wpresidence - en to th_TH translation catalogue (2009 entries)

en:  (*only numbers)
th_TH: (* เฉพาะตัวเลข)

en:  Custom title instead of Multi Unit label(*for sub unit).
th_TH: ชื่อที่กำหนดเองแทนป้ายกำกับ Multi Unit (* สำหรับยูนิตย่อย)

en:  Custom title instead of Multi Unit label.
th_TH: ชื่อที่กำหนดเองแทนที่จะเป็นป้ายกำกับ Multi Unit

en:  Custom title instead of Property Address label.
th_TH: ชื่อที่กำหนดเองแทนป้ายกำกับที่อยู่สถานที่

en:  Featured Payment
th_TH: การชำระเงินที่โดดเด่น

en:  If your question is not here, please go to http://support.wpestate.org, create an account and post a ticket. The registration is simple and as soon as you send a ticket we are notified. We usually answer in the next 24h (except weekends). Please use this system and not the email. It will help us answer your questions much faster. Thank you!
th_TH: หากคำถามของคุณไม่อยู่ที่นี่โปรดไปที่ http://support.wpestate.org สร้างบัญชีและโพสต์ตั๋ว การลงทะเบียนเป็นเรื่องง่ายและทันทีที่คุณส่งตั๋วที่เราได้รับแจ้ง เรามักตอบใน 24 ชั่วโมงถัดไป (ยกเว้นวันหยุดสุดสัปดาห์) โปรดใช้ระบบนี้ไม่ใช่อีเมล จะช่วยให้เราตอบคำถามของคุณได้เร็วขึ้นมาก ขอขอบคุณ!

en:  Linkedin page link, with https://
th_TH: การเชื่อมโยง Linkedin กับ https: //

en:  Order in listing page
th_TH: สั่งซื้อในหน้ารายชื่อ

en:  Select the splash page type.
th_TH: เลือกประเภทเพจสแปลช

en:  Slider Images
th_TH: ภาพ Slider

en:  You can upload maximum %s images
th_TH: คุณสามารถอัปโหลดภาพ %s ได้สูงสุด

en:  click to add currency
th_TH: คลิกเพื่อเพิ่มสกุลเงิน

en:  click to add field
th_TH: คลิกเพื่อเพิ่มฟิลด์

en:  days ago
th_TH: วันที่ผ่านมา

en:  equal with
th_TH: เท่ากับ

en:  has
th_TH: มี

en:  hours ago
th_TH: ชั่วโมงที่ผ่านมา

en:  in
th_TH: ใน

en:  minutes ago
th_TH: นาทีที่ผ่านมา

en:  on
th_TH: บน

en:  package on
th_TH: แพคเกจ

en:  seconds ago
th_TH: วินาทีที่ผ่านมา

en:  similar with
th_TH: คล้ายกับ

en:  the list of countries where Yelp is available.
th_TH: รายชื่อประเทศที่มี Yelp

en: %s (Invalid)
th_TH:  %s (ไม่ถูกต้อง)

en: %s (Pending)
th_TH:  %s (รอดำเนินการ)

en: %sActivate the Envato Market plugin%s to get updates for your ThemeForest and CodeCanyon items.
th_TH:  %s เปิดใช้งานปลั๊กอิน Envato Market %s เพื่อรับการอัปเดตธีมของ ThemeForest และ CodeCanyon

en: &laquo; Older Comments
th_TH: «ความคิดเห็นเก่ากว่านี้

en: (only numbers)
th_TH: (เฉพาะตัวเลข)

en: * At least 1 image is required for a valid submission.Minimum size is 500/500px.
th_TH: * ต้องมีรูปภาพอย่างน้อย 1 ภาพสำหรับการส่งที่ถูกต้องขนาดที่เหมาะสมคือ 500 / 500px

en: ** Double click on the image to select featured.
th_TH: ** ดับเบิ้ลคลิ๊กที่ภาพเพื่อเลือกแบบพิเศษ

en: *** Change images order with Drag & Drop.
th_TH: *** เปลี่ยนลำดับภาพด้วยการลากและวาง

en: **** PDF files upload supported as well.
th_TH: **** ไฟล์ PDF อัพโหลดสนับสนุนเช่นกัน

en: ***** Images might take longer to be processed.
th_TH: ***** รูปภาพอาจใช้เวลานานกว่านี้

en: ***Please understand that we cannot add here color controls for all theme elements & details. Doing that will result in a overcrowded and useless interface. These small details need to be addressed via custom css code
th_TH: *** โปรดเข้าใจว่าเราไม่สามารถเพิ่มที่นี่การควบคุมสีสำหรับองค์ประกอบธีมทั้งหมดและรายละเอียด การทำเช่นนั้นจะส่งผลให้อินเทอร์เฟซที่แออัดและไม่มีประโยชน์ รายละเอียดเล็ก ๆ เหล่านี้ต้องได้รับการจัดการผ่านทางรหัส css ที่กำหนดเอง

en: *Address
th_TH: * ที่อยู่

en: *After you change the password you will have to login again.
th_TH: * หลังจากที่คุณเปลี่ยนรหัสผ่านคุณจะต้องเข้าสู่ระบบอีกครั้ง

en: *Do not duplicate labels and make sure search fields do not contradict themselves
th_TH: * อย่าทำซ้ำป้ายกำกับและตรวจสอบให้แน่ใจว่าช่องค้นหาไม่ขัดแย้งกับตัวเอง

en: *Hold CTRL for multiple selection
th_TH: * กด CTRL เพื่อเลือกหลายรายการ

en: *Hold CTRL for multiple selection.
th_TH: * กด CTRL เพื่อเลือกหลายรายการ

en: *Labels will not apply for taxonomy dropdowns fields
th_TH: * ป้ายกำกับจะไม่ใช้สำหรับฟิลด์ taxonomy dropdowns

en: *Title (mandatory)
th_TH: * ชื่อ (บังคับ)

en: *minimum 500px x 500px
th_TH: * ต่ำสุด 500px x 500px

en: 1. Description
th_TH: 1. คำอธิบาย

en: 1. If you are NOT using "Ultimate Addons for Visual Composer" please disable it or just disable the modules you don't use. It will reduce the size of javascript files you are loading and increase the site speed!
th_TH: 1. ถ้าคุณไม่ได้ใช้ &quot;Ultimate Addons สำหรับ Visual Composer&quot; โปรดปิดการใช้งานหรือปิดการใช้งานโมดูลที่คุณไม่ได้ใช้ จะลดขนาดของไฟล์จาวาสคริปต์ที่คุณกำลังโหลดและเพิ่มความเร็วไซต์!

en: 100% width column
th_TH: คอลัมน์ความกว้าง 100%

en: 2 columns: 1/3 + 2/3
th_TH: 2 คอลัมน์: 1/3 + 2/3

en: 2 columns: 2/3 + 1/3
th_TH: 2 คอลัมน์: 2/3 + 1/3

en: 2 equal columns
th_TH: 2 คอลัมน์ที่เท่ากัน

en: 2. Media
th_TH: 2. สื่อ

en: 2. Use the EWWW Image Optimizer (or WP Smush IT) plugin to optimise images- optimised images increase the site speed.
th_TH: 2. ใช้ปลั๊กอิน EWWW Image Optimizer (หรือ WP Smush IT) เพื่อเพิ่มประสิทธิภาพภาพที่ดีที่สุดให้กับภาพเพิ่มความเร็วไซต์

en: 3 columns: 1/2 + 1/4 + 1/4
th_TH: 3 คอลัมน์: 1/2 + 1/4 + 1/4

en: 3 columns: 1/4 + 1/2 + 1/4
th_TH: 3 คอลัมน์: 1/4 + 1/2 + 1/4

en: 3 columns: 1/4 + 1/4 + 1/2
th_TH: 3 คอลัมน์: 1/4 + 1/4 + 1/2

en: 3 equal columns
th_TH: 3 คอลัมน์ที่เท่ากัน

en: 3. Create a free account on Cloudflare (https://www.cloudflare.com/) and use this CDN.
th_TH: 3. สร้างบัญชีฟรีใน Cloudflare (https://www.cloudflare.com/) และใช้ CDN นี้

en: 3. Location
th_TH: 3. สถานที่

en: 4 equal columns
th_TH: 4 คอลัมน์ที่เท่ากัน

en: 4. Details
th_TH: 4. รายละเอียด

en: 4. If you are using custom categories make sure you are adding the custom pins images on Theme Options -> Map -> Pin Management. The site will get slow if it needs to look for images that don't exist.
th_TH: 4. หากคุณใช้ประเภทที่กำหนดเองให้แน่ใจว่าคุณกำลังเพิ่มภาพหมุดแบบกำหนดเองในตัวเลือกธีม -&gt; แผนที่ -&gt; การจัดการ PIN ไซต์จะทำงานช้าหากต้องการค้นหาภาพที่ไม่มีอยู่จริง

en: 5. Amenities
th_TH: 5. สิ่งอำนวยความสะดวก

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
th_TH: <span class="meta-nav">←</span> โพสต์ที่เก่ากว่า

en: A high number will increase the response time and server load. Use a number that works for your current hosting situation. Put -1 for all pins.
th_TH: จำนวนที่มากจะช่วยเพิ่มเวลาในการตอบสนองและโหลดเซิร์ฟเวอร์ ใช้หมายเลขที่เหมาะกับสถานการณ์การโฮสต์ปัจจุบันของคุณ ใส่ -1 สำหรับหมุดทั้งหมด

en: A new agent was added on %website_url.
    Username: %user_profile
th_TH: มีการเพิ่มตัวแทนใหม่ลงใน% website_url ชื่อผู้ใช้:% user_profile

en: A new password was sent via email!
th_TH: รหัสผ่านใหม่ถูกส่งผ่านทางอีเมล!

en: A password will be e-mailed to you
th_TH: รหัสผ่านจะถูกส่งทางอีเมลถึงคุณ

en: A user updated his profile on %website_url.
    Username: %user_profile
th_TH: ผู้ใช้อัปเดตโปรไฟล์ของเขาบน% web_url ชื่อผู้ใช้:% user_profile

en: ADD PROPERTY
th_TH: เพิ่มอสังหาริมทรัพย์

en: About Me
th_TH: เกี่ยวกับฉัน

en: About Me
th_TH: เกี่ยวกับฉัน

en: About Us
th_TH: เกี่ยวกับเรา

en: Account Downgraded
th_TH: บัญชีที่ปรับลดแล้ว

en: Account Downgraded on %website_url
th_TH: บัญชีดาวน์เกรดบน% website_url

en: Action Categories
th_TH: หมวดหมู่การกระทำ

en: Action Category
th_TH: หมวดการกระทำ

en: Activate
th_TH: กระตุ้น

en: Active
th_TH: คล่องแคล่ว

en: Active Life
th_TH: ชีวิตที่ใช้งาน

en: Add Agent on Sidebar
th_TH: เพิ่มตัวแทนในแถบด้านข้าง

en: Add Currencies for Multi Currency Widget.
th_TH: เพิ่มสกุลเงินสำหรับ Widget สกุลเงินหลายสกุล

en: Add Custom Field
th_TH: เพิ่มฟิลด์ที่กำหนดเอง

en: Add Listing
th_TH: เพิ่มรายชื่อ

en: Add New Agent
th_TH: เพิ่มตัวแทนใหม่

en: Add New Custom Field
th_TH: เพิ่มฟิลด์ที่กำหนดเองใหม่

en: Add New Element in Features and Amenities
th_TH: เพิ่มองค์ประกอบใหม่ในคุณลักษณะและสิ่งอำนวยความสะดวก

en: Add New Page
th_TH: เพิ่มหน้าใหม่

en: Add New Property
th_TH: เพิ่มพร็อพเพอร์ตี้ใหม่

en: Add a little more info about your property.
th_TH: เพิ่มข้อมูลเพิ่มเติมเกี่ยวกับพร็อพเพอร์ตี้ของคุณเล็กน้อย

en: Add just the video ID from the vimeo or youtube url.
th_TH: เพิ่มเพียง ID วิดีโอจาก vimeo หรือ youtube url

en: Add logo margin top number.
th_TH: เพิ่มหมายเลขด้านบนของขอบโลโก้

en: Add new Google Maps pins for actions & categories combined (example: 'apartments in sales')
th_TH: เพิ่มหมุด Google แผนที่ใหม่สำหรับการกระทำและหมวดหมู่ที่รวมกัน (ตัวอย่างเช่น: &quot;อพาร์ทเมนท์ที่ขาย&quot;)

en: Add new Google Maps pins for single actions / single categories.
th_TH: เพิ่มหมุด Google แผนที่ใหม่สำหรับการดำเนินการเพียงครั้งเดียว / ประเภทเดียว

en: Add new Google Maps pins for single actions / single categories. For speed reason, you MUST add pins if you change categories and actions names.
th_TH: เพิ่มหมุด Google แผนที่ใหม่สำหรับการดำเนินการเพียงครั้งเดียว / ประเภทเดียว ด้วยเหตุผลความเร็วคุณต้องเพิ่มหมุดหากคุณเปลี่ยนประเภทและชื่อการดำเนินการ

en: Add some information about you.
th_TH: เพิ่มข้อมูลเกี่ยวกับตัวคุณ

en: Add some information about your agency.
th_TH: เพิ่มข้อมูลเกี่ยวกับเอเจนซีของคุณ

en: Add some information about yourself.
th_TH: เพิ่มข้อมูลเกี่ยวกับตัวคุณเอง

en: Add the image for the contact page contact area. Minim 350px wide for a nice design.
th_TH: เพิ่มรูปภาพสำหรับพื้นที่ติดต่อของหน้าติดต่อ กว้างประมาณ 350px สำหรับการออกแบบที่ดี

en: Add this code in your .httaces file(copy paste at the end). It will activate the browser cache and speed up your site.
th_TH: เพิ่มรหัสนี้ในไฟล์. httaces ของคุณ (คัดลอกวางในตอนท้าย) จะเปิดใช้งานแคชของเบราว์เซอร์และเพิ่มความเร็วไซต์ของคุณ

en: Add your contact information.
th_TH: เพิ่มข้อมูลติดต่อของคุณ

en: Add your own currency for Wire payments.
th_TH: เพิ่มสกุลเงินของคุณเองสำหรับการชำระเงินด้วย Wire

en: Add your social media information.
th_TH: เพิ่มข้อมูลสื่อสังคมออนไลน์ของคุณ

en: Add, edit or delete property custom fields.
th_TH: เพิ่มแก้ไขหรือลบพร็อพเพอร์ตี้ที่กำหนดเองคุณสมบัติ

en: Adding a price will make it easier for users to find your property in search results.
th_TH: การเพิ่มราคาจะช่วยให้ผู้ใช้ค้นหาพร็อพเพอร์ตี้ในผลการค้นหาได้ง่ายขึ้น

en: Address
th_TH: ที่อยู่

en: Admin - Expired Listing
th_TH: Admin - รายการที่หมดอายุแล้ว

en: Admin - New wire Transfer
th_TH: ผู้ดูแลระบบ - โอนสายใหม่

en: Admin Should approve the reviews
th_TH: ผู้ดูแลระบบควรอนุมัติความเห็น

en: Adress:
th_TH: ที่อยู่:

en: Advanced
th_TH: สูง

en: Advanced Search
th_TH: การค้นหาขั้นสูง

en: Advanced Search
th_TH: การค้นหาขั้นสูง

en: Advanced Search Background Color
th_TH: สีพื้นหลังของการค้นหาขั้นสูง

en: Advanced Search Background color Opacity
th_TH: การค้นหาขั้นสูงความโปร่งแสงสีพื้นหลัง

en: Advanced Search Colors
th_TH: สีการค้นหาขั้นสูง

en: Advanced Search Fields Font Color
th_TH: ฟิลด์สีการค้นหาขั้นสูง

en: Advanced Search Font Color
th_TH: สีแบบอักษรค้นหาขั้นสูง

en: Advanced Search Form
th_TH: แบบฟอร์มการค้นหาขั้นสูง

en: Advanced Search Settings
th_TH: การตั้งค่าการค้นหาขั้นสูง

en: Advanced Search Type ?
th_TH: ประเภทการค้นหาขั้นสูง?

en: Afghanistan
th_TH: อัฟกานิสถาน

en: After Price Label (ex: "/month")
th_TH: หลังจากป้ายราคา (เช่น: &quot;/ month&quot;)

en: After adding a new feature,  make sure you select it to be part of the property submission form from Membership -> Property Submission Page.
th_TH: หลังจากเพิ่มคุณสมบัติใหม่แล้วให้แน่ใจว่าคุณเลือกให้เป็นส่วนหนึ่งของแบบฟอร์มการส่งคุณสมบัติจากหน้า Membership -&gt; Property Submission Page

en: Agencies in
th_TH: หน่วยงานใน

en: Agency
th_TH: หน่วยงาน

en: Agency Action Category Page
th_TH: หน้าหมวดหมู่การกระทำของเอเจนซี่

en: Agency Area Page
th_TH: หน้าพื้นที่หน่วยงาน

en: Agency Area/Categories
th_TH: พื้นที่หน่วยงาน / หมวดหมู่

en: Agency Category Page
th_TH: หน้าหมวดหมู่หน่วยงาน

en: Agency City Page
th_TH: หน้าหน่วยงานของเมือง

en: Agency County/State Page
th_TH: หน่วยงาน County / State หน้า

en: Agency Details
th_TH: รายละเอียดของเอเจนซี่

en: Agency Location
th_TH: สถานที่ตั้งของเอเจนซี่

en: Agency Name
th_TH: ชื่อเอเจนซี่

en: Agency Page
th_TH: หน้า Agency

en: Agency Reviews
th_TH: รีวิวเอเจนซี่

en: Agent
th_TH: ตัวแทน

en: Agent Action Category Page
th_TH: หน้าประเภทการกระทำตัวแทน

en: Agent Area Page
th_TH: หน้าพื้นที่ตัวแทน

en: Agent Area/Categories
th_TH: พื้นที่ตัวแทน / ประเภท

en: Agent Categories Page
th_TH: หน้าตัวแทนหมวดหมู่

en: Agent City Page
th_TH: หน้าตัวแทนเมือง

en: Agent County/State Page
th_TH: Agent County / State หน้า

en: Agent Custom Data
th_TH: ข้อมูลที่กำหนดเองของตัวแทน

en: Agent Details
th_TH: รายละเอียดตัวแทน

en: Agent Page
th_TH: หน้าตัวแทน

en: Agent Password
th_TH: รหัสผ่านตัวแทน

en: Agent Reviews
th_TH: รีวิวตัวแทน

en: Agent Sidebar Position
th_TH: ตำแหน่งแถบด้านข้างตัวแทน

en: Agent Unit/Card min height
th_TH: ความสูงของหน่วยตัวแทน / บัตร min

en: Agent Unit/Card min height(works on agent lists and agent taxonomy)
th_TH: ความสูงของหน่วยตัวแทน / บัตร (ทำงานในรายชื่อตัวแทนและการจัดอนุกรมวิธานของตัวแทน)

en: Agent Username
th_TH: ชื่อผู้ใช้ของตัวแทน

en: Agent custom data
th_TH: ข้อมูลที่กำหนดเองของตัวแทน

en: Agent list
th_TH: รายชื่อตัวแทน

en: Agent need a first & last name
th_TH: ตัวแทนต้องการชื่อและนามสกุล

en: Agent page Sidebar
th_TH: หน้าตัวแทน Sidebar

en: Agent profile edited
th_TH: แก้ไขรายละเอียดตัวแทนแล้ว

en: Agent was added... You will be redirected to your agent list...
th_TH: ตัวแทนถูกเพิ่มเข้ามา ... คุณจะถูกเปลี่ยนเส้นทางไปยังรายชื่อตัวแทนของคุณ ...

en: Agents in
th_TH: ตัวแทนใน

en: Albania
th_TH: แอลเบเนีย

en: Algeria
th_TH: แอลจีเรีย

en: All
th_TH: ทั้งหมด

en: All Actions
th_TH: การดำเนินการทั้งหมด

en: All Areas
th_TH: ทุกพื้นที่

en: All Cities
th_TH: เมืองทั้งหมด

en: All Counties/States
th_TH: มณฑล / รัฐทั้งหมด

en: All Countries
th_TH: ทุกประเทศ

en: All Types
th_TH: ทุกประเภท

en: All installations and activations have been completed.
th_TH: การติดตั้งและการเปิดใช้งานทั้งหมดเสร็จสิ้นแล้ว

en: All installations have been completed.
th_TH: การติดตั้งเสร็จสิ้นแล้ว

en: All plugins installed and activated successfully. %s
th_TH: ปลั๊กอินทั้งหมดที่ติดตั้งและใช้งานได้สำเร็จ  %s

en: Allow login via Facebook ?
th_TH: อนุญาตให้เข้าสู่ระบบผ่านทาง Facebook หรือไม่?

en: Allow login via Google ?
th_TH: อนุญาตการเข้าสู่ระบบผ่านทาง Google หรือไม่?

en: Allow login via Yahoo ?
th_TH: อนุญาตการเข้าสู่ระบบผ่านทาง Yahoo?

en: Allow login via Yahoo ?
th_TH: อนุญาตการเข้าสู่ระบบผ่านทาง Yahoo?

en: Allowed Files
th_TH: ไฟล์ที่อนุญาต

en: Amenities and Features
th_TH: สิ่งอำนวยความสะดวกและสิ่งอำนวยความสะดวก

en: Amenities and Features for Advanced Search?
th_TH: สิ่งอำนวยความสะดวกและคุณลักษณะสำหรับการค้นหาขั้นสูง?

en: American Samoa
th_TH: อเมริกันซามัว

en: Amount Financed:
th_TH: จำนวนเงินที่ได้รับ:

en: Amount:
th_TH: จำนวนเงิน:

en: An email with the generated password was sent!
th_TH: ส่งอีเมลพร้อมรหัสผ่านที่สร้างแล้ว!

en: Andorra
th_TH: อันดอร์รา

en: Angola
th_TH: แองโกลา

en: Anguilla
th_TH: แองกวิลลา

en: Annual cost of Loan:
th_TH: ต้นทุนเงินกู้ประจำปี:

en: Antarctica
th_TH: ทวิปแอนตาร์กติกา

en: Antigua and Barbuda
th_TH: แอนติกาและบาร์บูดา

en: Any
th_TH: ใด

en: Any custom parameters for agent
th_TH: พารามิเตอร์ที่กำหนดเองสำหรับเอเจนต์

en: Appearance
th_TH: การปรากฏ

en: Applies for global header media with google maps, except advanced search results, properties list and taxonomies pages.
th_TH: ใช้กับสื่อส่วนหัวส่วนกลางกับ Google Maps ยกเว้นผลการค้นหาขั้นสูงรายการคุณสมบัติและหน้า taxonomies

en: Applies for global header media with google maps. Add only numbers (ex: -74.155058).
th_TH: ใช้สำหรับสื่อส่วนหัวส่วนกลางกับ Google Maps เพิ่มเฉพาะหมายเลข (เช่น: -74.155058)

en: Applies for global header media with google maps. Add only numbers (ex: 40.577906).
th_TH: ใช้สำหรับสื่อส่วนหัวส่วนกลางกับ Google Maps เพิ่มเฉพาะหมายเลข (เช่น 40.577906)

en: Applies for header google maps when set as global header media type, except property page.
th_TH: ใช้สำหรับแผนที่ส่วนหัวของ Google เมื่อตั้งค่าเป็นประเภทสื่อส่วนหัวส่วนกลางยกเว้นหน้าคุณสมบัติ

en: Applies for header google maps when set as global header media type.
th_TH: ใช้สำหรับแผนที่ส่วนหัวของ Google เมื่อตั้งค่าเป็นประเภทสื่อส่วนหัวส่วนกลาง

en: Approved Listings
th_TH: รายชื่อที่ได้รับการอนุมัติ

en: Archives
th_TH: หอจดหมายเหตุ

en: Are you sure you want to delete this?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบข้อมูลนี้

en: Are you sure you wish to delete
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบ

en: Are you sure you wish to delete?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบ

en: Area
th_TH: พื้นที่

en: Argentina
th_TH: อาร์เจนตินา

en: Armenia
th_TH: อาร์เมเนีย

en: Arts & Entertainment
th_TH: ศิลปะและความบันเทิง

en: Aruba
th_TH: อารูบา

en: Australia
th_TH: ออสเตรเลีย

en: Austria
th_TH: ออสเตรีย

en: Automotive
th_TH: ยานยนต์

en: Available Units
th_TH: หน่วยที่ใช้ได้

en: Available version:
th_TH: รุ่นที่สามารถใช้งานได้:

en: Azerbaijan
th_TH: อาเซอร์ไบจาน

en: Back to Login
th_TH: กลับไปที่ล็อกอิน

en: Background Color
th_TH: สีพื้นหลัง

en: Background for Footer
th_TH: พื้นหลังสำหรับส่วนท้าย

en: Bahamas
th_TH: บาฮามาส

en: Bahrain
th_TH: บาห์เรน

en: Bangladesh
th_TH: บังคลาเทศ

en: Barbados
th_TH: บาร์เบโดส

en: Bathrooms
th_TH: ห้องน้ำ

en: Bathrooms (*only numbers)
th_TH: ห้องน้ำ (* เฉพาะตัวเลข)

en: Bathrooms High to Low
th_TH: ห้องน้ำสูงถึงต่ำ

en: Bathrooms Low to high
th_TH: ห้องน้ำต่ำไปสูง

en: Baths:
th_TH: ห้องน้ำ:

en: Baths:
th_TH: ห้องน้ำ:

en: Beauty & Spas
th_TH: ความงามและสปา

en: Because of that, properties or categories may not appear immediately on your site.
th_TH: ด้วยเหตุนี้คุณสมบัติหรือหมวดหมู่อาจไม่ปรากฏบนไซต์ของคุณทันที

en: Bedrooms
th_TH: ห้องนอน

en: Bedrooms (*only numbers)
th_TH: ห้องนอน (* เฉพาะจำนวน)

en: Bedrooms High to Low
th_TH: ห้องนอนสูงถึงต่ำ

en: Bedrooms Low to high
th_TH: ห้องนอนต่ำไปสูง

en: Before Price Label (ex: "from ")
th_TH: ก่อนป้ายราคา (เช่น &quot;จาก&quot;)

