wpresidence - en to el_GR translation catalogue (2021 entries)

en: This page will not work without WpResidence Core Plugin, Please activate it from the plugins menu!
el_GR: Αυτή η σελίδα δεν θα λειτουργήσει χωρίς το Plug-in Core WpResidence, ενεργοποιήστε το από το μενού των plugins!

en: We didn't find any results. Please try again with different search parameters.
el_GR: Δεν βρήκαμε κανένα αποτέλεσμα. Δοκιμάστε ξανά με διαφορετικές παραμέτρους αναζήτησης.

en: Category Archives: %s
el_GR: Κατηγορία Αρχεία: %s

en: Daily Archives: %s
el_GR: Καθημερινά αρχεία: %s

en: Monthly Archives: %s
el_GR: Μηνιαία αρχεία: %s

en: Yearly Archives: %s
el_GR: Ετήσιο Αρχείο: %s

en: Blog Archives
el_GR: Αρχεία ιστολογίου

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
el_GR: Αυτή η ανάρτηση προστατεύεται με κωδικό πρόσβασης. Εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης για να δείτε όλα τα σχόλια.

en: Comment navigation
el_GR: Πλοήγηση στα σχόλια

en: &laquo; Older Comments
el_GR: &quot; Παλαιότερα σχόλια

en: Newer Comments &raquo;
el_GR: Νεότερα σχόλια &quot;

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια είναι κλειδωμένα.

en: Leave a Reply
el_GR: Αφήστε μια απάντηση

en: Leave a Reply to %s
el_GR: Αφήστε μια απάντηση στο %s

en: Cancel Reply
el_GR: Ακύρωση απάντησης

en: Post Comment
el_GR: Αναρτήστε Σχόλιο

en: Your email address will not be published.
el_GR: Η διεύθυνση email σας δεν θα δημοσιευθεί.

en: Comment
el_GR: Σχόλιο

en: Name
el_GR: Ονομα

en: Email
el_GR: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

en: Website
el_GR: Δικτυακός τόπος

en: page should be accesible only via the compare button
el_GR: η σελίδα πρέπει να είναι προσπελάσιμη μόνο μέσω του κουμπιού σύγκρισης

en: Compare Listings
el_GR: Συγκρίνετε τις καταχωρήσεις

en: Type:
el_GR: Τύπος:

en: city
el_GR: πόλη

en: area
el_GR: περιοχή

en: zip
el_GR: φερμουάρ

en: size
el_GR: Μέγεθος

en: lot size
el_GR: μέγεθος παρτίδας

en: rooms
el_GR: δωμάτια

en: bedrooms
el_GR: υπνοδωμάτια

en: bathrooms
el_GR: μπάνια

en: Energy Index
el_GR: Δείκτης Ενέργειας

en: Energy Class
el_GR: Ενεργειακή κλάση

en: Your current package doesn't let you publish more properties! You need to upgrade your membership.
el_GR: Το τρέχον πακέτο σας δεν σας επιτρέπει να δημοσιεύσετε περισσότερες ιδιότητες! Πρέπει να αναβαθμίσετε την ιδιότητα μέλους σας.

en: Please submit a title for your property
el_GR: Υποβάλετε έναν τίτλο για την ιδιοκτησία σας

en: Please submit the
el_GR: Υποβάλετε το

en: field
el_GR: πεδίο

en: 1. Description
el_GR: 1. Περιγραφή

en: 2. Media
el_GR: 2. Μέσα

en: 3. Location
el_GR: 3. Τοποθεσία

en: 4. Details
el_GR: 4. Λεπτομέρειες

en: 5. Amenities
el_GR: 5. Παροχές

en: These fields are mandatory: Title
el_GR: Τα πεδία αυτά είναι υποχρεωτικά: Τίτλος

en: This is a paid submission.The listing will be live after payment is received.
el_GR: Πρόκειται για μια πληρωμένη υποβολή. Η καταχώριση θα είναι ζωντανή μετά την παραλαβή της πληρωμής.

en: Prev Step
el_GR: Προηγούμενο βήμα

en: Next Step
el_GR: Επόμενο βήμα

en: Submit Property
el_GR: Υποβολή ιδιότητας

en: For better speed results, the theme offers a built-in caching system for properties and categories.
el_GR: Για καλύτερα αποτελέσματα ταχύτητας, το θέμα προσφέρει ένα ενσωματωμένο σύστημα προσωρινής αποθήκευσης για ιδιότητες και κατηγορίες.

en: Because of that, properties or categories may not appear immediately on your site.
el_GR: Εξαιτίας αυτού, οι ιδιότητες ή οι κατηγορίες ενδέχεται να μην εμφανίζονται αμέσως στον ιστότοπό σας.

en: Use the Clear WpResidence Cache button from the admin bar to see the changes made instantly. Automatic updates happen every 4 hours.
el_GR: Χρησιμοποιήστε το κουμπί Clear WpResidence Cache από τη γραμμή admin για να δείτε τις αλλαγές που γίνονται αμέσως. Οι αυτόματες ενημερώσεις πραγματοποιούνται κάθε 4 ώρες.

en: I Understand
el_GR: Καταλαβαίνω

en: The Google Maps JavaScript API v3 REQUIRES an API key to function correctly. Get an APIs Console key and post the code in Theme Options. You can get it from
el_GR: Το API JavaScript Google Maps v3 απαιτεί ένα κλειδί API να λειτουργεί σωστά. Αποκτήστε ένα κλειδί της Κονσόλας API και καταχωρίστε τον κώδικα στις Επιλογές Θέματος. Μπορείτε να το πάρετε από

en: here
el_GR: εδώ

en: WordPress Memory Limit is set to
el_GR: Το όριο μνήμης WordPress είναι ρυθμισμένο σε

en: Recommended memory limit should be at least 96MB. Please refer to :
el_GR: Το συνιστώμενο όριο μνήμης πρέπει να είναι τουλάχιστον 96MB. Παρακαλώ αναφερθείτε σε :

en: Increasing memory allocated to PHP
el_GR: Αύξηση της μνήμης που διατίθεται στην PHP

en: Your PHP version is
el_GR: Η έκδοση PHP είναι

en: PHP GD library is NOT installed on your web server and because of that the theme will not be able to work with images. Please contact your hosting company in order to activate this library.
el_GR: Η βιβλιοθήκη GD της PHP δεν είναι εγκατεστημένη στο διακομιστή ιστού σας και εξαιτίας αυτού το θέμα δεν θα μπορεί να λειτουργήσει με εικόνες. Επικοινωνήστε με την εταιρεία φιλοξενίας σας για να ενεργοποιήσετε αυτήν τη βιβλιοθήκη.

