna operation kan inte omvändas!

en: Congo
sv_SE: kongo

en: Congo, the Democratic Republic of the
sv_SE: Kongo, Demokratiska republiken

en: Connecting to Paypal! Please wait...
sv_SE: Anslutande till Paypal! Vänta...

en: Contact 7 Settings
sv_SE: Kontakta 7 inställningar

en: Contact Me
sv_SE: Kontakta mig

en: Contact Page - Company HQ Latitude
sv_SE: Kontaktsida - Företag HQ Latitude

en: Contact Page - Company HQ Longitude
sv_SE: Kontaktsida - Företagets HQ-längd

en: Contact Page Details
sv_SE: Kontakt Siddetaljer

en: Contact Us
sv_SE: Kontakta oss

en: Contact form 7 code for agent
sv_SE: Kontaktformulär 7 kod för agent

en: Contact form 7 code for agent (ex: [contact-form-7 id="2725" title="contact me"])
sv_SE: Kontaktformulär 7 kod för agent (ex: [contact-form-7 id = &quot;2725&quot; title = &quot;kontakta mig&quot;])

en: Contact form 7 code for contact page
sv_SE: Kontaktformulär 7 kod för kontakt sida

en: Contact form 7 code for contact page template (ex: [contact-form-7 id="2725" title="contact me"])
sv_SE: Kontaktformulär 7 kod för kontaktblankett (ex: [contact-form-7 id = &quot;2725&quot; title = &quot;kontakta mig&quot;])

en: Contact me
sv_SE: Kontakta mig

en: Container Styles( *set custom styles for mega menu container only:.  Ex: background position, background repeat )
sv_SE: Container Styles (* Ange anpassade stilar för endast mega menybehållare: Ex: Bakgrundsläge, Bakgrundsrepetition)

en: Content Area Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg för innehållsområde

en: Content Area Internal Padding
sv_SE: Innehållsområde Intern Padding

en: Content Area Internal Padding (top,left,bottom,right)
sv_SE: Innehållsområde Intern Padding (topp, vänster, botten, höger)

en: Content Background Color
sv_SE: Innehåll Bakgrundsfärg

en: Content Button Background
sv_SE: Innehållsknapp Bakgrund

en: Content Text Color
sv_SE: Innehållstextfärg

en: Content Width (In Percent)
sv_SE: Innehållsbredd (i procent)

en: Content for
sv_SE: Innehåll för

en: Continue
sv_SE: Fortsätta

en: Continue Reading
sv_SE: Fortsätt läsa

en: Controls circle radius value for user geolocation pin. Type only numbers (ex: 400).
sv_SE: Kontrollerar cirkelradiusvärdet för geolokaliseringstangent för användaren. Ange endast nummer (ex: 400).

en: Conversation started by you
sv_SE: Samtalet startade av dig

en: Cook Islands
sv_SE: Cooköarna

en: Copy/paste below the custom map style code.
sv_SE: Kopiera / klistra in under den anpassade kartan stilkoden.

en: Copy/paste the iframe code of your property video tour.
sv_SE: Kopiera / klistra in iframe-koden på din fastighetsvideo-turné.

en: Copyright Message
sv_SE: Upphovsrättsmeddelande

en: Costa Rica
sv_SE: costa rica

en: Cote d'Ivoire
sv_SE: Cote d&#39;Ivoire

en: Country
sv_SE: Land

en: Country
sv_SE: Land

en: County / State
sv_SE: Län

en: County State
sv_SE: län

en: County, City or Area is
sv_SE: Län, Stad eller Område är

en: Cover Image for video
sv_SE: Täck bild för video

en: Create an account
sv_SE: Skapa ett konto

en: Croatia (Hrvatska)
sv_SE: Kroatien (Hrvatska)

en: Crop Images on lightbox
sv_SE: Beskära bilder på lightbox

en: Cuba
sv_SE: kuba

en: Currency
sv_SE: Valuta

en: Currency For Paid Submission
sv_SE: Valuta för betalad inlämning

en: Currency Label
sv_SE: Valutabelabel

en: Currency Position
sv_SE: Valutaposition

en: Currency Symbol
sv_SE: Valutasymbol

en: Currency Value
sv_SE: Valuta Värde

en: Currency label - will appear on front end
sv_SE: Valutalabel - visas på framsidan

en: Currency symbol
sv_SE: Valutasymbol

en: Currency value compared with the base currency value.
sv_SE: Valutavärde jämfört med basvalutan.

en: Current Version:
sv_SE: Aktuell version:

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom Colors
sv_SE: Anpassade färger

en: Custom Colors Settings
sv_SE: Anpassade färger Inställningar

en: Custom Css
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom Currency Symbol - *select it from the list above after you add it.
sv_SE: Custom Currency Symbol - * välj det från listan ovan efter att du har lagt till det.

en: Custom Fields
sv_SE: Anpassade fält

en: Custom Fields are enabled and set from Advanced Search Form.
sv_SE: Anpassade fält är aktiverade och inställda från Avancerat sökformulär.

en: Custom Fields list
sv_SE: Anpassad fältlista

en: Custom Fonts
sv_SE: Anpassade teckensnitt

en: Custom link for
sv_SE: Anpassad länk för

en: Custom title instead of Description label.
sv_SE: Anpassad titel istället för Beskrivning-etikett.

en: Custom title instead of Property Details label.
sv_SE: Anpassad titel istället för Egenskapsinformation etikett.

en: Cyprus
sv_SE: cypern

en: Czech Republic
sv_SE: Tjeckien

en: Daily Archives: %s
sv_SE: Dagliga arkiv: %s

en: Dashboard Buy Package Select Background
sv_SE: Dashboard Köp paket Välj bakgrund

en: Dashboard Package Select
sv_SE: Dashboardpaket Välj

en: Dashboard Package Selected
sv_SE: Dashboardpaket valt

en: Dashboard Top Bar Left Widget Area
sv_SE: Dashboard Top Bar Vänster Widget Area

en: Date
sv_SE: Datum

en: Day
sv_SE: Dag

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default Map zoom (1 to 20)
sv_SE: Standard kartzoom (1 till 20)

en: Delete Agent
sv_SE: Radera Agent

en: Delete profile
sv_SE: Ta bort profil

en: Delete property
sv_SE: Radera egenskapen

en: Denmark
sv_SE: Danmark

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Design Type?
sv_SE: Designtyp?

en: Developer
sv_SE: Utvecklare

en: Developer Action Category  Page
sv_SE: Utvecklingsaktionskategorisida

en: Developer Area/Categories
sv_SE: Utvecklarområde / kategorier

en: Developer City Page
sv_SE: Utvecklarens stadssida

en: Developer County/State Page
sv_SE: Utvecklar län / statssida

en: Developer Details
sv_SE: Utvecklardetaljer

en: Developer Location
sv_SE: Utvecklarplats

en: Developer Name
sv_SE: Utvecklarens namn

en: Developer Page
sv_SE: Utvecklarsida

en: Developer Reviews
sv_SE: Utvecklarrecensioner

en: Developers in
sv_SE: Utvecklare i

en: Direct payment instructions
sv_SE: Direkta betalningsinstruktioner

en: Disable Agent
sv_SE: Inaktivera agent

en: Disable Listing
sv_SE: Inaktivera listning

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Disables or enables the display of advanced search
sv_SE: Inaktiverar eller aktiverar visning av avancerad sökning

en: Disables or enables the display of advanced search in taxonomies, categories and archives
sv_SE: Inaktiverar eller möjliggör visning av avancerad sökning i taxonomier, kategorier och arkiv

en: Dismiss this notice
sv_SE: ignorera denna notis

en: Display user roles dropdown in register forms
sv_SE: Visa rullgardinsmenyn i registret

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser in px Ex 200px or 20% - for taxonomy, category and archives pages
sv_SE: Avstånd mellan sökformulär och webbläsarens övre marginal i px Ex 200px eller 20% - för taxonomi, kategori och arkivsidor

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser in px Ex 200px or 20% - for taxonomy, category and archives pages.
sv_SE: Avståndet mellan sökformuläret och webbläsarens övre marginal i px Ex 200px eller 20% - för taxonomi, kategori och arkivsidor.

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser: Ex 200px or 20%
sv_SE: Avståndet mellan sökformuläret och webbläsarens övre marginal: Ex 200px eller 20%

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser: Ex 200px or 20%.
sv_SE: Avståndet mellan sökformuläret och webbläsarens övre marginal: Ex 200px eller 20%.

en: Do you want to load the results now ?
sv_SE: Vill du ladda resultaten nu?

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Documents
sv_SE: Dokument

en: Dominican Republic
sv_SE: Dominikanska republiken

en: Draw border right on mega menu column?
sv_SE: Rita gränsen till höger på en menykolumn?

en: Dropdown values
sv_SE: Dropdown-värden

en: Dropdown values separated by "," (only for dropdown field type)
sv_SE: Dropdown-värden separerade med &quot;,&quot; (endast för rullgardinsfältstyp)

en: Due to speed reason we only show here the first 50 listings. If you want to add other listings into the theme slider please go and edit the property (in wordpress admin) and select "Property in theme Slider" in Property Details tab.
sv_SE: På grund av hastighetsskäl visar vi bara de första 50 listorna. Om du vill lägga till andra listor i tematryckaren, vänligen gå och rediger egenskapen (i wordpress admin) och välj &quot;Egenskap i tema Slider&quot; i fliken Egenskaper.

en: Duplicate Email
sv_SE: Duplicera Email

en: East Timor
sv_SE: Östtimor

en: Ecuador
sv_SE: ecuador

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit Agent
sv_SE: Redigera agent

en: Edit Menu Item
sv_SE: Redigera menyobjekt

en: Edit Payment Details
sv_SE: Redigera betalningsuppgifter

en: Edit Property, Agent, Agency and Developer text links
sv_SE: Redigera textförbindelser för egendom, agent, agentur och utvecklare

en: Edit Review
sv_SE: Redigera granskning

en: Edit property
sv_SE: Ändra egenskapen

en: Education
sv_SE: Utbildning

en: Egypt
sv_SE: egypten

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Management
sv_SE: E-posthantering

en: Email already exists.  Please choose a new one.
sv_SE: E-post finns redan. Var god välj en ny.

en: Email content for
sv_SE: E-postinnehåll för

en: Email field is empty!
sv_SE: E-postfältet är tomt!

en: Email subject for
sv_SE: E-post ämne för

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Embed Video Id
sv_SE: Bädda in video-id

en: Embed Video Type
sv_SE: Bädda in video-typ

en: Embed Video id:
sv_SE: Bädda in video-id:

en: Embed Virtual Tour
sv_SE: Bädda in virtuell rundtur

en: Enable
sv_SE: Gör det möjligt

en: Enable / Disable the image slider in property unit (used in lists).
sv_SE: Aktivera / inaktivera bildreglaget i egenskapsenheten (används i listor).

en: Enable Agent
sv_SE: Aktivera agent

en: Enable Autocomplete in Front End Submission Form
sv_SE: Aktivera autofyllning i formuläret för slutändamål

en: Enable Browser Cache
sv_SE: Aktivera webbläsarcache

en: Enable Direct Message
sv_SE: Aktivera direktmeddelande

en: Enable Direct Payment / Wire Payment?
sv_SE: Aktivera direkt betalning / trådbetalning?

en: Enable Google Street View
sv_SE: Aktivera Google Street View

en: Enable Listing
sv_SE: Aktivera listning

en: Enable Paid Submission ?
sv_SE: Aktivera betalad inlämning?

en: Enable Paypal?
sv_SE: Aktivera Paypal?

en: Enable Stripe?
sv_SE: Aktivera Stripe?

en: Enable auto loading of exchange rates from free.currencyconverterapi.com (1 time per day)?
sv_SE: Aktivera automatisk laddning av växelkurser från free.currencyconverterapi.com (1 gång per dag)?

en: Enable compatibility mode with Optima Express plugin
sv_SE: Aktivera kompatibilitetsläge med Optima Express-plugin

en: Enable dsIDXpress to use the map
sv_SE: Aktivera dsIDXpress för att använda kartan

en: Enable only if you activate dsIDXpres optional plugin. See help for details.
sv_SE: Aktivera endast om du aktiverar dsIDXpres valfritt plugin. Se hjälp för detaljer.

en: Enable or disable Facebook login.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera Facebook-inloggning.

en: Enable or disable Google login.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera Google-inloggning.

en: Enable or disable Yahoo login.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera Yahoo-inloggning.

en: Enable or disable header in dashboard. The header will always be wide & type1 !
sv_SE: Aktivera eller inaktivera rubrik i instrumentpanelen. Rubriken kommer alltid att vara bred &amp; typ1!

en: Enable or disable listing empty city or area categories in dropdowns.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera listning av tomma stads- eller områdeskategorier i listrutorna.

en: Enable or disable the Google Maps search bar.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera sökfältet i Google Maps.

en: Enable or disable the contact form on lightbox.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera kontaktformuläret i ljusrutan.

en: Enable or disable the display of number of view by day graphic.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera visning av antal visningar per dags grafik.

en: Enable or disable the use of transparent header globally.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera användningen av transparent huvud globalt.

en: Enable or disable the wire payment option.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera betalningsalternativet för tråd.

en: Enable or disable top bar on mobile devices
sv_SE: Aktivera eller inaktivera toppraden på mobila enheter

en: Enable or disable top bar widget area.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera toppraden widget område.

en: Enable or disable user login menu in header.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera användarinloggningsmenyn i rubriken.

en: Enable parallax efect for image/video media header.
sv_SE: Aktivera parallax efect för bild / video media header.

en: Energy Class
sv_SE: Energiklass

en: Energy Index
sv_SE: Energiindex

en: Energy Index in kWh/m2a
sv_SE: Energiindex i kWh / m2a

en: Energy class
sv_SE: Energiklass

en: Energy index
sv_SE: Energiindex

en: Enter Your Email Address
sv_SE: Skriv in din mailadress

en: Enter address
sv_SE: Ange adress

en: Enter city
sv_SE: Gå in i staden

en: Equatorial Guinea
sv_SE: Ekvatorialguinea

en: Estonia
sv_SE: estland

en: Ethiopia
sv_SE: etiopien

en: Event Planning & Services
sv_SE: Evenemangsplanering

en: Expired
sv_SE: Utgånget

en: Expired Listing sent for approval on %website_url
sv_SE: Expired Listing skickad för godkännande på% website_url

en: Export Options
sv_SE: Exportera alternativ

en: Export Theme Options
sv_SE: Exportera teman Alternativ

en: Export Theme Options
sv_SE: Exportera teman Alternativ

en: External Source
sv_SE: Extern källa

en: Facebook Api Key (for Facebook login)
sv_SE: Facebook Api Key (för Facebook-inloggning)

en: Facebook Api key
sv_SE: Facebook Api-tangenten

en: Facebook Api key is required for Facebook login.
sv_SE: Facebook Api-nyckel krävs för Facebook-inloggning.

en: Facebook Link
sv_SE: Facebook länk

en: Facebook Secret is required for Facebook login.
sv_SE: Facebook Secret krävs för Facebook-inloggning.