en: Belarus
th_TH: เบลารุส

en: Belgium
th_TH: เบลเยียม

en: Belize
th_TH: เบลีซ

en: Benin
th_TH: ประเทศเบนิน

en: Bermuda
th_TH: เบอร์มิวดา

en: Bhutan
th_TH: ภูฏาน

en: Billing Type
th_TH: ประเภทการเรียกเก็บเงิน

en: Blog Category/Archive List type
th_TH: ประเภทรายการบล็อก / ที่เก็บถาวร

en: Blog Category/Archive Sidebar
th_TH: แถบด้านข้าง Blog Category / Archive

en: Blog Category/Archive Sidebar Position
th_TH: ตำแหน่งบล็อกเกอร์บล็อก Category / Archive

en: Blog Unit/Card min height
th_TH: ความสูงของบล็อกการ์ด / การ์ด

en: Blog Unit/Card min height
th_TH: ความสูงของบล็อกการ์ด / การ์ด

en: Bolivia
th_TH: โบลิเวีย

en: Border Bottom Header Height
th_TH: ส่วนหัวด้านล่างส่วนสูง

en: Border Bottom Header Height in px
th_TH: ส่วนหัวด้านล่างส่วนหัวส่วนสูงเป็นพิกเซล

en: Border Bottom Sticky Header Height
th_TH: ความสูงส่วนหัวของส่วนหัวด้านล่าง

en: Border Bottom Sticky Header Height px
th_TH: ส่วนขอบด้านล่างส่วนหัวที่เหนียวความสูง px

en: Border Color
th_TH: สีขอบ

en: Border Corner Radius
th_TH: รัศมีมุมชายแดน

en: Border Corner Radius for unit elements, like property unit, agent unit or blog unit etc
th_TH: รัศมีมุมชายแดนสำหรับองค์ประกอบของหน่วยเช่นหน่วยทรัพย์สินหน่วยตัวแทนหรือบล็อก ฯลฯ

en: Bosnia and Herzegowina
th_TH: บอสเนียและ Herzegowina

en: Botswana
th_TH: บอตสวานา

en: Bouvet Island
th_TH: เกาะบูเว็ต

en: Box Shadow on elements like property unit
th_TH: Box Shadow กับองค์ประกอบต่างๆเช่นหน่วยทรัพย์สิน

en: Box Shadow on elements like property unit. Type none for no shadow or put the css values like  0px 2px 0px 0px rgba(227, 228, 231, 1)
th_TH: Box Shadow กับองค์ประกอบต่างๆเช่นหน่วยทรัพย์สิน พิมพ์ none สำหรับไม่มีเงาหรือใส่ค่า css เช่น 0px 2px 0px 0px rgba (227, 228, 231, 1)

en: Boxed Content Background Color
th_TH: สีพื้นหลังเนื้อหาแบบบรรจุกล่อง

en: Brazil
th_TH: บราซิล

en: Breadcrumbs, Meta and Second Line Font Color
th_TH: Breadcrumbs, Meta และบรรทัดที่สองของสีตัวอักษร

en: British Indian Ocean Territory
th_TH: ดินแดนบริติชอินเดียนโอเชี่ยน

en: Brunei Darussalam
th_TH: บรูไนดารุสซาลาม

en: Bulgaria
th_TH: บัลแกเรีย

en: Burkina Faso
th_TH: บูร์กินาฟาโซ

en: Burundi
th_TH: บุรุนดี

en: Buy new license
th_TH: ซื้อใบอนุญาตใหม่

en: CSS Classes (optional)
th_TH: คลาส CSS (ตัวเลือก)

en: Cache was cleared
th_TH: ล้างแคชแล้ว

en: Calendar
th_TH: ปฏิทิน

en: Cambodia
th_TH: กัมพูชา

en: Cameroon
th_TH: แคเมอรูน

en: Can\t create user with this credentials
th_TH: ไม่สามารถสร้างผู้ใช้ที่มีข้อมูลรับรองนี้ได้

en: Canada
th_TH: แคนาดา

en: Cancel
th_TH: ยกเลิก

en: Cancel Reply
th_TH: ยกเลิกการตอบกลับ

en: Cape Verde
th_TH: เคปเวิร์ด

en: Categories
th_TH: หมวดหมู่

en: Category
th_TH: ประเภท

en: Category Archives: %s
th_TH: ที่เก็บหมวดหมู่: %s

en: Category:
th_TH: ประเภท:

en: Category:
th_TH: ประเภท:

en: Cayman Islands
th_TH: หมู่เกาะเคย์เเมน

en: Central African Republic
th_TH: สาธารณรัฐแอฟริกากลาง

en: Chad
th_TH: ชาด

en: Change Colors
th_TH: เปลี่ยนสี

en: Change Password
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่าน

en: Change log
th_TH: เปลี่ยนบันทึก

en: Cheatin&#8217; huh?
th_TH: Cheatin &#39;ใช่มั้ย?

en: Chile
th_TH: ชิลี

en: China
th_TH: ประเทศจีน

en: Choose the theme layout: wide or boxed.
th_TH: เลือกเค้าโครงชุดรูปแบบ: กว้างหรือแบบบรรจุกล่อง

en: Christmas Island
th_TH: เกาะคริสต์มาส

en: City
th_TH: เมือง

en: Clear theme cache after demo import is complete!
th_TH: ล้างแคชธีมหลังจากการนำเข้าการสาธิตเสร็จสมบูรณ์!

en: Close Street View
th_TH: ปิดสตรีทวิว

en: Cocos (Keeling) Islands
th_TH: เกาะโคโคส (คีลิง)

en: Colombia
th_TH: โคลอมเบีย

en: Comment
th_TH: คิดเห็น

en: Comment navigation
th_TH: นำทางเรื่องความคิดเห็น

en: Comments are closed.
th_TH: ข้อคิดเห็นถูกปิด

en: Comoros
th_TH: คอโมโรส

en: Company Address
th_TH: ที่อยู่ บริษัท

en: Company Name
th_TH: ชื่อ บริษัท

en: Company name for contact page
th_TH: ชื่อ บริษัท สำหรับหน้าติดต่อ

en: Company phone number.
th_TH: หมายเลขโทรศัพท์ของ บริษัท

en: Company skype
th_TH: Skype บริษัท

en: Compare
th_TH: เปรียบเทียบ

en: Compare Listings
th_TH: เปรียบเทียบรายชื่อ

en: Confirm New Password
th_TH: ยืนยันรหัสผ่านใหม่

en: Confirm your ACCOUNT DELETION request! Clicking the button below will delete your account and data. This means you will no longer be able to login to your account and access your account information: My Profile, My Properties, Inbox, Saved Searches and Messages. This operation CAN NOT BE REVERSED!
th_TH: ยืนยันคำขอลบ ACCOUNT DELETE! การคลิกปุ่มด้านล่างจะเป็นการลบบัญชีและข้อมูลของคุณ ซึ่งหมายความว่าคุณจะไม่สามารถเข้าสู่ระบบบัญชีของคุณและเข้าถึงข้อมูลบัญชีของคุณได้อีกต่อไป: โปรไฟล์, คุณสมบัติของฉัน, กล่องขาเข้า, การค้นหาที่บันทึกไว้และข้อความ การดำเนินการนี้ไม่สามารถย้อนกลับได้!

en: Congo
th_TH: ประเทศคองโก

en: Congo, the Democratic Republic of the
th_TH: สาธารณรัฐประชาธิปไตยคองโก

en: Connecting to Paypal! Please wait...
th_TH: การเชื่อมต่อกับ Paypal! โปรดรอ...

en: Contact 7 Settings
th_TH: ติดต่อ 7 การตั้งค่า

en: Contact Me
th_TH: ติดต่อฉัน

en: Contact Page - Company HQ Latitude
th_TH: หน้าการติดต่อ - บริษัท HQ Latitude

en: Contact Page - Company HQ Longitude
th_TH: หน้าติดต่อ - บริษัท Longitude

en: Contact Page Details
th_TH: รายละเอียดหน้าติดต่อ

en: Contact Us
th_TH: ติดต่อเรา

en: Contact form 7 code for agent
th_TH: แบบฟอร์มติดต่อตัวแทน 7 สำหรับตัวแทน

en: Contact form 7 code for agent (ex: [contact-form-7 id="2725" title="contact me"])
th_TH: แบบฟอร์มติดต่อ 7 สำหรับตัวแทน (เช่น [contact-form-7 id = &quot;2725&quot; title = &quot;ติดต่อฉัน&quot;])

en: Contact form 7 code for contact page
th_TH: แบบฟอร์มติดต่อ 7 สำหรับหน้าติดต่อ

en: Contact form 7 code for contact page template (ex: [contact-form-7 id="2725" title="contact me"])
th_TH: แบบฟอร์มติดต่อ 7 สำหรับเทมเพลตหน้าติดต่อ (เช่น [contact-form-7 id = &quot;2725&quot; title = &quot;ติดต่อฉัน&quot;])

en: Contact me
th_TH: ติดต่อฉัน

en: Container Styles( *set custom styles for mega menu container only:.  Ex: background position, background repeat )
th_TH: รูปแบบคอนเทนเนอร์ (* ตั้งค่ารูปแบบที่กำหนดเองสำหรับคอนเทนเนอร์เมนูเด่นเท่านั้น: เช่น: ตำแหน่งพื้นหลัง, การทำซ้ำในพื้นหลัง)

en: Content Area Background Color
th_TH: สีพื้นหลังของพื้นที่เนื้อหา

en: Content Area Internal Padding
th_TH: เนื้อหาภายในของเนื้อหาภายใน

en: Content Area Internal Padding (top,left,bottom,right)
th_TH: พื้นที่ภายในของเนื้อหาภายใน (ด้านบนซ้ายล่างขวา)

en: Content Background Color
th_TH: สีพื้นหลังของเนื้อหา

en: Content Button Background
th_TH: พื้นหลังของปุ่มเนื้อหา

en: Content Text Color
th_TH: สีข้อความเนื้อหา

en: Content Width (In Percent)
th_TH: ความกว้างของเนื้อหา (เปอร์เซ็นต์)

en: Content for
th_TH: เนื้อหาสำหรับ

en: Continue
th_TH: ต่อ

en: Continue Reading
th_TH: อ่านต่อไป

en: Controls circle radius value for user geolocation pin. Type only numbers (ex: 400).
th_TH: ควบคุมค่ารัศมีวงกลมสำหรับพิพิทการกำหนดตำแหน่งทางภูมิศาสตร์ของผู้ใช้ พิมพ์เฉพาะหมายเลข (เช่น 400)

en: Conversation started by you
th_TH: การสนทนาเริ่มจากคุณ

en: Cook Islands
th_TH: หมู่เกาะคุก

en: Copy/paste below the custom map style code.
th_TH: คัดลอกและวางโค้ดด้านล่างสไตล์แผนที่ที่กำหนดเอง

en: Copy/paste the iframe code of your property video tour.
th_TH: คัดลอก / วางรหัส iframe ของวิดีโอพร็อพเพอร์ตี้

en: Copyright Message
th_TH: ข้อความลิขสิทธิ์

en: Costa Rica
th_TH: คอสตาริกา

en: Cote d'Ivoire
th_TH: โกตดิวัวร์

en: Country
th_TH: ประเทศ

en: Country
th_TH: ประเทศ

en: County / State
th_TH: มณฑล / รัฐ

en: County, City or Area is
th_TH: County, City หรือ Area คือ

en: Cover Image for video
th_TH: ภาพปกสำหรับวิดีโอ

en: Create an account
th_TH: สร้างบัญชี

en: Croatia (Hrvatska)
th_TH: โครเอเชีย (Hrvatska)

en: Crop Images on lightbox
th_TH: ครอบตัดภาพบน lightbox

en: Cuba
th_TH: คิวบา

en: Curacao
th_TH: คูราเซา

en: Currency
th_TH: เงินตรา

en: Currency For Paid Submission
th_TH: สกุลเงินสำหรับการส่งเงิน

en: Currency Label
th_TH: ป้ายสกุลเงิน

en: Currency Position
th_TH: ตำแหน่งสกุลเงิน

en: Currency Symbol
th_TH: สัญลักษณ์สกุลเงิน

en: Currency Value
th_TH: มูลค่าสกุลเงิน

en: Currency label - will appear on front end
th_TH: ป้ายกำกับสกุลเงิน - จะปรากฏที่ส่วนหน้า

en: Currency symbol
th_TH: สัญลักษณ์สกุลเงิน

en: Currency value compared with the base currency value.
th_TH: มูลค่าสกุลเงินเมื่อเทียบกับค่าสกุลเงินพื้นฐาน

en: Current Version:
th_TH: เวอร์ชันปัจจุบัน:

en: Custom Colors
th_TH: สีที่กำหนดเอง

en: Custom Colors Settings
th_TH: การตั้งค่าสีที่กำหนดเอง

en: Custom Currency Symbol - *select it from the list above after you add it.
th_TH: สัญลักษณ์สกุลเงินที่กำหนดเอง - * เลือกจากรายการด้านบนหลังจากที่คุณเพิ่ม

en: Custom Fields
th_TH: ฟิลด์ที่กำหนดเอง

en: Custom Fields are enabled and set from Advanced Search Form.
th_TH: ฟิลด์ที่กำหนดเองจะเปิดใช้งานและตั้งค่าจากฟอร์มการค้นหาขั้นสูง

en: Custom Fields list
th_TH: รายการฟิลด์ที่กำหนดเอง

en: Custom Fonts
th_TH: แบบอักษรที่กำหนดเอง

en: Custom link for
th_TH: ลิงก์ที่กำหนดเองสำหรับ

en: Custom title instead of Description label.
th_TH: ชื่อที่กำหนดเองแทนป้ายกำกับรายละเอียด

en: Custom title instead of Property Details label.
th_TH: ชื่อที่กำหนดเองแทนป้ายกำกับรายละเอียดสถานที่

en: Cyprus
th_TH: ประเทศไซปรัส

en: Czech Republic
th_TH: สาธารณรัฐเช็ก

en: Daily Archives: %s
th_TH: คลังข้อมูลรายวัน: %s

en: Dashboard Buy Package Select Background
th_TH: แดชบอร์ดซื้อประวัติความเป็นมาของแพคเกจ

en: Dashboard Package Selected
th_TH: เลือก Dashboard Package

en: Dashboard Top Bar Left Widget Area
th_TH: Dashboard แถบด้านบนแถบเครื่องมือที่ยังเหลือ

en: Dashboard Top Bar Right Widget Area
th_TH: แถบเครื่องมือแถบเครื่องมือด้านขวาบนแผงควบคุม

en: Date
th_TH: วันที่

en: Day
th_TH: วัน

en: Default
th_TH: ค่าเริ่มต้น

en: Default Map zoom (1 to 20)
th_TH: ซูมแผนที่เริ่มต้น (1 ถึง 20)

en: Delete Agent
th_TH: ลบตัวแทน

en: Delete profile
th_TH: ลบโปรไฟล์

en: Delete property
th_TH: ลบสถานที่ให้บริการ

en: Denmark
th_TH: เดนมาร์ก

en: Description
th_TH: ลักษณะ

en: Design
th_TH: ออกแบบ

en: Design Type?
th_TH: ประเภทการออกแบบ?

en: Developer
th_TH: ผู้พัฒนา

en: Developer Action Category  Page
th_TH: หน้าประเภทการดำเนินการของนักพัฒนาซอฟต์แวร์

en: Developer Area Page
th_TH: หน้าพื้นที่สำหรับนักพัฒนาซอฟต์แวร์

en: Developer Area/Categories
th_TH: พื้นที่พัฒนา / หมวดหมู่

en: Developer Cateogory Page
th_TH: หน้า Cateogory สำหรับนักพัฒนาซอฟต์แวร์

en: Developer City Page
th_TH: หน้าเมืองนักพัฒนาซอฟต์แวร์

en: Developer County/State Page
th_TH: หน้า County / รัฐของนักพัฒนาซอฟต์แวร์

en: Developer Details
th_TH: รายละเอียดของนักพัฒนาซอฟต์แวร์

en: Developer Location
th_TH: สถานที่สำหรับนักพัฒนาซอฟต์แวร์

en: Developer Name
th_TH: ชื่อนักพัฒนาซอฟต์แวร์

en: Developer Page
th_TH: หน้านักพัฒนาซอฟต์แวร์

en: Developer Reviews
th_TH: บทวิจารณ์ของนักพัฒนาซอฟต์แวร์

en: Developers in
th_TH: นักพัฒนาซอฟต์แวร์ใน

en: Direct payment instructions
th_TH: คำแนะนำในการชำระเงินโดยตรง

en: Disable Agent
th_TH: ปิดใช้งานตัวแทน

en: Disable Listing
th_TH: ปิดการใช้งานรายการ

en: Disabled
th_TH: พิการ

en: Disables or enables the display of advanced search
th_TH: ปิดใช้งานหรือเปิดใช้การแสดงผลการค้นหาขั้นสูง

en: Disables or enables the display of advanced search in taxonomies, categories and archives
th_TH: ปิดใช้งานหรือเปิดใช้การแสดงผลการค้นหาขั้นสูงในการจัดหมวดหมู่หมวดหมู่และที่เก็บถาวร

en: Dismiss this notice
th_TH: ปิดประกาศนี้

en: Display user roles dropdown in register forms
th_TH: แสดงบทบาทของผู้ใช้แบบเลื่อนลงในแบบฟอร์มการลงทะเบียน

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser: Ex 200px or 20%
th_TH: แบบฟอร์มการค้นหาและระยะขอบด้านบนของเบราว์เซอร์: ตัวอย่าง 200px หรือ 20%

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser: Ex 200px or 20%.
th_TH: แบบฟอร์มการค้นหาและระยะขอบด้านบนของเบราว์เซอร์: ตัวอย่าง 200px หรือ 20%

en: Djibouti
th_TH: จิบูตี

en: Do you want to load the results now ?
th_TH: คุณต้องการโหลดผลตอนนี้หรือไม่?

en: Documentation
th_TH: เอกสาร

en: Documents
th_TH: เอกสาร

en: Dominica
th_TH: โดมินิกา

en: Dominican Republic
th_TH: สาธารณรัฐโดมินิกัน

en: Draw border right on mega menu column?
th_TH: วาดเส้นขอบขวาบนคอลัมน์เมนูเด่น?

en: Dropdown values
th_TH: ค่า Dropdown

en: Dropdown values separated by "," (only for dropdown field type)
th_TH: ค่า Dropdown คั่นด้วย &quot;,&quot; (เฉพาะสำหรับประเภทฟิลด์แบบเลื่อนลง)

en: Due to speed reason we only show here the first 50 listings. If you want to add other listings into the theme slider please go and edit the property (in wordpress admin) and select "Property in theme Slider" in Property Details tab.
th_TH: เนื่องจากเหตุผลด้านความเร็วเราจึงแสดงเฉพาะรายชื่อ 50 รายแรกเท่านั้น หากต้องการเพิ่มรายชื่ออื่นลงในแถบเลื่อนธีมโปรดไปที่และแก้ไขพร็อพเพอร์ตี้ (ใน wordpress admin) แล้วเลือก &quot;Property in Slider&quot; ในแถบ Property Details

en: Duplicate Email
th_TH: อีเมลซ้ำ

en: East Timor
th_TH: ติมอร์ตะวันออก

en: Ecuador
th_TH: เอกวาดอร์

en: Edit
th_TH: แก้ไข

en: Edit Agent
th_TH: แก้ไขตัวแทน

en: Edit Menu Item
th_TH: แก้ไขรายการเมนู

en: Edit Payment Details
th_TH: แก้ไขรายละเอียดการชำระเงิน

en: Edit Property, Agent, Agency and Developer text links
th_TH: แก้ไขพร็อพเพอร์ตี้ข้อความอสังหาริมทรัพย์ตัวแทนตัวแทน Agency และ Developer

en: Edit Review
th_TH: แก้ไขรีวิว

en: Edit property
th_TH: แก้ไขคุณสมบัติ

en: Education
th_TH: การศึกษา

en: Egypt
th_TH: อียิปต์

en: El Salvador
th_TH: เอลซัลวาดอร์

en: Email
th_TH: อีเมล์

en: Email Management
th_TH: การจัดการอีเมล

en: Email already exists.  Please choose a new one.
th_TH: มีอีเมลอยู่แล้ว โปรดเลือกใหม่

en: Email content for
th_TH: เนื้อหาอีเมลสำหรับ

en: Email field is empty!
th_TH: ช่องอีเมลว่างเปล่า!

en: Email subject for
th_TH: เรื่องอีเมลสำหรับ

en: Email:
th_TH: อีเมล์:

en: Embed Video Id
th_TH: ฝังรหัสวิดีโอ

en: Embed Video Type
th_TH: ฝังประเภทวิดีโอ

en: Embed Video id:
th_TH: ฝังรหัสวิดีโอ:

en: Embed Virtual Tour
th_TH: ฝัง Virtual Tour

en: Enable
th_TH: ทำให้สามารถ

en: Enable / Disable the image slider in property unit (used in lists).
th_TH: เปิด / ปิดแถบเลื่อนภาพในหน่วยคุณสมบัติ (ใช้ในรายการ)

en: Enable Agent
th_TH: เปิดใช้งานตัวแทน

en: Enable Autocomplete in Front End Submission Form
th_TH: เปิดใช้งานการเติมข้อความอัตโนมัติในแบบฟอร์มการส่งแบบ Front End

en: Enable Browser Cache
th_TH: เปิดใช้งานเบราเซอร์แคช

en: Enable Direct Message
th_TH: เปิดใช้งานข้อความตรง

en: Enable Direct Payment / Wire Payment?
th_TH: เปิดใช้การชำระเงินโดยตรง / การชำระเงินด้วยสายไหม

en: Enable Google Street View
th_TH: เปิดใช้งาน Google Street View

en: Enable Listing
th_TH: เปิดใช้งานรายการ

en: Enable Paid Submission ?
th_TH: เปิดใช้งานการส่งแบบชำระเงินหรือไม่?

en: Enable Paypal?
th_TH: เปิดใช้ Paypal หรือไม่?

en: Enable Stripe?
th_TH: เปิดใช้งาน Stripe?

en: Enable auto loading of exchange rates from free.currencyconverterapi.com (1 time per day)?
th_TH: เปิดใช้งานการโหลดอัตราแลกเปลี่ยนอัตโนมัติจาก free.currencyconverterapi.com (1 ครั้งต่อวัน) หรือไม่?

en: Enable compatibility mode with Optima Express plugin
th_TH: เปิดใช้งานโหมดความเข้ากันได้กับปลั๊กอิน Optima Express

en: Enable dsIDXpress to use the map
th_TH: เปิดใช้งาน dsIDXpress เพื่อใช้แผนที่

en: Enable only if you activate dsIDXpres optional plugin. See help for details.
th_TH: เปิดใช้งานเฉพาะเมื่อคุณเปิดใช้ปลั๊กอินเสริม dsIDXpres ดูความช่วยเหลือสำหรับรายละเอียด

en: Enable or disable Facebook login.
th_TH: เปิดหรือปิดใช้งานการลงชื่อเข้าใช้ Facebook

en: Enable or disable Google login.
th_TH: เปิดหรือปิดใช้งานการเข้าสู่ระบบ Google

en: Enable or disable Yahoo login.
th_TH: เปิดหรือปิดใช้งานการเข้าสู่ระบบ Yahoo

en: Enable or disable header in dashboard. The header will always be wide & type1 !
th_TH: เปิดหรือปิดส่วนหัวในแดชบอร์ด ส่วนหัวจะเป็นแบบกว้าง &amp; type1!