en: MbString extension not detected. Please contact your hosting provider in order to enable it.
el_GR: Δεν εντοπίστηκε επέκταση MbString. Επικοινωνήστε με τον παροχέα φιλοξενίας για να το ενεργοποιήσετε.

en: Half Map Template - make sure your page has the "media header type" set as google map
el_GR: Πρότυπο μισής χαρτογράφησης - βεβαιωθείτε ότι η σελίδα σας έχει τον &quot;τύπο κεφαλίδας πολυμέσων&quot; που έχει οριστεί ως google map

en: Please do not manually change the slugs when adding new terms. If you need to edit a term name copy the new name in the slug field also.
el_GR: Μην αλλάζετε με το χέρι τα γυμνοσάλιαγκες κατά την προσθήκη νέων όρων. Αν χρειάζεται να επεξεργαστείτε ένα όνομα ονομάτων, αντιγράψτε και το νέο όνομα στο πεδίο του γυμνοσάλιαγκας.

en: Post navigation
el_GR: Δημοσίευση πλοήγησης

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
el_GR: <span class="meta-nav">←</span> Παλαιότερες θέσεις

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Νεότερες αναρτήσεις <span class="meta-nav">→</span>

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Reply
el_GR: Απάντηση

en:  on
el_GR: επί

en: Your comment is awaiting moderation.
el_GR: Το σχόλιό σας αναμένει εποπτεία.

en: Please edit your profile page from site interface.
el_GR: Επεξεργαστείτε τη σελίδα προφίλ σας από τη διεπαφή ιστότοπου.

en: Your new password for the account at:
el_GR: Ο νέος κωδικός πρόσβασης για το λογαριασμό στη διεύθυνση:

en: Username: %s
el_GR: Όνομα χρήστη: %s

en: Password: %s
el_GR: Κωδικός πρόσβασης: %s

en: You can now login with your new password at:
el_GR: Τώρα μπορείτε να συνδεθείτε με τον νέο κωδικό πρόσβασής σας στη διεύθυνση:

en: A new password was sent via email!
el_GR: Ένας νέος κωδικός πρόσβασης στάλθηκε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου!

en: We have just sent you a new password. Please check your email!
el_GR: Μόλις σας στείλουμε ένα νέο κωδικό πρόσβασης. Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!

en: Message sent from page:
el_GR: Μήνυμα αποστέλλεται από τη σελίδα:

en: All Actions
el_GR: Όλες οι Ενέργειες

en: All Types
el_GR: Ολοι οι τύποι

en: All Cities
el_GR: Όλες οι πόλεις

en: All Areas
el_GR: Όλες οι περιοχές

en: Type Bedrooms No.
el_GR: Υπνοδωμάτια τύπου υπ. Αριθ.

en: Type Bathrooms No.
el_GR: Τύπος Μπάνια Αρ.

en: Price range:
el_GR: Εύρος τιμών:

en: Type Min. Price
el_GR: Πληκτρολογήστε Ελάχ. Τιμή

en: Type Max. Price
el_GR: Πληκτρολογήστε Μέγ. Τιμή

en: Clear theme cache after demo import is complete!
el_GR: Καθαρή προσωρινή μνήμη θέματος μετά την εισαγωγή του demo έχει ολοκληρωθεί!

en: There are no posts published!
el_GR: Δεν υπάρχουν δημοσιευμένες δημοσιεύσεις!

en: All Counties/States
el_GR: Όλες οι κομητείες / κράτη

en: Search Results for :
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για :

en: We didn't find any results. Please try again with different search parameters.
el_GR: Δεν βρήκαμε κανένα αποτέλεσμα. Δοκιμάστε ξανά με διαφορετικές παραμέτρους αναζήτησης.

en: Type Keyword
el_GR: Πληκτρολογήστε λέξη κλειδί

en: Search
el_GR: Ψάξιμο

en: About Us
el_GR: Σχετικά με εμάς

en: Adress:
el_GR: Διεύθυνση:

en: Email:
el_GR: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ:

en: Mobile:
el_GR: Κινητό:

en: Phone:
el_GR: Τηλέφωνο:

en: add to favorites
el_GR: προσθήκη στα αγαπημένα

en: favorite
el_GR: αγαπημένη

en: in
el_GR: σε

en: Number of Page Views
el_GR: Αριθμός προβολών σελίδας

en: Posted by
el_GR: αναρτήθηκε από

en: on
el_GR: επί

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

en: Next page
el_GR: Επόμενη σελίδα

en: Previous page
el_GR: Προηγούμενη σελίδα

en: Welcome back,
el_GR: Καλως ορισες πισω,

en: You don't have any properties yet!
el_GR: Δεν έχετε ακόμα ιδιότητες!

en: Search a listing
el_GR: Αναζήτηση στη λίστα

en: Edit Agent
el_GR: Επεξεργασία παράγοντα

en: You don't have any agents added!
el_GR: Δεν έχετε προσθέσει πράκτορες!

en: Search for an Agent
el_GR: Αναζήτηση για έναν πράκτορα

en: You don't have any favorite properties yet!
el_GR: Δεν έχετε αγαπημένα ακίνητα ακόμα!

en: for
el_GR: Για

en: Use Floor Plans
el_GR: Χρήση σχεδίων δαπέδου

en: Plan Title
el_GR: Τίτλος προγράμματος

en: Plan Description
el_GR: Περιγραφή του σχεδίου

en: Plan Size
el_GR: Μέγεθος σχεδίου

en: Plan Rooms
el_GR: Σχεδιασμός δωματίων

en: Plan Bathrooms
el_GR: Σχέδια μπάνια

en: Price in
el_GR: Τιμή στο

en: You don't have any plans attached!
el_GR: Δεν έχετε συνημμένα σχέδια!