en: Facebook page url, with https://
sv_SE: Facebook-webbadress, med https: //

en: Facebook secret code (for Facebook login)
sv_SE: Facebook hemlig kod (för Facebook-inloggning)

en: Falkland Islands (Malvinas)
sv_SE: Falklandsöarna (Malvinas)

en: Faroe Islands
sv_SE: Färöarna

en: Favorites
sv_SE: favoriter

en: Featured
sv_SE: Dagens

en: Featured  Fee
sv_SE: Utvalda avgifter

en: Featured (extra):
sv_SE: Utvalda (extra):

en: Featured Fee
sv_SE: Utvalda avgifter

en: Featured Property
sv_SE: Utvalda fastigheter

en: Featured Submission
sv_SE: Utvalda inlämnanden

en: Features & Amenities
sv_SE: Egenskaper och bekvämligheter

en: Features and Amenities list
sv_SE: Funktioner och bekvämligheter lista

en: Field Label
sv_SE: Fältetikett

en: Field Label:
sv_SE: Fältetikett:

en: Field Name
sv_SE: Fält namn

en: Field Order
sv_SE: Fältorder

en: Field Type
sv_SE: Fälttyp

en: Field Value:
sv_SE: Fältvärde:

en: Field name
sv_SE: Fält namn

en: File was generated
sv_SE: Filen genererades

en: Fill the form in order to add a new custom field
sv_SE: Fyll i formuläret för att lägga till ett nytt anpassat fält

en: Financial Services
sv_SE: Finansiella tjänster

en: Finland
sv_SE: finland

en: First Footer Widget Area
sv_SE: Första Footer Widget Area

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: Floor Plans
sv_SE: Golv planer

en: Font Color
sv_SE: Fontfärg

en: Font Family:
sv_SE: Typsnittsfamilj:

en: Font Size:
sv_SE: Textstorlek:

en: Font Subset:
sv_SE: Teckensnitt:

en: Font Weight:
sv_SE: Typsnitt vikt:

en: Fonts
sv_SE: typsnitt

en: Food
sv_SE: Mat

en: Footer
sv_SE: sidfot

en: Footer Background Color
sv_SE: Footer Bakgrundsfärg

en: Footer Copyright Area Background Font Color
sv_SE: Footer Copyright Area Bakgrundstext Färg

en: Footer Copyright Font Color
sv_SE: Footer Copyright Font Färg

en: Footer Font Color
sv_SE: Footer Font Färg

en: Footer Menu
sv_SE: Footer-menyn

en: Footer Settings
sv_SE: Footer-inställningar

en: Footer Type
sv_SE: Footer-typ

en: For
sv_SE: För

en: For Hover Type 1, 2, 5, 6 - setup Top Menu Hover Font Color option
sv_SE: För Hover Typ 1, 2, 5, 6 - Inställning Top Menu Hover Font Font Color

en: For Hover Type 3, 4 - setup Top Menu Hover Background Color option
sv_SE: För Hover Typ 3, 4 - Inställning Toppmeny Höger Bakgrundsfärg alternativ

en: For IDX (if plugin is enabled)
sv_SE: För IDX (om plugin är aktiverat)

en: For Menu Area when Header type 5 applies main color
sv_SE: För menyområde när rubrik typ 5 gäller huvudfärg

en: For action
sv_SE: För åtgärder

en: For action
sv_SE: För åtgärder

en: For better speed results, the theme offers a built-in caching system for properties and categories.
sv_SE: För bättre resultat ger temat ett inbyggt cachningssystem för egenskaper och kategorier.

en: For category:
sv_SE: För kategori:

en: For custom work on this theme please go to  <a href="http://support.wpestate.org/" target="_blank">http://support.wpestate.org</a>, create a ticket with your request and we will offer a free quote.
sv_SE: För anpassat arbete på detta tema, gå till <a href="http://support.wpestate.org/" target="_blank">http://support.wpestate.org</a> , skapa en biljett med din förfrågan och vi kommer att erbjuda en kostnadsfri offert.

en: For further setup see our help files, knowledgebase articles and tutorials to help make this process easier and more enjoyable for you:
sv_SE: För ytterligare inställningar, se våra hjälpfiler, knowledgebase-artiklar och handledning för att göra denna process enklare och roligare för dig:

en: For help files please go to  <a href="http://help.wpresidence.net/">http://help.wpresidence.net</a>.
sv_SE: För hjälpfiler gå till <a href="http://help.wpresidence.net/">http://help.wpresidence.net</a> .

en: For help go here!
sv_SE: För hjälp gå hit!

en: For theme help please check
sv_SE: För teman hjälp, kolla

en: For theme help please check http://help.wpresidence.net/. If your question is not here, please go to http://support.wpestate.org, create an account and post a ticket. The registration is simple and as soon as you send a ticket we are notified. We usually answer in the next 24h (except weekends). Please use this system and not the email. It will help us answer your questions much faster. Thank you!
sv_SE: För teman hjälp, kolla http://help.wpresidence.net/. Om din fråga inte är här, gå till http://support.wpestate.org, skapa ett konto och skicka en biljett. Registreringen är enkel och så snart du skickar en biljett meddelas vi. Vi svarar vanligtvis i de närmaste 24 timmarna (utom helger). Vänligen använd det här systemet och inte e-postmeddelandet. Det hjälper oss att svara på dina frågor mycket snabbare. Tack!

en: Force Google Map at the "closed" size ?
sv_SE: Tvinga Google Map i den &quot;slutna&quot; storleken?

en: Force Google Map at the full screen size ?
sv_SE: Tvinga Google Map på full skärmstorlek?

en: Forgot Password?
sv_SE: Glömt ditt lösenord?

en: Fourth Footer Widget Area
sv_SE: Fjärde Footer Widget Area

en: France
sv_SE: frankrike

en: France Metropolitan
sv_SE: Frankrike Metropolitan

en: Free Listing Expired
sv_SE: Gratis lista utgått

en: Free Listing expired on %website_url
sv_SE: Gratis lista utgått på% website_url

en: Free Membership - no of featured listings (for "membership" mode)
sv_SE: Gratis medlemskap - inga listade listor (för medlemskapsläge)

en: Free Membership - no of listings (for "membership" mode)
sv_SE: Gratis medlemskap - inga listor (för medlemskapsläge)

en: Free Membership Images - no of images per listing
sv_SE: Gratis medlemskaps bilder - inga bilder per listning

en: Free Membership Listings - no of days until a free listing will expire. *Starts from the moment the property is published on the website. (for "membership" mode)
sv_SE: Gratis medlemskapslistor - antal dagar tills en gratis notering upphör att gälla. * Börjar från det ögonblick som egendomen publiceras på webbplatsen. (för &quot;medlemskap&quot; läge)

en: French Guiana
sv_SE: Franska Guyana

en: French Polynesia
sv_SE: Franska polynesien

en: French Southern Territories
sv_SE: Franska södra territorierna

en: From
sv_SE: Från

en: From:
sv_SE: Från:

en: Front end registred users should be saved as agents?
sv_SE: Registrerade användare på framsidan bör sparas som agenter?

en: Fullscreen
sv_SE: Fullskärm

en: Gabon
sv_SE: gabon

en: General
sv_SE: Allmän

en: General Design Settings
sv_SE: Allmänna designinställningar

en: General Settings
sv_SE: Allmänna Inställningar

en: Generate Pins
sv_SE: Generera stift

en: Generate pins
sv_SE: Generera stift

en: Generate the pins
sv_SE: Generera tapparna

en: Generate the pins for the read from file map option
sv_SE: Generera stiften för läsning från filkortsalternativ

en: Geolocation Circle over map (in meters)
sv_SE: Geolocation Circle över kartan (i meter)

en: Geolocation is not supported by this browser.
sv_SE: Geolocation stöds inte av den här webbläsaren.

en: Geolocation was not successful for the following reason:
sv_SE: Geolokation lyckades inte av följande orsak:

en: Georgia
sv_SE: georgien

en: Germany
sv_SE: Tyskland

en: Get help
sv_SE: Få hjälp

en: Get this detail after you signup here
sv_SE: Få denna detalj efter att du registrerat dig här

en: Ghana
sv_SE: ghana

en: Gibraltar
sv_SE: gibraltar

en: Global Theme Settings
sv_SE: Globala temainställningar

en: Global variables: %website_url as website url,%website_name as website name, %user_email as user_email, %username as username
sv_SE: Globala variabler:% website_url som webbadress,% website_name som webbplatsnamn,% user_email as user_email,% användarnamn som användarnamn

en: Google Analytics Tracking id
sv_SE: Google Analytics Tracking ID

en: Google Analytics Tracking id (ex UA-41924406-1)
sv_SE: Google Analytics-spårnings-id (ex UA-41924406-1)

en: Google Api key (for Google login)
sv_SE: Google Api-nyckel (för Google-inloggning)

en: Google Camera Angle
sv_SE: Google Kameravinkel

en: Google Client Secret (for Google login)
sv_SE: Google Client Secret (för Google-inloggning)

en: Google OAuth client id (for Google login)
sv_SE: Google OAuth-klient-id (för Google-inloggning)

en: Google Oauth Api is required for Google Login
sv_SE: Google Oauth Api krävs för Google-inloggning

en: Google Oauth Client Secret is required for Google Login.
sv_SE: Google Oauth Client Secret är obligatorisk för Google Login.

en: Google Street View - Camera Angle (value from 0 to 360)
sv_SE: Google Street View - Kameravinkel (värde från 0 till 360)

en: Google api key
sv_SE: Google Api-nyckel

en: Google api key is required for Google Login.
sv_SE: Google Api-nyckel krävs för Googles inloggning.

en: Google+ Link
sv_SE: Google+ länk

en: Google+ page link, with https://
sv_SE: Länk till Google+ sidor, med https: //

en: Greece
sv_SE: grekland

en: Greenland
sv_SE: grönland

en: Guatemala
sv_SE: guatemala

en: Guinea
sv_SE: guinea

en: Guinea-Bissau
sv_SE: GUINEA-BISSAU

en: H1 Font
sv_SE: H1 typsnitt

en: H2 Font
sv_SE: H2-teckensnitt

en: H3 Font
sv_SE: H3 typsnitt

en: H4 Font
sv_SE: H4 typsnitt

en: H5 Font
sv_SE: H5 typsnitt

en: H6 Font
sv_SE: H6 typsnitt

en: Haiti
sv_SE: haiti

en: Half Map Template - make sure your page has the "media header type" set as google map
sv_SE: Halv kartmall - se till att din sida har &quot;media header type&quot; som Google Maps

en: Header
sv_SE: Rubrik

en: Header 3&4 Text Align?
sv_SE: Header 3 &amp; 4 Text Align?

en: Header 5 - Info widget 1 - First line of text
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget 1 - Första raden av text

en: Header 5 - Info widget 1 - First line of text
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget 1 - Första raden av text

en: Header 5 - Info widget 2  - Second line of text
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget 2 - Andra raden av text

en: Header 5 - Info widget 2 - Second line of text
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget 2 - Andra raden av text

en: Header 5 - Info widget 3 - First line of text
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget 3 - Första raden av text

en: Header 5 - Info widget 3 - First line of text
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget 3 - Första raden av text

en: Header 5 - Info widget 3 - Second line of text
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget 3 - Andra raden av text

en: Header 5 - Info widget 3 - Second line of text
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget 3 - Andra raden av text

en: Header 5 - Info widget 3 - icon
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget 3 - ikon

en: Header 5 - Info widget 3 - icon. Ex: fa fa-phone
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget 3 - ikon. Ex: fa fa-phone

en: Header 5 - Info widget1 - Second line of text
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget1 - Andra raden av text

en: Header 5 - Info widget1 - icon
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget1 - ikon

en: Header 5 - Info widget1 - icon. Ex: fa fa-phone
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget1 - ikon. Ex: fa fa-phone

en: Header 5 - Info widget2 - First line of text
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget2 - Första raden av text

en: Header 5 - Info widget2 - First line of text
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget2 - Första raden av text

en: Header 5 - Info widget2 - Second line of text
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget2 - Andra raden av text

en: Header 5 - Info widget2 - icon
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget2 - ikon

en: Header 5 - Info widget2 - icon.  Ex: fa fa-phone
sv_SE: Rubrik 5 - Info widget2 - ikon. Ex: fa fa-phone

en: Header Align(Logo Position)?
sv_SE: Header Justera (Logo Position)?

en: Header Border Bottom Color
sv_SE: Huvudgränssidan Färg

en: Header Design & Colors
sv_SE: Header Design &amp; Colors

en: Header Height
sv_SE: Header Höjd

en: Header Height in px
sv_SE: Header Höjd i px

en: Header Type?
sv_SE: Rubrik typ?

en: Header4 widget area
sv_SE: Header4 widget område

en: Headings Color
sv_SE: Rubriker Färg

en: Health & Medical
sv_SE: Hälsa &amp; Medicin

en: Heard and Mc Donald Islands
sv_SE: Heard och Mc Donald Islands

en: Height in px (put 0 for full screen)
sv_SE: Höjd i px (sätt 0 för helskärm)

en: Height in px(put 0 for full screen, Default :580px)
sv_SE: Höjd i px (sätt 0 för full skärm, Standard: 580px)

en: Height of Google Map when open
sv_SE: Höjd på Google Map när den är öppen

en: Height of the Google Map when closed
sv_SE: Höjd på Google Map när den är stängd

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Help & Custom
sv_SE: Hjälp &amp; Anpassad

en: Help and Custom
sv_SE: Hjälp och anpassad

en: Help and custom work
sv_SE: Hjälp och anpassat arbete

en: Help&Custom
sv_SE: Hjälp &amp; Custom

en: Hi there,
sv_SE: Hallå där,

en: Hi there,
    A user has edited one of his listings  on %website_url ! You should go check it out. The property name is : %editing_listing_title!
sv_SE: Hej där, En användare har redigerat en av sina listor på% website_url! Du borde kolla in det. Egenskapsnamnet är:% editing_listing_title!

en: Hi there,
    A user has re-submited a new property on %website_url! You should go check it out.
    This is the property title: %submission_title.
sv_SE: Hej där, En användare har skickat in en ny egendom på% website_url! Du borde kolla in det. Detta är egenskapens titel: %submission_title.

en: Hi there,
    A user has submited a new property on %website_url! You should go check it out.This is the property title %new_listing_title!
sv_SE: Hej där, En användare har skickat in en ny egendom på% website_url! Du bör gå kolla upp det.Detta är egenskapens titel% new_listing_title!

en: Hi there,
    One of your free listings on  %website_url has "expired". The listing is %expired_listing_url.
    Thank you!
sv_SE: Hej där, En av dina gratis listor på% website_url har &quot;upphört&quot;. Listan är% expired_listing_url. Tack!

en: Hi there,
    We charged your account on %merchant for a subscription on %website_url ! You should go check it out.
sv_SE: Hej där, Vi debiterade ditt konto på% handlare för abonnemang på% website_url! Du borde kolla in det.

en: Hi there,
    Welcome to %website_url! You can login now using the below credentials:
    Username:%user_login_register
    Password: %user_pass_register
    If you have any problems, please contact me.
    Thank you!
sv_SE: Hej där, Välkommen till% website_url! Du kan logga in nu med hjälp av följande uppgifter: Användarnamn:% user_login_register Lösenord:% user_pass_register Om du har några problem, kontakta mig. Tack!

en: Hi there,
    You downgraded your subscription on %website_url. Because your listings number was greater than what the actual package offers, we set the status of all your listings to "expired". You will need to choose which listings you want live and send them again for approval.
    Thank you!
sv_SE: Hej där, Du nedgraderade din prenumeration på% website_url. Eftersom ditt listningsnummer var större än vad det egentliga paketet erbjuder, ställer vi in ​​statusen för alla dina listor till &quot;utgått&quot;. Du måste välja vilka listor du vill leva och skicka dem igen för godkännande. Tack!

en: Hi there,
    You have a new featured submission on  %website_url! You should go check it out.
sv_SE: Hej där, Du har ett nytt inslag på% website_url! Du borde kolla in det.

en: Hi there,
    You have a new paid submission on  %website_url! You should go check it out.
sv_SE: Hej där, Du har en ny betalad inlämning på% website_url! Du borde kolla in det.

en: Hi there,
    You received a new Wire Transfer payment request on %website_url.
    The invoice number is:  %invoice_no,  Amount: %total_price.
    Please wait until the payment is made to activate the user purchase.
sv_SE: Hej där, Du mottog en ny betalningsförfrågan på Wire Transfer på% website_url. Fakturanumret är:% faktura_no, Belopp:% totalpris. Vänta tills betalningen är gjord för att aktivera användarköp.

en: Hi there,
    Your listing, %property_title was approved on  %website_url! The listing is: %property_url.
    You should go check it out.
sv_SE: Hej där, Din lista,% property_title godkändes på% website_url! Listan är:% property_url. Du borde kolla in det.

en: Hi there,
    Your new membership on %website_url is activated! You should go check it out.
sv_SE: Hej där, Ditt nya medlemskap på% website_url är aktiverat! Du borde kolla in det.

en: Hi there,
    Your purchase on  %website_url is activated! You should go check it out.
sv_SE: Hej där, Ditt köp på% website_url är aktiverat! Du borde kolla in det.

en: Hi there,
    Your subscription on %website_url was cancelled because it expired or the recurring payment from the merchant was not processed. All your listings are no longer visible for our visitors but remain in your account.
    Thank you.
sv_SE: Hej där, Din prenumeration på% website_url avbröts eftersom den upphörde eller om återbetalning från försäljaren inte behandlades. Alla dina listor är inte längre synliga för våra besökare, men finns kvar på ditt konto. Tack.

en: Hi there,
    Your subscription on %website_url will expire in 3 days.Please make sure you renew your subscription or you have enough funds for an auto renew.
sv_SE: Hej där, Din prenumeration på% website_url upphör att gälla om 3 dagar. Kontrollera att du förnya din prenumeration eller om du har tillräckligt med pengar för en automatisk förnyelse.

en: Hide Details
sv_SE: Gömma detaljer

en: Highlight your property.
sv_SE: Markera din egendom.