en: Enable or disable listing empty city or area categories in dropdowns.
th_TH: เปิดหรือปิดใช้งานรายการหมวดหมู่เมืองหรือพื้นที่ว่างในเมนูแบบเลื่อนลง

en: Enable or disable the Google Maps search bar.
th_TH: เปิดหรือปิดใช้แถบค้นหา Google แผนที่

en: Enable or disable the contact form on lightbox.
th_TH: เปิดหรือปิดใช้แบบฟอร์มติดต่อในไลท์บ็อกซ์

en: Enable or disable the display of number of view by day graphic.
th_TH: เปิดหรือปิดใช้งานการแสดงจำนวนมุมมองตามภาพประจำวัน

en: Enable or disable the use of transparent header globally.
th_TH: เปิดหรือปิดการใช้ส่วนหัวโปร่งใสทั่วโลก

en: Enable or disable the wire payment option.
th_TH: เปิดหรือปิดใช้ตัวเลือกการชำระเงินด้วยการโอนเงิน

en: Enable or disable top bar on mobile devices
th_TH: เปิดใช้งานหรือปิดใช้แถบด้านบนบนโทรศัพท์มือถือ

en: Enable or disable top bar widget area.
th_TH: เปิดหรือปิดใช้งานพื้นที่วิดเจ็ตแถบด้านบน

en: Enable or disable user login menu in header.
th_TH: เปิดหรือปิดใช้งานเมนูการเข้าสู่ระบบของผู้ใช้ในส่วนหัว

en: Enable parallax efect for image/video media header.
th_TH: เปิดใช้งาน Parallax efect สำหรับส่วนหัวของสื่อภาพ / วิดีโอ

en: Energy Class
th_TH: ระดับพลังงาน

en: Energy Index
th_TH: ดัชนีพลังงาน

en: Energy Index in kWh/m2a
th_TH: ดัชนีพลังงานใน kWh / m2a

en: Energy class
th_TH: ชั้นพลังงาน

en: Energy index
th_TH: ดัชนีพลังงาน

en: Enter Your Email Address
th_TH: กรอกที่อยู่อีเมล์ของคุณ

en: Enter address
th_TH: ป้อนที่อยู่

en: Enter city
th_TH: ป้อนเมือง

en: Equatorial Guinea
th_TH: อิเควทอเรียลกินี

en: Eritrea
th_TH: เอริเทรี

en: Estonia
th_TH: เอสโตเนีย

en: Ethiopia
th_TH: สาธารณรัฐเอธิโอเปีย

en: Event Planning & Services
th_TH: การวางแผนกิจกรรมและบริการ

en: Expired
th_TH: หมดอายุ

en: Expired Listing sent for approval on %website_url
th_TH: หมดอายุรายการที่ส่งเพื่อขออนุมัติใน% website_url

en: Export Options
th_TH: ตัวเลือกการส่งออก

en: Export Theme Options
th_TH: ตัวเลือกธีมการส่งออก

en: Export Theme Options
th_TH: ตัวเลือกธีมการส่งออก

en: External Source
th_TH: แหล่งข้อมูลภายนอก

en: Facebook Api Key (for Facebook login)
th_TH: Facebook Api Key (สำหรับ Facebook login)

en: Facebook Api key
th_TH: คีย์ Facebook Api

en: Facebook Api key is required for Facebook login.
th_TH: ต้องใช้ Facebook Api key สำหรับการล็อกอินของ Facebook

en: Facebook Link
th_TH: ลิงก์ Facebook

en: Facebook Secret is required for Facebook login.
th_TH: ต้องใช้ Facebook Secret เพื่อลงชื่อเข้าใช้ Facebook

en: Facebook Url
th_TH: URL ของ Facebook

en: Facebook page url, with https://
th_TH: URL หน้า Facebook โดยมี https: //

en: Facebook secret code (for Facebook login)
th_TH: รหัสลับ Facebook (สำหรับ Facebook login)

en: Falkland Islands (Malvinas)
th_TH: หมู่เกาะฟอล์กแลนด์ (Malvinas)

en: Faroe Islands
th_TH: หมู่เกาะแฟโร

en: Favorites
th_TH: รายการโปรด

en: Fax
th_TH: แฟกซ์

en: Featured
th_TH: แนะนำ

en: Featured  Fee
th_TH: ค่าธรรมเนียมพิเศษ

en: Featured Fee
th_TH: ค่าธรรมเนียมพิเศษ

en: Featured Property
th_TH: คุณสมบัติเด่น

en: Featured Submission
th_TH: การส่งที่น่าสนใจ

en: Features & Amenities
th_TH: สิ่งอำนวยความสะดวกและบริการ

en: Features and Amenities list
th_TH: รายการสิ่งอำนวยความสะดวกและสิ่งอำนวยความสะดวก

en: Field Label
th_TH: ป้ายฟิลด์

en: Field Label:
th_TH: ป้ายกำกับฟิลด์:

en: Field Name
th_TH: ชื่อฟิลด์

en: Field Order
th_TH: คำสั่งซื้อฟิลด์

en: Field Type
th_TH: ประเภทฟิลด์

en: Field Value:
th_TH: ค่าฟิลด์:

en: Field name
th_TH: ชื่อฟิลด์

en: Fiji
th_TH: ฟิจิ

en: File was generated
th_TH: ไฟล์ถูกสร้างขึ้น

en: Fill the form in order to add a new custom field
th_TH: กรอกแบบฟอร์มเพื่อเพิ่มฟิลด์ที่กำหนดเองใหม่

en: Financial Services
th_TH: บริการทางการเงิน

en: Finland
th_TH: ฟินแลนด์

en: First Footer Widget Area
th_TH: พื้นที่วิดเจ็ตส่วนท้ายแรก

en: First Name
th_TH: ชื่อจริง

en: Floor Plans
th_TH: แผนผังชั้น

en: Font Color
th_TH: สีตัวอักษร

en: Font Family:
th_TH: ครอบครัวแบบอักษร:

en: Font Size:
th_TH: ขนาดตัวอักษร:

en: Font Subset:
th_TH: กลุ่มย่อย:

en: Font Weight:
th_TH: น้ำหนักตัวอักษร:

en: Fonts
th_TH: แบบอักษร

en: Food
th_TH: อาหาร

en: Footer
th_TH: ฟุตบอล

en: Footer Background Color
th_TH: สีพื้นหลังส่วนท้าย

en: Footer Copyright Area Background Font Color
th_TH: พื้นหลังส่วนหัวของพื้นหลังลิขสิทธิ์

en: Footer Copyright Font Color
th_TH: สีตัวอักษรของส่วนท้าย

en: Footer Font Color
th_TH: สีตัวอักษรท้ายกระดาษ

en: Footer Menu
th_TH: เมนูส่วนท้าย

en: Footer Settings
th_TH: การตั้งส่วนท้าย

en: Footer Type
th_TH: ประเภทส่วนท้าย

en: For
th_TH: สำหรับ

en: For Hover Type 1, 2, 5, 6 - setup Top Menu Hover Font Color option
th_TH: สำหรับตัวเลื่อนแบบเลื่อนตำแหน่ง 1, 2, 5, 6 - ตั้งค่าตัวเลือกสีแบบเลื่อนบนเมนูแบบเลื่อน

en: For Hover Type 3, 4 - setup Top Menu Hover Background Color option
th_TH: สำหรับ Hover Type 3, 4 - การตั้งค่าตัวเลือกพื้นหลังของเมนูแบบเลื่อนระดับบนสุด

en: For IDX (if plugin is enabled)
th_TH: สำหรับ IDX (ถ้ามีการเปิดใช้ปลั๊กอิน)

en: For Menu Area when Header type 5 applies main color
th_TH: สำหรับพื้นที่เมนูเมื่อ Header type 5 ใช้สีหลัก

en: For action
th_TH: สำหรับการดำเนินการ

en: For action
th_TH: สำหรับการดำเนินการ

en: For better speed results, the theme offers a built-in caching system for properties and categories.
th_TH: สำหรับผลลัพธ์ความเร็วที่ดีขึ้นธีมมีระบบแคชภายในสำหรับคุณสมบัติและประเภทต่างๆ

en: For category:
th_TH: สำหรับประเภท:

en: For custom work on this theme please go to  <a href="http://support.wpestate.org/" target="_blank">http://support.wpestate.org</a>, create a ticket with your request and we will offer a free quote.
th_TH: สำหรับการทำงานที่กำหนดเองในธีมนี้โปรดไปที่ <a href="http://support.wpestate.org/" target="_blank">http://support.wpestate.org</a> สร้างตั๋วพร้อมกับคำขอของคุณและเราจะเสนอราคาฟรี

en: For further setup see our help files, knowledgebase articles and tutorials to help make this process easier and more enjoyable for you:
th_TH: สำหรับการติดตั้งเพิ่มเติมโปรดดูที่ไฟล์วิธีใช้บทความความรู้และแบบฝึกหัดเพื่อช่วยให้กระบวนการนี้ง่ายและสะดวกสำหรับคุณ:

en: For help files please go to  <a href="http://help.wpresidence.net/">http://help.wpresidence.net</a>.
th_TH: สำหรับไฟล์วิธีใช้โปรดไปที่ <a href="http://help.wpresidence.net/">http://help.wpresidence.net</a>

en: For help go here!
th_TH: สำหรับความช่วยเหลือไปที่นี่!

en: For theme help please check
th_TH: สำหรับความช่วยเหลือเรื่องรูปแบบโปรดตรวจสอบ

en: For theme help please check http://help.wpresidence.net/. If your question is not here, please go to http://support.wpestate.org, create an account and post a ticket. The registration is simple and as soon as you send a ticket we are notified. We usually answer in the next 24h (except weekends). Please use this system and not the email. It will help us answer your questions much faster. Thank you!
th_TH: สำหรับความช่วยเหลือของธีมโปรดตรวจสอบ http://help.wpresidence.net/ หากคำถามของคุณไม่อยู่ที่นี่โปรดไปที่ http://support.wpestate.org สร้างบัญชีและโพสต์ตั๋ว การลงทะเบียนเป็นเรื่องง่ายและทันทีที่คุณส่งตั๋วที่เราได้รับแจ้ง เรามักตอบใน 24 ชั่วโมงถัดไป (ยกเว้นวันหยุดสุดสัปดาห์) โปรดใช้ระบบนี้ไม่ใช่อีเมล จะช่วยให้เราตอบคำถามของคุณได้เร็วขึ้นมาก ขอขอบคุณ!

en: Force Google Map at the "closed" size ?
th_TH: บังคับใช้ Google Map โดยมีขนาด &quot;ปิด&quot; หรือไม่?

en: Force Google Map at the full screen size ?
th_TH: บังคับใช้ Google แผนที่ในขนาดเต็มหน้าจอหรือไม่

en: Forgot Password?
th_TH: ลืมรหัสผ่าน?

en: Fourth Footer Widget Area
th_TH: บริเวณวิดเจ็นส่วนท้ายที่สี่

en: France
th_TH: ฝรั่งเศส

en: France Metropolitan
th_TH: ฝรั่งเศสนครหลวง

en: Free Listing Expired
th_TH: ฟรีประกาศหมดอายุแล้ว

en: Free Listing expired on %website_url
th_TH: รายการฟรีหมดอายุใน% website_url

en: Free Membership - no of featured listings (for "membership" mode)
th_TH: สมาชิกฟรี - ไม่มีรายการแนะนำ (สำหรับ &quot;โหมดสมาชิก&quot;)

en: Free Membership - no of listings (for "membership" mode)
th_TH: สมาชิกฟรี - ไม่มีรายชื่อ (สำหรับ &quot;โหมดสมาชิก&quot;)

en: Free Membership Images - no of images per listing
th_TH: ภาพสมาชิกฟรี - ไม่มีรูปภาพต่อรายการ

en: Free Membership Listings - no of days until a free listing will expire. *Starts from the moment the property is published on the website. (for "membership" mode)
th_TH: รายชื่อสมาชิกฟรี - ไม่กี่วันจนกว่ารายการฟรีจะหมดอายุ * เริ่มจากช่วงเวลาที่มีการเผยแพร่พร็อพเพอร์ตี้ในเว็บไซต์ (สำหรับโหมด &quot;สมาชิก&quot;)

en: French Guiana
th_TH: เฟรนช์เกีย

en: French Polynesia
th_TH: เฟรนช์โปลินีเซีย

en: French Southern Territories
th_TH: ดินแดนทางตอนใต้ของฝรั่งเศส

en: From
th_TH: จาก

en: From:
th_TH: จาก:

en: Front end registred users should be saved as agents?
th_TH: ผู้ใช้ที่ลงทะเบียนล่วงหน้าควรได้รับการบันทึกไว้เป็นตัวแทนหรือไม่?

en: Fullscreen
th_TH: เต็มจอ

en: Gabon
th_TH: ประเทศกาบอง

en: Gambia
th_TH: แกมเบีย

en: General
th_TH: ทั่วไป

en: General Design Settings
th_TH: การตั้งค่าการออกแบบทั่วไป

en: General Settings
th_TH: การตั้งค่าทั่วไป

en: Generate Pins
th_TH: สร้าง Pins

en: Generate pins
th_TH: สร้างหมุด

en: Generate the pins
th_TH: สร้างหมุด

en: Generate the pins for the read from file map option
th_TH: สร้างหมุดสำหรับอ่านจากตัวเลือกแผนที่ไฟล์

en: Geo Location Search
th_TH: การค้นหาตำแหน่งทางภูมิศาสตร์

en: Geolocation Circle over map (in meters)
th_TH: Geolocation Circle เหนือแผนที่ (เป็นเมตร)

en: Geolocation is not supported by this browser.
th_TH: เบราว์เซอร์นี้ไม่สนับสนุนตำแหน่งทางภูมิศาสตร์

en: Geolocation was not successful for the following reason:
th_TH: ตำแหน่งทางภูมิศาสตร์ไม่ประสบความสำเร็จด้วยเหตุผลต่อไปนี้:

en: Georgia
th_TH: จอร์เจีย

en: Germany
th_TH: ประเทศเยอรมัน

en: Get help
th_TH: ขอความช่วยเหลือ

en: Get this detail after you signup here
th_TH: ดูข้อมูลนี้หลังจากลงชื่อสมัครใช้ที่นี่

en: Ghana
th_TH: ประเทศกานา

en: Gibraltar
th_TH: ยิบรอลตา

en: Global Header Static Image
th_TH: ภาพนิ่งส่วนกลางหัวข้อ

en: Global Revolution Slider
th_TH: สไลเดอร์การปฏิวัติทั่วโลก

en: Global Theme Settings
th_TH: การตั้งค่าธีมสากล

en: Global transparent header?
th_TH: ส่วนหัวที่โปร่งใสทั่วโลก?

en: Global variables: %website_url as website url,%website_name as website name, %user_email as user_email, %username as username
th_TH: ตัวแปรส่วนกลาง:% website_url เป็น URL เว็บไซต์,% website_name เป็นชื่อเว็บไซต์,% user_email เป็น user_email,% username เป็น username

en: Google Analytics Tracking id
th_TH: รหัสการติดตาม Google Analytics

en: Google Analytics Tracking id (ex UA-41924406-1)
th_TH: รหัสการติดตาม Google Analytics (เช่น UA-41924406-1)

en: Google Api key (for Google login)
th_TH: คีย์ Google Api (สำหรับการเข้าสู่ระบบ Google)

en: Google Camera Angle
th_TH: มุมกล้อง Google

en: Google Client Secret (for Google login)
th_TH: Google Client Secret (สำหรับการเข้าสู่ระบบ Google)

en: Google Maps API KEY
th_TH: คีย์ Google Maps API

en: Google OAuth client id (for Google login)
th_TH: รหัสลูกค้า Google OAuth (สำหรับการเข้าสู่ระบบ Google)

en: Google Oauth Api is required for Google Login
th_TH: Google Oauth Api เป็นสิ่งจำเป็นสำหรับการเข้าสู่ระบบ Google

en: Google Oauth Client Secret
th_TH: ความลับของ Google Oauth Client

en: Google Oauth Client Secret is required for Google Login.
th_TH: Google Oauth Client Secret เป็นสิ่งจำเป็นสำหรับการเข้าสู่ระบบ Google

en: Google Street View - Camera Angle (value from 0 to 360)
th_TH: Google Street View - มุมกล้อง (ค่าตั้งแต่ 0 ถึง 360)

en: Google api key
th_TH: คีย์ Google Api

en: Google api key is required for Google Login.
th_TH: คีย์ Google Api เป็นสิ่งจำเป็นสำหรับการเข้าสู่ระบบ Google

en: Google+ Link
th_TH: ลิงก์ Google+

en: Google+ page link, with https://
th_TH: ลิงก์ Google+ เพจพร้อม https: //

en: Greece
th_TH: กรีซ

en: Greenland
th_TH: เกาะกรีนแลนด์

en: Grenada
th_TH: เกรเนดา

en: Guadeloupe
th_TH: ลุป

en: Guam
th_TH: กวม

en: Guatemala
th_TH: กัวเตมาลา

en: Guinea
th_TH: ประเทศกินี

en: Guinea-Bissau
th_TH: กินีบิสเซา

en: Guyana
th_TH: กายอานา

en: H1 Font
th_TH: อักษร H1

en: H3 Font
th_TH: แบบอักษร H3

en: H4 Font
th_TH: แบบอักษร H4

en: H5 Font
th_TH: แบบอักษร H5

en: H6 Font
th_TH: แบบอักษร H6

en: Haiti
th_TH: ไฮติ

en: Half Map Template - make sure your page has the "media header type" set as google map
th_TH: เทมเพลตแผนที่ครึ่งหนึ่ง - ตรวจสอบให้แน่ใจว่าหน้าเว็บของคุณมี &quot;ประเภทส่วนหัวสื่อ&quot; ที่ตั้งค่าเป็น Google Map

en: Header
th_TH: ส่วนหัว

en: Header 3&4 Text Align?
th_TH: ส่วนหัวของข้อความ 3 &amp; 4 หรือไม่?

en: Header 5 - Info widget 1 - First line of text
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 1 - บรรทัดแรกของข้อความ

en: Header 5 - Info widget 1 - First line of text
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 1 - บรรทัดแรกของข้อความ

en: Header 5 - Info widget 2  - Second line of text
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 2 - บรรทัดที่สองของข้อความ

en: Header 5 - Info widget 2 - Second line of text
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 2 - บรรทัดที่สองของข้อความ

en: Header 5 - Info widget 3 - First line of text
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 3 - บรรทัดแรกของข้อความ

en: Header 5 - Info widget 3 - First line of text
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 3 - บรรทัดแรกของข้อความ

en: Header 5 - Info widget 3 - Second line of text
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 3 - บรรทัดที่สองของข้อความ

en: Header 5 - Info widget 3 - Second line of text
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 3 - บรรทัดที่สองของข้อความ

en: Header 5 - Info widget 3 - icon
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 3 - ไอคอน

en: Header 5 - Info widget 3 - icon. Ex: fa fa-phone
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 3 - ไอคอน เช่น: fa fa โทรศัพท์

en: Header 5 - Info widget1 - Second line of text
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 1 - บรรทัดที่สองของข้อความ

en: Header 5 - Info widget1 - icon
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 1 - ไอคอน

en: Header 5 - Info widget1 - icon. Ex: fa fa-phone
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 1 - ไอคอน เช่น: fa fa โทรศัพท์

en: Header 5 - Info widget2 - First line of text
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 2 - บรรทัดแรกของข้อความ

en: Header 5 - Info widget2 - First line of text
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 2 - บรรทัดแรกของข้อความ

en: Header 5 - Info widget2 - Second line of text
th_TH: ส่วนหัว 5 - วิดเจ็ตข้อมูล 2 - บรรทัดที่สองของข้อความ

en: Header 5 - Info widget2 - icon
th_TH: ส่วนหัว 5 - ข้อมูล widget2 - ไอคอน

en: Header 5 - Info widget2 - icon.  Ex: fa fa-phone
th_TH: ส่วนหัว 5 - ข้อมูล widget2 - ไอคอน เช่น: fa fa โทรศัพท์

en: Header Align(Logo Position)?
th_TH: จัดตำแหน่งส่วนหัว (ตำแหน่งโลโก้) หรือไม่?

en: Header Border Bottom Color
th_TH: สีด้านล่างส่วนหัวสี

en: Header Design & Colors
th_TH: การออกแบบส่วนหัวและสี

en: Header Height
th_TH: ความสูงส่วนหัว

en: Header Height in px
th_TH: ความสูงส่วนหัวใน px

en: Header Settings
th_TH: การตั้งค่าส่วนหัว

en: Header Type?
th_TH: ประเภทส่วนหัว?

en: Header4 Widget Area
th_TH: พื้นที่วิดเจ็ต Header4

en: Header4 widget area
th_TH: พื้นที่เครื่องมือ Header4

en: Headings Color
th_TH: สีของหัวเรื่อง

en: Health & Medical
th_TH: สุขภาพและการแพทย์

en: Heard and Mc Donald Islands
th_TH: ได้ยินเสียงและหมู่เกาะ Mc Donald

en: Height in px (put 0 for full screen)
th_TH: ความสูงใน px (ใส่ 0 สำหรับแบบเต็มหน้าจอ)

en: Height in px(put 0 for full screen, Default :580px)
th_TH: ความสูงใน px (ใส่ 0 สำหรับเต็มหน้าจอค่าเริ่มต้น: 580 พิกเซล)

en: Height of Google Map when open
th_TH: ความสูงของ Google Map เมื่อเปิดอยู่

en: Height of the Google Map when closed
th_TH: ความสูงของ Google Map เมื่อปิด

en: Help
th_TH: ช่วยด้วย

en: Help & Custom
th_TH: ความช่วยเหลือและ Custom

en: Help and Custom
th_TH: ความช่วยเหลือและ Custom

en: Help and custom work
th_TH: ความช่วยเหลือและการทำงานที่กำหนดเอง

en: Help&Custom
th_TH: ช่วยเหลือและกำหนดเอง

en: Hi there,
th_TH: สวัสดี,

en: Hi there,
    A user has edited one of his listings  on %website_url ! You should go check it out. The property name is : %editing_listing_title!
th_TH: สวัสดีผู้ใช้ได้แก้ไขรายชื่อของเขาใน% website_url แล้ว! คุณควรไปตรวจสอบออก ชื่อคุณสมบัติคือ:% editing_listing_title!

en: Hi there,
    A user has re-submited a new property on %website_url! You should go check it out.
    This is the property title: %submission_title.
th_TH: สวัสดีผู้ใช้ได้ส่งพร็อพเพอร์ตี้ใหม่ลงใน% website_url แล้ว! คุณควรไปตรวจสอบออก นี่คือชื่อคุณสมบัติ: %submission_title

en: Hi there,
    A user has submited a new property on %website_url! You should go check it out.This is the property title %new_listing_title!
th_TH: สวัสดีผู้ใช้ส่งพร็อพเพอร์ตี้ใหม่ใน% website_url! คุณควรไปตรวจสอบออกนี่คือชื่อคุณสมบัติ% new_listing_title!

en: Hi there,
    One of your free listings on  %website_url has "expired". The listing is %expired_listing_url.
    Thank you!
th_TH: สวัสดีที่นี่หนึ่งในรายชื่อฟรีของคุณบน website_url มี &quot;หมดอายุแล้ว&quot; รายชื่อ% expired_listing_url ขอขอบคุณ!

en: Hi there,
    We charged your account on %merchant for a subscription on %website_url ! You should go check it out.
th_TH: สวัสดีเรามีการเรียกเก็บเงินจากบัญชีของคุณในร้านค้า% สำหรับการสมัครรับข้อมูลใน% website_url! คุณควรไปตรวจสอบออก

en: Hi there,
    Welcome to %website_url! You can login now using the below credentials:
    Username:%user_login_register
    Password: %user_pass_register
    If you have any problems, please contact me.
    Thank you!
th_TH: สวัสดีค่ะยินดีต้อนรับสู่% website_url! คุณสามารถล็อกอินเดี๋ยวนี้โดยใช้ข้อมูลรับรองด้านล่าง: ชื่อผู้ใช้:% user_login_register รหัสผ่าน:% user_pass_register หากคุณมีปัญหาใด ๆ โปรดติดต่อฉัน ขอขอบคุณ!

en: Hi there,
    You downgraded your subscription on %website_url. Because your listings number was greater than what the actual package offers, we set the status of all your listings to "expired". You will need to choose which listings you want live and send them again for approval.
    Thank you!
th_TH: สวัสดีคุณได้ปรับลดรุ่นการสมัครรับข้อมูลของคุณใน% website_url เนื่องจากรายชื่อของคุณมีจำนวนมากกว่ารายการที่เรานำเสนอเราจึงกำหนดสถานะของรายชื่อทั้งหมดของคุณเป็น &quot;หมดอายุ&quot; คุณจะต้องเลือกรายชื่อที่ต้องการและส่งอีกครั้งเพื่อขออนุมัติ ขอขอบคุณ!

en: Hi there,
    You have a new featured submission on  %website_url! You should go check it out.
th_TH: สวัสดีคุณมีการส่งเรื่องใหม่ใน% website_url! คุณควรไปตรวจสอบออก

en: Hi there,
    You have a new paid submission on  %website_url! You should go check it out.
th_TH: สวัสดีคุณได้รับการชำระเงินใหม่จาก% web_url! คุณควรไปตรวจสอบออก

en: Hi there,
    You received a new Wire Transfer payment request on %website_url.
    The invoice number is:  %invoice_no,  Amount: %total_price.
    Please wait until the payment is made to activate the user purchase.
th_TH: สวัสดีคุณได้รับคำขอชำระเงินด้วย Wire Transfer ใหม่ใน% website_url หมายเลขใบแจ้งหนี้คือ:% invoice_no, จำนวนเงิน:% total_price โปรดรอจนกว่าจะมีการชำระเงินเพื่อเปิดใช้การสั่งซื้อของผู้ใช้

en: Hi there,
    Your listing, %property_title was approved on  %website_url! The listing is: %property_url.
    You should go check it out.
th_TH: สวัสดีค่ะรายชื่อของคุณ% property_title ได้รับการอนุมัติใน% website_url! รายชื่อคือ:% property_url คุณควรไปตรวจสอบออก

en: Hi there,
    Your new membership on %website_url is activated! You should go check it out.
th_TH: สวัสดีสมาชิกใหม่ของคุณบน% website_url เปิดใช้งานแล้ว! คุณควรไปตรวจสอบออก

en: Hi there,
    Your purchase on  %website_url is activated! You should go check it out.
th_TH: สวัสดีค่ะการสั่งซื้อของคุณใน% website_url เปิดใช้งานแล้ว! คุณควรไปตรวจสอบออก

en: Hi there,
    Your subscription on %website_url was cancelled because it expired or the recurring payment from the merchant was not processed. All your listings are no longer visible for our visitors but remain in your account.
    Thank you.
th_TH: สวัสดีค่ะการสมัครรับข้อมูลของคุณบน% website_url ถูกยกเลิกเนื่องจากหมดอายุหรือไม่ได้ดำเนินการชำระเงินที่เกิดซ้ำจากผู้ขาย รายชื่อทั้งหมดของคุณจะไม่ปรากฏแก่ผู้เข้าชมของเราอีกต่อไป แต่จะยังคงอยู่ในบัญชีของคุณ ขอขอบคุณ.