en: Upload New Plan Image
el_GR: Μεταφόρτωση νέας εικόνας σχεδίου

en: Save Plans
el_GR: Αποθήκευση σχεδίων

en: You have
el_GR: Εχεις

en: unread messages
el_GR: μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: No invoices
el_GR: Δεν υπάρχουν τιμολόγια

en: from date
el_GR: από την ημερομηνία

en: to date
el_GR: μέχρι σήμερα

en: Any
el_GR: Οποιος

en: Upgrade to Featured
el_GR: Αναβάθμιση σε Προτεινόμενα

en: Publish Listing with Featured
el_GR: Δημοσίευση καταχώρισης με Προτεινόμενα

en: Package
el_GR: Πακέτο

en: Listing
el_GR: Λίστα

en: Paid
el_GR: επί πληρωμή

en: Not Paid
el_GR: Απληρωτος

en: Total Invoices:
el_GR: Συνολικά τιμολόγια:

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Invoice Type
el_GR: Τύπος τιμολογίου

en: Billing Type
el_GR: Τύπος χρέωσης

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Price
el_GR: Τιμή

en: You don't have any saved searches yet!
el_GR: Δεν έχετε αποθηκευμένες αναζητήσεις ακόμα!

en: Update the theme & plugins
el_GR: Ενημερώστε το θέμα &amp; plugins

en: Buy new license
el_GR: Αγοράστε νέα άδεια

en: Change log
el_GR: Αλλαγή αρχείου καταγραφής

en: Get help
el_GR: Ζήτα βοήθεια

en: Open ticket
el_GR: Άνοιγμα εισιτηρίου

en: Documentation
el_GR: Απόδειξη με έγγραφα

en: Rate us
el_GR: Βαθμολογήστε μας

en: Current Version:
el_GR: Τρέχουσα έκδοση:

en: Start Now
el_GR: Ξεκίνα τώρα

en: Site Settings
el_GR: Ρυθμίσεις τοποθεσίας

en: We recommend doing demo import first and then finishing this setup. Adding Demo import AFTER completing this setup changes your settings options to demo options.
el_GR: Συνιστούμε πρώτα να πραγματοποιήσετε εισαγωγή επίδειξης και, στη συνέχεια, να ολοκληρώσετε αυτήν τη ρύθμιση. Προσθήκη επίδειξης επίδειξης Μετά την ολοκλήρωση αυτής της ρύθμισης, οι επιλογές ρυθμίσεων αλλάζουν στις επιλογές επίδειξης.

en: Continue
el_GR: Να συνεχίσει

en: OR
el_GR: Ή

en: Import Demo Content
el_GR: Εισαγωγή περιεχομένου επίδειξης

en: Map Settings
el_GR: Ρυθμίσεις χάρτη

en: Use Google maps with SSL ?
el_GR: Χρησιμοποιήστε το Google Maps με SSL;

en: Set to Yes if you use SSL (https://)
el_GR: Ρυθμίστε στο Ναι εάν χρησιμοποιείτε SSL (https: //)

en: Google Maps API KEY
el_GR: API KEY του Google Maps

en: Previous Step
el_GR: Προηγούμενο βήμα

en: General Settings
el_GR: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Country
el_GR: Χώρα

en: Select default country
el_GR: Επιλέξτε προεπιλεγμένη χώρα

en: Currency symbol
el_GR: Σύμβολο νομίσματος

en: Set currency symbol for property price.
el_GR: Ορίστε σύμβολο νομίσματος για την τιμή των ακινήτων.

en: feet
el_GR: πόδια

en: meters
el_GR: μέτρα

en: acres
el_GR: στρέμματα

en: ac
el_GR: μετα Χριστον

en: yards
el_GR: ναυπηγεία

en: yd
el_GR: μ

en: hectares
el_GR: εκτάρια

en: square
el_GR: τετράγωνο

en: Measurement Unit
el_GR: Μονάδα μέτρησης

en: Select the measurement unit you will use on the website
el_GR: Επιλέξτε τη μονάδα μέτρησης που θα χρησιμοποιήσετε στον ιστότοπο

en: Language for datepicker
el_GR: Γλώσσα για την επιλογή ημερομηνίας

en: This applies for the calendar field type available for properties.
el_GR: Αυτό ισχύει για τον τύπο πεδίου ημερολογίου που είναι διαθέσιμο για ιδιότητες.

en: Apperance Options
el_GR: Επιλογές ανίχνευσης

en: standard
el_GR: πρότυπο

en: half map
el_GR: μισό χάρτη

en: Property List Type for Advanced Search
el_GR: Τύπος λίστας ιδιοτήτων για προχωρημένη αναζήτηση

en: Select standard or half map style for advanced search results page.
el_GR: Επιλέξτε πρότυπο ή μισό στυλ χάρτη για τη σελίδα σύνθετων αποτελεσμάτων αναζήτησης.

en: grid
el_GR: πλέγμα

en: list
el_GR: λίστα

en: Property List display(*global option)
el_GR: Εμφάνιση λίστας ιδιοτήτων (* γενική επιλογή)

en: Select grid or list style for properties list pages.
el_GR: Επιλέξτε στυλ πλέγματος ή λίστας για τις σελίδες λίστας ιδιοτήτων.

en: For further setup see our help files, knowledgebase articles and tutorials to help make this process easier and more enjoyable for you:
el_GR: Για περαιτέρω ρυθμίσεις, δείτε τα αρχεία βοήθειας, τα άρθρα γνώσεων και τα μαθήματα που σας βοηθούν να κάνετε αυτή τη διαδικασία πιο εύκολη και πιο ευχάριστη για εσάς:

en: Personalize Your Website
el_GR: Εξατομικεύστε την ιστοσελίδα σας

en: Add New Page
el_GR: Προσθήκη νέας σελίδας

en: Payments
el_GR: Πληρωμές

en: Add New Property
el_GR: Προσθήκη νέας ιδιότητας

en: Powered by
el_GR: Τροφοδοτείται από

en: The state field is empty !
el_GR: Το πεδίο είναι άδειο!

en: The City field is empty !
el_GR: Το πεδίο του City είναι άδειο!

en: Your address field is empty!
el_GR: Το πεδίο διεύθυνσης είναι κενό!

en: We are sorry, but we don't have an estimation for this property at this moment!
el_GR: Λυπούμαστε, αλλά δεν έχουμε εκτίμηση για αυτό το ακίνητο αυτή τη στιγμή!