en: Holy See (Vatican City State)
sv_SE: Holy See (Vatikanstaten)

en: Home
sv_SE: Hem

en: Home Services
sv_SE: Hemtjänster

en: Hospitals
sv_SE: sjukhus

en: Hotels & Travel
sv_SE: Hotell och resor

en: Hover Button Color
sv_SE: Höger knapp färg

en: How it will compare
sv_SE: Hur det kommer att jämföra

en: Hungary
sv_SE: Ungern

en: I Understand
sv_SE: Jag förstår

en: I agree with
sv_SE: Jag håller med

en: Iceland
sv_SE: island

en: If media header is set to Revolution Slider, type the slider name and save.
sv_SE: Om mediahuvudet är inställt på Revolution Slider, skriv in reglaget och spara.

en: If media header is set to image, add the image below.
sv_SE: Om mediahuvudet är inställt på bild lägger du till bilden nedan.

en: If no, advanced search over header will display in closed position by default.
sv_SE: Om nej, visas avancerad sökning över rubrik som standard i stängt läge.

en: If no, price field can still be used in search and it will be input type.
sv_SE: Om nej kan prisfältet fortfarande användas i sökning och det kommer att vara inmatatyp.

en: If no, users will get the auto generated password via email
sv_SE: Om nej, kommer användarna att få det automatiskt genererade lösenordet via e-post

en: If not we will show prices without before and after label and in this format : 5,23m or 6.83k
sv_SE: Om inte, kommer vi visa priser utan för och efter etikett och i detta format: 5,23m eller 6,83k

en: If set to no you will need to delete Inbox page template.
sv_SE: Om du är inställd på nej behöver du ta bort Inkorgen sidmall.

en: If set to yes, new property pins will update on the map every 3 hours.
sv_SE: Om den är inställd på ja, uppdateras nya fastighetsstiften på kartan var tredje timme.

en: If wire payment is enabled, type the instructions below.
sv_SE: Om trådbetalning är aktiverad skriver du anvisningarna nedan.

en: If yes, admin publishes each property submitted in front end manually.
sv_SE: Om ja, admin publicerar varje egendom som skickas i fronten manuellt.

en: If yes, it groups nearby pins in cluster.
sv_SE: Om ja, det grupperar närliggande stift i kluster.

en: If yes, the address field in front end submission form will use Google Places autocomplete.
sv_SE: Om ja, kommer adressfältet i frontändningsformuläret att använda Google Places autofullständig.

en: If yes, the geo location search will appear above half map search fields
sv_SE: Om ja, visas geo-platssökningen ovanför halvfarts sökfält

en: If yes, the reviews can be found in comments section
sv_SE: Om ja, recensionerna finns i kommentarfältet

en: If yes, user can save his searchs from Advanced Search Results, if he is logged in with a registered account.
sv_SE: Om ja, kan användaren spara sina sökningar från avancerade sökresultat, om han är inloggad med ett registrerat konto.

en: If yes, you can set your own custom fields in the  spots available. See help for correct setup.
sv_SE: Om ja, kan du ställa in egna anpassade fält i de tillgängliga platserna. Se hjälp för korrekt inställning.

en: If you add images directly into the input fields (without Upload button) please use the full image path. For ex: http://www.wpresidence..... . If you use the "upload"  button use also "Insert into Post" button from the pop up window.
sv_SE: Om du lägger till bilder direkt i inmatningsfälten (utan uppladdningsknapp) använd den fulla bildbanan. Till exempel: http: //www.wpresidence ...... Om du använder knappen &quot;ladda upp&quot; använder du också knappen &quot;Insert to Post&quot; från popup-fönstret.

en: If you change this value, the new value applies for new registered users. Old value applies for older registered accounts.
sv_SE: Om du ändrar detta värde gäller det nya värdet för nya registrerade användare. Gammalt värde gäller för äldre registrerade konton.

en: If you do not wish to be notified anymore please enter your account and delete the saved search.Thank you!
sv_SE: Om du inte vill bli underrättad, vänligen ange ditt konto och radera den sparade sökningen. Tack!

en: Image Gallery
sv_SE: Bildgalleri

en: Image for Contact Page
sv_SE: Bild för kontaktsida

en: Image needs to be at least 500px height  x 500px wide!
sv_SE: Bilden måste vara minst 500px höjd x 500px bred!

en: Image size must be 44px x 48px.
sv_SE: Bildstorleken måste vara 44px x 48px.

en: Image size must be 44px x 48px.
sv_SE: Bildstorleken måste vara 44px x 48px.

en: Images / per listing
sv_SE: Bilder / per notering

en: Images will have the same size. If set to no you will need to make sure that images are about the same size
sv_SE: Bilderna kommer att ha samma storlek. Om du är inställd på nej måste du se till att bilderna är ungefär lika stora

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import Completed
sv_SE: Importen är klar

en: Import Demo Content
sv_SE: Importera demoinnehåll

en: Import Options
sv_SE: Importalternativ

en: Import Theme Options
sv_SE: Importera teman Alternativ

en: Import Theme Options
sv_SE: Importera teman Alternativ

en: Important: Create also a page with template "Splash Page" to see how your splash settings apply
sv_SE: Viktigt: Skapa också en sida med mall &quot;Splash Page&quot; för att se hur dina stänkinställningar gäller

en: In case you want to send users to another page
sv_SE: Om du vill skicka användare till en annan sida

en: In what area are your properties
sv_SE: I vilket område är dina fastigheter

en: Inbox
sv_SE: Inkorg

en: Increasing memory allocated to PHP
sv_SE: Öka minnet allokerat till PHP

en: India
sv_SE: indien

en: Indonesia
sv_SE: indonesien

en: Info is taken from https://developer.paypal.com/ See help.
sv_SE: Info är hämtad från https://developer.paypal.com/ Se hjälp.

en: Info is taken from https://www.paypal.com/ or http://sandbox.paypal.com/ See help.
sv_SE: Info är hämtad från https://www.paypal.com/ eller http://sandbox.paypal.com/ Se hjälp.

en: Info is taken from your account at https://dashboard.stripe.com/login
sv_SE: Info tas från ditt konto på https://dashboard.stripe.com/login

en: Insert background footer image below.
sv_SE: Lägg till bakgrundsunderlagsbild nedan.

en: Instagram page link, with https://
sv_SE: Instagram-sidlänk med https: //

en: Install
sv_SE: Installera

en: Install Plugins
sv_SE: Installera insticksprogram

en: Install Required Plugins
sv_SE: Installera nödvändiga plugins

en: Installed But Not Activated
sv_SE: Installerad men inte aktiverad

en: Installed version:
sv_SE: Installerad version:

en: Installing Plugin: %s
sv_SE: Installera plugin: %s

en: Instructions:
sv_SE: Instruktioner:

en: Invalid E-mail address!
sv_SE: Ogiltig e-postadress!

en: Invalid Username!
sv_SE: Ogiltigt användarnamn!

en: Invalid username (do not use special characters or spaces)!
sv_SE: Ogiltigt användarnamn (använd inte specialtecken eller mellanslag)!

en: Invoice Type
sv_SE: Fakturatyp

en: Iran (Islamic Republic of)
sv_SE: Iran (islamiska republiken)

en: Iraq
sv_SE: irak

en: Ireland
sv_SE: irland

en: Italy
sv_SE: Italien

en: Item has 0 views
sv_SE: Artikeln har 0 visningar

en: Jamaica
sv_SE: jamaica

en: Japan
sv_SE: japan

en: Jordan
sv_SE: jordanien

en: Kazakhstan
sv_SE: Kazakstan

en: Keep Advanced Search visible? (*only for Type 1,3 and 4)
sv_SE: Håll Avancerad sökning synlig? (* endast för typ 1,3 och 4)

en: Kenya
sv_SE: kenya

en: Korea, Democratic People's Republic of
sv_SE: Korea, Demokratiska Folkrepubliken

en: Korea, Republic of
sv_SE: Korea, Republiken av

en: Kuwait
sv_SE: kuwait

en: Kyrgyzstan
sv_SE: Kirgizistan

en: Label on Front end
sv_SE: Etikett på framsidan

en: Language for datepicker
sv_SE: Språk för datumpicker

en: Languages
sv_SE: språk

en: Lao, People's Democratic Republic
sv_SE: Demokratiska folkrepubliken Laos

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Latitude (for Google Maps)
sv_SE: Latitude (för Google Maps)

en: Latvia
sv_SE: lettland

en: Leave a Reply
sv_SE: Lämna ett svar

en: Leave a Reply to %s
sv_SE: Lämna ett svar till %s

en: Lebanon
sv_SE: libanon

en: Lesotho
sv_SE: lesotho

en: Liberia
sv_SE: liberia

en: Libyan Arab Jamahiriya
sv_SE: Libyska arabiska Jamahiriya

en: License
sv_SE: Licens

en: License:
sv_SE: Licens:

en: Liechtenstein
sv_SE: liechtenstein

en: Line Height:
sv_SE: Radavstånd:

en: Link Color
sv_SE: Länkfärg

en: List of already added features and amenities
sv_SE: Lista över redan tillagda funktioner och bekvämligheter

en: Listed In
sv_SE: Listad i

en: Listed in
sv_SE: Listad i

en: Listing
sv_SE: Lista

en: Listing Details
sv_SE: Noteringsinformation

en: Listing Edit
sv_SE: Listning Redigera

en: Listing Edited on %website_url
sv_SE: Listning Redigerad på% website_url

en: Listing Location
sv_SE: Listning Plats

en: Listing Media
sv_SE: Listning Media

en: Listing Payment
sv_SE: Listning Betalning

en: Listing Payment with Featured option
sv_SE: Listning Betalning med Utvalda alternativ

en: Listing payment on
sv_SE: Listning betalning på

en: Listings
sv_SE: Annonser

en: Listings Features & Amenities
sv_SE: Listor Egenskaper &amp; Bekvämligheter

en: Listings Labels
sv_SE: Listor för etiketter

en: Lithuania
sv_SE: litauen

en: Load More Listings
sv_SE: Ladda upp flera annonser

en: Load More Properties
sv_SE: Ladda fler egenskaper

en: Local Flavor
sv_SE: Lokal smak

en: Local Services
sv_SE: Lokala tjänster

en: Location
sv_SE: Plats

en: Log Out
sv_SE: Logga ut

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Login successful, redirecting...
sv_SE: Logga in framgångsrikt, omdirigering ...

en: Login with Facebook
sv_SE: Logga in med Facebook

en: Login with Google
sv_SE: Logga in med Google

en: Login with Yahoo
sv_SE: Logga in med Yahoo

en: Logos & Favicon
sv_SE: Logos &amp; Favicon

en: Longitude (for Google Maps)
sv_SE: Longitud (för Google Maps)

en: Lot Size in
sv_SE: Storlek i

en: Lot Size:
sv_SE: Partistorlek:

en: Luxembourg
sv_SE: luxemburg

en: Macedonia (FYROM)
sv_SE: Makedonien (FYROM)

en: Madagascar
sv_SE: madagaskar

en: Main Color
sv_SE: Huvudfärg

en: Main Grid Width in px
sv_SE: Huvudnätbredd i px

en: Make sure the mandatory fields for property submission page are part of submit form (managed from the above setting). Use CTRL for multiple fields select..
sv_SE: Se till att de obligatoriska fälten för inlämning av egendom är en del av inlämningsformuläret (hanteras från ovanstående inställning). Använd CTRL för flera fält välj ..

en: Make this listing featured from property list.
sv_SE: Gör denna notering med i egenskapslistan.

en: Malaysia
sv_SE: malaysia

en: Maldives
sv_SE: Maldiverna

en: Malta
sv_SE: malta

en: Map
sv_SE: Karta

en: Map  Settings
sv_SE: Kartinställningar

en: Map Advanced Search Button Background Color
sv_SE: Karta Avancerad sökning Knapp Bakgrundsfärg

en: Map Controls Background Color
sv_SE: Kartor Kontrollerar bakgrundsfärg

en: Map Controls Font Color
sv_SE: Kartkontroller Font färg

en: Map Settings
sv_SE: Kartinställningar

en: Map Type
sv_SE: Karttyp

en: Margin Top for logo
sv_SE: Marginal Top för logo

en: Marshall Islands
sv_SE: Marshallöarna

en: Mass Media
sv_SE: Massmedia

en: Matching Submissions
sv_SE: Matchande inlägg

en: Matching Submissions on %website_url
sv_SE: Matchande inlägg på% website_url

en: Mauritania
sv_SE: Mauretanien

en: Maximum no of images per property (only front-end upload). Works when submission is free or requires user to pay a fee for each listing
sv_SE: Maximalt antal bilder per fastighet (endast uppladdning). Fungerar när inlämning är gratis eller kräver att användaren betalar en avgift för varje notering

en: Maximum number of pins to show on the map.
sv_SE: Maximalt antal stift som ska visas på kartan.

en: Maximum radius value
sv_SE: Maximal radievärde

en: Maximum zoom level for Cloud Cluster to appear
sv_SE: Maximal zoomnivå för Cloud Cluster visas

en: MbString extension not detected. Please contact your hosting provider in order to enable it.
sv_SE: MbString-förlängning inte detekterad. Vänligen kontakta din värdleverantör för att aktivera den.

en: Measurement Unit
sv_SE: Måttenhet

en: Mega Menu Widget Area
sv_SE: Mega Meny Widget Area

en: Member of
sv_SE: Medlem i

en: Member of:
sv_SE: Medlem i:

en: Membership
sv_SE: Medlemskap

en: Membership & Payment Settings
sv_SE: Medlemskaps- och betalningsinställningar

en: Membership Activated
sv_SE: Medlemskap Aktiverat

en: Membership Activated on %website_url
sv_SE: Medlemskap aktiverat på% website_url

en: Membership Cancelled
sv_SE: Medlemskap Canceled

en: Membership Cancelled on %website_url
sv_SE: Medlemskap Canceled på% website_url

en: Membership Expiration Warning
sv_SE: Utlåtningsvarning för medlemskap

en: Membership Expiration Warning on %website_url
sv_SE: Utlåtningsvarning för medlemskap på% website_url

en: Membership Payment
sv_SE: Medlemskapsbetalning

en: Membership Settings
sv_SE: Medlemskapsinställningar

en: Menu Font
sv_SE: Meny typsnitt

en: Menu Item  Back Color
sv_SE: Menyalternativ Bakfärg

en: Menu Item Back Color
sv_SE: Menyalternativ Bakfärg

en: Menu Item Color
sv_SE: Menyobjekt Färg

en: Menu Item Font Size
sv_SE: Menyobjektstorlek

en: Menu Item Hover Back Color
sv_SE: Menyalternativ Höja bakfärg

en: Menu Item Icon(ex: fa fa-comment)
sv_SE: Menyobjekt Ikon (ex: fa fa-comment)

en: Menu Item Label(ex: "new")
sv_SE: Menyobjektetikett (ex: &quot;nytt&quot;)

en: Menu Item hover font color
sv_SE: Menyobjekt svänger teckensnittfärg

en: Menu border color
sv_SE: Menyn kantfärg

en: Message sent from page:
sv_SE: Meddelande skickat från sidan:

en: Mexico
sv_SE: mexico

en: Micronesia, Federated States of
sv_SE: Mikronesien, Federated States of

en: Minify css and js files
sv_SE: Minifiera css och js-filer

en: Minimum and Maximum value for Price Slider
sv_SE: Minsta och maximala värdet för prisreglaget

en: Minimum radius vale
sv_SE: Minsta radie vale

en: Minimum radius value
sv_SE: Minsta radievärde

en: Minimum required version:
sv_SE: Minsta nödvändig version:

en: Mobile
sv_SE: Mobil

en: Mobile Menu
sv_SE: Mobilmeny

en: Mobile Menu Colors
sv_SE: Mobilmenyfärger

en: Mobile header background color
sv_SE: Bakgrundsfärg för mobilhuvud

en: Mobile header icon color
sv_SE: Ikon för mobild headerikon

en: Mobile menu background color
sv_SE: Mobilmeny bakgrundsfärg

en: Mobile menu font color
sv_SE: Mobil meny typsnitt färg

en: Mobile menu hover font color
sv_SE: Mobilt menyhuvudstämpelfärg

en: Mobile menu item border color
sv_SE: Mobil menyalternativets kantfärg

en: Mobile menu item hover background color
sv_SE: Mobilt menyalternativ hänger bakgrundsfärg

en: Mobile/Tablets Logo
sv_SE: Mobil / Tabletter Logo

en: Mobile:
sv_SE: Mobil:

en: Moldova, Republic of
sv_SE: Moldavien, Republiken

en: Mongolia
sv_SE: mongoliet

en: Monthly Archives: %s
sv_SE: Månadsarkiv: %s

en: More Search Options
sv_SE: Fler sökalternativ

en: Morocco
sv_SE: Marocko

en: Mortgage Payments:
sv_SE: Mortgage Betalningar:

en: Mozambique
sv_SE: Moçambique

en: Multi Unit Label (*for sub unit)
sv_SE: Multi Unit Label (* för underenhet)

en: My Invoices
sv_SE: Mina fakturor

en: My Listings
sv_SE: Mina annonser

en: My Location
sv_SE: Min plats

en: My Profile
sv_SE: Min profil

en: My Properties List
sv_SE: Min egenskaper lista

en: My details
sv_SE: Mina detaljer

en: Name
sv_SE: namn

en: Navigation Label
sv_SE: Navigationsetikett

en: Need an account? Register here!
sv_SE: Behöver ett konto? Registrera här!