en: Hi there,
    Your subscription on %website_url will expire in 3 days.Please make sure you renew your subscription or you have enough funds for an auto renew.
th_TH: สวัสดีค่ะการสมัครใช้บริการ% website_url ของคุณจะหมดอายุภายใน 3 วันโปรดตรวจสอบว่าคุณได้ต่ออายุการสมัครสมาชิกหรือมีเงินเพียงพอสำหรับการต่ออายุอัตโนมัติ

en: Hide Details
th_TH: ซ่อนรายละเอียด

en: Highlight your property.
th_TH: เน้นที่พร็อพเพอร์ตี้ของคุณ

en: Holy See (Vatican City State)
th_TH: Holy See (นครรัฐวาติกัน)

en: Home
th_TH: บ้าน

en: Home Services
th_TH: บริการบ้าน

en: Honduras
th_TH: ฮอนดูรัส

en: Hong Kong
th_TH: ฮ่องกง

en: Hospitals
th_TH: โรงพยาบาล

en: Hotels & Travel
th_TH: โรงแรมและการท่องเที่ยว

en: Hover Button Color
th_TH: สีปุ่มเลื่อนลอย

en: How it will compare
th_TH: วิธีเปรียบเทียบ

en: Hungary
th_TH: ฮังการี

en: Hybrid
th_TH: เป็นลูกผสม

en: I Understand
th_TH: ฉันเข้าใจ

en: I agree with
th_TH: ฉันเห็นด้วยกับ

en: Iceland
th_TH: ประเทศไอซ์แลนด์

en: If media header is set to Revolution Slider, type the slider name and save.
th_TH: หากส่วนหัวของสื่อถูกตั้งค่าเป็น Revolution Slider ให้พิมพ์ชื่อแถบเลื่อนและบันทึก

en: If media header is set to image, add the image below.
th_TH: หากส่วนหัวของสื่อถูกตั้งค่าเป็นรูปภาพให้เพิ่มภาพด้านล่าง

en: If no, advanced search over header will display in closed position by default.
th_TH: หากไม่มีการค้นหาขั้นสูงเหนือส่วนหัวจะแสดงในตำแหน่งปิดตามค่าเริ่มต้น

en: If no, price field can still be used in search and it will be input type.
th_TH: ถ้าไม่มีฟิลด์ราคายังสามารถใช้ในการค้นหาได้และจะเป็นประเภทการป้อนข้อมูล

en: If no, users will get the auto generated password via email
th_TH: ถ้าไม่มีผู้ใช้จะได้รับรหัสผ่านที่สร้างโดยอัตโนมัติผ่านทางอีเมล

en: If not we will show prices without before and after label and in this format : 5,23m or 6.83k
th_TH: ถ้าไม่เราจะแสดงราคาโดยไม่ต้องป้ายกำกับก่อนและหลังและในรูปแบบนี้: 5,23 เมตรหรือ 6.83 กิโลกรัม

en: If set to no you will need to delete Inbox page template.
th_TH: หากตั้งค่าเป็นไม่คุณจะต้องลบเทมเพลตของกล่องขาเข้า

en: If set to yes, new property pins will update on the map every 3 hours.
th_TH: หากตั้งเป็นใช่หมุดของที่พักใหม่จะอัปเดตบนแผนที่ทุกๆ 3 ชั่วโมง

en: If wire payment is enabled, type the instructions below.
th_TH: หากมีการเปิดใช้งานการโอนเงินผ่านธนาคารให้พิมพ์คำแนะนำด้านล่าง

en: If yes, admin publishes each property submitted in front end manually.
th_TH: ถ้าใช่ผู้ดูแลระบบจะเผยแพร่แต่ละพร็อพเพอร์ตี้ที่ส่งในส่วนหน้าด้วยตนเอง

en: If yes, it groups nearby pins in cluster.
th_TH: ถ้าใช่จะจัดกลุ่มกลุ่มหมุดในกลุ่ม

en: If yes, the address field in front end submission form will use Google Places autocomplete.
th_TH: ถ้าใช่ฟิลด์ที่อยู่ในฟอร์มการส่งแบบ end-end จะใช้การเติมข้อความอัตโนมัติใน Google Places

en: If yes, the geo location search will appear above half map search fields
th_TH: ถ้าใช่การค้นหาตำแหน่งทางภูมิศาสตร์จะปรากฏเหนือเขตค้นหาครึ่งแผนที่

en: If yes, the reviews can be found in comments section
th_TH: ถ้ามีรีวิวสามารถดูได้ในส่วนความคิดเห็น

en: If yes, user can save his searchs from Advanced Search Results, if he is logged in with a registered account.
th_TH: ถ้าใช่ผู้ใช้สามารถบันทึกการค้นหาของเขาจากผลการค้นหาขั้นสูงได้หากเข้าสู่ระบบด้วยบัญชีที่ลงทะเบียน

en: If yes, you can set your own custom fields in the  spots available. See help for correct setup.
th_TH: ถ้าใช่คุณสามารถตั้งค่าเขตข้อมูลที่กำหนดเองของคุณในจุดที่ใช้ได้ ดูความช่วยเหลือสำหรับการตั้งค่าที่ถูกต้อง

en: If you add images directly into the input fields (without Upload button) please use the full image path. For ex: http://www.wpresidence..... . If you use the "upload"  button use also "Insert into Post" button from the pop up window.
th_TH: หากคุณเพิ่มรูปภาพลงในช่องป้อนข้อมูลโดยตรง (โดยไม่ต้องอัปโหลดปุ่ม) โปรดใช้เส้นทางภาพเต็มรูปแบบ ตัวอย่างเช่น: http: //www.wpresidence ..... หากคุณใช้ปุ่ม &quot;อัปโหลด&quot; ให้ใช้ปุ่ม &quot;แทรกลงในโพสต์&quot; จากหน้าต่างป๊อปอัป

en: If you change this value, the new value applies for new registered users. Old value applies for older registered accounts.
th_TH: ถ้าคุณเปลี่ยนแปลงค่านี้ค่าใหม่จะมีผลกับผู้ใช้ที่ลงทะเบียนใหม่ ใช้ค่าเก่าสำหรับบัญชีที่ลงทะเบียนเก่าแล้ว

en: If you do not wish to be notified anymore please enter your account and delete the saved search.Thank you!
th_TH: หากคุณไม่ต้องการได้รับการแจ้งเตือนอีกต่อไปโปรดใส่บัญชีของคุณและลบการค้นหาที่บันทึกไว้ขอบคุณมาก!

en: Image Gallery
th_TH: แกลเลอรีรูปภาพ

en: Image for Contact Page
th_TH: ภาพสำหรับหน้าติดต่อ

en: Image needs to be at least 500px height  x 500px wide!
th_TH: รูปภาพต้องมีความกว้างอย่างน้อย 500px x กว้าง 500px!

en: Image size must be 44px x 48px.
th_TH: ขนาดรูปภาพต้องเป็น 44px x 48px

en: Image size must be 44px x 48px.
th_TH: ขนาดรูปภาพต้องเป็น 44px x 48px

en: Images / per listing
th_TH: รูปภาพ / ต่อรายการ

en: Images will have the same size. If set to no you will need to make sure that images are about the same size
th_TH: ภาพจะมีขนาดเท่ากัน หากตั้งค่าเป็นไม่คุณจะต้องตรวจสอบให้แน่ใจว่ารูปภาพมีขนาดเท่ากัน

en: Import
th_TH: นำเข้า

en: Import Completed
th_TH: การนำเข้าเสร็จสมบูรณ์แล้ว

en: Import Demo Content
th_TH: เนื้อหาการนำเข้าการนำเข้า

en: Import Options
th_TH: ตัวเลือกการนำเข้า

en: Import Theme Options
th_TH: ตัวเลือกธีมการนำเข้า

en: Import Theme Options
th_TH: ตัวเลือกธีมการนำเข้า

en: Important: Create also a page with template "Splash Page" to see how your splash settings apply
th_TH: สำคัญ: สร้างหน้าเว็บที่มีเทมเพลต &quot;Splash Page&quot; เพื่อดูว่าการตั้งค่าสาดของคุณมีผลใช้อย่างไร

en: In case you want to send users to another page
th_TH: ในกรณีที่คุณต้องการส่งผู้ใช้ไปยังหน้าอื่น

en: In what area are your properties
th_TH: ในพื้นที่ของคุณมีคุณสมบัติอะไรบ้าง

en: Inbox
th_TH: กล่องขาเข้า

en: Increasing memory allocated to PHP
th_TH: เพิ่มหน่วยความจำที่จัดสรรให้กับ PHP

en: India
th_TH: อินเดีย

en: Indonesia
th_TH: อินโดนีเซีย

en: Info is taken from https://developer.paypal.com/ See help.
th_TH: ข้อมูลจะมาจาก https://developer.paypal.com/ ดูความช่วยเหลือ

en: Info is taken from https://www.paypal.com/ or http://sandbox.paypal.com/ See help.
th_TH: ข้อมูลจะมาจาก https://www.paypal.com/ หรือ http://sandbox.paypal.com/ ดูความช่วยเหลือ

en: Info is taken from your account at https://dashboard.stripe.com/login
th_TH: ข้อมูลถูกนำมาจากบัญชีของคุณที่ https://dashboard.stripe.com/login

en: Initial area radius
th_TH: รัศมีพื้นที่เริ่มต้น

en: Insert background footer image below.
th_TH: แทรกภาพส่วนท้ายของภาพพื้นหลังด้านล่าง

en: Instagram Url
th_TH: Url Instagram

en: Instagram page link, with https://
th_TH: ลิงค์หน้า Instagram กับ https: //

en: Install
th_TH: ติดตั้ง

en: Install Plugins
th_TH: ติดตั้งปลั๊กอิน

en: Install Required Plugins
th_TH: ติดตั้งปลั๊กอินที่จำเป็น

en: Installed But Not Activated
th_TH: ติดตั้ง แต่ไม่เปิดใช้งาน

en: Installed version:
th_TH: รุ่นที่ติดตั้ง:

en: Installing Plugin: %s
th_TH: การติดตั้งปลั๊กอิน: %s

en: Instructions:
th_TH: คำแนะนำ:

en: Invalid E-mail address!
th_TH: ที่อยู่อีเมลที่ไม่ถูกต้อง!

en: Invalid Username!
th_TH: ชื่อผู้ใช้ที่ไม่ถูกต้อง!

en: Invalid username (do not use special characters or spaces)!
th_TH: ชื่อผู้ใช้ไม่ถูกต้อง (ไม่ใช้อักขระพิเศษหรือช่องว่าง)!

en: Invoice Type
th_TH: ประเภทใบแจ้งหนี้

en: Iran (Islamic Republic of)
th_TH: อิหร่าน (สาธารณรัฐอิสลาม)

en: Iraq
th_TH: อิรัก

en: Ireland
th_TH: ไอร์แลนด์

en: Israel
th_TH: อิสราเอล

en: Italy
th_TH: อิตาลี

en: Item has 0 views
th_TH: รายการมีมุมมอง 0 ครั้ง

en: Jamaica
th_TH: เกาะจาเมกา

en: Japan
th_TH: ประเทศญี่ปุ่น

en: Jordan
th_TH: จอร์แดน

en: Kazakhstan
th_TH: คาซัคสถาน

en: Keep Advanced Search visible? (*only for Type 1,3 and 4)
th_TH: ทำให้การค้นหาขั้นสูงสามารถมองเห็นได้หรือไม่? (* เฉพาะสำหรับประเภท 1,3 และ 4)

en: Kenya
th_TH: ประเทศเคนย่า

en: Kiribati
th_TH: ประเทศคิริบาส

en: Korea, Democratic People's Republic of
th_TH: สาธารณรัฐประชาธิปไตยประชาชนเกาหลี

en: Korea, Republic of
th_TH: สาธารณรัฐเกาหลี

en: Kuwait
th_TH: คูเวต

en: Kyrgyzstan
th_TH: คีร์กีสถาน

en: Label on Front end
th_TH: ป้ายกำกับที่ส่วนหน้า

en: Language for datepicker
th_TH: ภาษาสำหรับ datepicker

en: Languages
th_TH: ภาษา

en: Lao, People's Democratic Republic
th_TH: ลาว, สาธารณรัฐประชาธิปไตยประชาชน

en: Last Name
th_TH: นามสกุล

en: Latitude (for Google Maps)
th_TH: Latitude (สำหรับ Google แผนที่)

en: Latvia
th_TH: ลัตเวีย

en: Leave a Reply
th_TH: ทิ้งคำตอบไว้

en: Leave a Reply to %s
th_TH: ปล่อยให้ตอบกลับไปที่ %s

en: Lebanon
th_TH: เลบานอน

en: Lesotho
th_TH: เลโซโท

en: Liberia
th_TH: ประเทศไลบีเรีย

en: License
th_TH: การอนุญาต

en: License:
th_TH: ใบอนุญาต:

en: Liechtenstein
th_TH: นสไตน์

en: Line Height:
th_TH: ความสูงของบรรทัด:

en: Link Color
th_TH: สีลิงก์

en: Link Relationship (XFN)
th_TH: ความสัมพันธ์ของลิงก์ (XFN)

en: Linkedin Url
th_TH: Url Linkedin

en: List of already added features and amenities
th_TH: รายการคุณสมบัติและสิ่งอำนวยความสะดวกที่มีอยู่แล้ว

en: Listed In
th_TH: จดทะเบียนใน

en: Listed in
th_TH: จดทะเบียนใน

en: Listing
th_TH: รายชื่อ

en: Listing Details
th_TH: รายละเอียดของรายชื่อ

en: Listing Edit
th_TH: แก้ไขรายการ

en: Listing Edited on %website_url
th_TH: แก้ไขรายการใน% website_url

en: Listing Location
th_TH: รายชื่อสถานที่

en: Listing Media
th_TH: สื่อรายการ

en: Listing Payment
th_TH: ชำระเงินรายการ

en: Listing Payment with Featured option
th_TH: ชำระเงินรายการด้วยตัวเลือกที่โดดเด่น

en: Listing payment on
th_TH: การชำระเงินรายการใน

en: Listings
th_TH: รายชื่อ

en: Listings Features & Amenities
th_TH: สิ่งอำนวยความสะดวกและบริการ

en: Listings Labels
th_TH: ป้ายชื่อ

en: Lithuania
th_TH: ประเทศลิธัวเนีย

en: Load More Listings
th_TH: โหลดรายการอื่น ๆ

en: Load More Properties
th_TH: โหลดคุณสมบัติเพิ่มเติม

en: Local Flavor
th_TH: รสชาติในท้องถิ่น

en: Local Services
th_TH: บริการท้องถิ่น

en: Location
th_TH: ที่ตั้ง

en: Log Out
th_TH: ออกจากระบบ

en: Login
th_TH: เข้าสู่ระบบ

en: Login successful, redirecting...
th_TH: เข้าสู่ระบบสำเร็จการเปลี่ยนเส้นทาง ...

en: Login with Facebook
th_TH: เข้าสู่ระบบด้วย Facebook

en: Login with Google
th_TH: เข้าสู่ระบบด้วย Google

en: Login with Yahoo
th_TH: เข้าสู่ระบบด้วย Yahoo

en: Logo Link
th_TH: ลิงค์โลโก้

en: Logos & Favicon
th_TH: โลโก้และ Favicon

en: Longitude (for Google Maps)
th_TH: ลองจิจูด (สำหรับ Google แผนที่)

en: Lot Size in
th_TH: ขนาดพื้นที่ใน

en: Lot Size:
th_TH: ขนาดล็อต:

en: Luxembourg
th_TH: ลักเซมเบิร์ก

en: Macau
th_TH: มาเก๊า

en: Madagascar
th_TH: มาดากัสการ์

en: Main Color
th_TH: สีหลัก

en: Main Grid Width in px
th_TH: ความกว้างของตารางหลักใน px

en: Make sure the mandatory fields for property submission page are part of submit form (managed from the above setting). Use CTRL for multiple fields select..
th_TH: ตรวจสอบว่าฟิลด์บังคับสำหรับหน้าการส่งคุณสมบัติเป็นส่วนหนึ่งของแบบฟอร์มการส่ง (จัดการจากการตั้งค่าข้างต้น) ใช้ CTRL สำหรับหลายช่องเลือก ..

en: Make this listing featured from property list.
th_TH: ทำให้รายชื่อนี้เป็นจุดเด่นจากรายการทรัพย์สิน

en: Malawi
th_TH: มาลาวี

en: Malaysia
th_TH: ประเทศมาเลเซีย

en: Maldives
th_TH: มัลดีฟส์

en: Mali
th_TH: มาลี

en: Malta
th_TH: เกาะมอลตา

en: Map
th_TH: แผนที่

en: Map  Settings
th_TH: การตั้งค่าแผนที่

en: Map Advanced Search Button Background Color
th_TH: สีพื้นหลังของปุ่มค้นหาขั้นสูงในการค้นหา

en: Map Controls Background Color
th_TH: การควบคุมพื้นหลังของสีพื้นหลัง

en: Map Controls Font Color
th_TH: การควบคุมสีของแบบอักษร

en: Map Settings
th_TH: การตั้งค่าแผนที่

en: Map Type
th_TH: ประเภทแผนที่

en: Margin Top for logo
th_TH: Margin Top สำหรับโลโก้

en: Marshall Islands
th_TH: หมู่เกาะมาร์แชลล์

en: Martinique
th_TH: มาร์ตินีก

en: Mass Media
th_TH: สื่อมวลชน

en: Matching Submissions
th_TH: การจับคู่การส่ง

en: Matching Submissions on %website_url
th_TH: การส่งข้อมูลที่ตรงกับ% website_url

en: Mauritania
th_TH: ประเทศมอริเตเนีย

en: Mauritius
th_TH: มอริเชียส

en: Maximum no of images per property (only front-end upload). Works when submission is free or requires user to pay a fee for each listing
th_TH: จำนวนสูงสุดของภาพต่อพร็อพเพอร์ตี้ (เฉพาะส่วนหน้าสิ้น) ทำงานเมื่อมีการส่งฟรีหรือกำหนดให้ผู้ใช้ต้องชำระค่าธรรมเนียมสำหรับแต่ละรายการ

en: Maximum number of pins to show on the map.
th_TH: จำนวนหมุดสูงสุดที่จะแสดงบนแผนที่

en: Maximum radius value
th_TH: ค่ารัศมีสูงสุด

en: Maximum zoom level for Cloud Cluster to appear
th_TH: ระดับการซูมสูงสุดสำหรับ Cloud Cluster จะปรากฏขึ้น

en: Mayotte
th_TH: มายอต

en: MbString extension not detected. Please contact your hosting provider in order to enable it.
th_TH: ไม่พบส่วนขยาย MbString โปรดติดต่อผู้ให้บริการโฮสติ้งเพื่อเปิดใช้งาน

en: Measurement Unit
th_TH: หน่วยวัด

en: Media Header Type?
th_TH: ชนิดส่วนหัวของสื่อ?

en: Mega Menu Widget Area
th_TH: Mega Widget พื้นที่เมนู

en: Member of
th_TH: สมาชิกของ

en: Member of:
th_TH: สมาชิกของ:

en: Membership
th_TH: การเป็นสมาชิก

en: Membership & Payment Settings
th_TH: การตั้งค่าสมาชิกและการชำระเงิน

en: Membership Activated
th_TH: เปิดใช้งานสมาชิกแล้ว

en: Membership Activated on %website_url
th_TH: เปิดใช้งานสมาชิกเมื่อ% web_url

en: Membership Cancelled
th_TH: ยกเลิกการเป็นสมาชิกแล้ว

en: Membership Cancelled on %website_url
th_TH: ยกเลิกการเป็นสมาชิกเมื่อ% web_url

en: Membership Expiration Warning
th_TH: คำเตือนการหมดอายุสมาชิก

en: Membership Expiration Warning on %website_url
th_TH: คำเตือนการหมดอายุสมาชิกใน% website_url

en: Membership Payment
th_TH: การชำระเงินเป็นสมาชิก

en: Membership Settings
th_TH: การตั้งค่าสมาชิก

en: Menu Font
th_TH: แบบอักษรเมนู

en: Menu Item  Back Color
th_TH: สีเมนูย้อนกลับ

en: Menu Item Back Color
th_TH: สีเมนูย้อนกลับ

en: Menu Item Color
th_TH: สีของรายการเมนู

en: Menu Item Font Size
th_TH: ขนาดตัวอักษรของรายการเมนู

en: Menu Item Hover Back Color
th_TH: เมนูย้อนกลับสี Hover Back

en: Menu Item Icon(ex: fa fa-comment)
th_TH: ไอคอนไอเท็มเมนู (เช่น: fa fa-comment)

en: Menu Item Label(ex: "new")
th_TH: ป้ายรายการเมนู (เช่น &quot;ใหม่&quot;)

en: Menu Item hover font color
th_TH: สีตัวอักษรเลื่อนเมนูไอเท็ม

en: Menu border color
th_TH: สีเส้นขอบของเมนู

en: Message sent from page:
th_TH: ข้อความที่ส่งมาจากหน้า:

en: Mexico
th_TH: เม็กซิโก

en: Micronesia, Federated States of
th_TH: ไมโครนีเซียสหพันธรัฐสหรัฐอเมริกา

en: Minify css and js files
th_TH: ลดขนาดไฟล์ css และ js

en: Minimum and Maximum value for Price Slider
th_TH: ค่าต่ำสุดและสูงสุดสำหรับ Slider ราคา

en: Minimum radius vale
th_TH: รัศมีต่ำสุด

en: Minimum radius value
th_TH: ค่ารัศมีต่ำสุด

en: Minimum required version:
th_TH: เวอร์ชันที่ต้องการขั้นต่ำ:

en: Mobile
th_TH: โทรศัพท์มือถือ

en: Mobile Menu
th_TH: เมนูบนมือถือ

en: Mobile Menu Colors
th_TH: สีเมนูมือถือ

en: Mobile header background color
th_TH: สีพื้นหลังส่วนหัวของอุปกรณ์เคลื่อนที่

en: Mobile header icon color
th_TH: สีไอคอนส่วนหัวของอุปกรณ์เคลื่อนที่

en: Mobile menu background color
th_TH: สีพื้นหลังเมนูมือถือ

en: Mobile menu font color
th_TH: สีแบบอักษรของเมนูบนมือถือ

en: Mobile menu hover font color
th_TH: สีแบบอักษรเลื่อนบนเมนูมือถือ

en: Mobile menu item border color
th_TH: สีเส้นขอบของรายการเมนูอุปกรณ์เคลื่อนที่

en: Mobile menu item hover background color
th_TH: สีพื้นหลังแบบเลื่อนลอยรายการเมนูบนอุปกรณ์เคลื่อนที่

en: Mobile/Tablets Logo
th_TH: โลโก้บนมือถือ / แท็บเล็ต

en: Mobile:
th_TH: มือถือ:

en: Moldova, Republic of
th_TH: มอลโดวาสาธารณรัฐ

en: Monaco
th_TH: โมนาโก

en: Mongolia
th_TH: ประเทศมองโกเลีย

en: Montenegro
th_TH: มอนเตเนโก

en: Monthly Archives: %s
th_TH: คลังข้อมูลรายเดือน: %s

en: Montserrat
th_TH: มอนต์เซอร์รัต

en: More Search Options
th_TH: ตัวเลือกการค้นหาเพิ่มเติม

en: Morocco
th_TH: โมร็อกโก

en: Mortgage Payments:
th_TH: การชำระเงินจำนอง:

en: Mozambique
th_TH: ประเทศโมซัมบิก

en: Multi Unit Label
th_TH: ป้ายชื่อหลายหน่วย

en: Multi Unit Label (*for sub unit)
th_TH: ป้ายหน่วยหลายชุด (* สำหรับยูนิตย่อย)

en: My Invoices
th_TH: ใบแจ้งหนี้ของฉัน

en: My Listings
th_TH: รายชื่อของฉัน

en: My Location
th_TH: ตำแหน่งของฉัน

en: My Profile
th_TH: ประวัติของฉัน

en: My Properties List
th_TH: รายการคุณสมบัติของฉัน

en: My details
th_TH: รายละเอียดของฉัน

en: Myanmar
th_TH: พม่า

en: Name
th_TH: ชื่อ

en: Namibia
th_TH: นามิเบีย

en: Nauru
th_TH: ประเทศนาอูรู

en: Navigation Label
th_TH: ป้ายการนำทาง

en: Need an account? Register here!
th_TH: ต้องการบัญชี? ลงทะเบียนที่นี่!

en: Neighborhood
th_TH: ย่าน

en: Nepal
th_TH: ประเทศเนปาล

en: Netherlands
th_TH: เนเธอร์แลนด์

en: Netherlands Antilles
th_TH: เนเธอร์แลนด์

en: New Agent
th_TH: ตัวแทนใหม่

en: New Agent Added
th_TH: เพิ่มตัวแทนใหม่แล้ว

en: New Caledonia
th_TH: นิวแคลิโดเนีย

en: New Feature Upgrade on  %website_url
th_TH: การอัปเกรดคุณลักษณะใหม่ใน% website_url

en: New Listing Submission
th_TH: การส่งรายการใหม่

en: New Listing Submission on %website_url
th_TH: ส่งรายการใหม่ใน% website_url

en: New Paid Submission on %website_url
th_TH: การส่งเงินใหม่ใน% website_url

en: New Password
th_TH: รหัสผ่านใหม่

en: New User Registration
th_TH: การลงทะเบียนผู้ใช้ใหม่

en: New Zealand
th_TH: นิวซีแลนด์

en: New user  notification
th_TH: การแจ้งเตือนผู้ใช้ใหม่

en: New user admin notification
th_TH: การแจ้งเตือนผู้ดูแลระบบผู้ใช้ใหม่

en: New user registration on %website_url.
    Username: %user_login_register, 
    E-mail: %user_email_register
th_TH: การลงทะเบียนผู้ใช้ใหม่บน% website_url ชื่อผู้ใช้:% user_login_register, E-mail:% user_email_register

en: New wire Transfer
th_TH: โอนสายใหม่

en: Newer Comments &raquo;
th_TH: ความคิดเห็นที่ใหม่กว่า &quot;

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
th_TH: โพสต์ใหม่ <span class="meta-nav">→</span>

en: Newest first
th_TH: ใหม่สุดก่อน

en: Next
th_TH: ต่อไป

en: Next Step
th_TH: ขั้นตอนต่อไป

en: Next page
th_TH: หน้าต่อไป

en: Nicaragua
th_TH: นิการากัว

en: Niger
th_TH: ประเทศไนเธอร์

en: Nigeria
th_TH: ประเทศไนจีเรีย

en: Nightlife
th_TH: ไนท์ไลฟ์

en: Niue
th_TH: นีอูเอ

en: No = submission is free. Paid listing = submission requires user to pay a fee for each listing. Membership = submission is based on user membership package.
th_TH: ไม่มีการส่งฟรี รายชื่อที่ต้องเสียค่าใช้จ่าย = การส่งต้องให้ผู้ใช้ชำระค่าธรรมเนียมสำหรับแต่ละรายชื่อ การเป็นสมาชิก = การส่งขึ้นอยู่กับชุดสมาชิกของผู้ใช้

en: No More Listings
th_TH: ไม่มีรายการอื่น ๆ

en: No invoices
th_TH: ไม่มีใบแจ้งหนี้

en: No of Search fields
th_TH: ไม่มีช่องค้นหา

en: No of Search fields per row
th_TH: ไม่มีช่องค้นหาต่อแถว

en: No of Search fields per row (Possible values: 1,2,3,4).
th_TH: ไม่มีฟิลด์ค้นหาต่อแถว (ค่าที่เป็นไปได้: 1,2,3,4)

en: No of Search fields.
th_TH: ไม่มีช่องค้นหา

en: No of agent listings per row when the page is without sidebar
th_TH: จำนวนรายชื่อตัวแทนต่อแถวเมื่อหน้าเว็บไม่มีแถบด้านข้าง

en: No of blog listings per row when the page is without sidebar
th_TH: ไม่มีรายชื่อบล็อกต่อแถวเมื่อหน้าเว็บไม่มีแถบด้านข้าง

en: No of property listings per row when the page is without sidebar
th_TH: ไม่มีรายชื่ออสังหาริมทรัพย์ต่อแถวเมื่อหน้าเว็บไม่มีแถบด้านข้าง

en: No plugins are available to be activated at this time.
th_TH: ปลั๊กอินไม่สามารถใช้งานได้ในขณะนี้

en: No plugins are available to be installed at this time.
th_TH: ไม่มีปลั๊กอินที่สามารถติดตั้งได้ในขณะนี้

en: No plugins are available to be updated at this time.
th_TH: ปลั๊กอินไม่พร้อมให้บริการในขณะนี้

en: No plugins to install, update or activate.
th_TH: ไม่มีปลั๊กอินเพื่อติดตั้งอัปเดตหรือเปิดใช้งาน

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
th_TH: ไม่ได้เลือกปลั๊กอินเพื่อเปิดใช้งาน ไม่มีการดำเนินการใด ๆ