en: Please fill in the form correctly and try again!
el_GR: Συμπληρώστε σωστά τη φόρμα και δοκιμάστε ξανά!

en: right now
el_GR: τώρα αμέσως

en:  seconds ago
el_GR: δευτερόλεπτα πριν

en: about 1 minute ago
el_GR: πριν από περίπου 1 λεπτό

en:  minutes ago
el_GR: λεπτά πριν

en: about 1 hour ago
el_GR: περίπου 1 ώρα πριν

en:  hours ago
el_GR: ώρες πριν

en: yesterday
el_GR: εχθές

en:  days ago
el_GR: μέρες πριν

en: over a year ago
el_GR: πριν από ένα χρόνο

en:  package on
el_GR: πακέτο

en: PayPal payment agreement
el_GR: Συμφωνία πληρωμής PayPal

en: Agent custom data
el_GR: Τα προσαρμοσμένα δεδομένα του παράγοντα

en: Add Custom Field
el_GR: Προσθέστε προσαρμοσμένο πεδίο

en: Parameters list
el_GR: Λίστα παραμέτρων

en: Field Label:
el_GR: Ετικέτα πεδίου:

en: Field Value:
el_GR: Τιμή πεδίου:

en: Remove
el_GR: Αφαιρώ

en: We didn't find any results
el_GR: Δεν βρήκαμε κανένα αποτέλεσμα

en: listings
el_GR: καταχωρήσεις

en: Listings
el_GR: Καταχωρήσεις

en: Hi there,
el_GR: Γεια σου,

en: We received your  Wire Transfer payment request on %s ! Please follow the instructions below in order to start submitting properties as soon as possible.
el_GR: Λάβαμε το αίτημά σας πληρωμής μέσω καλωδιακής μεταφοράς στο %s! Ακολουθήστε τις παρακάτω οδηγίες για να ξεκινήσετε την υποβολή ακινήτων το συντομότερο δυνατό.

en: The invoice number is:
el_GR: Ο αριθμός τιμολογίου είναι:

en: Amount:
el_GR: Ποσό:

en: Instructions:
el_GR: Οδηγίες:

en: you don't have the right to delete this
el_GR: δεν έχετε το δικαίωμα να το διαγράψετε

en: Search has been saved. You will receive an email notification when new properties matching your search have been published
el_GR: Η αναζήτηση έχει αποθηκευτεί. Θα λάβετε ειδοποίηση μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου όταν έχουν δημοσιευτεί νέα ακίνητα που αντιστοιχούν στην αναζήτησή σας

en: My Profile
el_GR: Το ΠΡΟΦΙΛ μου

en: My Properties List
el_GR: Λίστα ιδιοτήτων μου

en: Favorites
el_GR: Αγαπημένα

en: Saved Searches
el_GR: Αποθηκευμένες έρευνες

en: My Invoices
el_GR: Τα τιμολόγιά μου

en: Log Out
el_GR: Αποσυνδέση

en: wrong captcha
el_GR: Λάθος captcha

en: Invalid username (do not use special characters or spaces)!
el_GR: Μη έγκυρο όνομα χρήστη (μην χρησιμοποιείτε ειδικούς χαρακτήρες ή κενά)!

en: Username and/or Email field is empty!
el_GR: Το πεδίο Όνομα χρήστη και / ή Email είναι κενό!

en: The email doesn't look right !
el_GR: Το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν φαίνεται σωστό!

en: The email's domain doesn't look right.
el_GR: Ο τομέας του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν φαίνεται σωστός.

en: Username already exists.  Please choose a new one.
el_GR: Το όνομα χρήστη υπάρχει ήδη. Επιλέξτε ένα νέο.

en: One of the password field is empty!
el_GR: Ένα από τα πεδία κωδικού πρόσβασης είναι άδειο!

en: Passwords do not match
el_GR: Οι κωδικοί πρόσβασης δεν ταιριάζουν

en: Your account was created and you can login now!
el_GR: Ο λογαριασμός σας δημιουργήθηκε και μπορείτε να συνδεθείτε τώρα!

en: An email with the generated password was sent!
el_GR: Δημιουργήθηκε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με τον κωδικό πρόσβασης που δημιουργήθηκε!

en: Email already exists.  Please choose a new one.
el_GR: Το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο υπάρχει ήδη. Επιλέξτε ένα νέο.

en: Agent
el_GR: Μέσο

en: Agency
el_GR: Πρακτορείο

en: Developer
el_GR: Προγραμματιστής

en: You are already logged in! redirecting...
el_GR: Ειστε ηδη συνδεδεμενος! ανακατεύθυνση ...

en: Username and/or Password field is empty!
el_GR: Το πεδίο ονόματος χρήστη και / ή κωδικού πρόσβασης είναι κενό!

en: Wrong username or password!
el_GR: Λάθος όνομα χρήστη ή κωδικός!

en: Login successful, redirecting...
el_GR: Συνδεθείτε με επιτυχία, ανακατευθύνετε ...

en: Email field is empty!
el_GR: Το πεδίο ηλεκτρονικού ταχυδρομείου είναι κενό!

en: Invalid E-mail address!
el_GR: Μη έγκυρη διεύθυνση e-mail!

en: Invalid Username!
el_GR: Μη έγκυρο όνομα χρήστη!

en: We have just sent you an email with Password reset instructions.
el_GR: Μόλις σας στείλαμε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με τις οδηγίες επαναφοράς κωδικού πρόσβασης.

en: Agent need a first & last name
el_GR: Ο πράκτορας χρειάζεται ένα όνομα &amp; επώνυμο

en: Agent was added... You will be redirected to your agent list...
el_GR: Προστέθηκε ο πράκτορας ... Θα μεταφερθείτε στη λίστα των αντιπροσώπων σας ...

en: Agent profile edited
el_GR: Το προφίλ του παράγοντα έχει επεξεργαστεί

en: The email was not saved because it is used by another user.
el_GR: Το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δεν αποθηκεύτηκε επειδή χρησιμοποιείται από άλλο χρήστη.