en: Neighborhood
sv_SE: Grannskap

en: Nepal
sv_SE: nepal

en: Netherlands
sv_SE: nederländerna

en: Netherlands Antilles
sv_SE: Nederländska Antillerna

en: New Agent
sv_SE: Ny agent

en: New Agent Added
sv_SE: Ny agent tillagd

en: New Caledonia
sv_SE: Nya Kaledonien

en: New Feature Upgrade on  %website_url
sv_SE: Ny funktion uppgradering på% website_url

en: New Listing Submission
sv_SE: Ny notering

en: New Listing Submission on %website_url
sv_SE: Ny notering på% website_url

en: New Paid Submission on %website_url
sv_SE: Ny betalad inlämning på% website_url

en: New Password
sv_SE: nytt lösenord

en: New User Registration
sv_SE: Ny användarregistrering

en: New Zealand
sv_SE: Nya Zeeland

en: New user  notification
sv_SE: Ny användarmeddelande

en: New user admin notification
sv_SE: Ny användaradministration

en: New user registration on %website_url.
    Username: %user_login_register, 
    E-mail: %user_email_register
sv_SE: Ny användarregistrering på% website_url. Användarnamn:% user_login_register, E-post:% user_email_register

en: New wire Transfer
sv_SE: Ny trådöverföring

en: Newer Comments &raquo;
sv_SE: Nyare kommentarer &quot;

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv_SE: Nyare inlägg <span class="meta-nav">→</span>

en: Newest first
sv_SE: Nyaste först

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Next Step
sv_SE: Nästa steg

en: Next page
sv_SE: Nästa sida

en: Nicaragua
sv_SE: nicaragua

en: Niger
sv_SE: niger

en: Nigeria
sv_SE: nigeria

en: Nightlife
sv_SE: Nattliv

en: No = submission is free. Paid listing = submission requires user to pay a fee for each listing. Membership = submission is based on user membership package.
sv_SE: Nej = inlämning är gratis. Betald notering = inlämning kräver att användaren betalar en avgift för varje notering. Medlemskap = inlämning baseras på användarmedlemskapspaket.

en: No More Listings
sv_SE: Inga fler annonser

en: No invoices
sv_SE: Inga fakturor

en: No of Search fields
sv_SE: Inga sökfält

en: No of Search fields per row
sv_SE: Antal sökfält per rad

en: No of Search fields per row (Possible values: 1,2,3,4).
sv_SE: Antal sökfält per rad (Möjliga värden: 1,2,3,4).

en: No of Search fields.
sv_SE: Inga sökfält.

en: No of agent listings per row when the page is without sidebar
sv_SE: Antal agentförteckningar per rad när sidan är utan sidofält

en: No of blog listings per row when the page is without sidebar
sv_SE: Antal bloggar per rad när sidan är utan sidorör

en: No of property listings per row when the page is without sidebar
sv_SE: Antal fastighetsförteckningar per rad när sidan är utan sidorör

en: No plugins are available to be activated at this time.
sv_SE: Inga plugins är tillgängliga för att aktiveras just nu.

en: No plugins are available to be installed at this time.
sv_SE: Inga plugins finns tillgängliga för att installeras just nu.

en: No plugins are available to be updated at this time.
sv_SE: Inga plugins finns tillgängliga för att uppdateras just nu.

en: No plugins to install, update or activate.
sv_SE: Inga plugins att installera, uppdatera eller aktivera.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
sv_SE: Inga plugins valdes för att aktiveras. Inga åtgärder vidtagits.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
sv_SE: Inga plugins valdes för att installeras. Inga åtgärder vidtagits.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
sv_SE: Inga plugins valdes för att uppdateras. Inga åtgärder vidtagits.

en: No results found!
sv_SE: Inga resultat funna!

en: None
sv_SE: Ingen

en: Northern Mariana Islands
sv_SE: Norra Marianerna

en: Norway
sv_SE: Norge

en: Not Installed
sv_SE: Inte installerad

en: Not Paid
sv_SE: Inte betalad

en: Number of Page Views
sv_SE: Antal sidvisningar

en: Number of milisecons before auto cycling an item
sv_SE: Antal milisecons innan du cyklar ett objekt automatiskt

en: Number of milisecons before auto cycling an item (5000=5sec).Put 0 if you don't want to autoslide.
sv_SE: Antal milisecons före autocykling av ett objekt (5000 = 5sec). Använd 0 om du inte vill autoslida.

en: OR
sv_SE: ELLER

en: Old Password
sv_SE: Gammalt lösenord

en: Old Password is not correct
sv_SE: Gammalt lösenord är inte korrekt

en: Oldest first
sv_SE: Äldst först

en: Oman
sv_SE: oman

en: Once Weekly
sv_SE: En gång i veckan

en: One Time
sv_SE: En gång

en: One of the password field is empty!
sv_SE: Ett av lösenordsfältet är tomt!

en: Open In Google Maps
sv_SE: Öppna i Google Maps

en: Open link in a new window/tab
sv_SE: Öppna länken i ett nytt fönster / flik

en: Open ticket
sv_SE: Öppet biljett

en: Opening Hours
sv_SE: Öppettider

en: Opening Hours:
sv_SE: Öppettider:

en: Optima Express  settings
sv_SE: Optima Express-inställningar

en: Optima Express settings
sv_SE: Optima Express-inställningar

en: Option applies for each free published listing.
sv_SE: Alternativet gäller för varje kostnadsfri publicerad notering.

en: Other Agents
sv_SE: Andra agenter

en: Other units in
sv_SE: Andra enheter i

en: Our Agents
sv_SE: Våra agenter

en: Our Taxes:
sv_SE: Våra skatter:

en: Overlay Color
sv_SE: Överlagringsfärg

en: Overlay Image
sv_SE: Överlagringsbild

en: Overlay Image, .png, .jpg or .gif format
sv_SE: Överlay Image, .png, .jpg eller .gif-format

en: Overlay Opacity- values from 0 to 1 , Ex: 0.4
sv_SE: Överlay Opacity-värden från 0 till 1, Ex: 0.4

en: Overwrite theme css using custom css.
sv_SE: Skriv över tema css med hjälp av anpassade css.

en: Owner Notes
sv_SE: Ägare Anteckningar

en: Owner/Agent notes (*not visible on front end)
sv_SE: Ägare / Agent noteringar (* inte synlig på framsidan)

en: PHP GD library is NOT installed on your web server and because of that the theme will not be able to work with images. Please contact your hosting company in order to activate this library.
sv_SE: PHP GD-biblioteket är INTE installerat på din webbserver och på grund av det kommer temat inte att kunna fungera med bilder. Vänligen kontakta ditt webbhotell för att aktivera det här biblioteket.

en: Package
sv_SE: Paket

en: Package Payment
sv_SE: Paket Betalning

en: Packages Available
sv_SE: Paket tillgängligt

en: Page Template
sv_SE: Sidmall

en: Page Title
sv_SE: Namn på sidan

en: Page Views Statistics
sv_SE: Sidvisningar Statistik

en: Pages:
sv_SE: sidor:

en: Paid
sv_SE: betald

en: Paid Submission
sv_SE: Betald inlämning

en: Paid submission
sv_SE: Betald inlämning

en: Pakistan
sv_SE: pakistan

en: Panama
sv_SE: panama

en: Papua New Guinea
sv_SE: Papua Nya Guinea

en: Paragraph Font
sv_SE: Punktfontext

en: Paraguay
sv_SE: paraguay

en: Parallax efect for image/video header media ?
sv_SE: Parallax efect för bild / video header media?

en: Parameter Label
sv_SE: Parameteretikett

en: Parameter Value
sv_SE: Parametervärde

en: Parameters list
sv_SE: Parametrar lista

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password Reset Request
sv_SE: Lösenordsåterställning

en: Password Reseted
sv_SE: Lösenordsåterställd

en: Password Updated
sv_SE: Lösenord uppdaterat

en: Password: %s
sv_SE: Lösenord: %s

en: Passwords do not match
sv_SE: Lösenorden matchar inte

en: Pay with Credit Card
sv_SE: Betal med kreditkort

en: Pay with Paypal
sv_SE: Betala med PayPal

en: PayPal business account is required. Info is taken from https://developer.paypal.com/. See help.
sv_SE: PayPal-företagskonto krävs. Info är hämtad från https://developer.paypal.com/. Se hjälp.

en: PayPal payment agreement
sv_SE: PayPal betalningsavtal

en: Payment Method
sv_SE: Betalningsmetod

en: Payments
sv_SE: betalningar

en: PaypPal Settings
sv_SE: PaypPal Inställningar

en: Paypal & Stripe Api
sv_SE: Paypal &amp; Stripe Api

en: Paypal API Password
sv_SE: Paypal API-lösenord

en: Paypal API Password - Obsolete starting 1.30.1
sv_SE: Paypal API Lösenord - Föråldrat start 1.30.1

en: Paypal API Signature
sv_SE: Paypal API Signatur

en: Paypal API Signature - Obsolete starting 1.30.1
sv_SE: Paypal API Signatur - Föråldrat start 1.30.1

en: Paypal Api Keys are added.Payments will be processed.
sv_SE: Paypal Api Keys läggs till. Betalningar kommer att behandlas.

en: Paypal Api User Name
sv_SE: Paypal Api användarnamn

en: Paypal Api User Name - Obsolete starting 1.30.1
sv_SE: Paypal Api Användarnamn - Föråldrat start 1.30.1

en: Paypal Settings
sv_SE: Paypal Inställningar

en: Paypal receiving email
sv_SE: Paypal tar emot email

en: Personalize Your Website
sv_SE: Anpassa din webbplats

en: Peru
sv_SE: peru

en: Pets
sv_SE: Husdjur

en: Pharmacies
sv_SE: apotek

en: Philippines
sv_SE: filippinerna

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Phone:
sv_SE: Telefon:

en: Photo
sv_SE: Foto

en: Pick a custom property page template you made.
sv_SE: Välj en anpassad egenskapssida mall du skapade.

en: Pin Generation works only if the file reading option in Google Map setting is set to yes
sv_SE: Pin Generation fungerar bara om filläsningsalternativet i Google Map-inställningen är inställt på ja

en: Pin cluster disappears when map zoom is less than the value set in here.
sv_SE: Pin-klustret försvinner när kartzoom är mindre än det värde som anges här.

en: Pins retina version must be uploaded at the same time (same folder) as the original pin and the name of the retina file should be with_2x at the end.
sv_SE: Retina-pinnsversionen måste laddas upp samtidigt (samma mapp) som originalstiftet och namnet på näthinnan ska vara med_2x i slutet.

en: Pinterest page link, with https://
sv_SE: Pinterest-länk, med https: //

en: Place Pin with Agency Address
sv_SE: Placera stiftet med byråns adress

en: Place Pin with Developer Address
sv_SE: Placera stift med utvecklaradress

en: Place Pin with Property Address
sv_SE: Placera stift med fastighetsadress

en: Place in advanced search form
sv_SE: Placera i avancerat sökformulär

en: Plan Bathrooms
sv_SE: Planera badrum

en: Plan Description
sv_SE: Planbeskrivning

en: Plan Image
sv_SE: Planera bild

en: Plan Price
sv_SE: Planpris

en: Plan Rooms
sv_SE: Planera rum

en: Plan Size
sv_SE: Plan storlek

en: Plan Title
sv_SE: Planera titeln

en: Please contact the administrator of this site for help.
sv_SE: Vänligen kontakta administratören för denna webbplats för hjälp.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
sv_SE: Vänligen kontakta plugin-leverantören och be dem att paketera plugin-programmet enligt WordPress-riktlinjerna.

en: Please do not manually change the slugs when adding new terms. If you need to edit a term name copy the new name in the slug field also.
sv_SE: Vänligen ändra inte sniglarna manuellt när du lägger till nya villkor. Om du behöver redigera ett namn, kopiera det nya namnet i slugfältet också.

en: Please edit your profile page from site interface.
sv_SE: Ändra din profilsida från webbplatsgränssnittet.

en: Please fill in the form correctly and try again!
sv_SE: Vänligen fyll i formuläret korrekt och försök igen!

en: Please note that Yelp is not working for all countries. See here
sv_SE: Observera att Yelp inte fungerar för alla länder. Kolla här

en: Please submit a title for your property
sv_SE: Vänligen skicka en titel till din egendom

en: Please submit the
sv_SE: Vänligen skicka in

en: Please wait while we are processing your submission!
sv_SE: Var god vänta medan vi behandlar ditt inlägg!

en: Please, enter correct email
sv_SE: Var god ange korrekt e-post

en: Please, enter field:
sv_SE: Vänligen ange fält:

en: Please, enter property title
sv_SE: Vänligen ange egendomstitel

en: Plugin
sv_SE: plugin

en: Plugin activated successfully.
sv_SE: Plugin aktiverat framgångsrikt.

en: Plugin activation failed.
sv_SE: Plugin-aktivering misslyckades.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
sv_SE: Plugin inte aktiverad. En högre version av %s behövs för detta tema. Vänligen uppdatera plugin.

en: Poland
sv_SE: polen

en: Portugal
sv_SE: portugal

en: Post Comment
sv_SE: Publicera kommentar

en: Post navigation
sv_SE: Postnavigering

en: Posted by
sv_SE: Postat av

en: Posted on
sv_SE: Publicerad den

en: Powered by
sv_SE: Drivs av

en: Pre-Packaged
sv_SE: Färdigförpackade

en: Prev
sv_SE: Föregående

en: Prev Step
sv_SE: Föregående steg

en: Previous Step
sv_SE: Föregående steg

en: Previous page
sv_SE: Föregående sida

en: Price
sv_SE: Pris

en: Price & Currency
sv_SE: Pris och Valuta

en: Price - thousands separator
sv_SE: Pris - tusentals separator

en: Price High to Low
sv_SE: Pris högt till lågt

en: Price Low to High
sv_SE: Pris lågt till högt

en: Price Per Submission (for "per listing" mode)
sv_SE: Pris per inlämning (för &quot;per notering&quot; -läge)

en: Price SLider values for advanced search with tabs
sv_SE: Pris Slider värden för avancerad sökning med flikar

en: Price Slider Values(min/max) for
sv_SE: Pris Slider Värden (min / max) för

en: Price in
sv_SE: Pris i

en: Price range:
sv_SE: Prisklass:

en: Price to make the listing featured (for "per listing" mode)
sv_SE: Pris för att göra noteringen tillgänglig (för &quot;per notering&quot; -läge)

en: Price:
sv_SE: Pris:

en: Primary Menu
sv_SE: Primärmeny

en: Primary Widget Area
sv_SE: Primär Widget Area

en: Print Page Design
sv_SE: Skriv ut siddesign

en: Processing...
sv_SE: Bearbetning ...