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
th_TH: ไม่ได้เลือกปลั๊กอินที่จะติดตั้ง ไม่มีการดำเนินการใด ๆ

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
th_TH: ไม่มีการเลือกปลั๊กอินที่จะอัพเดต ไม่มีการดำเนินการใด ๆ

en: No results found!
th_TH: ไม่พบผลลัพธ์!

en: None
th_TH: ไม่มี

en: Norfolk Island
th_TH: เกาะนอร์ฟอล์ก

en: Northern Mariana Islands
th_TH: หมู่เกาะนอร์เทิร์นมาเรียนา

en: Norway
th_TH: นอร์เวย์

en: Not Installed
th_TH: ไม่ได้ติดตั้ง

en: Not Paid
th_TH: ไม่ได้ชำระเงิน

en: Number of Page Views
th_TH: จำนวนการดูหน้าเว็บ

en: Number of milisecons before auto cycling an item
th_TH: จำนวนมิลลิวินาทีก่อนจะปั่นจักรยานอัตโนมัติ

en: Number of milisecons before auto cycling an item (5000=5sec).Put 0 if you don't want to autoslide.
th_TH: จำนวน milisecons ก่อนที่จะปั่นจักรยานอัตโนมัติ (5000 = 5 วินาที) ให้กด 0 หากไม่ต้องการ autoslide

en: OR
th_TH: หรือ

en: Old Password
th_TH: รหัสผ่านเก่า

en: Old Password is not correct
th_TH: รหัสผ่านเดิมไม่ถูกต้อง

en: Oldest first
th_TH: เก่าที่สุดก่อน

en: Oman
th_TH: โอมาน

en: Once Weekly
th_TH: สัปดาห์ละครั้ง

en: One Time
th_TH: ครั้งหนึ่ง

en: One of the password field is empty!
th_TH: หนึ่งในฟิลด์รหัสผ่านว่างเปล่า!

en: Open In Google Maps
th_TH: เปิดใน Google Maps

en: Open link in a new window/tab
th_TH: เปิดลิงก์ในหน้าต่าง / แท็บใหม่

en: Open ticket
th_TH: เปิดตั๋ว

en: Opening Hours
th_TH: เวลาทำการ

en: Opening Hours:
th_TH: เวลาทำการ:

en: Optima Express  settings
th_TH: การตั้งค่า Optima Express

en: Optima Express settings
th_TH: การตั้งค่า Optima Express

en: Option applies for each free published listing.
th_TH: ใช้ตัวเลือกสำหรับแต่ละรายการที่เผยแพร่ฟรี

en: Original: %s
th_TH: ต้นฉบับ: %s

en: Other Agents
th_TH: ตัวแทนอื่น ๆ

en: Other units in
th_TH: หน่วยงานอื่น ๆ

en: Our Agents
th_TH: ตัวแทนของเรา

en: Our Taxes:
th_TH: ภาษีของเรา:

en: Overlay Color
th_TH: สีการวางซ้อน

en: Overlay Image
th_TH: ภาพซ้อนทับ

en: Overlay Image, .png, .jpg or .gif format
th_TH: รูปแบบการวางซ้อนภาพ. png, .jpg หรือ. gif

en: Overlay Opacity
th_TH: ความทึบของการซ้อนทับ

en: Overlay Opacity- values from 0 to 1 , Ex: 0.4
th_TH: ค่าความทึบของการโอเวอร์เลย์ - ค่าตั้งแต่ 0 ถึง 1, เช่น: 0.4

en: Overwrite theme css using custom css.
th_TH: เขียนทับธีม css โดยใช้ css แบบกำหนดเอง

en: Owner Notes
th_TH: เจ้าของหมายเหตุ

en: Owner/Agent notes (*not visible on front end)
th_TH: บันทึกเจ้าของ / ตัวแทน (* ไม่ปรากฏบนส่วนหน้า)

en: PHP GD library is NOT installed on your web server and because of that the theme will not be able to work with images. Please contact your hosting company in order to activate this library.
th_TH: ห้องสมุด PHP GD ไม่ได้รับการติดตั้งบนเว็บเซิร์ฟเวอร์ของคุณและเนื่องจากธีมดังกล่าวไม่สามารถใช้งานได้กับภาพ โปรดติดต่อ บริษัท ให้บริการพื้นที่ของคุณเพื่อเปิดใช้งานห้องสมุดนี้

en: Package
th_TH: บรรจุภัณฑ์

en: Packages Available
th_TH: มีแพ็คเกจ

en: Page Template
th_TH: เทมเพลตของเพจ

en: Page Title
th_TH: ชื่อหน้า

en: Page Views Statistics
th_TH: สถิติการเข้าชมหน้าเว็บ

en: Pages:
th_TH: หน้า:

en: Paid
th_TH: ต้องจ่าย

en: Paid Submission
th_TH: การส่งเงิน

en: Paid submission
th_TH: การส่งแบบชำระเงิน

en: Pakistan
th_TH: ปากีสถาน

en: Palau
th_TH: ปาเลา

en: Panama
th_TH: ปานามา

en: Papua New Guinea
th_TH: ปาปัวนิวกินี

en: Paragraph Font
th_TH: แบบอักษรย่อหน้า

en: Paraguay
th_TH: ประเทศปารากวัย

en: Parallax efect for image/video header media ?
th_TH: Parallax efect สำหรับสื่อบันทึกภาพ / วิดีโอ?

en: Parameter Label
th_TH: ป้ายพารามิเตอร์

en: Parameter Value
th_TH: ค่าพารามิเตอร์

en: Parameters list
th_TH: รายการพารามิเตอร์

en: Password
th_TH: รหัสผ่าน

en: Password Reset Request
th_TH: ขอรีเซ็ตรหัสผ่าน

en: Password Reseted
th_TH: รีเซ็ตรหัสผ่านใหม่

en: Password Updated
th_TH: อัปเดตรหัสผ่านแล้ว

en: Password: %s
th_TH: รหัสผ่าน: %s

en: Passwords do not match
th_TH: รหัสผ่านไม่ตรงกัน

en: Pay with Credit Card
th_TH: ชำระด้วยบัตรเครดิต

en: Pay with Paypal
th_TH: ชำระเงินด้วย Paypal

en: PayPal business account is required. Info is taken from https://developer.paypal.com/. See help.
th_TH: ต้องมีบัญชีธุรกิจ PayPal ข้อมูลจะมาจาก https://developer.paypal.com/ ดูความช่วยเหลือ

en: PayPal payment agreement
th_TH: ข้อตกลงการชำระเงินผ่าน PayPal

en: Payment Method
th_TH: วิธีการชำระเงิน

en: Payments
th_TH: การชำระเงิน

en: PaypPal Settings
th_TH: การตั้งค่า PaypPal

en: Paypal & Stripe Api
th_TH: Paypal &amp; Stripe Api

en: Paypal API Password
th_TH: รหัสผ่าน API Paypal

en: Paypal API Password - Obsolete starting 1.30.1
th_TH: รหัสผ่าน API Paypal - การเริ่มต้นเลิกใช้งาน 1.30.1

en: Paypal API Signature
th_TH: ลายเซ็น Paypal API

en: Paypal API Signature - Obsolete starting 1.30.1
th_TH: Paypal API Signature - เลิกใช้งานเริ่มต้น 1.30.1

en: Paypal Api Keys are added.Payments will be processed.
th_TH: คีย์ Paypal Api มีการเพิ่มการชำระเงินจะดำเนินการ

en: Paypal Api User Name
th_TH: ชื่อผู้ใช้ Paypal Api

en: Paypal Api User Name - Obsolete starting 1.30.1
th_TH: ชื่อผู้ใช้ Paypal Api - การเริ่มต้นเลิกใช้งาน 1.30.1

en: Paypal Client Secret Key
th_TH: รหัสลับของ Paypal Client

en: Paypal Client Secret Key
th_TH: รหัสลับของ Paypal Client

en: Paypal Client id
th_TH: รหัสลูกค้า Paypal

en: Paypal Settings
th_TH: การตั้งค่า Paypal

en: Paypal receiving email
th_TH: Paypal รับอีเมล

en: Personalize Your Website
th_TH: ปรับแต่งเว็บไซต์ของคุณ

en: Peru
th_TH: เปรู

en: Pets
th_TH: สัตว์เลี้ยง

en: Pharmacies
th_TH: ร้านขายยา

en: Philippines
th_TH: ฟิลิปปินส์

en: Phone
th_TH: โทรศัพท์

en: Phone:
th_TH: โทรศัพท์:

en: Photo
th_TH: ภาพถ่าย

en: Pick a custom property page template you made.
th_TH: เลือกเทมเพลตหน้าเว็บพร็อพเพอร์ตี้ที่คุณกำหนดเอง

en: Pin Generation works only if the file reading option in Google Map setting is set to yes
th_TH: การสร้างพินทำงานเฉพาะเมื่อตัวเลือกการอ่านไฟล์ในการตั้งค่า Google แผนที่มีการตั้งค่าเป็นใช่

en: Pin Management
th_TH: การจัดการ PIN

en: Pin cluster disappears when map zoom is less than the value set in here.
th_TH: กลุ่มพุกจะหายไปเมื่อซูมแผนที่น้อยกว่าค่าที่กำหนดไว้ในที่นี้

en: Pins Management
th_TH: การจัดการ Pins

en: Pins retina version must be uploaded at the same time (same folder) as the original pin and the name of the retina file should be with_2x at the end.
th_TH: ต้องติดตั้ง Pins retina เวอร์ชันพร้อมกัน (โฟลเดอร์เดียวกัน) กับขาเดิมและชื่อของไฟล์ Retina ควรอยู่ด้วย 2x ที่ท้าย

en: Pinterest Url
th_TH: URL Pinterest

en: Pinterest page link, with https://
th_TH: ลิงก์หน้า Pinterest กับ https: //

en: Pitcairn
th_TH: พิตแคร์น

en: Place Pin with Agency Address
th_TH: วางพินด้วยที่อยู่เอเจนซี่

en: Place Pin with Developer Address
th_TH: วางหมุดกับที่อยู่สำหรับนักพัฒนาซอฟต์แวร์

en: Place Pin with Property Address
th_TH: วางพินด้วยที่อยู่คุณสมบัติ

en: Place in advanced search form
th_TH: วางในแบบฟอร์มการค้นหาขั้นสูง

en: Plan Bathrooms
th_TH: ห้องน้ำ Plan

en: Plan Description
th_TH: คำอธิบายแผน

en: Plan Image
th_TH: วางแผนภาพ

en: Plan Price
th_TH: ราคาตามแผน

en: Plan Rooms
th_TH: ห้องวางแผน

en: Plan Size
th_TH: ขนาดแผน

en: Plan Title
th_TH: ชื่อแผน

en: Please contact the administrator of this site for help.
th_TH: โปรดติดต่อผู้ดูแลระบบของไซต์นี้เพื่อรับความช่วยเหลือ

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
th_TH: โปรดติดต่อผู้ให้บริการปลั๊กอินและขอให้ติดตั้งปลั๊กอินตามหลักเกณฑ์ WordPress

en: Please do not manually change the slugs when adding new terms. If you need to edit a term name copy the new name in the slug field also.
th_TH: โปรดอย่าเปลี่ยนทุ่นระเบิดด้วยตนเองเมื่อเพิ่มคำใหม่ หากคุณต้องการแก้ไขชื่อคำคัดลอกชื่อใหม่ในฟิลด์ slug ด้วย

en: Please edit your profile page from site interface.
th_TH: โปรดแก้ไขหน้าโปรไฟล์ของคุณจากอินเทอร์เฟซเว็บไซต์

en: Please fill in the form correctly and try again!
th_TH: กรุณากรอกแบบฟอร์มให้ถูกต้องและลองใหม่อีกครั้ง!

en: Please note that Yelp is not working for all countries. See here
th_TH: โปรดทราบว่า Yelp ไม่สามารถใช้ได้กับทุกประเทศ ดูที่นี่

en: Please submit a title for your property
th_TH: โปรดส่งชื่อสำหรับพร็อพเพอร์ตี้ของคุณ

en: Please submit the
th_TH: โปรดส่ง

en: Please wait while we are processing your submission!
th_TH: โปรดรอสักครู่ในขณะที่เรากำลังดำเนินการในการส่งของคุณ!

en: Please, enter correct email
th_TH: โปรดป้อนอีเมลที่ถูกต้อง

en: Please, enter field:
th_TH: โปรดป้อนฟิลด์:

en: Please, enter property title
th_TH: โปรดป้อนชื่อคุณสมบัติ

en: Plugin
th_TH: เสียบเข้าไป

en: Plugin activated successfully.
th_TH: เปิดใช้งานปลั๊กอินเรียบร้อยแล้ว

en: Plugin activation failed.
th_TH: การเปิดใช้งานปลั๊กอินล้มเหลว

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
th_TH: ปลั๊กอินไม่ได้เปิดใช้งาน จำเป็นต้องมีเวอร์ชันที่สูงขึ้นของ %s สำหรับธีมนี้ โปรดอัปเดตปลั๊กอิน

en: Poland
th_TH: โปแลนด์

en: Portugal
th_TH: โปรตุเกส

en: Post Comment
th_TH: เขียนความคิดเห็น

en: Post navigation
th_TH: การนำทางโพสต์

en: Posted by
th_TH: โพสโดย

en: Posted on
th_TH: โพสเมื่อ

en: Powered by
th_TH: ขับเคลื่อนด้วย

en: Pre-Packaged
th_TH: Pre- ชุด

en: Prev
th_TH: ก่อนหน้า

en: Prev Step
th_TH: ขั้นตอนก่อนหน้า

en: Previous Step
th_TH: ขั้นตอนก่อนหน้า

en: Previous page
th_TH: หน้าก่อนหน้า

en: Price
th_TH: ราคา

en: Price & Currency
th_TH: ราคาและสกุลเงิน

en: Price - thousands separator
th_TH: ตัวคั่นราคา - พัน

en: Price High to Low
th_TH: ราคาสูงถึงต่ำ

en: Price Low to High
th_TH: ราคาต่ำไปสูง

en: Price Per Submission (for "per listing" mode)
th_TH: ราคาต่อการส่ง (สำหรับ &quot;ต่อรายการ&quot; โหมด)

en: Price SLider values for advanced search with tabs
th_TH: ราคา SLider สำหรับการค้นหาขั้นสูงด้วยแท็บ

en: Price Slider Values(min/max) for
th_TH: ราคา Slider ราคา (นาที / สูงสุด) สำหรับ

en: Price in
th_TH: ราคาเข้า

en: Price range:
th_TH: ช่วงราคา:

en: Price to make the listing featured (for "per listing" mode)
th_TH: ราคาที่จะทำให้รายชื่อเป็นคุณลักษณะ (สำหรับ &quot;ต่อรายชื่อ&quot; โหมด)

en: Price:
th_TH: ราคา:

en: Primary Menu
th_TH: เมนูหลัก

en: Primary Widget Area
th_TH: พื้นที่วิดเจ็ตหลัก

en: Print Page Design
th_TH: การออกแบบหน้าพิมพ์

en: Processing...
th_TH: กำลังประมวลผล ...

en: Professional Services
th_TH: บริการระดับมืออาชีพ

en: Profile Update
th_TH: อัปเดตโปรไฟล์

en: Profile updated
th_TH: อัปเดตโปรไฟล์แล้ว

en: Properties List - Properties number per page
th_TH: รายการคุณสมบัติ - หมายเลขคุณสมบัติต่อหน้า

en: Properties listed in
th_TH: คุณสมบัติที่แสดงใน

en: Property Action Category
th_TH: ประเภทการดำเนินการของอสังหาริมทรัพย์

en: Property Action Category Page
th_TH: หน้าประเภทการดำเนินการของอสังหาริมทรัพย์

en: Property Address
th_TH: ที่อยู่สถานที่ให้บริการ

en: Property Address Label
th_TH: ป้ายที่อยู่ของคุณสมบัติ

en: Property Area
th_TH: พื้นที่ให้เช่า

en: Property Area Page
th_TH: หน้าพื้นที่อสังหาริมทรัพย์

en: Property Bathrooms
th_TH: ห้องน้ำในตัว

en: Property Bathrooms:
th_TH: อสังหาริมทรัพย์ห้องน้ำ:

en: Property Bedrooms
th_TH: ห้องนอน

en: Property Bedrooms:
th_TH: ห้องนอน:

en: Property Card Design
th_TH: การออกแบบบัตรคุณสมบัติ

en: Property Categories Page
th_TH: หมวดหมู่อสังหาริมทรัพย์

en: Property Category Submit
th_TH: ส่งหมวดคุณสมบัติ

en: Property City
th_TH: อสังหาริมทรัพย์เมือง

en: Property City Page
th_TH: หน้าเมืองอสังหาริมทรัพย์

en: Property Country
th_TH: อสังหาริมทรัพย์ประเทศ

en: Property County
th_TH: พร็อพเพอร์ตี้

en: Property County/State Page
th_TH: พร็อพเพอร์ตี้ County / State

en: Property Description
th_TH: คำอธิบายอสังหาริมทรัพย์

en: Property Description & Price
th_TH: คำอธิบายอสังหาริมทรัพย์และราคา

en: Property Description Label
th_TH: ป้ายคำอธิบายสถานที่ให้บริการ

en: Property Details
th_TH: รายละเอียดทรัพย์สิน

en: Property Details Label
th_TH: ป้ายบอกรายละเอียดอสังหาริมทรัพย์

en: Property Features Label
th_TH: คุณสมบัติของผลิตภัณฑ์ป้ายชื่อ

en: Property Google View
th_TH: พร็อพเพอร์ตี้ Google View

en: Property Id
th_TH: รหัสคุณสมบัติ

en: Property Keyword:
th_TH: คำค้นหา:

en: Property Latitude
th_TH: Latitude ของสถานที่

en: Property List Type for Advanced Search
th_TH: ประเภทรายการอสังหาริมทรัพย์สำหรับการค้นหาขั้นสูง

en: Property List Type for Taxonomy pages
th_TH: ประเภทรายการอสังหาริมทรัพย์สำหรับหน้าอนุกรมวิธาน

en: Property List display(*global option)
th_TH: การแสดงรายการอสังหาริมทรัพย์ (* ตัวเลือกส่วนกลาง)

en: Property Longitude
th_TH: Longitude คุณสมบัติ

en: Property Lot Size
th_TH: ขนาดพื้นที่ให้เช่า

en: Property Map
th_TH: แผนที่ทรัพย์สิน

en: Property Page
th_TH: หน้าคุณสมบัติ

en: Property Page Settings
th_TH: การตั้งค่าหน้า Landing Page

en: Property Price
th_TH: ราคาทรัพย์สิน

en: Property Price Label
th_TH: ป้ายราคาทรัพย์สิน

en: Property Price Label Before
th_TH: ป้ายราคาทรัพย์สินก่อน

en: Property Print Page Design
th_TH: การออกแบบหน้าการพิมพ์อสังหาริมทรัพย์

en: Property Reviews
th_TH: รีวิวอสังหาริมทรัพย์

en: Property Rooms
th_TH: ห้องพัก

en: Property Rooms:
th_TH: ห้องพัก:

en: Property Sidebar Position
th_TH: ตำแหน่งแถบด้านข้างของคุณสมบัติ

en: Property Size
th_TH: ขนาดของอสังหาริมทรัพย์

en: Property Status
th_TH: สถานะทรัพย์สิน

en: Property Status
th_TH: สถานะทรัพย์สิน

en: Property Status (* you may need to add new css classes - please see the help files)
th_TH: สถานะทรัพย์สิน (* คุณอาจต้องเพิ่ม css ใหม่ - โปรดดูที่ไฟล์วิธีใช้)

en: Property Status:
th_TH: สถานะทรัพย์สิน:

en: Property Submission Page
th_TH: หน้าส่งข้อมูลอสังหาริมทรัพย์

en: Property Subunits
th_TH: Subunits อสังหาริมทรัพย์

en: Property Unit/Card Design - BETA
th_TH: การออกแบบหน่วยงาน / บัตร - BETA

en: Property Unit/Card min height
th_TH: หน่วยอสังหาริมทรัพย์ / ความสูงของการ์ดสูง

en: Property Unit/Card min height
th_TH: หน่วยอสังหาริมทรัพย์ / ความสูงของการ์ดสูง

en: Property and Agent Links
th_TH: ลิงค์อสังหาริมทรัพย์และตัวแทน

en: Property is featured
th_TH: สถานที่ให้บริการเป็นจุดเด่น

en: Property page Sidebar
th_TH: หน้าคุณสมบัติ Sidebar

en: Property, Agent, Blog Lists Design
th_TH: คุณสมบัติตัวแทนการออกแบบรายชื่อบล็อก

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Backgrond Color
th_TH: พร็อพเพอร์ตี้ตัวแทนและชุดบล็อก / บัตรสีพื้นหลัง

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Internal Padding
th_TH: พร็อพเพอร์ตี้ตัวแทนและบล็อก / บัตรภายในแพ็ดดิ้ง

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Internal Padding (top,left,bottom,right)
th_TH: พร็อพเพอร์ตี้ตัวแทนและบล็อก / แพ็ดการ์ดภายใน (ด้านบนซ้ายล่างขวา)

en: Public Services & Government
th_TH: บริการสาธารณะและรัฐบาล

en: Publish Listing with Feature
th_TH: เผยแพร่รายการที่มีคุณลักษณะ

en: Publish Listing with Featured
th_TH: เผยแพร่รายการด้วย Featured

en: Published
th_TH: การตีพิมพ์

en: Puerto Rico
th_TH: เปอร์โตริโก้

en: Purchase Activated
th_TH: ซื้อที่เปิดใช้งานแล้ว

en: Put Search form before the header media ?
th_TH: ใส่แบบฟอร์มการค้นหาก่อนสื่อส่วนหัว?

en: Qatar
th_TH: กาตาร์

en: Radius:
th_TH: รัศมี:

en: Rate us
th_TH: ให้คะแนนเรา

en: Re-type Password
th_TH: พิมพ์รหัสผ่านอีกครั้ง

en: Read more
th_TH: อ่านเพิ่มเติม

en: Real Estate
th_TH: อสังหาริมทรัพย์

en: Recommended
th_TH: แนะนำ

en: Recommended memory limit should be at least 96MB. Please refer to :
th_TH: หน่วยความจำที่แนะนำควรมีอย่างน้อย 96MB โปรดดูที่:

en: Recurring
th_TH: การคืน

en: Recurring Payment
th_TH: การชำระเงินที่เกิดซ้ำ

en: Recurring Payment on %website_url
th_TH: การชำระเงินที่เกิดขึ้นเป็นประจำใน% website_url

en: Register
th_TH: สมัครสมาชิก

en: Register here!
th_TH: ลงทะเบียนที่นี่!

en: Related Posts
th_TH: กระทู้ที่เกี่ยวข้อง

en: Religious Organizations
th_TH: องค์กรศาสนา

en: Remove
th_TH: เอาออก

en: Remove Image
th_TH: นำรูปภาพออก

en: Remove script version - Following Envato guidelines we removed this feature.Please use a cache plugin in order to remove the script version.
th_TH: ลบเวอร์ชันสคริปต์ - ตามหลักเกณฑ์ของ Envato เรานำคุณลักษณะนี้ออกโปรดใช้ปลั๊กอินแคชเพื่อลบเวอร์ชันสคริปต์ออก

en: Repeat Footer background ?
th_TH: ทำซ้ำส่วนหลังท้าย?

en: Reply
th_TH: ตอบ

en: Required
th_TH: จำเป็นต้องใช้

en: Required Update not Available
th_TH: ไม่จำเป็นต้องมีการอัปเดต

en: Requires Update
th_TH: ต้องการการอัปเดต

en: Resend for approval
th_TH: ส่งคำขออีกครั้ง

en: Reset Password
th_TH: รีเซ็ตรหัสผ่าน

en: Restaurants
th_TH: ร้านอาหาร

en: Return to Login
th_TH: กลับไปที่ล็อกอิน

en: Return to Required Plugins Installer
th_TH: กลับไปที่ Installer ปลั๊กอินที่ต้องการ

en: Return to the Dashboard
th_TH: กลับไปที่แดชบอร์ด

en: Retype Password
th_TH: พิมพ์รหัสผ่านอีกครั้ง

en: Reunion
th_TH: การรวมตัวใหม่

en: Review Edit Saved
th_TH: ตรวจทานแก้ไขบันทึกแล้ว

en: Review Sent
th_TH: รีวิวที่ส่งแล้ว

en: Review Title
th_TH: ชื่อเรื่องรีวิว

en: Reviews
th_TH: ความคิดเห็น

en: Romania
th_TH: โรมาเนีย

en: Rooms
th_TH: ห้องพัก

en: Rooms (*only numbers)
th_TH: ห้อง (* เฉพาะจำนวน)

en: Rooms:
th_TH: จำนวนห้อง:

en: Rooms:
th_TH: จำนวนห้อง:

en: Russian Federation
th_TH: สหพันธรัฐรัสเซีย

en: Rwanda
th_TH: รวันดา

en: SAVE CHANGES
th_TH: บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: SEARCH
th_TH: ค้นหา

en: SEARCH PROPERTIES
th_TH: คุณสมบัติการค้นหา

en: Saint Kitts and Nevis
th_TH: เซนต์คิตส์และเนวิส

en: Saint Lucia
th_TH: เซนต์ลูเซีย

en: Saint Martin
th_TH: เซนต์มาร์ติน

en: Saint Vincent and the Grenadines
th_TH: เซนต์วินเซนต์และเกรนาดีนส์

en: Samoa
th_TH: ซามัว

en: San Marino
th_TH: ซานมาริโน

en: Sandbox = test API. LIVE = real payments API. Update PayPal and Stripe settings according to API type selection.
th_TH: Sandbox = ทดสอบ API LIVE = API การชำระเงินจริง อัปเดตการตั้งค่า PayPal และ Stripe ตามการเลือกชนิด API

en: Sao Tome and Principe
th_TH: เซาตูเมและปรินซิเป

en: Satellite
th_TH: ดาวเทียม

en: Saudi Arabia
th_TH: ซาอุดิอาราเบีย

en: Save Changes
th_TH: บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: Save Design
th_TH: บันทึกการออกแบบ

en: Save Plans
th_TH: บันทึกแผนการ

en: Save Search
th_TH: บันทึกการค้นหา

en: Save Search Settings
th_TH: บันทึกการตั้งค่าการค้นหา

en: Save Search Settings
th_TH: บันทึกการตั้งค่าการค้นหา

en: Save this Search?
th_TH: บันทึกการค้นหานี้หรือไม่?