en: Profile updated
el_GR: Το προφιλ ενημερωθηκε

en: The new password is blank
el_GR: Ο νέος κωδικός πρόσβασης είναι κενός

en: Password Updated
el_GR: Ο κωδικός είναι ενημερωμένος

en: Old Password is not correct
el_GR: Ο παλιός κωδικός πρόσβασης δεν είναι σωστός

en: addded
el_GR: προστέθηκε

en: removed
el_GR: να αφαιρεθεί

en: Listing payment on
el_GR: Καταχώρηση πληρωμής για

en: Upgrade to featured listing on
el_GR: Αναβαθμίστε την εμφάνιση στην εμφανιζόμενη λίστα

en: Upgrade to Featured Listing
el_GR: Αναβάθμιση σε Επιλεγμένη Λίστα

en: Listing Payment
el_GR: Καταχώρηση πληρωμής

en: Listing Payment with Featured option
el_GR: Καταχώριση πληρωμής με την Προτεινόμενη επιλογή

en: Sent for approval
el_GR: Αποστολή προς έγκριση

en: no listings available
el_GR: Δεν υπάρχουν καταχωρίσεις

en: The date & time is already booked. Please choose a new one
el_GR: Η ημερομηνία και η ώρα έχουν ήδη γίνει κράτηση. Επιλέξτε ένα νέο

en: membership payment on
el_GR: πληρωμή μέλους για το

en: Membership Payment
el_GR: Πληρωμή μέλους

en: Unable to login. Please, check login/password and try again
el_GR: Αδύνατη η πρόσβαση. Παρακαλούμε, ελέγξτε το login / password και δοκιμάστε ξανά

en: Please, enter correct email
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε το σωστό email

en: Can\t create user with this credentials
el_GR: Δεν μπορεί να δημιουργήσει χρήστη με αυτά τα διαπιστευτήρια

en: Sorry, user already exists. Try different username/email
el_GR: Λυπούμαστε, ο χρήστης υπάρχει ήδη. Δοκιμάστε διαφορετικό όνομα χρήστη / ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en:  in
el_GR: σε

en: The browser couldn't detect your position!
el_GR: Το πρόγραμμα περιήγησης δεν ανιχνεύει τη θέση σας!

en: Geolocation is not supported by this browser.
el_GR: Η γεωλογική τοποθέτηση δεν υποστηρίζεται από αυτό το πρόγραμμα περιήγησης.

en: m radius
el_GR: ακτίνα m

en: close map
el_GR: κλείσιμο χάρτη

en: No results found!
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα!

en: loading results...
el_GR: αποτελέσματα φόρτωσης ...

en: Geolocation was not successful for the following reason:
el_GR: Η γεωγραφική θέση δεν ήταν επιτυχής για τον ακόλουθο λόγο:

en: Amount Financed:
el_GR: Ποσό που χρηματοδοτήθηκε:

en: Mortgage Payments:
el_GR: Πληρωμές Στεγαστικών:

en: Annual cost of Loan:
el_GR: Ετήσιο κόστος δανείου:

en: SEARCH
el_GR: ΨΑΞΙΜΟ

en: Search here...
el_GR: Ψάξε εδώ...

en: Your Name
el_GR: Το όνομα σου

en: Your Email
el_GR: Η διεύθυνση του ηλεκτρονικού σου ταχυδρομείου

en: Your Phone
el_GR: Το τηλέφωνό σου

en: Your Message
el_GR: Το μήνυμά σου

en: Your Address
el_GR: Η διεύθυνση σου

en: Your City
el_GR: Η πόλη σου

en: Your State Code (ex CA)
el_GR: Ο κωδικός κράτους σας (ex CA)

en: Send Message
el_GR: Να στείλετε μήνυμα

en: Sending user info, please wait...
el_GR: Αποστολή πληροφοριών χρήστη, παρακαλώ περιμένετε ...

en: Street View
el_GR: θέα στο δρόμο

en: Close Street View
el_GR: Κλείστε το Street View

en: open map
el_GR: ανοίξτε το χάρτη

en: Fullscreen
el_GR: ΠΛΗΡΗΣ ΟΘΟΝΗ

en: Default
el_GR: Προκαθορισμένο

en: Please wait while we are processing your submission!
el_GR: Περιμένετε μέχρι να επεξεργαστούμε την υποβολή σας!

en: Are you sure you wish to delete?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε;

en: You need to agree with terms and conditions !
el_GR: Πρέπει να συμφωνείτε με τους όρους και τις προϋποθέσεις!

en: Processing...
el_GR: Επεξεργασία...

en: to
el_GR: προς την

en: Send me the invoice
el_GR: Στείλτε μου το τιμολόγιο

en: Direct payment instructions
el_GR: Οδηγίες άμεσης πληρωμής

en: Thank you. Please check your email for payment instructions.
el_GR: Ευχαριστώ. Ελέγξτε τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας για οδηγίες πληρωμής.

en: To be paid
el_GR: Να πληρωθεί

en: Plan Image
el_GR: Σχέδιο εικόνας

en: Plan Price
el_GR: Τιμή Σχέσης

en: deleting...
el_GR: διαγραφή ...

en: saving...
el_GR: οικονομία...

en: posting
el_GR: απόσπαση

en: Review Sent
el_GR: Αναθεώρηση αποστέλλεται

en: Review Edit Saved
el_GR: Αναθεώρηση Επεξεργασία Αποθηκευμένη

en: Disabled
el_GR: άτομα με ειδικές ανάγκες

en: Published
el_GR: Δημοσίευσε

en: Please, enter property title
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε τον τίτλο ιδιοκτησίας

en: Property is featured
el_GR: Η ιδιοκτησία είναι χαρακτηρισμένη

en: You have used all the "Featured" listings in your package.
el_GR: Έχετε χρησιμοποιήσει όλες τις &quot;Προτεινόμενες&quot; καταχωρίσεις στο πακέτο σας.

en: saving..
el_GR: οικονομία..

en: sending message..
el_GR: αποστολή μηνύματος ..

en: Please, enter field:
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε πεδίο:

en: You need to upload at last one image
el_GR: Πρέπει να φορτώσετε επιτέλους μια εικόνα

en: Connecting to Paypal! Please wait...
el_GR: Σύνδεση με το Paypal! Παρακαλώ περιμένετε...