en: Professional Services
sv_SE: Professionella tjänster

en: Profile Update
sv_SE: Profiluppdatering

en: Profile updated
sv_SE: Profil uppdaterad

en: Properties List - Properties number per page
sv_SE: Egenskapslista - Egenskapsnummer per sida

en: Properties listed in
sv_SE: Egenskaper listade i

en: Property Action Category
sv_SE: Fastighetsaktionskategori

en: Property Action Category Page
sv_SE: Egenskapsaktionskategori sida

en: Property Address
sv_SE: Fastighetsadress

en: Property Address Label
sv_SE: Fastighetsadress Label

en: Property Area
sv_SE: Fastighetsområde

en: Property Area Page
sv_SE: Fastighetsområde sida

en: Property Bathrooms
sv_SE: Fastighet Badrum

en: Property Bathrooms:
sv_SE: Fastighets Badrum:

en: Property Bedrooms
sv_SE: Fastighet Sovrum

en: Property Bedrooms:
sv_SE: Fastighet Sovrum:

en: Property Card Design
sv_SE: Fastighetskortdesign

en: Property Categories Page
sv_SE: Egenskapskategorier sida

en: Property Category Submit
sv_SE: Egenskapskategori Skicka

en: Property City
sv_SE: Fastighetsstad

en: Property City Page
sv_SE: Fastighetsstadssida

en: Property Country
sv_SE: Fastighetsland

en: Property County
sv_SE: Fastighetslänet

en: Property County/State Page
sv_SE: Fastighets län / statssida

en: Property Description
sv_SE: egendomsbeskrivning

en: Property Description & Price
sv_SE: Fastighetsbeskrivning och pris

en: Property Description Label
sv_SE: Egenskapsbeskrivning Etikett

en: Property Details
sv_SE: Fastighetsdetaljer

en: Property Details Label
sv_SE: Fastighetsdetaljer Etikett

en: Property Features Label
sv_SE: Egenskaper Etikett

en: Property Google View
sv_SE: Egenskap Google Visa

en: Property Id
sv_SE: Fastighets id

en: Property Keyword:
sv_SE: Fastighets Nyckelord:

en: Property Latitude
sv_SE: Fastighetsgrad

en: Property List Type for Advanced Search
sv_SE: Egenskapslista för avancerad sökning

en: Property List Type for Taxonomy pages
sv_SE: Egenskapslista Typ för taxonomisidor

en: Property List display(*global option)
sv_SE: Objektlistans visning (* globalt alternativ)

en: Property Longitude
sv_SE: Fastighet Längd

en: Property Lot Size
sv_SE: Fastighetens storlek

en: Property Map
sv_SE: Fastighetskarta

en: Property Media
sv_SE: Fastighetsmedia

en: Property Page
sv_SE: Fastighetssida

en: Property Page Settings
sv_SE: Egenskapsinställningar

en: Property Price
sv_SE: Fastighetspris

en: Property Price Label
sv_SE: Fastighetsprisetikett

en: Property Price Label Before
sv_SE: Fastighetsprisetikett före

en: Property Print Page Design
sv_SE: Egenskap Skriv ut sidan Design

en: Property Reviews
sv_SE: Fastighetsrecensioner

en: Property Rooms
sv_SE: Fastighetsrum

en: Property Rooms:
sv_SE: Fastighetsrum:

en: Property Sidebar Position
sv_SE: Egenskaper Sidobar Position

en: Property Size
sv_SE: Fastighetsstorlek

en: Property Status
sv_SE: Fastighetsstatus

en: Property Status
sv_SE: Fastighetsstatus

en: Property Status (* you may need to add new css classes - please see the help files)
sv_SE: Fastighetsstatus (* du kan behöva lägga till nya css klasser - se hjälpfilerna)

en: Property Status:
sv_SE: Fastighetsstatus:

en: Property Submission Page
sv_SE: Fastighetsförmedlingssida

en: Property Subunits
sv_SE: Fastighetsunderenheter

en: Property Unit/Card Design - BETA
sv_SE: Fastighetsenhet / Kortdesign - BETA

en: Property Unit/Card min height
sv_SE: Fastighetsenhet / kort min höjd

en: Property Unit/Card min height
sv_SE: Fastighetsenhet / kort min höjd

en: Property Zip
sv_SE: Fastighets Zip

en: Property and Agent Links
sv_SE: Fastighets- och agentlänkar

en: Property is featured
sv_SE: Fastigheten är utrustad

en: Property page Sidebar
sv_SE: Egenskapssidan Sidofält

en: Property, Agent, Blog Lists Design
sv_SE: Egenskap, Agent, Blogglistor Design

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Backgrond Color
sv_SE: Fastighets-, agent- och bloggenhet / Card Backgrond Color

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Internal Padding
sv_SE: Fastighets-, agent- och bloggenhet / Card Internal Padding

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Internal Padding (top,left,bottom,right)
sv_SE: Fastighets-, agent- och bloggenhet / kort intern padding (topp, vänster, botten, höger)

en: Public Services & Government
sv_SE: Offentliga Tjänster &amp; Regering

en: Publish Listing with Feature
sv_SE: Publicera lista med funktion

en: Publish Listing with Featured
sv_SE: Publicera lista med utvalda

en: Published
sv_SE: Publicerad

en: Purchase Activated
sv_SE: Köp aktiverad

en: Put Search form before the header media ?
sv_SE: Lägg sökformuläret före sidhuvudet?

en: Radius:
sv_SE: Radie:

en: Rate us
sv_SE: Gradera oss

en: Re-type Password
sv_SE: Skriv lösenord igen

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Real Estate
sv_SE: Fastighet

en: Recommended
sv_SE: Rekommenderad

en: Recommended memory limit should be at least 96MB. Please refer to :
sv_SE: Rekommenderad minnesgräns bör vara minst 96 MB. Vänligen hänvisa till:

en: Recurring
sv_SE: Återkommande kommande~~POS=HEADCOMP

en: Recurring Payment
sv_SE: Återkommande betalning

en: Recurring Payment on %website_url
sv_SE: Återkommande betalning på% website_url

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Register here!
sv_SE: Registrera här!

en: Related Posts
sv_SE: relaterade inlägg

en: Religious Organizations
sv_SE: Religiösa organisationer

en: Remove
sv_SE: Avlägsna

en: Remove Image
sv_SE: Ta bort bild

en: Remove script version - Following Envato guidelines we removed this feature.Please use a cache plugin in order to remove the script version.
sv_SE: Ta bort manusversion - Efter Envato-riktlinjerna tog vi bort den här funktionen. Använd ett cacheplugin för att ta bort manusversionen.

en: Repeat Footer background ?
sv_SE: Upprepa Footer-bakgrunden?

en: Reply
sv_SE: Svar

en: Required
sv_SE: Nödvändig

en: Required Update not Available
sv_SE: Obligatorisk uppdatering inte tillgänglig

en: Requires Update
sv_SE: Kräver uppdatering

en: Resend for approval
sv_SE: Skicka vidare till godkännande

en: Reset Password
sv_SE: Återställ lösenord

en: Restaurants
sv_SE: Restauranger

en: Return to Login
sv_SE: Återgå till Logga in

en: Return to Required Plugins Installer
sv_SE: Återgå till Required Plugins Installer

en: Return to the Dashboard
sv_SE: Återgå till instrumentpanelen

en: Retype Password
sv_SE: Skriv in lösenord igen

en: Reunion
sv_SE: Återförening

en: Review Edit Saved
sv_SE: Granska Redigera sparade

en: Review Sent
sv_SE: Granskning Skickad

en: Review Title
sv_SE: Recensionstitel

en: Reviews
sv_SE: recensioner

en: Roadmap
sv_SE: färdplan

en: Romania
sv_SE: rumänien

en: Rooms
sv_SE: rum

en: Rooms (*only numbers)
sv_SE: Rum (* endast nummer)

en: Rooms:
sv_SE: rum:

en: Rooms:
sv_SE: rum:

en: Russian Federation
sv_SE: Ryska Federationen

en: SAVE CHANGES
sv_SE: SPARA ÄNDRINGAR

en: SEARCH
sv_SE: SÖK

en: SEARCH PROPERTIES
sv_SE: SÖK EGENSKAPER

en: Saint Kitts and Nevis
sv_SE: Saint Kitts och Nevis

en: Saint Vincent and the Grenadines
sv_SE: Saint Vincent och Grenadinerna

en: Sandbox = test API. LIVE = real payments API. Update PayPal and Stripe settings according to API type selection.
sv_SE: Sandbox = test API. LIVE = riktiga betalnings API. Uppdatera PayPal och Stripe-inställningar enligt API-typval.

en: Sao Tome and Principe
sv_SE: Sao Tomé och Principe

en: Satellite
sv_SE: Satellit

en: Saudi Arabia
sv_SE: Saudiarabien

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save Design
sv_SE: Spara design

en: Save Plans
sv_SE: Spara planer

en: Save Search
sv_SE: Spara sökning

en: Save Search Settings
sv_SE: Spara sökinställningar

en: Save Search Settings
sv_SE: Spara sökinställningar

en: Save this Search?
sv_SE: Spara den här sökningen?

en: Saved Searches
sv_SE: Sparade sökningar

en: Schedule a showing?
sv_SE: Planera en visning?

en: Schools
sv_SE: skolor

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Parameters:
sv_SE: Sökparametrar:

en: Search Properties
sv_SE: Sökegenskaper

en: Search Results for :
sv_SE: Sökresultat för :

en: Search State, City or Area
sv_SE: Sök stat, ort eller område

en: Search a listing
sv_SE: Sök i en lista

en: Search field
sv_SE: Sökfält

en: Search for an Agent
sv_SE: Sök efter en agent

en: Search has been saved. You will receive an email notification when new properties matching your search have been published
sv_SE: Sökningen har sparats. Du kommer att få ett mailmeddelande när nya egenskaper som matchar din sökning har publicerats

en: Search here...
sv_SE: Sök här...

en: Search name
sv_SE: Söknamn

en: Searching...
sv_SE: Sökande...

en: Second Color
sv_SE: Andra färg

en: Second Footer Widget Area
sv_SE: Andra Footer Widget Area

en: Secondary Widget Area
sv_SE: Sekundär widget område

en: See All Your Pages
sv_SE: Se alla dina sidor

en: See Available Packages and Payment Methods
sv_SE: Se Tillgängliga paket och betalningsmetoder

en: See all
sv_SE: Se allt

en: See first results here
sv_SE: Se först resultat här

en: Select Categories
sv_SE: Välj kategorier

en: Select Energy Class
sv_SE: Välj Energiklass

en: Select Energy Class (EU regulation)
sv_SE: Välj energiklass (EU-förordning)

en: Select Images
sv_SE: Välj bilder

en: Select Media
sv_SE: Välj media

en: Select Properties
sv_SE: Välj Egenskaper

en: Select Property Status
sv_SE: Välj Fastighetsstatus

en: Select Subunits From the list:
sv_SE: Välj underenheter från listan:

en: Select Taxonomies, where you want to show review block
sv_SE: Välj taxonomics, där du vill visa granskningsblocket

en: Select Taxonomy for tabs options in Advanced Search Type 6, Type 7, Type 8, Type 9
sv_SE: Välj Taxonomy för flikalternativ i Avancerad sökning Typ 6, Typ 7, Typ 8, Typ 9

en: Select User Type
sv_SE: Välj Användartyp

en: Select Widget Area
sv_SE: Välj Widget Area

en: Select a text alignment for header 3&4.
sv_SE: Välj en textinriktning för rubrik 3 och 4.

en: Select default country
sv_SE: Välj standard land

en: Select grid or list style for properties list pages.
sv_SE: Välj rutnät eller listestil för egenskapslista sidor.

en: Select header alignment.Please note that there is no "center" align for type 3 and 4.
sv_SE: Välj huvudinriktning. Observera att det inte finns någon &quot;mitt&quot; justering för typ 3 och 4.

en: Select header type.Header type 4 will NOT work with half map property list template.
sv_SE: Välj rubrikstyp. Hjälartyp 4 fungerar INTE med listan för halva kartegenskapslistan.

en: Select list or grid style for Blog Category/Archive list type.
sv_SE: Välj lista eller rutnätstil för bloggkategori / arkivlista.

en: Select properties for slider - *hold CTRL for multiple select
sv_SE: Välj egenskaper för reglaget - * håll CTRL för flera val

en: Select standard or half map style for advanced search results page.
sv_SE: Välj standard eller halv karta stil för avancerad sökresultat sida.

en: Select standard or half map style for property taxonomies pages.
sv_SE: Välj standard eller halv karta stil för egendom taxonomies sidor.

en: Select tabs or accordion style for property info.
sv_SE: Välj flikar eller dragspelstil för fastighetsinfo.

en: Select the Fields for property submission.
sv_SE: Markera fältet för egenskapsinlämning.

en: Select the Mandatory Fields for property submission.
sv_SE: Välj obligatoriska fält för inlämning av egendom.

en: Select the design type.
sv_SE: Välj designtyp.

en: Select the measurement unit you will use on the website
sv_SE: Välj den måttenhet du ska använda på webbplatsen

en: Select user roles to display in register forms
sv_SE: Välj användarroller för att visa i registreringsformulär

en: Select what features and amenities apply for your property.
sv_SE: Välj vilka funktioner och bekvämligheter som gäller för din egendom.

en: Select what features from Advanced Search Form. *for speed reasons, the "features checkboxes" will not filter the pins on the map
sv_SE: Välj vilka funktioner från Avancerat sökformulär. * Av hastighetsskäl kommer inte kryssrutorna &quot;funktioner&quot; att filtrera stiften på kartan

en: Select what media header to use globally.
sv_SE: Välj vilket mediahuvud som ska användas globalt.

en: Select what properties you wish to show as subunits from those published.
sv_SE: Välj vilka egenskaper du vill visa som underenheter från de publicerade.

en: Select which features and amenities show in search.
sv_SE: Välj vilka funktioner och bekvämligheter som visas i sökningen.

en: Select wich user role the admin should approve?
sv_SE: Välj vilken användarroll administratören ska godkänna?

en: Selecting a category will make it easier for users to find you property in search results.
sv_SE: Om du väljer en kategori kommer det att bli lättare för användarna att hitta din egendom i sökresultaten.

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Send Email
sv_SE: Skicka epost

en: Send Message
sv_SE: Skicka meddelande

en: Send Private Message
sv_SE: Skicka privat meddelande

en: Send Reply
sv_SE: Skicka svar

en: Send all contact emails to
sv_SE: Skicka alla kontaktuppgifter till

en: Send all contact emails to:
sv_SE: Skicka alla kontaktmail till:

en: Send emails
sv_SE: Skicka e-mail

en: Send me the invoice
sv_SE: Skicka mig fakturan

en: Send weekly or daily an email alert with new published properties matching user saved searches.
sv_SE: Skicka varje vecka eller dagligen en e-postmeddelande med nya publicerade egenskaper som matchar användardefinierade sökningar.

en: Sending
sv_SE: Sändning

en: Sending user info, please wait...
sv_SE: Skickar användarinformation, vänta ...

en: Sent for approval
sv_SE: Skickat för godkännande

en: Serbia
sv_SE: Serbien

en: Set as Mega Menu?
sv_SE: Ställ in som Mega Meny?

en: Set as featured,  *Listings set as featured are subtracted from your package
sv_SE: Ställ in som utrustad, * Avsättningar som anges som subtraheras från ditt paket

en: Set company pin location for contact page template. Latitude must be a number (ex: 40.577906).
sv_SE: Ange företagets stiftplats för kontaktmall. Breddgrad måste vara ett nummer (ex: 40.577906).

en: Set company pin location for contact page template. Longitude must be a number (ex: -74.155058).
sv_SE: Ange företagets stiftplats för kontaktmall. Longitud måste vara ett tal (ex: -74.155058).

en: Set currency symbol for property price.
sv_SE: Ange valutasymbol för fastighetspris.

en: Set how many properties to show per page in lists.
sv_SE: Ange hur många egenskaper som ska visas per sida i listor.

en: Set repeat options for background footer image.
sv_SE: Ange repetitionsalternativ för bakgrundsfotografen.

en: Set the currency label for multi-currency widget dropdown.
sv_SE: Ange valutamärket för rullgardinsmenyn för flera valutor.

en: Set the position for the currency symbol.
sv_SE: Ställ in läget för valutasymbolen.

en: Set the thousand separator for price numbers.
sv_SE: Ange tusen separator för prisnummer.

en: Set to Yes if you use SSL (https://)
sv_SE: Ange till Ja om du använder SSL (https: //)

en: Set to Yes if you use SSL.
sv_SE: Ange till Ja om du använder SSL.

en: Seychelles
sv_SE: Seychellerna

en: Shopping
sv_SE: Handla

en: Show Advanced Search ?
sv_SE: Visa avancerad sökning?

en: Show Advanced Search in Taxonomies, Categories or Archives
sv_SE: Visa avancerad sökning i taxonomier, kategorier eller arkiv

en: Show Amenities and Features fields?
sv_SE: Visa fält för bekvämligheter och funktioner?

en: Show Breadcrumbs
sv_SE: Visa brödsmulor

en: Show Breadcrumbs?
sv_SE: Visa brödsmulor?

en: Show Cities and Areas with 0 properties in advanced search
sv_SE: Visa städer och områden med 0 fastigheter i avancerad sökning

en: Show Contact Form on lightbox
sv_SE: Visa Kontaktformulär i lightbox

en: Show Content as
sv_SE: Visa innehåll som

en: Show Details
sv_SE: Visa detaljer

en: Show Dropdowns for beds, bathrooms or rooms?(*only works with Custom Fields - YES)
sv_SE: Visa Dropdowns för sängar, badrum eller rum? (* Fungerar endast med egna fält - JA)

en: Show Footer ?
sv_SE: Visa fotboll?

en: Show Footer ?
sv_SE: Visa fotboll?

en: Show Footer Copyright Area?
sv_SE: Visa Footer Copyright Area?

en: Show Footer Copyright Area?.
sv_SE: Visa Footer Copyright Area ?.

en: Show Google Search over Map?
sv_SE: Visa Google Sök över karta?

en: Show Graph on Property Page
sv_SE: Visa graf på egenskapssidan

en: Show Header in Dashboard ?
sv_SE: Visa rubrik i instrumentpanelen?