en: Saved Searches
th_TH: การค้นหาที่บันทึกไว้

en: Schedule a showing?
th_TH: กำหนดเวลาการแสดงไหม

en: Schools
th_TH: โรงเรียน

en: Search
th_TH: ค้นหา

en: Search Parameters:
th_TH: พารามิเตอร์การค้นหา:

en: Search Properties
th_TH: ค้นหาคุณสมบัติ

en: Search Results for :
th_TH: ผลการค้นหาสำหรับ :

en: Search State, City or Area
th_TH: ค้นหา State, City or Area

en: Search a listing
th_TH: ค้นหารายชื่อ

en: Search field
th_TH: ฟิลด์ค้นหา

en: Search for an Agent
th_TH: ค้นหา Agent

en: Search has been saved. You will receive an email notification when new properties matching your search have been published
th_TH: บันทึกการค้นหาแล้ว คุณจะได้รับการแจ้งเตือนทางอีเมลเมื่อพบคุณสมบัติใหม่ที่ตรงกับการค้นหาของคุณ

en: Search here...
th_TH: ค้นหาที่นี่...

en: Search name
th_TH: ค้นหาชื่อ

en: Searching...
th_TH: ค้นหา ...

en: Second Color
th_TH: สีที่สอง

en: Second Footer Widget Area
th_TH: พื้นที่วิดเจ็ตส่วนท้ายที่สอง

en: Secondary Widget Area
th_TH: พื้นที่วิดเจ็ตรอง

en: See All Your Pages
th_TH: ดูหน้าทั้งหมดของคุณ

en: See Available Packages and Payment Methods
th_TH: ดูแพคเกจและวิธีการชำระเงินที่พร้อมใช้งาน

en: See all
th_TH: ดูทั้งหมด

en: See first results here
th_TH: ดูผลลัพธ์แรกที่นี่

en: Select Categories
th_TH: เลือกหมวด

en: Select Energy Class
th_TH: เลือก Energy Class

en: Select Energy Class (EU regulation)
th_TH: เลือกระดับพลังงาน (กฎระเบียบของสหภาพยุโรป)

en: Select Images
th_TH: เลือกรูปภาพ

en: Select Media
th_TH: เลือกสื่อ

en: Select Properties
th_TH: เลือกคุณสมบัติ

en: Select Property Status
th_TH: เลือกสถานะของคุณสมบัติ

en: Select Subunits From the list:
th_TH: เลือก Subunits จากรายการ:

en: Select Taxonomies, where you want to show review block
th_TH: เลือก Taxonomies ซึ่งคุณต้องการแสดงบล็อกการตรวจทาน

en: Select Taxonomy for tabs options in Advanced Search Type 6, Type 7, Type 8, Type 9
th_TH: เลือก Taxonomy for tabs ใน Advanced Search Type 6, Type 7, Type 8, Type 9

en: Select User Type
th_TH: เลือกประเภทผู้ใช้

en: Select Widget Area
th_TH: เลือก Widget Area

en: Select a text alignment for header 3&4.
th_TH: เลือกการจัดตำแหน่งข้อความสำหรับส่วนหัว 3 และ 4

en: Select default country
th_TH: เลือกประเทศที่เป็นค่าเริ่มต้น

en: Select grid or list style for properties list pages.
th_TH: เลือกรูปแบบตารางหรือรายการสำหรับหน้ารายการคุณสมบัติ

en: Select header alignment.Please note that there is no "center" align for type 3 and 4.
th_TH: เลือกการจัดตำแหน่งส่วนหัวโปรดทราบว่าไม่มีการจัดแนว &quot;ศูนย์&quot; สำหรับประเภท 3 และ 4

en: Select header type.Header type 4 will NOT work with half map property list template.
th_TH: เลือกประเภทส่วนหัวประเภทตัวพิมพ์ใหญ่ 4 จะไม่ทำงานกับเทมเพลตรายการคุณสมบัติแบบแผนที่ครึ่งหนึ่ง

en: Select list or grid style for Blog Category/Archive list type.
th_TH: เลือกรูปแบบรายการหรือเส้นตารางสำหรับประเภทรายการบล็อกหมวดหมู่ / ที่เก็บถาวร

en: Select properties for slider - *hold CTRL for multiple select
th_TH: เลือกคุณสมบัติสำหรับแถบเลื่อน - * กด CTRL เพื่อเลือกหลายรายการ

en: Select standard or half map style for advanced search results page.
th_TH: เลือกสไตล์แผนที่มาตรฐานหรือครึ่งหนึ่งสำหรับหน้าผลการค้นหาขั้นสูง

en: Select standard or half map style for property taxonomies pages.
th_TH: เลือกสไตล์แผนที่มาตรฐานหรือครึ่งหนึ่งสำหรับหน้า taxonomies คุณสมบัติ

en: Select tabs or accordion style for property info.
th_TH: เลือกแท็บหรือรูปแบบของ accordion สำหรับข้อมูลคุณสมบัติ

en: Select the Fields for property submission.
th_TH: เลือกเขตข้อมูลสำหรับการส่งคุณสมบัติ

en: Select the Mandatory Fields for property submission.
th_TH: เลือกฟิลด์ที่จำเป็นสำหรับการส่งคุณสมบัติ

en: Select the design type.
th_TH: เลือกประเภทการออกแบบ

en: Select the measurement unit you will use on the website
th_TH: เลือกหน่วยวัดที่คุณจะใช้ในเว็บไซต์

en: Select user roles to display in register forms
th_TH: เลือกบทบาทของผู้ใช้เพื่อแสดงในแบบฟอร์มการลงทะเบียน

en: Select what features and amenities apply for your property.
th_TH: เลือกคุณสมบัติและสิ่งอำนวยความสะดวกสำหรับสถานที่ของคุณ

en: Select what features from Advanced Search Form. *for speed reasons, the "features checkboxes" will not filter the pins on the map
th_TH: เลือกคุณลักษณะจากแบบฟอร์มการค้นหาขั้นสูง * ด้วยเหตุผลความเร็ว &quot;ช่องทำเครื่องหมายคุณสมบัติ&quot; จะไม่กรองหมุดบนแผนที่

en: Select what media header to use globally.
th_TH: เลือกส่วนหัวของสื่อที่จะใช้ทั่วโลก

en: Select what properties you wish to show as subunits from those published.
th_TH: เลือกคุณสมบัติที่คุณต้องการแสดงเป็นหน่วยย่อยจากที่เผยแพร่

en: Select which features and amenities show in search.
th_TH: เลือกคุณลักษณะและสิ่งอำนวยความสะดวกที่จะแสดงในการค้นหา

en: Select wich user role the admin should approve?
th_TH: เลือกบทบาทผู้ใช้ที่ผู้ดูแลระบบควรอนุมัติ

en: Selecting a category will make it easier for users to find you property in search results.
th_TH: การเลือกหมวดหมู่จะช่วยให้ผู้ใช้ค้นหาสถานที่ให้บริการในผลการค้นหาได้ง่ายขึ้น

en: Send
th_TH: ส่ง

en: Send Email
th_TH: ส่งอีเมล

en: Send Message
th_TH: ส่งข้อความ

en: Send Private Message
th_TH: ส่งข้อความส่วนตัว

en: Send Reply
th_TH: ส่งคำตอบ

en: Send all contact emails to
th_TH: ส่งอีเมลติดต่อทั้งหมดไปที่

en: Send all contact emails to:
th_TH: ส่งอีเมลติดต่อทั้งหมดไปที่:

en: Send emails
th_TH: ส่งอีเมลล์

en: Send me the invoice
th_TH: ส่งใบแจ้งหนี้ให้ฉัน

en: Send weekly or daily an email alert with new published properties matching user saved searches.
th_TH: ส่งอีเมลแจ้งเตือนรายสัปดาห์หรือรายวันด้วยคุณสมบัติใหม่ที่เผยแพร่ซึ่งตรงกับการค้นหาที่บันทึกไว้ของผู้ใช้

en: Sending
th_TH: การส่ง

en: Sending user info, please wait...
th_TH: กำลังส่งข้อมูลผู้ใช้โปรดรอสักครู่ ...

en: Senegal
th_TH: ประเทศเซเนกัล

en: Sent for approval
th_TH: ส่งเพื่อขออนุมัติแล้ว

en: Serbia
th_TH: เซอร์เบีย

en: Set as Mega Menu?
th_TH: ตั้งเป็นเมนู Mega?

en: Set as featured,  *Listings set as featured are subtracted from your package
th_TH: ตั้งค่าเป็นรายการเด่น * รายชื่อที่ตั้งค่าไว้จะถูกลบออกจากแพคเกจของคุณ

en: Set company pin location for contact page template. Latitude must be a number (ex: 40.577906).
th_TH: ตั้งค่าตำแหน่ง PIN ของ บริษัท สำหรับเทมเพลตหน้าติดต่อ Latitude ต้องเป็นตัวเลข (เช่น 40.577906)

en: Set company pin location for contact page template. Longitude must be a number (ex: -74.155058).
th_TH: ตั้งค่าตำแหน่ง PIN ของ บริษัท สำหรับเทมเพลตหน้าติดต่อ ลองจิจูดต้องเป็นตัวเลข (เช่น: -74.155058)

en: Set currency symbol for property price.
th_TH: ตั้งค่าสัญลักษณ์สกุลเงินสำหรับราคาทรัพย์สิน

en: Set how many properties to show per page in lists.
th_TH: กำหนดจำนวนคุณสมบัติที่จะแสดงต่อหนึ่งหน้าในรายการ

en: Set repeat options for background footer image.
th_TH: ตั้งค่าตัวเลือกการทำซ้ำสำหรับภาพท้ายพื้นหลัง

en: Set the currency label for multi-currency widget dropdown.
th_TH: ตั้งค่าป้ายกำกับสกุลเงินสำหรับรายการแบบเลื่อนลงเครื่องมือหลายสกุลเงิน

en: Set the position for the currency symbol.
th_TH: กำหนดตำแหน่งสำหรับสัญลักษณ์สกุลเงิน

en: Set the thousand separator for price numbers.
th_TH: ตั้งค่าตัวคั่นเป็นพันสำหรับหมายเลขราคา

en: Set to Yes if you use SSL (https://)
th_TH: ตั้งค่าเป็นใช่ถ้าคุณใช้ SSL (https: //)

en: Set to Yes if you use SSL.
th_TH: ตั้งค่าเป็นใช่ถ้าคุณใช้ SSL

en: Seychelles
th_TH: เซเชลส์

en: Shopping
th_TH: ช้อปปิ้ง

en: Show Advanced Search ?
th_TH: แสดงการค้นหาขั้นสูงหรือไม่?

en: Show Advanced Search in Taxonomies, Categories or Archives
th_TH: แสดงการค้นหาขั้นสูงใน Taxonomies หมวดหมู่หรือที่จัดเก็บ

en: Show Amenities and Features fields?
th_TH: แสดงฟิลด์สิ่งอำนวยความสะดวกและคุณลักษณะ?

en: Show Breadcrumbs
th_TH: แสดง Breadcrumbs

en: Show Breadcrumbs?
th_TH: แสดง Breadcrumbs หรือไม่?

en: Show Cities and Areas with 0 properties in advanced search
th_TH: แสดงเมืองและพื้นที่ที่มีคุณสมบัติ 0 จากการค้นหาขั้นสูง

en: Show Contact Form on lightbox
th_TH: แสดงแบบฟอร์มติดต่อในไลท์บ็อกซ์

en: Show Content as
th_TH: แสดงเนื้อหาตามชื่อ

en: Show Details
th_TH: แสดงรายละเอียด

en: Show Dropdowns for beds, bathrooms or rooms?(*only works with Custom Fields - YES)
th_TH: แสดงรายการแบบเลื่อนลงสำหรับเตียงห้องน้ำหรือห้องพัก (* ใช้ได้เฉพาะกับฟิลด์ที่กำหนดเอง - YES)

en: Show Footer ?
th_TH: แสดงส่วนท้าย?

en: Show Footer ?
th_TH: แสดงส่วนท้าย?

en: Show Footer Copyright Area?
th_TH: แสดงพื้นที่ลิขสิทธิ์ส่วนท้าย?

en: Show Footer Copyright Area?.
th_TH: แสดงพื้นที่ลิขสิทธิ์ส่วนท้าย?

en: Show Google Search over Map?
th_TH: แสดงการค้นหาของ Google ผ่านแผนที่หรือไม่?

en: Show Graph on Property Page
th_TH: แสดงกราฟบนหน้าคุณสมบัติ

en: Show Header in Dashboard ?
th_TH: แสดงส่วนหัวในหน้าแดชบอร์ดหรือไม่?

en: Show Reviews on Property Page
th_TH: แสดงความเห็นในหน้าคุณสมบัติ

en: Show Reviews on Property Page.
th_TH: แสดงความเห็นในหน้าคุณสมบัติ

en: Show Slider for Price?
th_TH: แสดงตัวเลื่อนสำหรับราคา?

en: Show address section
th_TH: แสดงส่วนที่อยู่

en: Show address section in print page?
th_TH: แสดงส่วนที่อยู่ในหน้าพิมพ์?

en: Show agent and contact form on sidebar.
th_TH: แสดงตัวแทนและแบบฟอร์มติดต่อในแถบด้านข้าง

en: Show agent details section
th_TH: แสดงส่วนข้อมูลตัวแทน

en: Show agent details section in print page?
th_TH: แสดงส่วนรายละเอียดตัวแทนในหน้าพิมพ์?

en: Show currency before or after price - in front pages
th_TH: แสดงสกุลเงินก่อนหรือหลังราคา - ในหน้าแรก

en: Show description section
th_TH: แสดงส่วนคำอธิบาย

en: Show description section in print page?
th_TH: แสดงส่วนคำอธิบายในหน้าพิมพ์?

en: Show details section
th_TH: แสดงส่วนรายละเอียด

en: Show details section in print page?
th_TH: แสดงรายละเอียดในหน้าพิมพ์?

en: Show features & amenities section
th_TH: แสดงคุณลักษณะและสิ่งอำนวยความสะดวก

en: Show features & amenities section in print page?
th_TH: แสดงคุณลักษณะและสิ่งอำนวยความสะดวกในหน้าพิมพ์?

en: Show floor plans section
th_TH: แสดงส่วนแผนผังชั้น

en: Show floor plans section in print page?
th_TH: แสดงส่วนแผนผังชั้นในหน้าพิมพ์?

en: Show gallery section
th_TH: แสดงส่วนแกลเลอรี่

en: Show gallery section in print page?
th_TH: แสดงส่วนแกลเลอรี่ในหน้าพิมพ์?

en: Show on property page the features and amenities that are not selected?
th_TH: แสดงในหน้าคุณสมบัติคุณลักษณะและสิ่งอำนวยความสะดวกที่ไม่ได้เลือก?

en: Show submit property button in header?
th_TH: แสดงปุ่มคุณสมบัติการส่งในส่วนหัว?

en: Show subunits section
th_TH: แสดงส่วนย่อย

en: Show subunits section in print page?
th_TH: แสดงส่วนย่อยในหน้าพิมพ์?

en: Show the Features and Amenities that are not available
th_TH: แสดงคุณลักษณะและสิ่งอำนวยความสะดวกที่ไม่สามารถใช้ได้

en: Show top bar on mobile devices?
th_TH: แสดงแถบด้านบนบนโทรศัพท์มือถือหรือไม่?

en: Show top bar widget menu ?
th_TH: แสดงเมนูวิดเจ็ตแถบด้านบน?

en: Show user login menu in header ?
th_TH: แสดงเมนูการเข้าสู่ระบบของผู้ใช้ในส่วนหัว?

en: Sidebar Heading Background Color
th_TH: สีพื้นหลังหัวเรื่องของแถบด้านข้าง

en: Sidebar Heading Color
th_TH: สีหัวเรื่องแถบข้าง

en: Sidebar Menu Widget Area - After Menu
th_TH: แถบเครื่องมือเมนู Sidebar Menu - หลังจากเมนู

en: Sidebar Menu Widget Area - Before Menu
th_TH: แถบเครื่องมือเมนู Sidebar - ก่อนเมนู

en: Sidebar Widget Background Color
th_TH: สีพื้นหลังของวิดเจ็ตแถบด้านข้าง

en: Sidebar Widget Design
th_TH: การออกแบบวิดเจ็ตแถบด้านข้าง

en: Sidebar Widget Tab
th_TH: แท็บวิดเจ็ต Sidebar

en: Sidebar for header type 3 - after menu
th_TH: แถบด้านข้างสำหรับประเภทส่วนหัว 3 - หลังเมนู

en: Sidebar for header type 3 - before menu
th_TH: แถบด้านข้างสำหรับประเภทส่วนหัว 3 - ก่อนเมนู

en: Sierra Leone
th_TH: เซียร์ราลีโอน

en: Sign into your account
th_TH: ลงชื่อเข้าใช้บัญชีของคุณ

en: Similar Listings
th_TH: ที่คล้ายกัน

en: Singapore
th_TH: สิงคโปร์

en: Single Agent
th_TH: ตัวแทนเดี่ยว

en: Site Settings
th_TH: การตั้งค่าไซต์

en: Site Speed
th_TH: ความเร็วไซต์

en: Size
th_TH: ขนาด

en: Size in
th_TH: ขนาดเข้า

en: Size:
th_TH: ขนาด:

en: Size:
th_TH: ขนาด:

en: Slider Images, .png, .jpg or .gif format
th_TH: รูปแบบ Slider, .png, .jpg หรือ. gif

en: Slider Option
th_TH: ตัวเลือก Slider

en: Slider Type
th_TH: ประเภท Slider

en: Slider type
th_TH: ประเภท Slider

en: Slovakia (Slovak Republic)
th_TH: สโลวะเกีย (สาธารณรัฐสโลวัก)

en: Slovenia
th_TH: สโลวีเนีย

en: Social & Contact
th_TH: สังคมและที่ติดต่อ

en: Social Accounts
th_TH: บัญชีโซเชียล

en: Social Accounts
th_TH: บัญชีโซเชียล

en: Social Login
th_TH: เข้าสู่สังคม

en: Social Login
th_TH: เข้าสู่สังคม

en: Solomon Islands
th_TH: หมู่เกาะโซโลมอน

en: Somalia
th_TH: โซมาเลีย

en: Some energy class description
th_TH: คำอธิบายระดับพลังงานบางส่วน

en: Somebody ordered a new Wire Transfer
th_TH: มีคนสั่งซื้อ Wire Transfer ใหม่

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
    %website_url 
    Username: %username.
    If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen. To reset your password, visit the following address:%reset_link,
    Thank You!
th_TH: มีคนขอให้รีเซ็ตรหัสผ่านสำหรับบัญชีต่อไปนี้:% website_url ชื่อผู้ใช้:% username หากเป็นความผิดพลาดเพียงละเว้นอีเมลนี้และไม่มีอะไรจะเกิดขึ้น หากต้องการรีเซ็ตรหัสผ่านของคุณโปรดไปที่ที่อยู่ต่อไปนี้:% reset_link, Thank You!

en: Something went wrong with the plugin API.
th_TH: เกิดข้อผิดพลาดกับปลั๊กอิน API

en: Sorry, user already exists. Try different username/email
th_TH: ขออภัยผู้ใช้มีอยู่แล้ว ลองชื่อผู้ใช้ / อีเมลอื่น

en: Sort by
th_TH: จัดเรียงตาม

en: Source
th_TH: แหล่ง

en: South Africa
th_TH: แอฟริกาใต้

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
th_TH: หมู่เกาะเซาท์จอร์เจียและหมู่เกาะเซาท์แซนด์วิช

en: Spain
th_TH: สเปน

en: Speed Advices
th_TH: คำแนะนำเกี่ยวกับความเร็ว

en: Splash Image
th_TH: ภาพกระเด็น

en: Splash Image, .png, .jpg or .gif format
th_TH: รูปแบบ Splash, .png, .jpg หรือ. gif

en: Splash Page - Bottom left area
th_TH: Splash Page - พื้นที่ด้านล่างซ้าย

en: Splash Page - Bottom right area
th_TH: Splash Page - ด้านล่างขวา

en: Splash Page Bottom Left Widget Area
th_TH: ด้านล่างสไลด์ Widget พื้นที่

en: Splash Page Bottom Right Widget Area
th_TH: Splash Page ด้านล่างขวา Widget Area

en: Splash Page Title
th_TH: ชื่อหน้าสแปลช

en: Splash Video in mp4 format
th_TH: Splash Video ในรูปแบบ MP4

en: Splash Video in mp4 format
th_TH: Splash Video ในรูปแบบ MP4

en: Splash Video in ogv format
th_TH: Splash Video ในรูปแบบ ogv

en: Splash Video in ogv format
th_TH: Splash Video ในรูปแบบ ogv

en: Splash Video in webm format
th_TH: Splash Video ในรูปแบบ WebM

en: Splash Video in webm format
th_TH: Splash Video ในรูปแบบ WebM

en: Sri Lanka
th_TH: ศรีลังกา

en: St. Helena
th_TH: เซนต์เฮเลนา

en: St. Pierre and Miquelon
th_TH: เซนต์ปิแอร์และมีเกอลง

en: Start Now
th_TH: เริ่มเดี๋ยวนี้

en: Starting Point Latitude
th_TH: ละติจูดจุดเริ่มต้น

en: Starting Point Longitude
th_TH: ลองจิจูดจุดเริ่มต้น

en: State/County
th_TH: รัฐ / เคาน์ตี้

en: Status
th_TH: สถานะ

en: Sticky Header Border Bottom Color
th_TH: สีด้านล่างของส่วนหัวของส่วนหัวที่ติดสติ๊กเกอร์

en: Sticky Header Height
th_TH: ส่วนสูงของส่วนหัวที่เหนียว

en: Sticky Header Height in px
th_TH: ความสูงส่วนหัวของหัวกระดาษ

en: Sticky Menu Font Color
th_TH: สีตัวอักษรของเมนูแบบเลื่อน

en: Street View
th_TH: มุมมองถนน

en: Stripe Api Keys are added.Payments will be processed.
th_TH: มีการเพิ่มคีย์ Api แบบลายเส้นแล้วการชำระเงินจะดำเนินการ

en: Stripe Publishable Key
th_TH: คีย์ที่เผยแพร่ได้แบบ Stripe

en: Stripe Secret Key
th_TH: คีย์ลับของ Stripe

en: Style for Google Map. Use https://snazzymaps.com/ to create styles
th_TH: สไตล์สำหรับ Google Map ใช้ https://snazzymaps.com/ เพื่อสร้างสไตล์

en: Subject
th_TH: เรื่อง

en: Subject for
th_TH: หัวเรื่องสำหรับ

en: Submission & Featured Payment
th_TH: การส่งและการชำระเงินที่โดดเด่น

en: Submission Fee
th_TH: ค่าธรรมเนียมการยื่น

en: Submission Payment
th_TH: การส่งแบบฟอร์ม

en: Submit Property
th_TH: ส่งคุณสมบัติ

en: Submit Review
th_TH: ส่งความคิดเห็น

en: Submit property will only work with theme register/login.
th_TH: ส่งพร็อพเพอร์ตี้จะใช้ได้เฉพาะกับการลงทะเบียน / เข้าสู่ระบบธีม

en: Submited Listings should be approved by admin?
th_TH: รายชื่อผู้ที่ได้รับการเสนอชื่อควรได้รับการอนุมัติจากผู้ดูแลระบบหรือไม่?

en: Subscribe to our mailing list in order to receive news about new features and theme upgrades. <a href="http://eepurl.com/CP5U5">Subscribe Here!</a>
th_TH: สมัครรับรายชื่อผู้รับจดหมายของเราเพื่อรับข่าวสารเกี่ยวกับคุณสมบัติใหม่และการอัปเกรดธีม <a href="http://eepurl.com/CP5U5">สมัครสมาชิกที่นี่!</a>

en: Subunits
th_TH: หน่วยย่อย

en: Sudan
th_TH: ซูดาน

en: Supermarkets
th_TH: ซูเปอร์มาร์เก็ต

en: Suriname
th_TH: ซูรินาเม

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
th_TH: หมู่เกาะสฟาลบาร์และหมู่เกาะ Jan Mayen

en: Swaziland
th_TH: สวาซิแลนด์

en: Sweden
th_TH: สวีเดน

en: Switch to this package
th_TH: เปลี่ยนไปใช้แพ็กเกจนี้

en: Switzerland
th_TH: ประเทศสวิสเซอร์แลนด์

en: Symbol must be set according to international standards. Complete list is here http://www.xe.com/iso4217.php.
th_TH: สัญลักษณ์ต้องได้รับการกำหนดตามมาตรฐานสากล รายการทั้งหมดอยู่ที่นี่ http://www.xe.com/iso4217.php

en: Syrian Arab Republic
th_TH: สาธารณรัฐอาหรับซีเรีย

en: TGMPA v%s
th_TH: TGMPA v %s

en: Taiwan, Province of China
th_TH: ไต้หวัน, ประเทศจีน

en: Tajikistan
th_TH: ทาจิกิสถาน

en: Tanzania, United Republic of
th_TH: แทนซาเนีย, สหราชอาณาจักร

en: Taxes
th_TH: ภาษี

en: Telephone
th_TH: โทรศัพท์

en: Terrain
th_TH: ภูมิประเทศ

en: Thailand
th_TH: ประเทศไทย

en: Thank you. Please check your email for payment instructions.
th_TH: ขอขอบคุณ. โปรดตรวจสอบอีเมลของคุณเพื่อดูคำแนะนำในการชำระเงิน

en: The City field is empty !
th_TH: เขตเมืองว่างเปล่า!

en: The Google Maps JavaScript API v3 REQUIRES an API key to function correctly. Get an APIs Console key and post the code in Theme Options. You can get it from
th_TH: API JavaScript ของ Google แผนที่เวอร์ชัน 3 ต้องมีคีย์ API ทำงานอย่างถูกต้อง โหลดคีย์คอนโซล API และโพสต์โค้ดในตัวเลือกธีม คุณสามารถรับได้จาก

en: The Google Maps JavaScript API v3 REQUIRES an API key to function correctly. Get an APIs Console key and post the code in Theme Options. You can get it from
th_TH: API JavaScript ของ Google แผนที่เวอร์ชัน 3 ต้องมีคีย์ API ทำงานอย่างถูกต้อง โหลดคีย์คอนโซล API และโพสต์โค้ดในตัวเลือกธีม คุณสามารถรับได้จาก

en: The Retina pins should be uploaded in the same place as the original pin and the name of the file should be with_2x
th_TH: หมุด Retina ควรจะอัปโหลดในที่เดียวกับขาเดิมและชื่อของไฟล์ต้องอยู่ด้วย 2x

en: The browser couldn't detect your position!
th_TH: เบราเซอร์ไม่สามารถตรวจจับตำแหน่งของคุณได้!