en: subscription will be cancelled at the end of current period
el_GR: η εγγραφή θα ακυρωθεί στο τέλος της τρέχουσας περιόδου

en: Disable Listing
el_GR: Απενεργοποίηση καταχώρισης

en: Enable Listing
el_GR: Ενεργοποίηση καταχώρισης

en: Disable Agent
el_GR: Απενεργοποίηση πράκτορα

en: Enable Agent
el_GR: Ενεργοποίηση παράγοντα

en: Confirm your ACCOUNT DELETION request! Clicking the button below will delete your account and data. This means you will no longer be able to login to your account and access your account information: My Profile, My Properties, Inbox, Saved Searches and Messages. This operation CAN NOT BE REVERSED!
el_GR: Επιβεβαιώστε το αίτημά σας ΑΠΑΝΤΗΣΗ ACCOUNT! Κάνοντας κλικ στο παρακάτω κουμπί, θα διαγραφεί ο λογαριασμός και τα δεδομένα σας. Αυτό σημαίνει ότι δεν θα μπορείτε πλέον να συνδεθείτε στο λογαριασμό σας και να αποκτήσετε πρόσβαση στις πληροφορίες του λογαριασμού σας: Το προφίλ μου, Τα ιδιότητά μου, Εισερχόμενα, Αποθηκευμένες αναζητήσεις και Μηνύματα. Αυτή η λειτουργία ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΝΤΑΙ!

en: Sending
el_GR: Αποστολή

en: No More Listings
el_GR: Δεν υπάρχουν περισσότερες καταχωρίσεις

en: Image needs to be at least 500px height  x 500px wide!
el_GR: Η εικόνα πρέπει να έχει πλάτος τουλάχιστον 500px x 500px!

en: You cannot upload more than
el_GR: Δεν μπορείτε να ανεβάσετε περισσότερα από

en: images
el_GR: εικόνες

en: Are you sure you want to delete this?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να το διαγράψετε;

en: Allowed Files
el_GR: Επιτρεπόμενα αρχεία

en: Warning !
el_GR: Προειδοποίηση!

en: Your Current Logo
el_GR: Το σημερινό λογότυπό σας

en: Upload New Logo
el_GR: Ανεβάστε το νέο λογότυπο

en: Your Current Colors
el_GR: Τα σημερινά σας χρώματα

en: Change Colors
el_GR: Αλλαγή χρωμάτων

en: Page Title
el_GR: Τίτλος σελίδας

en: Page Template
el_GR: Πρότυπο σελίδας

en: See All Your Pages
el_GR: Δείτε όλες τις σελίδες σας

en: Your Payment system is in SANDBOX mode.
el_GR: Το σύστημα πληρωμών σας βρίσκεται σε λειτουργία SANDBOX.

en: Your Payment system is in LIVE mode.
el_GR: Το σύστημα πληρωμών σας είναι σε λειτουργία LIVE.

en: You did not add your <strong>Paypal Details</strong>. No Paypal payment will be processed
el_GR: Δεν προσθέσατε τα στοιχεία του <strong>Paypal</strong> . Δεν θα γίνει επεξεργασία πληρωμής Paypal

en: Paypal Api Keys are added.Payments will be processed.
el_GR: Τα Paypal Api Keys προστίθενται. Οι πληρωμές θα υποβληθούν σε επεξεργασία.

en: You did not add your <strong>Stripe Details</strong>. No Stripe payment will be processed
el_GR: Δεν προσθέσατε τα στοιχεία του <strong>Stripe</strong> . Δεν θα γίνει επεξεργασία της πληρωμής Stripe

en: Stripe Api Keys are added.Payments will be processed.
el_GR: Θα προστεθούν τα πλήκτρα Stripe Api. Οι πληρωμές θα υποβληθούν σε επεξεργασία.

en: Edit Payment Details
el_GR: Επεξεργασία λεπτομερειών πληρωμής

en: share
el_GR: μερίδιο

en: remove from favorites
el_GR: κατάργηση από τα αγαπημένα

en: compare
el_GR: συγκρίνω

en: Once Weekly
el_GR: Μόλις εβδομαδιαία

en: If you do not wish to be notified anymore please enter your account and delete the saved search.Thank you!
el_GR: Εάν δεν επιθυμείτε να ενημερώνεστε πια, εισάγετε τον λογαριασμό σας και διαγράψτε την αποθηκευμένη αναζήτηση. Σας ευχαριστούμε!

en: [more]
el_GR: [περισσότερο]

en: Primary Menu
el_GR: Κύριο μενού

en: Mobile Menu
el_GR: Κινητό μενού

en: Footer Menu
el_GR: Υποσέλιδο μενού

en: Primary Widget Area
el_GR: Κύρια περιοχή Widget

en: The primary widget area
el_GR: Η κύρια περιοχή widget

en: Secondary Widget Area
el_GR: Δευτερεύουσα περιοχή Widget

en: The secondary widget area
el_GR: Η δευτερεύουσα περιοχή widget

en: First Footer Widget Area
el_GR: Πρώτη περιοχή υποσέλιδου υποσέλιδου

en: The first footer widget area
el_GR: Η πρώτη περιοχή γραφικών υποσέλιδο

en: Second Footer Widget Area
el_GR: Δεύτερη περιοχή υποσέλιδου υποσέλιδου

en: The second footer widget area
el_GR: Η δεύτερη περιοχή γραφικών υποσέλιδου

en: Third Footer Widget Area
el_GR: Τρίτη περιοχή γραφικού υποσέλιδου

en: The third footer widget area
el_GR: Η τρίτη περιοχή γραφικών υποσέλιδου

en: Fourth Footer Widget Area
el_GR: Τέταρτη περιοχή υποτύπων υποσέλιδου

en: The fourth footer widget area
el_GR: Η τέταρτη περιοχή widget υποσέλιδο

en: Top Bar Left Widget Area
el_GR: Κορυφή στην περιοχή του αριστερού εγκεφάλου

en: The top bar left widget area
el_GR: Η επάνω μπάρα αριστερά περιοχή widget

en: Top Bar Right Widget Area
el_GR: Κορυφή περιοχή δεξιού γραφικού στοιχείου

en: The top bar right widget area
el_GR: Η κορυφαία περιοχή widget δεξιάς γραμμής

en: Sidebar Menu Widget Area - Before Menu
el_GR: Μενού πλευρικής ζώνης Widget Area - Πριν από το μενού

en: Sidebar for header type 3 - before menu
el_GR: Πλευρική γραμμή για τον τύπο κεφαλίδας 3 - πριν από το μενού