en: Show Reviews on Property Page
sv_SE: Visa recensioner på egenskapssidan

en: Show Reviews on Property Page.
sv_SE: Visa recensioner på egenskapssidan.

en: Show Slider for Price?
sv_SE: Visa reglaget för pris?

en: Show address section
sv_SE: Visa adressavsnittet

en: Show address section in print page?
sv_SE: Visa adressavsnitt på utskriftssidan?

en: Show agent and contact form on sidebar.
sv_SE: Visa agent och kontaktformulär på sidofältet.

en: Show agent details section
sv_SE: Visa agentdetaljer

en: Show agent details section in print page?
sv_SE: Visa information om agentdetaljer på utskriftssidan?

en: Show currency before or after price - in front pages
sv_SE: Visa valuta före eller efter pris - på sidorna

en: Show description section
sv_SE: Visa beskrivnings avsnitt

en: Show description section in print page?
sv_SE: Visa beskrivningsavsnitt på utskriftssidan?

en: Show details section
sv_SE: Visa detaljer avsnitt

en: Show details section in print page?
sv_SE: Visa detaljer avsnitt på utskriftssidan?

en: Show features & amenities section
sv_SE: Visa funktioner och bekvämligheter avsnitt

en: Show features & amenities section in print page?
sv_SE: Visa funktioner och bekvämligheter avsnitt på utskriftssidan?

en: Show floor plans section
sv_SE: Visa planritningsavsnittet

en: Show floor plans section in print page?
sv_SE: Visa planritningsavsnitt på utskriftssidan?

en: Show gallery section
sv_SE: Visa galleri avsnitt

en: Show gallery section in print page?
sv_SE: Visa galleri avsnitt på utskriftssidan?

en: Show on property page the features and amenities that are not selected?
sv_SE: Visa på egenskapssidan de funktioner och bekvämligheter som inte är markerade?

en: Show submit property button in header?
sv_SE: Visa skicka egenskapsknapp i rubrik?

en: Show subunits section
sv_SE: Visa underenheter sektion

en: Show subunits section in print page?
sv_SE: Visa underenheter avsnitt på utskriftssidan?

en: Show the Features and Amenities that are not available
sv_SE: Visa funktioner och bekvämligheter som inte är tillgängliga

en: Show top bar on mobile devices?
sv_SE: Visa översta fältet på mobila enheter?

en: Show top bar widget menu ?
sv_SE: Visa toppraden widgetmeny?

en: Show user login menu in header ?
sv_SE: Visa användarinloggningsmenyn i rubriken?

en: Sidebar Heading Background Color
sv_SE: Sidobalk Rubrik Bakgrundsfärg

en: Sidebar Heading Color
sv_SE: Sidofältets rubrikfärg

en: Sidebar Menu Widget Area - After Menu
sv_SE: Sidpanel Meny Widget Area - Efter Meny

en: Sidebar Menu Widget Area - Before Menu
sv_SE: Sidpanel Meny Widget Area - Innan Meny

en: Sidebar Widget Background Color
sv_SE: Sidobar Widget Bakgrundsfärg

en: Sidebar Widget Tab
sv_SE: Sidpanel Widget Tab

en: Sidebar for header type 3 - after menu
sv_SE: Sidofält för rubrikstyp 3 - efter meny

en: Sidebar for header type 3 - before menu
sv_SE: Sidofält för rubrikstyp 3 - före menyn

en: Sign into your account
sv_SE: Logga in på ditt konto

en: Similar Listings
sv_SE: Liknande förteckningar

en: Single Agent
sv_SE: Enda agent

en: Site Settings
sv_SE: Webbplatsinställningar

en: Site Speed
sv_SE: Webbplatshastighet

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Size in
sv_SE: Storlek i

en: Size:
sv_SE: Storlek:

en: Size:
sv_SE: Storlek:

en: Slider Images, .png, .jpg or .gif format
sv_SE: Slider-bilder, .png, .jpg eller .gif-format

en: Slider Option
sv_SE: Slider-alternativ

en: Slider Transition
sv_SE: Sliderövergång

en: Slider Transition Period
sv_SE: Övergångsperiod för skjutreglaget

en: Slider Type
sv_SE: Slider Typ

en: Slider type
sv_SE: Slider typ

en: Slovakia (Slovak Republic)
sv_SE: Slovakien (Slovakiska republiken)

en: Slovenia
sv_SE: slovenien

en: Social & Contact
sv_SE: Social &amp; Kontakt

en: Social Accounts
sv_SE: Sociala konton

en: Social Accounts
sv_SE: Sociala konton

en: Social Login
sv_SE: Social inloggning

en: Social Login
sv_SE: Social inloggning

en: Solomon Islands
sv_SE: Salomonöarna

en: Some energy class description
sv_SE: Några energiklassbeskrivningar

en: Somebody ordered a new Wire Transfer
sv_SE: Någon beställde en ny Wire Transfer

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
    %website_url 
    Username: %username.
    If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen. To reset your password, visit the following address:%reset_link,
    Thank You!
sv_SE: Någon begärde att lösenordet ska återställas för följande konto:% website_url Användarnamn:% användarnamn. Om det här var ett misstag, ignorera bara det här e-postmeddelandet och ingenting kommer att hända. För att återställa ditt lösenord, besök följande adress:% reset_link, Tack!

en: Something went wrong with the plugin API.
sv_SE: Något gick fel med plugin API.

en: Sorry, user already exists. Try different username/email
sv_SE: Tyvärr, användaren finns redan. Prova olika användarnamn / e-post

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: Source
sv_SE: Källa

en: South Africa
sv_SE: Sydafrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sv_SE: South Georgia och South Sandwich Islands

en: Spain
sv_SE: spanien

en: Speed Advices
sv_SE: Hastighetsråd

en: Splash Image, .png, .jpg or .gif format
sv_SE: Splash Image, .png, .jpg eller .gif-format

en: Splash Page
sv_SE: Splash-sida

en: Splash Page Bottom Left Widget Area
sv_SE: Splash Sid Bottom Vänster Widget Area

en: Splash Page Title
sv_SE: Splash Sidtitel

en: Splash Video in mp4 format
sv_SE: Splash Video i mp4-format

en: Splash Video in mp4 format
sv_SE: Splash Video i mp4-format

en: Splash Video in ogv format
sv_SE: Splash Video i ochv format

en: Splash Video in ogv format
sv_SE: Splash Video i ochv format

en: Splash Video in webm format
sv_SE: Splash Video i webbformat

en: Splash Video in webm format
sv_SE: Splash Video i webbformat

en: Spot no
sv_SE: Spot nr

en: St. Helena
sv_SE: St Helena

en: St. Pierre and Miquelon
sv_SE: St Pierre och Miquelon

en: Start Now
sv_SE: Börja nu

en: Starting Point Latitude
sv_SE: Startpunkt Latitude

en: Starting Point Longitude
sv_SE: Utgångspunkt längd

en: State/County
sv_SE: State / County

en: Sticky Header Height in px
sv_SE: Sticky Header Höjd i px

en: Sticky Menu Font Color
sv_SE: Sticky Menu Font Färg

en: Street View
sv_SE: gatuvy

en: Stripe Api Keys are added.Payments will be processed.
sv_SE: Stripe Api Keys läggs till. Betalningar kommer att behandlas.

en: Stripe Publishable Key
sv_SE: Stripe publicerbar nyckel

en: Stripe Settings
sv_SE: Stripe Inställningar

en: Style for Google Map. Use https://snazzymaps.com/ to create styles
sv_SE: Stil för Google Map. Använd https://snazzymaps.com/ för att skapa stilar

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Subject for
sv_SE: Ämne för

en: Submission & Featured Payment
sv_SE: Inlämning &amp; Utvalda betalningar

en: Submission Fee
sv_SE: Inlämningsavgift

en: Submission Payment
sv_SE: Inbetalning Betalning

en: Submit Property
sv_SE: Skicka in egendom

en: Submit Review
sv_SE: Skicka recension

en: Submit property will only work with theme register/login.
sv_SE: Skicka in egenskapen fungerar bara med temategister / inloggning.

en: Submited Listings should be approved by admin?
sv_SE: Inlämnade förteckningar bör godkännas av admin?

en: Subscribe to our mailing list in order to receive news about new features and theme upgrades. <a href="http://eepurl.com/CP5U5">Subscribe Here!</a>
sv_SE: Prenumerera på vår mailinglista för att få nyheter om nya funktioner och temanuppgraderingar. <a href="http://eepurl.com/CP5U5">Prenumerera här!</a>

en: Subunits
sv_SE: subenheter

en: Supermarkets
sv_SE: stormarknader

en: Suriname
sv_SE: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sv_SE: Svalbard och Jan Mayenöarna

en: Sweden
sv_SE: Sverige

en: Switch to this package
sv_SE: Byt till detta paket

en: Switzerland
sv_SE: schweiz

en: Symbol must be set according to international standards. Complete list is here http://www.xe.com/iso4217.php.
sv_SE: Symbolen måste ställas enligt internationella standarder. Komplett lista är här http://www.xe.com/iso4217.php.

en: Syrian Arab Republic
sv_SE: Syrien

en: TGMPA v%s
sv_SE: TGMPA v %s

en: Taiwan, Province of China
sv_SE: Taiwan, provinsen Kina

en: Tajikistan
sv_SE: Tadzjikistan

en: Tanzania, United Republic of
sv_SE: Tanzania, Förenta republiken

en: Taxes
sv_SE: Skatter

en: Telephone
sv_SE: Telefon

en: Terrain
sv_SE: Terräng

en: Thank you. Please check your email for payment instructions.
sv_SE: Tack. Vänligen kontrollera din e-post för betalningsinstruktioner.

en: The City field is empty !
sv_SE: Fältet Stad är tomt!

en: The Google Maps JavaScript API v3 REQUIRES an API key to function correctly. Get an APIs Console key and post the code in Theme Options. You can get it from
sv_SE: Google Maps JavaScript API v3 BEFORDRAR en API-nyckel för att fungera korrekt. Hämta en API-konsolknapp och skriv koden i Temaalternativ. Du kan hämta det från

en: The Google Maps JavaScript API v3 REQUIRES an API key to function correctly. Get an APIs Console key and post the code in Theme Options. You can get it from
sv_SE: Google Maps JavaScript API v3 BEFORDRAR en API-nyckel för att fungera korrekt. Hämta en API-konsolknapp och skriv koden i Temaalternativ. Du kan hämta det från

en: The Retina pins should be uploaded in the same place as the original pin and the name of the file should be with_2x
sv_SE: Retina pinnar ska laddas upp på samma plats som originalstiftet och namnet på filen ska vara med_2x

en: The browser couldn't detect your position!
sv_SE: Webbläsaren kunde inte upptäcka din position!

en: The currency in which payments are processed.
sv_SE: Valutan där betalningar behandlas.

en: The date & time is already booked. Please choose a new one
sv_SE: Datum och tid är redan bokad. Var god välj en ny

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
sv_SE: Beskrivningen kommer att visas i menyn om det aktuella temat stöder det.

en: The email doesn't look right !
sv_SE: E-postmeddelandet ser inte rätt ut!

en: The email was not saved because it is used by another user.
sv_SE: E-postmeddelandet sparades inte eftersom det används av en annan användare.

en: The email's domain doesn't look right.
sv_SE: E-postens domän ser inte rätt ut.

en: The first footer widget area
sv_SE: Det första footer-widgetområdet

en: The following plugin was activated successfully:
sv_SE: Följande plugin aktiverades framgångsrikt:

en: The fourth footer widget area
sv_SE: Det fjärde footer-widgetområdet

en: The inserted code is not a valid one
sv_SE: Den infogade koden är inte en giltig

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
sv_SE: Installations- och aktiveringsprocessen börjar. Den här processen kan ta en stund på vissa värdar, var så tålamod.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
sv_SE: Installationsprocessen börjar. Den här processen kan ta en stund på vissa värdar, var så tålamod.

en: The invoice number is:
sv_SE: Fakturanumret är:

en: The maximum no of images a user can upload with the front end submit form. Use 0 for unlimited. This value is NOT used in case of membership mode (each package will have its own max image no set)
sv_SE: Det maximala antalet bilder som en användare kan ladda upp med frontändningsformuläret. Använd 0 för obegränsad. Detta värde används INTE vid medlemskapsläge (varje paket har sin egen maxbildsinställning)

en: The new password is blank
sv_SE: Det nya lösenordet är tomt

en: The primary widget area
sv_SE: Det primära widgetområdet

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
sv_SE: Det externa pluginpaketet består av mer än en fil, men filerna är inte förpackade i en mapp.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
sv_SE: Det externa pluginpaketet innehåller inte en mapp med önskad slug och omdöpning fungerade inte.

en: The search form is "floating" over the media header and you set the position.
sv_SE: Sökformuläret är &quot;flytande&quot; över mediahuvudet och du ställer in läget.

en: The second footer widget area
sv_SE: Den andra footer-widgeten

en: The secondary widget area
sv_SE: Det sekundära widgetområdet

en: The state field is empty !
sv_SE: Fältet är tomt!

en: The system will remove the script version when it is included. This doest not actually improve speed, but improves test score on speed tools pages.
sv_SE: Systemet tar bort skriptversionen när den ingår. Det här testet förbättrar inte hastigheten, men förbättrar testresultatet på sidor för hastighetsverktyg.

en: The system will use the minified versions of the css and js files
sv_SE: Systemet använder de minifierade versionerna av css och js-filerna

en: The third footer widget area
sv_SE: Den tredje footer-widgeten

en: The top bar left widget area
sv_SE: Översta raden vänster widget område

en: The top bar right widget area
sv_SE: Övre raden rätt widget område

en: The type selected applies for Google Maps header.
sv_SE: Den valda typen gäller för Google Maps-rubriken.

en: Theme Slider
sv_SE: Tema Slider

en: Theme Slider
sv_SE: Tema Slider

en: There are no agents listed on this page at this moment. Please try again later.
sv_SE: Det finns inga agenter listade på denna sida just nu. Vänligen försök igen senare.

en: There are no posts published!
sv_SE: Det finns inga inlägg publicerade!

en: There are no properties listed on this page at this moment. Please try again later.
sv_SE: Det finns inga egenskaper listade på denna sida just nu. Vänligen försök igen senare.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
sv_SE: Det finns en eller flera nödvändiga eller rekommenderade plugins för att installera, uppdatera eller aktivera.

en: These fields are mandatory: Title
sv_SE: Dessa fält är obligatoriska: Titel

en: Third Footer Widget Area
sv_SE: Tredje Footer Widget Area

en: This applies for  the search over media header.
sv_SE: Detta gäller för sökningen över mediahuvudet.

en: This applies for all register forms. *Hold CTRL for multiple selection.
sv_SE: Detta gäller för alla registreringsblanketter. * Håll CTRL för flera val.

en: This applies for for all register forms.
sv_SE: Detta gäller för alla registreringsblanketter.

en: This applies for the calendar field type available for properties.
sv_SE: Detta gäller för kalenderfältet som är tillgängligt för egenskaper.

en: This applies for the search over header type. IMPORTANT! Enable Advanced Search Custom Fields - YES, for Type 5, Type 6, Type 8, Type 10 and Type 11. Types 7 & 9 look can be obtained with type 6 and 8 with float form set to yes.
sv_SE: Detta gäller för sökningen över rubrikstyp. VIKTIG! Aktivera Avancerad sökning Anpassade fält - JA, för typ 5, typ 6, typ 8, typ 10 och typ 11. Typer 7 och 9 utseende kan erhållas med typ 6 och 8 med floatformat satt till ja.

en: This description will appear first in page. Keeping it as a brief overview makes it easier to read.
sv_SE: Den här beskrivningen visas först på sidan. Att hålla det som en kort översikt gör det lättare att läsa.

en: This helps preventing registration spam.
sv_SE: Detta hjälper till att förhindra registreringsskräppost.

en: This is a paid submission.
sv_SE: Detta är en betalad inlämning.

en: This is a paid submission.The listing will be live after payment is received.
sv_SE: Detta är en betald inlämning. Listan kommer att vara live efter betalning är mottagen.

en: This option defines the main content width. Default value is 1200px
sv_SE: Det här alternativet definierar huvudinnehållets bredd. Standardvärdet är 1200px

en: This page will not work without WpResidence Core Plugin, Please activate it from the plugins menu!
sv_SE: Den här sidan fungerar inte utan WpResidence Core Plugin, Aktivera det från plugin-menyn!