en: The currency in which payments are processed.
th_TH: สกุลเงินที่ประมวลผลการชำระเงิน

en: The date & time is already booked. Please choose a new one
th_TH: วันที่และเวลาได้รับการจองแล้ว โปรดเลือกใหม่

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
th_TH: คำอธิบายจะปรากฏในเมนูถ้าธีมปัจจุบันรองรับไฟล์

en: The email doesn't look right !
th_TH: อีเมลไม่ถูกต้อง!

en: The email was not saved because it is used by another user.
th_TH: อีเมลไม่ได้รับการบันทึกเนื่องจากมีการใช้งานโดยผู้ใช้รายอื่น

en: The email's domain doesn't look right.
th_TH: โดเมนของอีเมลดูไม่ถูกต้อง

en: The first footer widget area
th_TH: พื้นที่วิดเจ็ตส่วนท้ายแรก

en: The following plugin was activated successfully:
th_TH: ปลั๊กอินต่อไปนี้ใช้งานได้สำเร็จ:

en: The fourth footer widget area
th_TH: พื้นที่เครื่องมือส่วนท้ายที่สี่

en: The inserted code is not a valid one
th_TH: รหัสที่แทรกอยู่ไม่ใช่รหัสที่ถูกต้อง

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
th_TH: กระบวนการติดตั้งและเปิดใช้งานกำลังเริ่มต้น กระบวนการนี้อาจต้องใช้เวลาสักครู่ในบางครอบครัวดังนั้นโปรดอดใจรอ

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
th_TH: กระบวนการติดตั้งกำลังเริ่มต้น กระบวนการนี้อาจต้องใช้เวลาสักครู่ในบางครอบครัวดังนั้นโปรดอดใจรอ

en: The invoice number is:
th_TH: หมายเลขใบแจ้งหนี้คือ:

en: The maximum no of images a user can upload with the front end submit form. Use 0 for unlimited. This value is NOT used in case of membership mode (each package will have its own max image no set)
th_TH: จำนวนสูงสุดของภาพที่ผู้ใช้สามารถอัปโหลดโดยใช้แบบฟอร์มส่งหน้า ใช้ 0 สำหรับไม่ จำกัด ค่านี้จะไม่ใช้ในกรณีที่เป็นโหมดสมาชิก (แต่ละแพ็กเกจจะมีรูปสูงสุดไม่ได้ตั้งค่า)

en: The new password is blank
th_TH: รหัสผ่านใหม่ว่างเปล่า

en: The primary widget area
th_TH: พื้นที่เครื่องมือหลัก

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
th_TH: แพคเกจปลั๊กอินระยะไกลประกอบด้วยมากกว่าหนึ่งไฟล์ แต่ไฟล์ไม่ได้บรรจุในโฟลเดอร์

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
th_TH: แพคเกจปลั๊กอินระยะไกลไม่ประกอบด้วยโฟลเดอร์ที่มีบุ้งที่ต้องการและเปลี่ยนชื่อไม่ได้

en: The search form is "floating" over the media header and you set the position.
th_TH: แบบฟอร์มการค้นหา &quot;ลอยตัว&quot; เหนือส่วนหัวของสื่อและคุณตั้งค่าตำแหน่ง

en: The second footer widget area
th_TH: พื้นที่เครื่องมือส่วนท้ายที่สอง

en: The secondary widget area
th_TH: พื้นที่วิดเจ็ตรอง

en: The state field is empty !
th_TH: ฟิลด์สถานะว่างเปล่า!

en: The system will remove the script version when it is included. This doest not actually improve speed, but improves test score on speed tools pages.
th_TH: ระบบจะนำเวอร์ชันสคริปต์ออกเมื่อรวม การปรับปรุงนี้ไม่ได้ช่วยเพิ่มความเร็ว แต่เพิ่มคะแนนทดสอบบนหน้าเครื่องมือเกี่ยวกับความเร็ว

en: The system will use the minified versions of the css and js files
th_TH: ระบบจะใช้ไฟล์ css และ js ที่มีการปรับรุ่น

en: The third footer widget area
th_TH: พื้นที่เครื่องมือส่วนท้ายที่สาม

en: The top bar left widget area
th_TH: แถบเครื่องมือด้านซ้ายบนแถบเครื่องมือ

en: The top bar right widget area
th_TH: แถบเครื่องมือด้านขวาบนสุด

en: The type selected applies for Google Maps header.
th_TH: ประเภทที่เลือกใช้สำหรับส่วนหัวของ Google แผนที่

en: Theme Slider
th_TH: แถบเลื่อนธีม

en: Theme Slider
th_TH: แถบเลื่อนธีม

en: There are no agents listed on this page at this moment. Please try again later.
th_TH: ไม่มีตัวแทนที่ระบุในหน้านี้ในขณะนี้ กรุณาลองใหม่อีกครั้งในภายหลัง.

en: There are no posts published!
th_TH: ไม่มีโพสต์ที่เผยแพร่!

en: There are no properties listed on this page at this moment. Please try again later.
th_TH: ไม่มีคุณสมบัติที่ระบุในหน้านี้ในขณะนี้ กรุณาลองใหม่อีกครั้งในภายหลัง.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
th_TH: มีปลั๊กอินที่จำเป็นหรือแนะนำที่จำเป็นต้องใช้เพื่อติดตั้งปรับปรุงหรือเปิดใช้งานอย่างน้อยหนึ่งรายการ

en: These fields are mandatory: Title
th_TH: ฟิลด์เหล่านี้มีผลบังคับใช้: ชื่อ

en: Third Footer Widget Area
th_TH: พื้นที่วิดเจ็ตที่สาม

en: This applies for  the search over media header.
th_TH: ใช้สำหรับการค้นหาผ่านส่วนหัวของสื่อ

en: This applies for all register forms. *Hold CTRL for multiple selection.
th_TH: สำหรับแบบฟอร์มลงทะเบียนทั้งหมด * กด CTRL เพื่อเลือกหลายรายการ

en: This applies for for all register forms.
th_TH: สำหรับแบบฟอร์มลงทะเบียนทั้งหมด

en: This applies for the calendar field type available for properties.
th_TH: ข้อมูลนี้ใช้กับประเภทของฟิลด์ปฏิทินที่พร้อมใช้งานสำหรับคุณสมบัติ

en: This applies for the search over header type. IMPORTANT! Enable Advanced Search Custom Fields - YES, for Type 5, Type 6, Type 8, Type 10 and Type 11. Types 7 & 9 look can be obtained with type 6 and 8 with float form set to yes.
th_TH: ใช้สำหรับการค้นหาประเภทส่วนหัว สำคัญ! เปิดใช้ฟิลด์ที่กำหนดเองสำหรับการค้นหาขั้นสูง - ใช่สำหรับประเภท 5 ประเภท 6 ประเภท 8 ประเภท 10 และประเภท 11 สามารถหารูปแบบ 7 และ 9 ประเภท 6 และ 8 ที่มีรูปแบบลอยตั้งเป็นใช่

en: This description will appear first in page. Keeping it as a brief overview makes it easier to read.
th_TH: คำอธิบายนี้จะปรากฏเป็นอันดับแรกในหน้า การเก็บรักษาไว้เป็นภาพรวมคร่าวๆทำให้อ่านได้ง่ายขึ้น

en: This helps preventing registration spam.
th_TH: วิธีนี้ช่วยป้องกันการสแปมการลงทะเบียน

en: This is a paid submission.
th_TH: นี่คือการส่งแบบชำระเงิน

en: This is a paid submission.The listing will be live after payment is received.
th_TH: นี่เป็นรายการแบบชำระเงินรายชื่อจะออกอากาศหลังจากได้รับการชำระเงินแล้ว

en: This option defines the main content width. Default value is 1200px
th_TH: ตัวเลือกนี้กำหนดความกว้างของเนื้อหาหลัก ค่าเริ่มต้นคือ 1200px

en: This page will not work without WpResidence Core Plugin, Please activate it from the plugins menu!
th_TH: หน้านี้จะไม่สามารถใช้งานได้หากไม่มี Plugin WpResidence Core โปรดเปิดใช้งานจากปลั๊กอินเมนู!

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
th_TH: โพสต์นี้มีรหัสผ่านป้องกัน. ป้อนรหัสผ่านเพื่อดูความคิดเห็นใด ๆ

en: This property unit builder is a very complex feature, with a lot of options, and because of that it may not work for all design idees. We will continue to improve it, but please be aware that css problems may appear and those will have to be solved by manually adding css rules in the code.
th_TH: ตัวสร้างพร็อพเพอร์ตี้นี้เป็นคุณลักษณะที่ซับซ้อนมากซึ่งมีตัวเลือกมากมายและด้วยเหตุนี้จึงอาจไม่สามารถใช้งานได้กับแนวคิดการออกแบบทั้งหมด เราจะปรับปรุงอย่างต่อเนื่อง แต่โปรดทราบว่าปัญหา CSS อาจปรากฏขึ้นและผู้ที่จะต้องแก้ไขปัญหาโดยการเพิ่มกฎ CSS ในโค้ดด้วยตนเอง

en: This will replace the sticky header.  Doesn't apply to search type 3
th_TH: นี้จะแทนที่ส่วนหัวเหนียว ไม่ใช้กับประเภทการค้นหา 3

en: Time
th_TH: เวลา

en: Title
th_TH: หัวข้อ

en: Title Attribute
th_TH: แอตทริบิวต์ชื่อ

en: Title/Position
th_TH: ชื่อ / ตำแหน่ง

en: To add Retina logo versions, create retina logo, add _2x at the end of name of the original file (for ex logo_2x.jpg) and upload it in the same uploads folder as the non retina logo.
th_TH: เมื่อต้องการเพิ่มโลโก้ Retina ให้สร้างโลโก้ที่เป็น Retina เพิ่ม _2x ที่ท้ายชื่อของไฟล์ต้นฉบับ (เช่น logo_2x.jpg) และอัปโหลดลงในโฟลเดอร์อัพโหลดเดียวกันเป็นโลโก้ที่ไม่ใช่จอตา

en: To be paid
th_TH: จะได้รับเงิน

en: Togo
th_TH: ไป

en: Tokelau
th_TH: โตเกเลา

en: Tonga
th_TH: ตองกา

en: Top Bar Background Color (Header Widget Menu)
th_TH: สีพื้นหลังแถบด้านบน (เมนูวิดเจ็ตส่วนหัว)

en: Top Bar Font Color (Header Widget Menu)
th_TH: สีตัวอักษรแถบด้านบน (เมนูวิดเจ็ตส่วนหัว)

en: Top Bar Left Widget Area
th_TH: แถบเครื่องมือด้านซ้ายบนแถบเครื่องมือ

en: Top Bar Right Widget Area
th_TH: แถบเครื่องมือด้านขวาบนแถบเครื่องมือ

en: Top Menu & Sticky Menu Background Color
th_TH: เมนูด้านบนและสีพื้นหลังของเมนูหนึบ

en: Top Menu Font Color
th_TH: สีตัวอักษรบนเมนู

en: Top Menu Font Size
th_TH: ขนาดตัวอักษรของเมนูยอดนิยม

en: Top Menu Hover Background Color
th_TH: สีพื้นหลังเลื่อนตำแหน่งบนเมนู

en: Top Menu Hover Background Color (*applies on some hover types)
th_TH: สีพื้นหลังเลื่อนตำแหน่งบนเมนู (* ใช้กับประเภทเลื่อนลอยบางประเภท)

en: Top Menu Hover Font Color
th_TH: สีตัวอักษรเลื่อนบนเมนู

en: Top Menu Hover Type
th_TH: ประเภท Hover ด้านบนเมนู

en: Total Fee
th_TH: รวมค่าธรรมเนียม

en: Total Invoices:
th_TH: ใบแจ้งหนี้ทั้งหมด:

en: Total number of views:
th_TH: จำนวนการดูทั้งหมด:

en: Transparent Header - Top Menu Font Color
th_TH: ส่วนหัวที่โปร่งใส - สีตัวอักษรของเมนูยอดนิยม

en: Transparent Header - Top Menu Hover Font Color
th_TH: ส่วนหัวที่โปร่งใส - สีตัวอักษรเลื่อนบนเมนู

en: Transport
th_TH: ขนส่ง

en: Transportation
th_TH: การขนส่ง

en: Trinidad and Tobago
th_TH: ตรินิแดดและโตเบโก

en: Tunisia
th_TH: ตูนิเซีย

en: Turkey
th_TH: ไก่งวง

en: Turkmenistan
th_TH: เติร์กเมนิสถาน

en: Turks and Caicos Islands
th_TH: หมู่เกาะเติกส์และหมู่เกาะเคคอส

en: Tuvalu
th_TH: ตูวาลู

en: Twitter Access Secret
th_TH: ความลับของการเข้าใช้ Twitter

en: Twitter Access Secret is required for theme Twitter widget.
th_TH: ความลับของการเข้าใช้ Twitter เป็นสิ่งจำเป็นสำหรับธีม Twitter widget

en: Twitter Access Token
th_TH: การเข้าถึงโทเค็น Twitter

en: Twitter Access Token Secret
th_TH: การเข้าถึง Token Secret

en: Twitter Access Token is required for theme Twitter widget.
th_TH: จำเป็นต้องมีการเข้าถึงโทเค็นการเข้าใช้ Twitter สำหรับวิดเจ็ตธีม Twitter

en: Twitter Cache Time
th_TH: เวลาแคชของ Twitter

en: Twitter Cache Time in hours
th_TH: Twitter Cache เวลาในชั่วโมง

en: Twitter Consumer Secret
th_TH: ความลับของผู้บริโภค Twitter

en: Twitter Consumer Secret is required for theme Twitter widget.
th_TH: Twitter Consumer Secret เป็นสิ่งจำเป็นสำหรับธีม Twitter widget

en: Twitter Page Link
th_TH: ลิงก์ของ Twitter Page

en: Twitter Url
th_TH: URL ของ Twitter

en: Twitter Widget
th_TH: วิดเจ็ต Twitter

en: Twitter consumer_key
th_TH: ผู้บริโภค Twitter_key

en: Twitter consumer_key is required for theme Twitter widget.
th_TH: ต้องใช้ consumer_key ของ Twitter สำหรับวิดเจ็ตธีม Twitter

en: Twitter page link
th_TH: ลิงก์ของหน้า Twitter

en: Twitter page link, with https://
th_TH: ลิงก์ของหน้า Twitter ด้วย https: //

en: Type
th_TH: ชนิด

en: Type Bathrooms No.
th_TH: ประเภทห้องน้ำ No.

en: Type Bedrooms No.
th_TH: ประเภทห้องนอน

en: Type Keyword
th_TH: พิมพ์คำหลัก

en: Type Max. Price
th_TH: พิมพ์ Max. ราคา

en: Type Min. Price
th_TH: ประเภท Min ราคา

en: Type address, state, city or area
th_TH: พิมพ์ที่อยู่รัฐเมืองหรือพื้นที่

en: Type and add a new item in features and amenities list.
th_TH: พิมพ์และเพิ่มรายการใหม่ในรายการคุณสมบัติและสิ่งอำนวยความสะดวก

en: Type company address
th_TH: พิมพ์ที่อยู่ บริษัท

en: Type here the copyright message that will appear in footer.
th_TH: พิมพ์ข้อความลิขสิทธิ์ที่จะปรากฏในท้ายกระดาษ

en: Type only numbers!
th_TH: พิมพ์เฉพาะหมายเลข!

en: Type your message...
th_TH: พิมพ์ข้อความของคุณ ...

en: Type:
th_TH: ประเภท:

en: Uganda
th_TH: ยูกันดา

en: Ukraine
th_TH: ยูเครน

en: Unable to login. Please, check login/password and try again
th_TH: ไม่สามารถเข้าสู่ระบบได้. โปรดตรวจสอบการเข้าสู่ระบบ / รหัสผ่านและลองอีกครั้ง

en: Unit Card Type
th_TH: ชนิดการ์ดหน่วยความจำ

en: Unit border size
th_TH: ขนาดเส้นขอบของหน่วย

en: Unit/Card border color
th_TH: สีเส้นขอบของหน่วย / บัตร

en: United Arab Emirates
th_TH: สหรัฐอาหรับเอมิเรตส์

en: United Kingdom
th_TH: ประเทศอังกฤษ

en: United States
th_TH: สหรัฐ

en: United States Minor Outlying Islands
th_TH: หมู่เกาะห่างไกลของสหรัฐอเมริกา

en: Unlimited
th_TH: ไม่ จำกัด

en: Unlimited listings ?
th_TH: รายชื่อที่ไม่ จำกัด ?

en: Update
th_TH: ปรับปรุง

en: Update Profile
th_TH: อัปเดตโปรไฟล์

en: Update Required
th_TH: จำเป็นต้องอัปเดต

en: Update Review
th_TH: อัปเดตการตรวจทาน

en: Update profile
th_TH: อัปเดตโปรไฟล์

en: Update recommended
th_TH: ปรับปรุงที่แนะนำ

en: Update the theme & plugins
th_TH: อัปเดตธีมและปลั๊กอิน

en: Update; Custom title instead of Features and Amenities label.
th_TH: อัปเดต; ชื่อที่กำหนดเองแทนป้ายกำกับคุณลักษณะและสิ่งอำนวยความสะดวก

en: Updating Plugin: %s
th_TH: กำลังอัปเดตปลั๊กอิน: %s

en: Upgrade message from the plugin author:
th_TH: อัปเกรดข้อความจากผู้เขียนปลั๊กอิน:

en: Upgrade to Featured
th_TH: อัปเกรดเป็น Featured

en: Upgrade to Featured Listing
th_TH: อัปเกรดเป็นรายการแนะนำ

en: Upgrade to featured
th_TH: อัปเกรดเป็นแบบพิเศษ

en: Upgrade to featured listing on
th_TH: อัปเกรดเป็นรายการเด่นในวันที่

en: Upload  profile image.
th_TH: อัปโหลดรูปโปรไฟล์

en: Upload Background Image for Footer
th_TH: อัปโหลดภาพพื้นหลังสำหรับส่วนท้าย

en: Upload Background Image |
th_TH: อัปโหลดภาพพื้นหลัง |

en: Upload Favicon
th_TH: อัปโหลด Favicon

en: Upload Header Image
th_TH: อัปโหลดภาพส่วนหัว

en: Upload Image
th_TH: อัปโหลดรูปภาพ

en: Upload Logo
th_TH: อัปโหลดโลโก้

en: Upload New Logo
th_TH: อัปโหลดโลโก้ใหม่

en: Upload New Plan Image
th_TH: อัปโหลดภาพแผนใหม่

en: Upload Pin
th_TH: อัปโหลด PIN

en: Upload Video
th_TH: อัปโหลดวิดีโอ

en: Upload mobile logo in jpg or png format.
th_TH: อัปโหลดโลโก้บนมือถือในรูปแบบ jpg หรือ png

en: Upload site favicon in .ico, .png, .jpg or .gif format
th_TH: อัปโหลด favicon ไซต์ในรูปแบบ .ico, .png, .jpg หรือ. gif

en: Upload your profile photo.
th_TH: อัปโหลดรูปโปรไฟล์ของคุณ

en: Uruguay
th_TH: อุรุกวัย

en: Use .00 format for decimals (ex: 1.50). Do not set price as 0!
th_TH: ใช้รูปแบบทศนิยม 0.00 (เช่น 1.50) อย่าตั้งราคาเป็น 0!

en: Use .00 format for decimals (ex: 5.50). Do not set price as 0!
th_TH: ใช้รูปแบบทศนิยม 0.00 (เช่น: 5.50) อย่าตั้งราคาเป็น 0!

en: Use CTRL to select multiple fields for property submission page.
th_TH: ใช้ CTRL เพื่อเลือกหลายฟิลด์สำหรับหน้าการส่งคุณสมบัติ

en: Use Cache for Google maps ?(*cache will renew itself every 3h)
th_TH: ใช้แคชสำหรับแผนที่ Google หรือไม่ (แคช * จะต่ออายุตัวเองทุกๆ 3 ชั่วโมง)

en: Use Custom Fields For Advanced Search ?
th_TH: ใช้ฟิลด์ที่กำหนดเองสำหรับการค้นหาขั้นสูงหรือไม่?

en: Use Float Search Form ?
th_TH: ใช้แบบฟอร์มการค้นหาแบบลอยตัวหรือไม่?

en: Use Floor Plans
th_TH: ใช้แผนผังชั้น

en: Use Full Price Pins ?
th_TH: ใช้ Pins ราคาเต็มหรือไม่?

en: Use Geo Location Search
th_TH: ใช้การค้นหาตำแหน่งทางภูมิศาสตร์

en: Use Google maps with SSL ?
th_TH: ใช้ Google Maps กับ SSL หรือไม่?

en: Use Optima Express plugin (idx plugin by ihomefinder) - you will need to enable the plugin ?
th_TH: ใช้ปลั๊กอิน Optima Express (ปลั๊กอิน idx โดย ihomefinder) - คุณจำเป็นต้องเปิดใช้งานปลั๊กอินหรือไม่?

en: Use Pin Cluster on map
th_TH: ใช้ Pin Cluster บนแผนที่

en: Use Saved Search Feature ?
th_TH: ใช้คุณลักษณะการค้นหาที่บันทึกไว้หรือไม่

en: Use Slider in Property Unit
th_TH: ใช้ Slider ใน Property Unit

en: Use Sticky Footer?
th_TH: ใช้ส่วนท้ายที่เหนียวไหม

en: Use Sticky Footer?
th_TH: ใช้ส่วนท้ายที่เหนียวไหม

en: Use a custom property page template
th_TH: ใช้เทมเพลตของหน้าคุณสมบัติที่กำหนดเอง

en: Use file reading for pins?
th_TH: ใช้การอ่านไฟล์สำหรับหมุดหรือไม่?

en: Use file reading for pins? (*recommended for over 200 listings. Read the manual for diffrences between file and mysql reading)
th_TH: ใช้การอ่านไฟล์สำหรับหมุดหรือไม่? (* แนะนำสำหรับรายชื่อมากกว่า 200 อ่านคู่มือสำหรับ diffrences ระหว่างการอ่านไฟล์และ mysql)

en: Use price Pins ?
th_TH: ใช้ Pins ราคาหรือไม่?

en: Use price Pins ?(The css class for price pins is "wpestate_marker" . Each pin has also receive a class with the name of the category or action: For example "wpestate_marker apartments sales")
th_TH: ใช้ Pins ราคาหรือไม่ (คลาส css สำหรับหมุดราคาคือ &quot;wpestate_marker&quot;) แต่ละพินยังได้รับชั้นเรียนที่มีชื่อประเภทหรือการกระทำเช่น &quot;wpestate_marker apartments sales&quot;)

en: Use reCaptcha on register ?
th_TH: ใช้ reCaptcha ในการลงทะเบียนหรือไม่?

en: Use single Image Pin ?
th_TH: ใช้ Pin ภาพเดียวหรือไม่?

en: Use sticky search ?
th_TH: ใช้การค้นหาที่เหนียว?

en: Use the Clear WpResidence Cache button from the admin bar to see the changes made instantly. Automatic updates happen every 4 hours.
th_TH: ใช้ปุ่มล้างข้อมูล WpResidence Cache จากแถบผู้ดูแลระบบเพื่อดูการเปลี่ยนแปลงที่ทำทันที การอัปเดตอัตโนมัติเกิดขึ้นทุกๆ 4 ชั่วโมง

en: Use the button to save your property location on the map as well.
th_TH: ใช้ปุ่มนี้เพื่อบันทึกตำแหน่งที่ตั้งของคุณบนแผนที่ด้วย

en: Use the form below to contact us!
th_TH: ใช้แบบฟอร์มด้านล่างเพื่อติดต่อเรา!

en: Use this unit/card
th_TH: ใช้หน่วย / การ์ดนี้

en: User
th_TH: ผู้ใช้งาน

en: User Dashboard - The top bar left widget area
th_TH: แดชบอร์ดผู้ใช้ - แถบเครื่องมือด้านซ้ายสุดของแถบเครื่องมือ

en: User Dashboard - The top bar right widget area
th_TH: แดชบอร์ดผู้ใช้ - แถบเครื่องมือด้านขวาบนแถบเครื่องมือ

en: User Dashboard Design
th_TH: การออกแบบหน้าแดชบอร์ดของผู้ใช้

en: User Dashboard Menu Background
th_TH: พื้นหลังของหน้าแดชบอร์ดผู้ใช้

en: User Dashboard Menu Color
th_TH: สีของหน้าแดชบอร์ดผู้ใช้

en: User Dashboard Menu Hover Color
th_TH: สี Hover ของหน้าแดชบอร์ดของผู้ใช้

en: User Dashboard Menu Item Background Color
th_TH: สีพื้นหลังของเมนูในหน้าแดชบอร์ดของผู้ใช้

en: User Dashboard Package Background
th_TH: พื้นหลังของผู้ใช้แผงควบคุมผู้ใช้

en: User Dashboard Package Color
th_TH: สีแพ็คเก็จของผู้ใช้ Dashboard

en: User Details
th_TH: รายละเอียดผู้ใช้

en: User Param 1
th_TH: พารามิเตอร์ผู้ใช้ 1

en: User Role Settings
th_TH: การตั้งค่าบทบาทผู้ใช้

en: Username
th_TH: ชื่อผู้ใช้

en: Username already exists.  Please choose a new one.
th_TH: ชื่อผู้ใช้อยู่แล้ว. โปรดเลือกใหม่

en: Username and/or Email field is empty!
th_TH: ชื่อผู้ใช้และ / หรืออีเมล์ว่างเปล่า!

en: Username and/or Password field is empty!
th_TH: ช่องชื่อผู้ใช้และ / หรือรหัสผ่านว่างเปล่า!

en: Username:
th_TH: ชื่อผู้ใช้:

en: Username: %s
th_TH: ชื่อผู้ใช้: %s

en: Userpin in geolocation
th_TH: Userpin ใน Geolocation

en: Users can type the password on registration form
th_TH: ผู้ใช้สามารถพิมพ์รหัสผ่านในแบบฟอร์มลงทะเบียนได้

en: Users will be automatically approved. *Hold CTRL for multiple selection.
th_TH: ผู้ใช้จะได้รับการอนุมัติโดยอัตโนมัติ * กด CTRL เพื่อเลือกหลายรายการ

en: Using this option you can define the width of the content in percent.Sidebar will occupy the rest of the main content space.
th_TH: การใช้ตัวเลือกนี้คุณสามารถกำหนดความกว้างของเนื้อหาในแถบเปอร์เซ็นต์แถบด้านข้างจะใช้พื้นที่เนื้อหาหลักที่เหลืออยู่

en: Uzbekistan
th_TH: อุซเบกิ

en: Values between 0 -invisible and 1 - fully visible
th_TH: ค่าระหว่าง 0 - มองไม่เห็นและ 1 - มองเห็นได้เต็มที่

en: Vanuatu
th_TH: วานูอาตู

en: Venezuela
th_TH: เวเนซุเอลา

en: Version
th_TH: รุ่น

en: Video
th_TH: วีดีโอ

en: Video Option
th_TH: ตัวเลือกวิดีโอ

en: Video from
th_TH: วิดีโอจาก

en: Vietnam
th_TH: เวียดนาม

en: View
th_TH: ดู

en: View public profile
th_TH: ดูโปรไฟล์สาธารณะ

en: View results
th_TH: ดูผลการค้นหา

en: Views Stats
th_TH: สถิติการดู

en: Virgin Islands (British)
th_TH: หมู่เกาะเวอร์จิน (อังกฤษ)

en: Virgin Islands (U.S.)
th_TH: หมู่เกาะเวอร์จิน (สหรัฐอเมริกา)

en: Virtual Tour
th_TH: ทัวร์เสมือนจริง

en: Virtual Tour:
th_TH: ทัวร์เสมือนจริง:

en: Waiting for approval
th_TH: รอการอนุมัติ

en: Walkscore APi Key
th_TH: คีย์ Walkscore APi

en: Walkscore info doesn't show if you don't add the API.
th_TH: ข้อมูล Walkscore ไม่แสดงหากคุณไม่ได้เพิ่ม API

en: Wallis and Futuna Islands
th_TH: หมู่เกาะวาลลิสและฟุตูนา

en: Want to find out more?
th_TH: ต้องการที่จะหามากขึ้น?

en: Warning !
th_TH: คำเตือน!

en: We Speak:
th_TH: เราพูด:

en: We are sorry, but we don't have an estimation for this property at this moment!
th_TH: ขออภัยขณะนี้เราไม่มีการประเมินสถานที่พักนี้!

en: We didn't find any results
th_TH: เราไม่พบผลลัพธ์ใด ๆ

en: We didn't find any results. Please try again with different search parameters.
th_TH: เราไม่พบผลลัพธ์ใด ๆ โปรดลองอีกครั้งด้วยพารามิเตอร์การค้นหาที่แตกต่างกัน

en: We didn't find any results. Please try again with different search parameters.
th_TH: เราไม่พบผลลัพธ์ใด ๆ โปรดลองอีกครั้งด้วยพารามิเตอร์การค้นหาที่แตกต่างกัน

en: We don't have any agents yet!
th_TH: เรายังไม่มีตัวแทน!

en: We found
th_TH: เราพบว่า

en: We have just sent you a new password. Please check your email!
th_TH: เราเพิ่งส่งรหัสผ่านใหม่ให้คุณ โปรดตรวจสอบอีเมลของคุณ!

en: We have just sent you an email with Password reset instructions.
th_TH: เราเพิ่งส่งอีเมลพร้อมคำแนะนำในการรีเซ็ตรหัสผ่านของคุณ

en: We received your  Wire Transfer payment request on %s ! Please follow the instructions below in order to start submitting properties as soon as possible.
th_TH: เราได้รับคำขอโอนเงินจาก Wire Transfer ของคุณใน %s! โปรดปฏิบัติตามคำแนะนำด้านล่างเพื่อเริ่มส่งคุณสมบัติโดยเร็วที่สุด

en: We received your Wire Transfer payment request on  %website_url !
    Please follow the instructions below in order to start submitting properties as soon as possible.
    The invoice number is: %invoice_no, Amount: %total_price. 
    Instructions:  %payment_details.
th_TH: เราได้รับคำขอชำระเงินด้วยการโอนเงินผ่าน Wire Transfer เมื่อ% web_url! โปรดปฏิบัติตามคำแนะนำด้านล่างเพื่อเริ่มส่งคุณสมบัติโดยเร็วที่สุด หมายเลขใบแจ้งหนี้คือ:% invoice_no, จำนวนเงิน:% total_price คำแนะนำ:% payment_details

en: We recommend doing demo import first and then finishing this setup. Adding Demo import AFTER completing this setup changes your settings options to demo options.
th_TH: เราขอแนะนำให้ทำการนำเข้าการสาธิตก่อนแล้วจึงสิ้นสุดการตั้งค่านี้ การนำเข้าการนำเข้าหลังจากติดตั้งเสร็จสิ้นจะเปลี่ยนตัวเลือกการตั้งค่าของคุณเป็นตัวเลือกการสาธิต

en: We will use 1 single pins for all markers. This option will decrease the loading time on you maps.
th_TH: เราจะใช้หมุด 1 ตัวสำหรับเครื่องหมายทั้งหมด ตัวเลือกนี้จะลดเวลาในการโหลดลงบนแผนที่ของคุณ

en: We will use the image at the uploaded size. So make sure it fits your design. If you add images directly into the input fields (without Upload button) please use the full image path. For ex: http://www.wpresidence..... . If you use the "upload"  button use also "Insert into Post" button from the pop up window.
th_TH: เราจะใช้รูปภาพที่ขนาดที่อัปโหลด เพื่อให้แน่ใจว่าเหมาะกับการออกแบบของคุณ หากคุณเพิ่มรูปภาพลงในช่องป้อนข้อมูลโดยตรง (โดยไม่ต้องอัปโหลดปุ่ม) โปรดใช้เส้นทางภาพเต็มรูปแบบ ตัวอย่างเช่น: http: //www.wpresidence ..... หากคุณใช้ปุ่ม &quot;อัปโหลด&quot; ให้ใช้ปุ่ม &quot;แทรกลงในโพสต์&quot; จากหน้าต่างป๊อปอัป

en: Website
th_TH: เว็บไซต์

en: Website Url (without http)
th_TH: URL เว็บไซต์ (ไม่มี http)

en: Website:
th_TH: เว็บไซต์:

en: Welcome back,
th_TH: ยินดีต้อนรับกลับ,

en: Western Sahara
th_TH: ซาฮาร่าตะวันตก

en: What kind of listings do you handle?
th_TH: คุณจัดการรายชื่ออะไรบ้าง?

en: What property slider type to show on property page.
th_TH: ประเภทสไลด์คุณสมบัติจะแสดงในหน้าคุณสมบัติ

en: What sidebar to show for blog category/archive list.
th_TH: แถบด้านข้างใดที่จะแสดงสำหรับหมวดหมู่บล็อก / รายการที่เก็บถาวร

en: What sidebar to show in agent page.
th_TH: แถบด้านข้างอะไรที่จะแสดงในหน้าตัวแทน

en: What sidebar to show in property page.
th_TH: แถบด้านข้างอะไรที่จะแสดงในหน้าคุณสมบัติ

en: What's Nearby
th_TH: สถานที่ใกล้เคียงคืออะไร

en: When the page is with sidebar the no of listings per row will be 2 or 3 - depending on your selection
th_TH: เมื่อหน้าเว็บอยู่กับแถบด้านข้างไม่มีรายชื่อต่อแถวจะเป็น 2 หรือ 3 ขึ้นอยู่กับการเลือกของคุณ

en: Where to show the currency symbol?
th_TH: จะแสดงสัญลักษณ์สกุลเงินที่ใด?

en: Where to show the sidebar for blog category/archive list.
th_TH: ที่จะแสดงแถบด้านข้างสำหรับบล็อกหมวดหมู่ / รายการที่เก็บถาวร

en: Where to show the sidebar in agent page.
th_TH: ตำแหน่งที่จะแสดงแถบด้านข้างในหน้าตัวแทน

en: Where to show the sidebar in property page.
th_TH: ตำแหน่งที่จะแสดงแถบด้านข้างในหน้าคุณสมบัติ

en: Wide Footer ?
th_TH: ส่วนท้ายกว้าง?

en: Wide Header ?
th_TH: ส่วนหัวกว้างใช่หรือไม่?

en: Wide or Boxed?
th_TH: กว้างหรือกล่อง?

en: Widget Border Color
th_TH: สีขอบ Widget

en: Widget Border Size
th_TH: ขนาดขอบวิดเจ็ต

en: Widget Font color
th_TH: สีตัวอักษร Widget

en: Widget Internal Padding
th_TH: Widget Padding ภายใน

en: Widget Internal Padding (top,left,bottom,right)
th_TH: Widget Padding ภายใน (ด้านบนซ้ายล่างขวา)

en: Wire Transfer
th_TH: การโอนเงินผ่านธนาคาร

en: Wire instructions for direct payment
th_TH: คำแนะนำเกี่ยวกับการสั่งซื้อด้วยลวดสำหรับการชำระเงินโดยตรง

en: WordPress Memory Limit is set to
th_TH: จำกัดความจำของ WordPress ไว้ที่

en: Works with "Use FLoat Form" options set to no ! Doesn't apply to search type 3.
th_TH: ใช้งานได้กับ &quot;Use FLoat Form&quot; ตัวเลือกที่ตั้งค่าไว้ไม่! ไม่ใช้กับประเภทการค้นหา 3

en: Write a Review
th_TH: แสดงความคิดเห็น

en: Wrong username or password!
th_TH: ชื่อผู้ใช้หรือรหัสผ่านผิด!

en: Yearly Archives: %s
th_TH: คลังข้อมูลรายปี: %s

en: Yelp - no of results
th_TH: Yelp - ไม่มีผลลัพธ์

en: Yelp - no of results
th_TH: Yelp - ไม่มีผลลัพธ์

en: Yelp Api  Client Id
th_TH: รหัสลูกค้า Yelp Api

en: Yelp Api Client Key
th_TH: คีย์ลูกค้า Yelp Api

en: Yelp Categories
th_TH: หมวดหมู่ Yelp

en: Yelp Categories to show on front page
th_TH: หมวดหมู่ Yelp เพื่อแสดงในหน้าแรก

en: Yelp Distance Measurement Unit
th_TH: หน่วยวัดระยะทาง Yelp

en: Yelp settings
th_TH: การตั้งค่า Yelp

en: Yemen
th_TH: เยเมน

en: You are already logged in! redirecting...
th_TH: คุณเข้าสู่ระบบแล้ว! เปลี่ยนเส้นทาง ...

en: You can enable or disable PayPal buttons.
th_TH: คุณสามารถเปิดหรือปิดใช้งานปุ่ม PayPal ได้

en: You can enable or disable Stripe payment buttons.
th_TH: คุณสามารถเปิดใช้งานหรือปิดใช้งานปุ่มการชำระเงินแบบ Stripe

en: You can now login with your new password at:
th_TH: ขณะนี้คุณสามารถเข้าสู่ระบบด้วยรหัสผ่านใหม่ได้ที่:

en: You can reply to private messages from "Inbox" page in your user account.
th_TH: คุณสามารถตอบกลับข้อความส่วนตัวจาก &quot;กล่องจดหมาย&quot; ในบัญชีผู้ใช้ของคุณ

en: You can select multiple images to upload at one time.
th_TH: คุณสามารถเลือกภาพหลายภาพที่จะอัปโหลดได้พร้อมกัน

en: You cannot upload more than
th_TH: คุณไม่สามารถอัปโหลดได้มากกว่า

en: You cannot use special characters like "&". After changing the url you may need to wait for a few minutes until WordPress changes all the urls. In case your new names do not update automatically, go to Settings - Permalinks and Save again the "Permalinks Settings" - option "Post name"
th_TH: คุณไม่สามารถใช้อักขระพิเศษเช่น &quot;&amp;&quot; ได้ หลังจากเปลี่ยน URL คุณอาจต้องรอสักครู่จนกว่า WordPress จะเปลี่ยน URL ทั้งหมด ในกรณีที่ชื่อใหม่ของคุณไม่ได้อัปเดตโดยอัตโนมัติไปที่การตั้งค่า - Permalinks และบันทึกอีกครั้งที่ &quot;Permalinks Settings&quot; - ตัวเลือก &quot;ชื่อโพสต์&quot;

en: You did not add your <strong>Paypal Details</strong>. No Paypal payment will be processed
th_TH: คุณไม่ได้เพิ่ม <strong>รายละเอียด Paypal</strong> ของคุณ ไม่มีการชำระเงินผ่าน Paypal

en: You did not add your <strong>Stripe Details</strong>. No Stripe payment will be processed
th_TH: คุณไม่ได้เพิ่ม <strong>รายละเอียด Stripe</strong> ของคุณ จะไม่มีการชำระเงินแบบต่อเนื่อง

en: You don't have any agents added!
th_TH: คุณไม่มีตัวแทนเพิ่ม!

en: You don't have any favorite properties yet!
th_TH: คุณยังไม่มีคุณสมบัติโปรด!

en: You don't have any plans attached!
th_TH: คุณไม่มีแผนใด ๆ ที่แนบมา!

en: You don't have any properties yet!
th_TH: คุณยังไม่มีคุณสมบัติใด ๆ !

en: You don't have any saved searches yet!
th_TH: คุณยังไม่มีการค้นหาที่บันทึกไว้!

en: You have
th_TH: คุณมี

en: You have used all the "Featured" listings in your package.
th_TH: คุณใช้รายการ &quot;Featured&quot; ทั้งหมดในแพ็กเกจของคุณแล้ว

en: You need to
th_TH: คุณต้อง

en: You need to agree with terms and conditions !
th_TH: คุณต้องยอมรับข้อกำหนดในการให้บริการ!

en: You need to upload at last one image
th_TH: คุณต้องอัปโหลดภาพสุดท้าย

en: You ordered a new Wire Transfer
th_TH: คุณได้รับคำสั่งโอนสายใหม่แล้ว

en: Your Address
th_TH: ที่อยู่ของคุณ

en: Your City
th_TH: เมืองของคุณ

en: Your Current Colors
th_TH: สีปัจจุบันของคุณ

en: Your Current Logo
th_TH: โลโก้ปัจจุบันของคุณ

en: Your Email
th_TH: อีเมลของคุณ

en: Your Favicon
th_TH: Favicon ของคุณ

en: Your Logo
th_TH: โลโก้ของคุณ

en: Your Message
th_TH: ข้อความของคุณ

en: Your Name
th_TH: ชื่อของคุณ

en: Your PHP version is
th_TH: รุ่น PHP ของคุณคือ

en: Your Password was Reset
th_TH: รีเซ็ตรหัสผ่านของคุณแล้ว

en: Your Payment system is in LIVE mode.
th_TH: ระบบการชำระเงินของคุณอยู่ในโหมด LIVE

en: Your Payment system is in SANDBOX mode.
th_TH: ระบบการชำระเงินของคุณอยู่ในโหมด SANDBOX

en: Your Phone
th_TH: โทรศัพท์ของคุณ

en: Your Rating & Review
th_TH: การให้คะแนนและความเห็นของคุณ

en: Your Review
th_TH: รีวิวของคุณ

en: Your State Code (ex CA)
th_TH: รหัสรัฐของคุณ (ex CA)

en: Your Sticky Logo
th_TH: โลโก้ Sticky ของคุณ

en: Your Transparent Header Logo
th_TH: โลโก้ส่วนหัวที่โปร่งใสของคุณ

en: Your account is disabled.
th_TH: บัญชีของคุณถูกปิดใช้งาน

en: Your account is pending approval. Please wait for admin to approve it.
th_TH: บัญชีของคุณกำลังรอการอนุมัติ โปรดรอให้ผู้ดูแลระบบอนุมัติ

en: Your account was created and you can login now!
th_TH: บัญชีของคุณถูกสร้างและคุณสามารถเข้าสู่ระบบได้ทันที!

en: Your address field is empty!
th_TH: ฟิลด์ที่อยู่ของคุณว่างเปล่า!

en: Your comment is awaiting moderation.
th_TH: ความคิดเห็นของคุณกำลังรอการกลั่นกรอง

en: Your current package doesn't let you publish more properties! You need to upgrade your membership.
th_TH: แพคเกจปัจจุบันของคุณไม่อนุญาตให้คุณเผยแพร่คุณสมบัติเพิ่มเติม! คุณต้องอัปเกรดสมาชิกภาพของคุณ

en: Your email address will not be published.
th_TH: ที่อยู่อีเมลของคุณจะไม่ถูกเผยแพร่

en: Your energy class
th_TH: ระดับพลังงานของคุณ

en: Your energy class is
th_TH: ระดับพลังงานของคุณคือ

en: Your energy class is
th_TH: ระดับพลังงานของคุณคือ

en: Your listing was approved
th_TH: รายชื่อของคุณได้รับการอนุมัติแล้ว

en: Your new password for the account at:
th_TH: รหัสผ่านใหม่สำหรับบัญชีที่:

en: Your new password for the account at: %website_url: 
    Username:%username, 
    Password:%user_pass.
    You can now login with your new password at: %website_url
th_TH: รหัสผ่านใหม่ของคุณสำหรับบัญชีที่:% website_url: ชื่อผู้ใช้:% username, รหัสผ่าน:% user_pass ขณะนี้คุณสามารถเข้าสู่ระบบด้วยรหัสผ่านใหม่ได้ที่:% website_url

en: Your purchase was activated
th_TH: การสั่งซื้อของคุณถูกเปิดใช้งานแล้ว

en: Your search results
th_TH: ผลการค้นหาของคุณ

en: Your username and password on %website_url
th_TH: ชื่อผู้ใช้และรหัสผ่านของคุณบน% web_url

en: Zambia
th_TH: แซมเบีย

en: Zillow api key
th_TH: ปุ่ม Zillow api

en: Zillow api key is required for Zillow Widget.
th_TH: คีย์ Zillow api เป็นสิ่งจำเป็นสำหรับ Zillow Widget

en: Zimbabwe
th_TH: ประเทศซิมบับเว

en: Zip
th_TH: ซิป

en: Zip
th_TH: ซิป

en: [more]
th_TH: [มากกว่า]

en: about 1 hour ago
th_TH: เมื่อ 1 ชั่วโมงที่แล้ว

en: about 1 minute ago
th_TH: ประมาณ 1 นาทีที่ผ่านมา

en: ac
th_TH: ไฟฟ้ากระแสสลับ

en: acres
th_TH: เอเคอร์

en: add to favorites
th_TH: เพิ่มในรายการโปรด

en: address
th_TH: ที่อยู่

en: and
th_TH: และ

en: area
th_TH: พื้นที่

en: areas
th_TH: พื้นที่

en: bathrooms
th_TH: ห้องน้ำ

en: baths:
th_TH: ห้องน้ำ:

en: bedrooms
th_TH: ห้องนอน

en: beds
th_TH: เตียง

en: between
th_TH: ระหว่าง

en: between
th_TH: ระหว่าง

en: bigger than
th_TH: มีขนาดใหญ่กว่า

en: bigger than
th_TH: มีขนาดใหญ่กว่า

en: boxed
th_TH: บรรจุกล่อง

en: by
th_TH: โดย

en: cancel stripe subscription
th_TH: ยกเลิกการสมัครเป็นสมาชิกแถบ

en: categories
th_TH: ประเภท

en: category
th_TH: ประเภท

en: cities
th_TH: เมือง

en: city
th_TH: เมือง

en: click to add new status
th_TH: คลิกเพื่อเพิ่มสถานะใหม่

en: click to enable zoom
th_TH: คลิกเพื่อเปิดใช้การซูม

en: close map
th_TH: ปิดแผนที่

en: company email
th_TH: อีเมล บริษัท

en: company fax
th_TH: แฟกซ์ของ บริษัท

en: company mobile
th_TH: บริษัท มือถือ

en: compare
th_TH: เปรียบเทียบ

en: daily
th_TH: ประจำวัน

en: days
th_TH: วัน

en: default
th_TH: ค่าเริ่มต้น

en: delete
th_TH: ลบ

en: delete message
th_TH: ลบข้อความ

en: delete search
th_TH: ลบการค้นหา

en: deleting...
th_TH: ลบ ...

en: details
th_TH: รายละเอียด

en: discover more
th_TH: ค้นพบเพิ่มเติม

en: expires on
th_TH: หมดอายุเมื่อ

en: favorite
th_TH: ที่ชื่นชอบ

en: feet
th_TH: ฟุต

en: field
th_TH: สนาม

en: for
th_TH: สำหรับ

en: for category:
th_TH: สำหรับหมวดหมู่:

en: from date
th_TH: จากวันที่

en: ft
th_TH: ฟุต

en: full info
th_TH: ข้อมูลเต็มรูปแบบ

en: grid
th_TH: ตะแกรง

en: ha
th_TH: ฮ้า

en: half map
th_TH: แผนที่ครึ่ง

en: hectares
th_TH: เฮคเตอร์

en: help
th_TH: ช่วยด้วย

en: here
th_TH: ที่นี่

en: images
th_TH: ภาพ

en: in
th_TH: ใน

en: in order to post a review
th_TH: เพื่อโพสต์ความเห็น

en: is not editable
th_TH: ไม่สามารถแก้ไขได้

en: keyword
th_TH: คำหลัก

en: km
th_TH: กม.

en: list
th_TH: รายการ

en: listing
th_TH: รายชื่อ

en: listings
th_TH: รายชื่อ

en: listings
th_TH: รายชื่อ

en: loading results...
th_TH: กำลังโหลดผล ...

en: login
th_TH: เข้าสู่ระบบ

en: lot size
th_TH: ขนาดล็อต

en: m
th_TH: ม.

en: m radius
th_TH: m รัศมี

en: make payment recurring
th_TH: ทำการชำระเงินเป็นประจำ

en: make the footer 100%.
th_TH: ทำให้ส่วนท้าย 100%

en: make the header 100%.
th_TH: ทำให้ส่วนหัว 100%

en: manage floorplans
th_TH: จัดการ floorplans

en: map
th_TH: แผนที่

en: membership payment on
th_TH: การชำระเงินเป็นสมาชิกใน

en: meters
th_TH: เมตร

en: miles
th_TH: ไมล์

en: months
th_TH: เดือน

en: more details here
th_TH: รายละเอียดเพิ่มเติมได้ที่นี่

en: new message
th_TH: ข้อความใหม่

en: no
th_TH: ไม่

en: no listings available
th_TH: ไม่มีรายชื่อ

en: none
th_TH: ไม่มี

en: normal
th_TH: ปกติ

en: of
th_TH: ของ

en: on
th_TH: บน

en: open map
th_TH: เปิดแผนที่

en: or
th_TH: หรือ

en: over a year ago
th_TH: กว่าปีที่ผ่านมา

en: page should be accesible only via the compare button
th_TH: หน้าควรจะใช้ได้เฉพาะผ่านทางปุ่มเปรียบเทียบ

en: pending approval
th_TH: รอการพิสูจน์

en: photos
th_TH: ภาพถ่าย

en: posting
th_TH: โพสต์

en: price range from
th_TH: ช่วงราคาจาก

en: price range from:
th_TH: ช่วงราคาจาก:

en: price:
th_TH: ราคา:

en: property Size
th_TH: คุณสมบัติขนาด

en: property address
th_TH: ที่อยู่คุณสมบัติ

en: property bathrooms
th_TH: สถานที่ให้บริการห้องน้ำ

en: property bedrooms
th_TH: ห้องนอน

en: property country
th_TH: ประเทศที่ให้บริการ

en: property lot size
th_TH: ขนาดล็อตของล็อต

en: property price
th_TH: ราคาทรัพย์สิน

en: property rooms
th_TH: ห้องพัก

en: property size
th_TH: ขนาดทรัพย์สิน

en: property state
th_TH: รัฐอสังหาริมทรัพย์

en: property status
th_TH: สถานะทรัพย์สิน

en: property zip
th_TH: ซิปไปรษณีย์

en: reCaptcha settings
th_TH: การตั้งค่า reCaptcha

en: reCaptha secret key
th_TH: กุญแจลับ reCaptha

en: reCaptha site key
th_TH: คีย์ไซต์ reCaptha

en: remove from favorites
th_TH: ลบออกจากรายการโปรด

en: removed
th_TH: ลบออก

en: reply to message
th_TH: ตอบกลับข้อความ

en: results
th_TH: ผล

en: results.
th_TH: ผล.

en: right now
th_TH: ตอนนี้

en: rooms
th_TH: ห้องพัก

en: rooms:
th_TH: ห้องพัก:

en: saving..
th_TH: ประหยัด..

en: saving...
th_TH: ประหยัด...

en: sending message..
th_TH: การส่งข้อความ ..

en: share
th_TH: หุ้น

en: size
th_TH: ขนาด

en: size:
th_TH: ขนาด:

en: smaller than
th_TH: มีขนาดเล็กกว่า

en: square
th_TH: สี่เหลี่ยม

en: standard
th_TH: มาตรฐาน

en: subscription will be cancelled at the end of current period
th_TH: การสมัครสมาชิกจะถูกยกเลิกเมื่อสิ้นงวดปัจจุบัน

en: terms & conditions
th_TH: ข้อตกลงและเงื่อนไข

en: the file Google map does NOT exist or is NOT writable
th_TH: ไฟล์ Google map ไม่มีอยู่หรือไม่สามารถเขียนได้

en: to
th_TH: ไปยัง

en: to date
th_TH: ถึงวันที่

en: type 1
th_TH: ประเภทที่ 1

en: type 2
th_TH: ประเภทที่ 2

en: type 3
th_TH: ประเภทที่ 3

en: type 4
th_TH: ประเภทที่ 4

en: type here the new status...
th_TH: พิมพ์ที่นี่สถานะใหม่ ...

en: types
th_TH: ประเภท

en: unread messages
th_TH: ข้อความที่ยังไม่ได้อ่าน

en: user id:
th_TH: รหัสผู้ใช้:

en: we found
th_TH: เราพบว่า

en: weekly
th_TH: รายสัปดาห์

en: weeks
th_TH: สัปดาห์ที่ผ่านมา

en: wide
th_TH: กว้าง

en: wrong captcha
th_TH: captcha ผิด

en: yards
th_TH: หลา

en: yd
th_TH: หลา

en: year
th_TH: ปี

en: years
th_TH: ปี

en: yes
th_TH: ใช่

en: yesterday
th_TH: เมื่อวาน

en: you don't have the right to delete this
th_TH: คุณไม่มีสิทธิ์ลบข้อมูลนี้

en: zip
th_TH: ซิป