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
sv_SE: Det här inlägget är lösenordsskyddat. Ange lösenordet för att visa eventuella kommentarer.

en: This property unit builder is a very complex feature, with a lot of options, and because of that it may not work for all design idees. We will continue to improve it, but please be aware that css problems may appear and those will have to be solved by manually adding css rules in the code.
sv_SE: Den här egenskapen byggare är en mycket komplex funktion, med många alternativ, och därför kan det inte fungera för alla designidéer. Vi kommer att fortsätta att förbättra det, men var vänlig medveten om att css-problem kan uppstå och de måste lösas genom att manuellt lägga till css-regler i koden.

en: This will replace the sticky header.  Doesn't apply to search type 3
sv_SE: Detta kommer att ersätta den klibbiga rubriken. Gäller inte sökningstyp 3

en: Time
sv_SE: Tid

en: Title
sv_SE: Titel

en: Title Attribute
sv_SE: Titelattribut

en: Title/Position
sv_SE: Titel position

en: To add Retina logo versions, create retina logo, add _2x at the end of name of the original file (for ex logo_2x.jpg) and upload it in the same uploads folder as the non retina logo.
sv_SE: För att lägga till Retina-logotypversioner, skapa retina-logotyp, lägg till _2x i slutet av namnet på originalfilen (till exempel logo_2x.jpg) och ladda upp den i samma uppladdningsmapp som non-retina-logotypen.

en: To be paid
sv_SE: Att bli betald

en: Tonga
sv_SE: tonga

en: Top Bar Background Color (Header Widget Menu)
sv_SE: Bakgrundsfärg i bakgrundsfärgen (Header Widget Menu)

en: Top Bar Font Color (Header Widget Menu)
sv_SE: Översta teckensnittfärg (Header Widget Menu)

en: Top Bar Left Widget Area
sv_SE: Toppraden vänster Widget Area

en: Top Menu & Sticky Menu Background Color
sv_SE: Toppmeny &amp; Klibbig Meny Bakgrundsfärg

en: Top Menu Font Color
sv_SE: Färg på toppmenyns teckensnitt

en: Top Menu Font Size
sv_SE: Toppmenystorlekstorlek

en: Top Menu Hover Background Color
sv_SE: Toppmeny Höger Bakgrundsfärg

en: Top Menu Hover Background Color (*applies on some hover types)
sv_SE: Toppmeny Höger Bakgrundsfärg (* gäller för vissa hovtyper)

en: Top Menu Hover Font Color
sv_SE: Toppmeny Höger Font Färg

en: Top Menu Hover Type
sv_SE: Toppmeny Hover Typ

en: Total Fee
sv_SE: Totalkostnad

en: Total Invoices:
sv_SE: Summa fakturor:

en: Total number of views:
sv_SE: Totalt antal visningar:

en: Transparent Header - Top Menu Font Color
sv_SE: Genomskinlig rubrik - Färg på toppmenyns teckensnitt

en: Transparent Header - Top Menu Hover Font Color
sv_SE: Genomskinlig rubrik - Toppmeny Höger Font Färg

en: Transportation
sv_SE: Transport

en: Trinidad and Tobago
sv_SE: Trinidad och Tobago

en: Tunisia
sv_SE: tunisien

en: Turkey
sv_SE: Kalkon

en: Turks and Caicos Islands
sv_SE: Turks- och Caicosöarna

en: Twitter Access Secret is required for theme Twitter widget.
sv_SE: Twitter Access Secret krävs för tema Twitter widget.

en: Twitter Access Token is required for theme Twitter widget.
sv_SE: Twitter Access Token krävs för tema Twitter widget.

en: Twitter Cache Time in hours
sv_SE: Twitter Cache-tid i timmar

en: Twitter Consumer Key
sv_SE: Twitter konsumentnyckel

en: Twitter Consumer Secret
sv_SE: Twitter konsumenthemlighet

en: Twitter Consumer Secret is required for theme Twitter widget.
sv_SE: Twitter Consumer Secret krävs för tema Twitter widget.

en: Twitter Page Link
sv_SE: Twitter sidlänk

en: Twitter consumer_key is required for theme Twitter widget.
sv_SE: Twitter consumer_key krävs för tema Twitter widget.

en: Twitter page link
sv_SE: Twitter sida länk

en: Twitter page link, with https://
sv_SE: Twitter sida länk, med https: //

en: Type
sv_SE: Typ

en: Type Bathrooms No.
sv_SE: Typ badrum nr

en: Type Bedrooms No.
sv_SE: Skriv sovrum

en: Type Keyword
sv_SE: Skriv sökord

en: Type Max. Price
sv_SE: Skriv Max. Pris

en: Type Min. Price
sv_SE: Skriv Min. Pris

en: Type address, state, city or area
sv_SE: Ange adress, stat, ort eller område

en: Type and add a new item in features and amenities list.
sv_SE: Skriv och lägg till ett nytt objekt i funktioner och bekvämligheter lista.

en: Type company address
sv_SE: Skriv företagsadress

en: Type here the copyright message that will appear in footer.
sv_SE: Skriv här upphovsrättsmeddelandet som kommer att visas i sidfot.

en: Type only numbers!
sv_SE: Skriv bara siffror!

en: Type your message...
sv_SE: Skriv ditt meddelande ...

en: Type:
sv_SE: Typ:

en: Ukraine
sv_SE: Ukraina

en: Unable to login. Please, check login/password and try again
sv_SE: Kan inte logga in. Var god och kolla inloggning / lösenord och försök igen

en: Unit Card Type
sv_SE: Enhetskorttyp

en: Unit border size
sv_SE: Enhetsgränsstorlek

en: Unit/Card border color
sv_SE: Enhet / kort kantfärg

en: United Arab Emirates
sv_SE: Förenade arabemiraten

en: United Kingdom
sv_SE: Storbritannien

en: United States
sv_SE: Förenta staterna

en: United States Minor Outlying Islands
sv_SE: USA: s yttersta öar

en: Unlimited
sv_SE: Obegränsat

en: Unlimited listings ?
sv_SE: Obegränsade listor?

en: Update
sv_SE: Uppdatering

en: Update Profile
sv_SE: Uppdatera profil

en: Update Required
sv_SE: Uppdatering krävs

en: Update Review
sv_SE: Uppdatera granskning

en: Update profile
sv_SE: Uppdatera profil

en: Update recommended
sv_SE: Uppdatering rekommenderas

en: Update the theme & plugins
sv_SE: Uppdatera temat och plugin

en: Update; Custom title instead of Features and Amenities label.
sv_SE: Uppdatering; Anpassad titel istället för Egenskaper och bekvämligheter etikett.

en: Updating Plugin: %s
sv_SE: Uppdatering av plugin: %s

en: Upgrade message from the plugin author:
sv_SE: Uppgradera meddelandet från plugin-författaren:

en: Upgrade to Featured
sv_SE: Uppgradera till Utvalda

en: Upgrade to Featured Listing
sv_SE: Uppgradera till Utvalda Lista

en: Upgrade to featured
sv_SE: Uppgradera till presenterade

en: Upgrade to featured listing on
sv_SE: Uppgradera till listad lista på

en: Upload  profile image.
sv_SE: Ladda upp profilbilden.

en: Upload Background Image for Footer
sv_SE: Ladda upp bakgrundsbild för Footer

en: Upload Background Image |
sv_SE: Ladda upp bakgrundsbild |

en: Upload Favicon
sv_SE: Ladda upp Favicon

en: Upload Header Image
sv_SE: Ladda upp rubrikbild

en: Upload Image
sv_SE: Ladda upp bild

en: Upload Logo
sv_SE: Ladda upp logotypen

en: Upload New Logo
sv_SE: Ladda upp ny logotyp

en: Upload New Plan Image
sv_SE: Ladda upp ny planbild

en: Upload Pin
sv_SE: Ladda upp Pin

en: Upload Video
sv_SE: Ladda upp video

en: Upload mobile logo in jpg or png format.
sv_SE: Ladda upp mobillogotyp i jpg- eller png-format.

en: Upload site favicon in .ico, .png, .jpg or .gif format
sv_SE: Ladda upp webbplatsens favikon i .ico, .png, .jpg eller .gif-format

en: Upload your profile photo.
sv_SE: Ladda upp ditt profilfoto.

en: Use .00 format for decimals (ex: 1.50). Do not set price as 0!
sv_SE: Använd .00 format för decimaler (ex: 1.50). Ange inte priset som 0!

en: Use .00 format for decimals (ex: 5.50). Do not set price as 0!
sv_SE: Använd .00 format för decimaler (ex: 5.50). Ange inte priset som 0!

en: Use CTRL to select multiple fields for property submission page.
sv_SE: Använd CTRL för att välja flera fält för inlämningssida för egendom.

en: Use Cache for Google maps ?(*cache will renew itself every 3h)
sv_SE: Använd Cache för Google Maps? (* Cachen förnyar sig varje 3h)

en: Use Custom Fields For Advanced Search ?
sv_SE: Använd egna fält för avancerad sökning?

en: Use Float Search Form ?
sv_SE: Använd Float Search Form?

en: Use Floor Plans
sv_SE: Använd golvplaner

en: Use Full Price Pins ?
sv_SE: Använd full pris stift?

en: Use Geo Location Search
sv_SE: Använd Geo Location Search

en: Use Google maps with SSL ?
sv_SE: Använd Google Maps med SSL?

en: Use Optima Express plugin (idx plugin by ihomefinder) - you will need to enable the plugin ?
sv_SE: Använd Optima Express plugin (idx plugin av ihomefinder) - du måste aktivera plugin?

en: Use Pin Cluster on map
sv_SE: Använd Pin Cluster på kartan

en: Use Saved Search Feature ?
sv_SE: Använd sparade sökfunktioner?

en: Use Slider in Property Unit
sv_SE: Använd skjutreglaget i egenskapsenheten

en: Use Sticky Footer?
sv_SE: Använd klibbig sidfot?

en: Use Sticky Footer?
sv_SE: Använd klibbig sidfot?

en: Use a custom property page template
sv_SE: Använd en mall för anpassad fastighetssida

en: Use file reading for pins?
sv_SE: Använd filläsning för stiften?

en: Use file reading for pins? (*recommended for over 200 listings. Read the manual for diffrences between file and mysql reading)
sv_SE: Använd filläsning för stiften? (* rekommenderas för över 200 listor. Läs manualen för skillnader mellan fil och mysql läsning)

en: Use price Pins ?
sv_SE: Använd pris Pins?

en: Use price Pins ?(The css class for price pins is "wpestate_marker" . Each pin has also receive a class with the name of the category or action: For example "wpestate_marker apartments sales")
sv_SE: Använd prispinnar? (Css-klassen för prispinnar är &quot;wpestate_marker&quot;. Varje stift har också fått en klass med namnet på kategorin eller åtgärden: Till exempel &quot;wpestate_marker apartments sales&quot;)

en: Use reCaptcha on register ?
sv_SE: Använd reCaptcha på register?

en: Use single Image Pin ?
sv_SE: Använd enda bildstift?

en: Use sticky search ?
sv_SE: Använd klibbig sökning?

en: Use the Clear WpResidence Cache button from the admin bar to see the changes made instantly. Automatic updates happen every 4 hours.
sv_SE: Använd Clear WpResidence Cache-knappen från adminfältet för att se de ändringar som gjorts direkt. Automatiska uppdateringar händer var 4: e timme.

en: Use the button to save your property location on the map as well.
sv_SE: Använd knappen för att spara fastigheten på kartan också.

en: Use the form below to contact us!
sv_SE: Använd formuläret nedan för att kontakta oss!

en: Use this unit/card
sv_SE: Använd den här enheten / kortet

en: User
sv_SE: Användare

en: User Dashboard - The top bar left widget area
sv_SE: Användargränssnitt - Den övre streckmenyn för vänster widget

en: User Dashboard - The top bar right widget area
sv_SE: Användargränssnitt - Det övre fältet rätt widget-område

en: User Dashboard Menu Background
sv_SE: Användarens Dashboard-menybakgrund

en: User Dashboard Menu Color
sv_SE: Användargränssnittets menyfärg

en: User Dashboard Menu Hover Color
sv_SE: Användarpanelen Meny Högerfärg

en: User Dashboard Menu Item Background Color
sv_SE: Användargränssnitt Menyobjekt Bakgrundsfärg

en: User Dashboard Package Background
sv_SE: User Dashboard Package Bakgrund

en: User Dashboard Package Color
sv_SE: Användarens Dashboard Paket Färg

en: User Details
sv_SE: Användaruppgifter

en: User Param 1
sv_SE: Användarparam 1

en: User Role Settings
sv_SE: Användarrollinställningar

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Username already exists.  Please choose a new one.
sv_SE: Användarnamn existerar redan. Var god välj en ny.

en: Username and/or Email field is empty!
sv_SE: Användarnamn och / eller E-postfältet är tomt!

en: Username and/or Password field is empty!
sv_SE: Användarnamn och / eller lösenord fältet är tomt!

en: Username:
sv_SE: Användarnamn:

en: Username: %s
sv_SE: Användarnamn: %s

en: Userpin in geolocation
sv_SE: Userpin i geolocation

en: Users can type the password on registration form
sv_SE: Användare kan skriva lösenordet på registreringsformuläret

en: Users will be automatically approved. *Hold CTRL for multiple selection.
sv_SE: Användarna kommer automatiskt att godkännas. * Håll CTRL för flera val.

en: Using this option you can define the width of the content in percent.Sidebar will occupy the rest of the main content space.
sv_SE: Med det här alternativet kan du definiera bredden på innehållet i procent. Sidfältet upptar resten av huvudinnehållet.

en: Values between 0 -invisible and 1 - fully visible
sv_SE: Värden mellan 0-osynliga och 1 - helt synliga

en: Video Option
sv_SE: Videoalternativ

en: Video from
sv_SE: Video från

en: Vietnam
sv_SE: vietnam

en: View
sv_SE: Se

en: View public profile
sv_SE: Visa allmän profil

en: View results
sv_SE: Se Resultat

en: Views Stats
sv_SE: Visningar statistik

en: Virgin Islands (British)
sv_SE: Jungfruöarna (Brittiska)

en: Virgin Islands (U.S.)
sv_SE: Jungfruöarna (USA)

en: Virtual Tour
sv_SE: Virtuell rundtur

en: Virtual Tour:
sv_SE: Virtuell rundtur:

en: Waiting for approval
sv_SE: Väntar på godkännande

en: Walkscore info doesn't show if you don't add the API.
sv_SE: Walkscore info visas inte om du inte lägger till API: n.

en: Wallis and Futuna Islands
sv_SE: Wallis och Futunaöarna

en: Want to find out more?
sv_SE: Vill du veta mer?

en: Warning !
sv_SE: Varning!

en: We Speak:
sv_SE: Vi talar:

en: We are sorry, but we don't have an estimation for this property at this moment!
sv_SE: Vi beklagar, men vi har för närvarande ingen uppskattning för denna fastighet!

en: We didn't find any results
sv_SE: Vi hittade inga resultat

en: We didn't find any results. Please try again with different search parameters.
sv_SE: Vi hittade inga resultat. Försök igen med olika sökparametrar.

en: We didn't find any results. Please try again with different search parameters.
sv_SE: Vi hittade inga resultat. Försök igen med olika sökparametrar.

en: We don't have any agents yet!
sv_SE: Vi har inga agenter än!

en: We found
sv_SE: Vi hittade

en: We have just sent you a new password. Please check your email!
sv_SE: Vi har just skickat ett nytt lösenord till dig. Kontrollera din e-post!

en: We have just sent you an email with Password reset instructions.
sv_SE: Vi har just skickat ett mail med inställningar för återställning av lösenord.

en: We received your  Wire Transfer payment request on %s ! Please follow the instructions below in order to start submitting properties as soon as possible.
sv_SE: Vi har erhållit din betalningsansökan om Wire Transfer på %s! Följ instruktionerna nedan för att börja visa egenskaper så snart som möjligt.

en: We received your Wire Transfer payment request on  %website_url !
    Please follow the instructions below in order to start submitting properties as soon as possible.
    The invoice number is: %invoice_no, Amount: %total_price. 
    Instructions:  %payment_details.
sv_SE: Vi har mottagit din betalningsförfrågan för Wire Transfer på% website_url! Följ instruktionerna nedan för att börja visa egenskaper så snart som möjligt. Fakturanumret är:% faktura_no, Belopp:% totalpris. Instruktioner:% payment_details.

en: We recommend doing demo import first and then finishing this setup. Adding Demo import AFTER completing this setup changes your settings options to demo options.
sv_SE: Vi rekommenderar att du importerar demo först och sedan avslutar den här inställningen. Lägga till demo-import Efter att du har slutfört den här inställningen ändras dina inställningar till demoalternativ.

en: We will use 1 single pins for all markers. This option will decrease the loading time on you maps.
sv_SE: Vi använder 1 enda stift för alla markörer. Det här alternativet minskar laddningstiden på dina kartor.

en: We will use the image at the uploaded size. So make sure it fits your design. If you add images directly into the input fields (without Upload button) please use the full image path. For ex: http://www.wpresidence..... . If you use the "upload"  button use also "Insert into Post" button from the pop up window.
sv_SE: Vi använder bilden på den uppladdade storleken. Så se till att det passar din design. Om du lägger till bilder direkt i inmatningsfälten (utan uppladdningsknapp) använd den fulla bildbanan. Till exempel: http: //www.wpresidence ...... Om du använder knappen &quot;ladda upp&quot; använder du också knappen &quot;Insert to Post&quot; från popup-fönstret.

en: Website
sv_SE: Hemsida

en: Website Url (without http)
sv_SE: Webbsidaadress (utan http)

en: Website:
sv_SE: Hemsida:

en: Welcome back,
sv_SE: Välkommen tillbaka,

en: Western Sahara
sv_SE: Västra Sahara

en: What kind of listings do you handle?
sv_SE: Vilken typ av listor hanterar du?

en: What property slider type to show on property page.
sv_SE: Vilken egenskapsreglage typ ska visas på egenskapssidan.

en: What sidebar to show for blog category/archive list.
sv_SE: Vilken sidofält som ska visas för bloggkategori / arkivlista.

en: What sidebar to show in agent page.
sv_SE: Vilken sidofält som ska visas på agentsidan.

en: What sidebar to show in property page.
sv_SE: Vilken sidofält som ska visas på egenskapssidan.

en: What's Nearby
sv_SE: Vad är i närheten

en: When the page is with sidebar the no of listings per row will be 2 or 3 - depending on your selection
sv_SE: När sidan är med sidofältet kommer antalet listor per rad att vara 2 eller 3 - beroende på ditt val

en: Where to show the currency symbol?
sv_SE: Var kan man visa valutasymbolen?

en: Where to show the sidebar for blog category/archive list.
sv_SE: Var ska man visa sidofältet för bloggkategori / arkivlista.

en: Where to show the sidebar in agent page.
sv_SE: Var ska man visa sidofältet på agentsidan.

en: Where to show the sidebar in property page.
sv_SE: Var ska man visa sidofältet på egenskapssidan.

en: Wide Footer ?
sv_SE: Wide Footer?

en: Wide Header ?
sv_SE: Wide Header?

en: Wide or Boxed?
sv_SE: Bred eller Boxed?

en: Widget Font color
sv_SE: Widget Font färg

en: Widget Internal Padding
sv_SE: Widget Intern Padding

en: Widget Internal Padding (top,left,bottom,right)
sv_SE: Widget Internal Padding (topp, vänster, botten, höger)

en: Wire Transfer
sv_SE: Elektronisk överföring

en: Wire instructions for direct payment
sv_SE: Wire instruktioner för direktbetalning

en: WordPress Memory Limit is set to
sv_SE: WordPress Memory Limit är inställt på

en: Works with "Use FLoat Form" options set to no ! Doesn't apply to search type 3.
sv_SE: Fungerar med &quot;Använd FLOat Form&quot; alternativ som är inställda på nej! Gäller inte sökningstyp 3.

en: Write a Review
sv_SE: Skriva en recension

en: Wrong username or password!
sv_SE: Fel användarnamn eller lösenord!

en: Yearly Archives: %s
sv_SE: Årliga arkiv: %s

en: Yelp - no of results
sv_SE: Yelp - ingen resultat

en: Yelp - no of results
sv_SE: Yelp - ingen resultat

en: Yelp Api  Client Id
sv_SE: Yelp Api Client Id

en: Yelp Api Client Key
sv_SE: Yelp Yelp Api Client Key

en: Yelp Categories
sv_SE: Yelp Yelp

en: Yelp Categories to show on front page
sv_SE: Yelp Kategorier att visa på framsidan

en: Yelp Distance Measurement Unit
sv_SE: Yelp Yelp Mätningsenhet

en: Yelp settings
sv_SE: Yelp-inställningar

en: Yemen
sv_SE: jemen

en: You are already logged in! redirecting...
sv_SE: Du är redan inloggad! omdirigering ...

en: You can enable or disable PayPal buttons.
sv_SE: Du kan aktivera eller inaktivera PayPal-knappar.

en: You can enable or disable Stripe payment buttons.
sv_SE: Du kan aktivera eller inaktivera Stripe betalningsknappar.

en: You can now login with your new password at:
sv_SE: Du kan nu logga in med ditt nya lösenord på:

en: You can reply to private messages from "Inbox" page in your user account.
sv_SE: Du kan svara på privata meddelanden från sidan &quot;Inkorg&quot; i ditt användarkonto.

en: You can select multiple images to upload at one time.
sv_SE: Du kan välja flera bilder att ladda upp i taget.

en: You cannot upload more than
sv_SE: Du kan inte ladda upp mer än

en: You cannot use special characters like "&". After changing the url you may need to wait for a few minutes until WordPress changes all the urls. In case your new names do not update automatically, go to Settings - Permalinks and Save again the "Permalinks Settings" - option "Post name"
sv_SE: Du kan inte använda specialtecken som &quot;&amp;&quot;. Efter att du har ändrat url kanske du behöver vänta några minuter tills WordPress ändrar alla webbadresser. Om dina nya namn inte uppdateras automatiskt, gå till Inställningar - Permalinks och spara på nytt inställningarna &quot;Permalinks Settings&quot; - &quot;Postnamn&quot;

en: You did not add your <strong>Paypal Details</strong>. No Paypal payment will be processed
sv_SE: Du har inte lagt till dina <strong>Paypal-detaljer</strong> . Ingen Paypal betalning kommer att behandlas

en: You did not add your <strong>Stripe Details</strong>. No Stripe payment will be processed
sv_SE: Du har inte lagt till dina <strong>Stripe-detaljer</strong> . Ingen Stripe betalning kommer att behandlas

en: You don't have any agents added!
sv_SE: Du har inga agenter tillagda!

en: You don't have any favorite properties yet!
sv_SE: Du har inga favorit egenskaper än!

en: You don't have any plans attached!
sv_SE: Du har inga planer bifogade!

en: You don't have any properties yet!
sv_SE: Du har inga egenskaper än!

en: You don't have any saved searches yet!
sv_SE: Du har inga sparade sökningar ännu!

en: You have
sv_SE: Du har

en: You have used all the "Featured" listings in your package.
sv_SE: Du har använt alla &quot;Utvalda&quot; listor i ditt paket.

en: You need to
sv_SE: Du behöver

en: You need to agree with terms and conditions !
sv_SE: Du måste vara överens med villkoren!

en: You need to upload at last one image
sv_SE: Du måste ladda upp senast en bild

en: You ordered a new Wire Transfer
sv_SE: Du beställde en ny Wire Transfer

en: Your Address
sv_SE: Din adress

en: Your City
sv_SE: Din stad

en: Your Current Colors
sv_SE: Dina nuvarande färger

en: Your Current Logo
sv_SE: Din nuvarande logotyp

en: Your Email
sv_SE: Din email

en: Your Favicon
sv_SE: Ditt Favicon

en: Your Logo
sv_SE: Din logotyp

en: Your Message
sv_SE: Ditt meddelande

en: Your Name
sv_SE: Ditt namn

en: Your PHP version is
sv_SE: Din PHP-version är

en: Your Password was Reset
sv_SE: Ditt lösenord var återställt

en: Your Payment system is in LIVE mode.
sv_SE: Ditt betalningssystem är i läget LIVE.

en: Your Payment system is in SANDBOX mode.
sv_SE: Ditt betalningssystem är i SANDBOX-läge.

en: Your Phone
sv_SE: Din telefon

en: Your Rating & Review
sv_SE: Din betyg och granskning

en: Your Review
sv_SE: Din recension

en: Your State Code (ex CA)
sv_SE: Din statskod (ex CA)

en: Your Sticky Logo
sv_SE: Din klibbiga logotyp

en: Your Transparent Header Logo
sv_SE: Din genomskinliga topplogotyp

en: Your account is disabled.
sv_SE: Ditt konto är avstängt.

en: Your account is pending approval. Please wait for admin to approve it.
sv_SE: Ditt konto väntar på godkännande. Vänligen vänta på admin för att godkänna det.

en: Your account was created and you can login now!
sv_SE: Ditt konto har skapats och du kan logga in nu!

en: Your address field is empty!
sv_SE: Ditt adressfält är tomt!

en: Your comment is awaiting moderation.
sv_SE: Din kommentar väntar på moderering.

en: Your current package doesn't let you publish more properties! You need to upgrade your membership.
sv_SE: Med ditt nuvarande paket kan du inte publicera fler egenskaper! Du måste uppgradera ditt medlemskap.

en: Your email address will not be published.
sv_SE: Din e-postadress kommer inte att publiceras.

en: Your energy class
sv_SE: Din energiklass

en: Your energy class is
sv_SE: Din energiklass är

en: Your energy class is
sv_SE: Din energiklass är

en: Your listing was approved
sv_SE: Din notering godkändes

en: Your new password for the account at:
sv_SE: Ditt nya lösenord för kontot på:

en: Your new password for the account at: %website_url: 
    Username:%username, 
    Password:%user_pass.
    You can now login with your new password at: %website_url
sv_SE: Ditt nya lösenord för kontot på:% website_url: Användarnamn:% användarnamn, Lösenord:% user_pass. Du kan nu logga in med ditt nya lösenord på:% website_url

en: Your purchase was activated
sv_SE: Ditt köp aktiverades

en: Your search results
sv_SE: Dina sökresultat

en: Your username and password on %website_url
sv_SE: Ditt användarnamn och lösenord på% website_url

en: Zambia
sv_SE: zambia

en: Zillow api key
sv_SE: Zillow api nyckel

en: Zillow api key is required for Zillow Widget.
sv_SE: Zillow api-nyckel krävs för Zillow Widget.

en: Zimbabwe
sv_SE: zimbabwe

en: Zip
sv_SE: Blixtlås

en: Zip
sv_SE: Blixtlås

en: [more]
sv_SE: [Mer]

en: about 1 hour ago
sv_SE: ungefär en timme sedan

en: about 1 minute ago
sv_SE: ungefär 1 minut sedan

en: ac
sv_SE: växelström

en: acres
sv_SE: tunnland

en: add to favorites
sv_SE: Lägg till i favoriter

en: address
sv_SE: adress

en: and
sv_SE: och

en: area
sv_SE: område

en: areas
sv_SE: områden

en: bathrooms
sv_SE: badrum

en: baths:
sv_SE: bad:

en: bedrooms
sv_SE: sovrum

en: beds
sv_SE: sängar

en: between
sv_SE: mellan

en: between
sv_SE: mellan

en: bigger than
sv_SE: större än

en: bigger than
sv_SE: större än

en: by
sv_SE: av

en: cancel stripe subscription
sv_SE: Avbryt abonnemang för stripe

en: categories
sv_SE: kategorier

en: category
sv_SE: kategori

en: cities
sv_SE: städer

en: city
sv_SE: stad

en: click to add new status
sv_SE: klicka för att lägga till ny status

en: click to enable zoom
sv_SE: klicka för att aktivera zoomning

en: close map
sv_SE: stäng kartan

en: company email
sv_SE: företags email

en: company fax
sv_SE: företagsfax

en: company mobile
sv_SE: företag mobil

en: compare
sv_SE: jämföra

en: daily
sv_SE: dagligen

en: days
sv_SE: dagar

en: default
sv_SE: standard

en: delete
sv_SE: radera

en: delete message
sv_SE: radera meddelande

en: delete search
sv_SE: radera sökningen

en: deleting...
sv_SE: radera ...

en: details
sv_SE: detaljer

en: discover more
sv_SE: Upptäck mer

en: expires on
sv_SE: Går ut den

en: favorite
sv_SE: favorit-

en: feet
sv_SE: fötter

en: field
sv_SE: fält

en: for
sv_SE: för

en: for category:
sv_SE: för kategori:

en: from date
sv_SE: från datum

en: full info
sv_SE: fullständig information

en: grid
sv_SE: rutnät

en: half map
sv_SE: halv karta

en: hectares
sv_SE: hektar

en: help
sv_SE: hjälp

en: here
sv_SE: här

en: images
sv_SE: bilder

en: in
sv_SE: i

en: in order to post a review
sv_SE: för att skriva en recension

en: is not editable
sv_SE: kan inte redigeras

en: keyword
sv_SE: nyckelord

en: list
sv_SE: lista

en: listing
sv_SE: lista

en: listings
sv_SE: listor

en: listings
sv_SE: listor

en: loading results...
sv_SE: Laddar resultat ...

en: login
sv_SE: logga in

en: lot size
sv_SE: Partistorlek

en: m radius
sv_SE: m radie

en: make payment recurring
sv_SE: göra betalning återkommande

en: make the footer 100%.
sv_SE: gör sidfoten 100%.

en: make the header 100%.
sv_SE: gör huvudet 100%.

en: manage floorplans
sv_SE: hantera planlösningar

en: map
sv_SE: Karta

en: membership payment on
sv_SE: medlemskapsbetalning på

en: meters
sv_SE: meter

en: months
sv_SE: månader

en: more details here
sv_SE: mer detaljer här

en: new message
sv_SE: nytt meddelande

en: no
sv_SE: Nej

en: no listings available
sv_SE: inga listor tillgängliga

en: none
sv_SE: ingen

en: normal
sv_SE: vanligt

en: of
sv_SE: av

en: on
sv_SE: på

en: open map
sv_SE: öppen karta

en: or
sv_SE: eller

en: over a year ago
sv_SE: över ett år sedan

en: page should be accesible only via the compare button
sv_SE: sidan ska endast vara tillgänglig via jämförelseknappen

en: pending approval
sv_SE: väntar på godkännande

en: photos
sv_SE: foton

en: posting
sv_SE: inlägg

en: price range from
sv_SE: prisklass från

en: price range from:
sv_SE: prisintervall från:

en: price:
sv_SE: pris:

en: property Size
sv_SE: egendom storlek

en: property address
sv_SE: fastighetsadress

en: property bathrooms
sv_SE: fastighet badrum

en: property bedrooms
sv_SE: fastighet sovrum

en: property country
sv_SE: fastighetsland

en: property county
sv_SE: fastighets län

en: property lot size
sv_SE: egendom mycket storlek

en: property price
sv_SE: fastighetspris

en: property rooms
sv_SE: fastigheter rum

en: property size
sv_SE: fastighetsstorlek

en: property state
sv_SE: fastighetsstatus

en: property status
sv_SE: fastighetsstatus

en: property zip
sv_SE: fastighetslås

en: reCaptcha settings
sv_SE: reCaptcha inställningar

en: reCaptha secret key
sv_SE: reCaptha hemlig nyckel

en: reCaptha site key
sv_SE: reCaptha webbplats nyckel

en: remove from favorites
sv_SE: ta bort från favoriter

en: removed
sv_SE: tog bort

en: reply to message
sv_SE: svara på meddelandet

en: results
sv_SE: resultat

en: results.
sv_SE: resultat.

en: right now
sv_SE: just nu

en: rooms
sv_SE: rum

en: rooms:
sv_SE: rum:

en: saving..
sv_SE: sparande..

en: saving...
sv_SE: sparande...

en: sending message..
sv_SE: skicka meddelande ..

en: share
sv_SE: dela med sig

en: size
sv_SE: storlek

en: size:
sv_SE: storlek:

en: smaller than
sv_SE: mindre än

en: square
sv_SE: fyrkant

en: standard
sv_SE: standard-

en: subscription will be cancelled at the end of current period
sv_SE: prenumerationen avbryts vid slutet av den aktuella perioden

en: terms & conditions
sv_SE: Villkor &amp; amp; Betingelser

en: the file Google map does NOT exist or is NOT writable
sv_SE: filen Google-karta finns inte eller kan inte skrivas

en: to
sv_SE: till

en: to date
sv_SE: hittills

en: type 1
sv_SE: typ 1

en: type 2
sv_SE: typ 2

en: type 3
sv_SE: typ 3

en: type 4
sv_SE: typ 4

en: type here the new status...
sv_SE: skriv här den nya statusen ...

en: types
sv_SE: typer

en: unread messages
sv_SE: Olästa meddelanden

en: user id:
sv_SE: användar ID:

en: we found
sv_SE: vi hittade

en: weekly
sv_SE: varje vecka

en: weeks
sv_SE: veckor

en: wide
sv_SE: bred

en: wrong captcha
sv_SE: Fel captcha

en: yd
sv_SE: km

en: year
sv_SE: år

en: years
sv_SE: år

en: yes
sv_SE: ja

en: yesterday
sv_SE: i går

en: you don't have the right to delete this
sv_SE: du har inte rätt att ta bort det här

en: zip
sv_SE: blixtlås