en: Sidebar Menu Widget Area - After Menu
el_GR: Πλαίσιο περιοχής μενού πλευρικής γραμμής - Μετά το μενού

en: Sidebar for header type 3 - after menu
el_GR: Πλευρική γραμμή για τον τύπο κεφαλίδας 3 - μετά το μενού

en: Header4 Widget Area
el_GR: Header4 περιοχή widget

en: Header4 widget area
el_GR: Κεφαλίδα 4 περιοχή widget

en: Dashboard Top Bar Left Widget Area
el_GR: Πίνακας κορυφής του πίνακα ταμπέλας αριστερά

en: User Dashboard - The top bar left widget area
el_GR: Πίνακας ελέγχου χρήστη - Η επάνω περιοχή της γραφικής γραμμής αριστερά

en: Dashboard Top Bar Right Widget Area
el_GR: Πίνακας ελέγχου στην κορυφή του μπάρου

en: User Dashboard - The top bar right widget area
el_GR: Πίνακας ελέγχου χρήστη - Η κορυφαία περιοχή γραφικών παραθύρου δεξιά

en: Splash Page Bottom Right Widget Area
el_GR: Splash σελίδα κάτω περιοχή δεξιά Widget

en: Splash Page - Bottom right area
el_GR: Splash Page - Κάτω δεξιά περιοχή

en: Splash Page Bottom Left Widget Area
el_GR: Splash Page Bottom Αριστερά περιοχή Widget

en: Splash Page - Bottom left area
el_GR: Σελίδα εκτόξευσης - Κάτω αριστερή περιοχή

en: Cheatin&#8217; huh?
el_GR: Cheatin &#39;ε;

en: %sActivate the Envato Market plugin%s to get updates for your ThemeForest and CodeCanyon items.
el_GR:  %s Ενεργοποιήστε το plugin %s Envato Market για να λάβετε ενημερώσεις για τα αντικείμενα ThemeForest και CodeCanyon.

en: %sInstall the Envato Market plugin%s to get updates for your ThemeForest and CodeCanyon items.
el_GR:  %sΕγκαταστήστε το plugin %s Envato Market για να λάβετε ενημερώσεις για τα αντικείμενα ThemeForest και CodeCanyon.

en: Transport
el_GR: Μεταφορά

en: Supermarkets
el_GR: Σούπερ μάρκετ

en: Schools
el_GR: Σχολεία

en: Restaurants
el_GR: Εστιατόρια

en: Pharmacies
el_GR: Φαρμακεία

en: Hospitals
el_GR: Νοσοκομεία

en: K
el_GR: κ

en: M
el_GR: Μ

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Property Price
el_GR: Τιμή ακινήτου

en: Property Price Label
el_GR: Ετικέτα Τιμή Ακινήτου

en: Property Price Label Before
el_GR: Ετικέτα τιμής ακινήτου Πριν

en: Property Category Submit
el_GR: Υποβολή κατηγορίας ακινήτου

en: Property Action Category
el_GR: Κατηγορία δράσης ιδιοκτησίας

en: Property Media
el_GR: Μέσα ιδιοκτησίας

en: Property Address
el_GR: Διεύθυνση ακινήτου

en: Property City
el_GR: Ακίνητα Πόλη

en: Property Area
el_GR: Περιοχή ακινήτου

en: Property Zip
el_GR: Ακίνητα Zip

en: Property County
el_GR: Ακίνητα County

en: Property Country
el_GR: Ακίνητα Χώρα

en: Property Map
el_GR: Χάρτης ακινήτων

en: Property Latitude
el_GR: Ακίνητα Latitude

en: Property Longitude
el_GR: Γεωγραφικό μήκος

en: Google Camera Angle
el_GR: Γωνία κάμερας Google

en: Property Google View
el_GR: Προβολή της ιδιότητας Google

en: property Size
el_GR: ιδιότητα Μέγεθος

en: Property Lot Size
el_GR: Μέγεθος παρτίδας ιδιοκτησίας

en: Property Rooms
el_GR: Ακίνητα

en: Property Bedrooms
el_GR: Ακίνητα Υπνοδωμάτια

en: Property Bathrooms
el_GR: Ακίνητα Μπάνια

en: Owner Notes
el_GR: Σημειώσεις ιδιοκτήτη

en: property status
el_GR: κατάσταση ιδιοκτησίας

en: Embed Video Id
el_GR: Ενσωμάτωση αναγνωριστικού βίντεο

en: Embed Video Type
el_GR: Ενσωματώστε τον τύπο βίντεο

en: Embed Virtual Tour
el_GR: Ενσωμάτωση εικονικής περιήγησης

en: Property Subunits
el_GR: Υπομονάδες ιδιοτήτων

en: Active Life
el_GR: Ενεργός ζωή

en: Arts & Entertainment
el_GR: Τέχνες &amp; Διασκέδαση

en: Automotive
el_GR: Αυτοκίνητο

en: Beauty & Spas
el_GR: Ομορφιά &amp; ιαματικά λουτρά

en: Education
el_GR: Εκπαίδευση

en: Event Planning & Services
el_GR: Σχεδιασμός και υπηρεσίες εκδηλώσεων

en: Financial Services
el_GR: Χρηματοπιστωτικές υπηρεσίες

en: Food
el_GR: Τροφή

en: Health & Medical
el_GR: Υγεία &amp; Ιατρική

en: Home Services
el_GR: Αρχική Υπηρεσίες

en: Hotels & Travel
el_GR: Ξενοδοχεία &amp; Ταξίδια

en: Local Flavor
el_GR: Τοπική Γεύση

en: Local Services
el_GR: Τοπικές υπηρεσίες

en: Mass Media
el_GR: Μέσα μαζικής ενημέρωσης

en: Nightlife
el_GR: Νυχτερινή ζωή

en: Pets
el_GR: Τα κατοικίδια ζώα

en: Professional Services
el_GR: Επαγγελματικές υπηρεσίες

en: Public Services & Government
el_GR: Δημόσιες Υπηρεσίες &amp; Κυβέρνηση

en: Real Estate
el_GR: Ακίνητα

en: Religious Organizations
el_GR: Θρησκευτικές Οργανώσεις

en: Shopping
el_GR: Ψώνια

en: Transportation
el_GR: Μεταφορά

en: miles
el_GR: μίλια

en: Similar Listings
el_GR: Παρόμοιες καταχωρήσεις

en: more details here
el_GR: περισσότερες λεπτομέρειες εδώ

en: All Countries
el_GR: Ολες οι χώρες

en: More Search Options
el_GR: Περισσότερες επιλογές αναζήτησης

en: Pay with Credit Card
el_GR: Πληρώστε με πιστωτική κάρτα

en: Submission Payment
el_GR: Υποβολή Πληρωμής

en: Submission & Featured Payment
el_GR: Υποβολή &amp; Προτεινόμενη Πληρωμή

en: Package Payment
el_GR: Πληρωμή Πακέτου

en:  Featured Payment
el_GR: Προτεινόμενη πληρωμή

en: size:
el_GR: Μέγεθος:

en: rooms:
el_GR: δωμάτια:

en: baths:
el_GR: λουτρά:

en: price:
el_GR: τιμή:

en: Documents
el_GR: Εγγραφα

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: City
el_GR: Πόλη

en: Area
el_GR: Περιοχή

en: State/County
el_GR: Πολιτεία / Χώρα

en: Zip
el_GR: Φερμουάρ

en: Open In Google Maps
el_GR: Ανοίξτε στους Χάρτες Google

en: Property Id
el_GR: Κωδ

en: Property Size
el_GR: Μέγεθος ακινήτου

en: Rooms
el_GR: Δωμάτια

en: Bedrooms
el_GR: Υπνοδωμάτια

en: Bathrooms
el_GR: Μπάνια

en: Energy index
el_GR: Δείκτης ενέργειας

en: Energy class
el_GR: Ενεργειακή κλάση

en: Your energy class is
el_GR: Η ενεργειακή σας τάξη είναι

en: Your energy class
el_GR: Η ενεργειακή σας τάξη

en: Your energy class is
el_GR: Η ενεργειακή σας τάξη είναι

en: %s (Invalid)
el_GR:  %s (Μη έγκυρο)

en: %s (Pending)
el_GR:  %s (Σε εκκρεμότητα)

en: Edit Menu Item
el_GR: Επεξεργασία στοιχείου μενού

en: Navigation Label
el_GR: Ετικέτα πλοήγησης

en: Title Attribute
el_GR: Χαρακτηριστικό τίτλου

en: Open link in a new window/tab
el_GR: Ανοίξτε το σύνδεσμο σε νέο παράθυρο / καρτέλα

en: CSS Classes (optional)
el_GR: Κλάσεις CSS (προαιρετικά)

en: Link Relationship (XFN)
el_GR: Σχέση συνδέσμου (XFN)

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
el_GR: Η περιγραφή θα εμφανιστεί στο μενού, αν το υποστηρίζει το τρέχον θέμα.

en: Menu Item Icon(ex: fa fa-comment)
el_GR: Εικονίδιο στοιχείου μενού (π.χ. fa fa-comment)

en: Menu Item Label(ex: "new")
el_GR: Ετικέτα στοιχείου μενού (π.χ. &quot;νέο&quot;)

en: Set as Mega Menu?
el_GR: Ορίστε ως Mega Menu;

en: Mega Menu Widget Area
el_GR: Μεγάλη περιοχή μενού Widget

en: Select Widget Area
el_GR: Επιλέξτε την περιοχή Widget

en: Upload Background Image |
el_GR: Ανεβάστε την εικόνα φόντου |

en: Remove Image
el_GR: Κατάργηση εικόνας

en: Container Styles( *set custom styles for mega menu container only:.  Ex: background position, background repeat )
el_GR: Στυλ δοχείων (* ορίστε προσαρμοσμένα στυλ για κοντέινερ mega μενού: Ex: θέση φόντου, επανάληψη φόντου)

en: Draw border right on mega menu column?
el_GR: Σχεδιάστε δεξιά τα σύνορα στη στήλη mega μενού;

en: Original: %s
el_GR: Αρχικό: %s

en: Cancel
el_GR: Ματαίωση

en: help
el_GR: βοήθεια

en: Add new Google Maps pins for single actions / single categories.
el_GR: Προσθέστε τις νέες καρφίτσες των Χαρτών Google για μεμονωμένες ενέργειες / μεμονωμένες κατηγορίες.

en: If you add images directly into the input fields (without Upload button) please use the full image path. For ex: http://www.wpresidence..... . If you use the "upload"  button use also "Insert into Post" button from the pop up window.
el_GR: Αν προσθέσετε εικόνες απευθείας στα πεδία εισαγωγής (χωρίς το κουμπί Upload), χρησιμοποιήστε την πλήρη διαδρομή εικόνας. Για παράδειγμα: http: //www.wpresidence ...... Εάν χρησιμοποιείτε το κουμπί &quot;upload&quot; χρησιμοποιήστε επίσης το κουμπί &quot;Insert in Post&quot; από το αναδυόμενο παράθυρο.

en: The Retina pins should be uploaded in the same place as the original pin and the name of the file should be with_2x
el_GR: Οι ακίδες Retina θα πρέπει να μεταφορτώνονται στον ίδιο τόπο με τον αρχικό ακροδέκτη και το όνομα του αρχείου θα πρέπει να είναι με_2x

en: For action
el_GR: Για δράση

en: Upload Pin
el_GR: Μεταφορτώστε την ακίδα

en: for category:
el_GR: για κατηγορία:

en: Add new Google Maps pins for actions & categories combined (example: 'apartments in sales')
el_GR: Προσθέστε τις νέες καρφίτσες των Χαρτών Google για συνδυασμένες ενέργειες και κατηγορίες (παράδειγμα: &quot;διαμερίσματα στις πωλήσεις&quot;)

en: For action
el_GR: Για δράση

en: category
el_GR: κατηγορία

en: For IDX (if plugin is enabled)
el_GR: Για το IDX (εάν είναι ενεργοποιημένη η προσθήκη)

en: Userpin in geolocation
el_GR: Userpin στη γεωγραφική θέση

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευσε τις αλλαγές

en: Install Required Plugins
el_GR: Εγκαταστήστε τις απαιτούμενες προσθήκες

en: Install Plugins
el_GR: Εγκαταστήστε τις προσθήκες

en: Installing Plugin: %s
el_GR: Εγκατάσταση πρόσθετου: %s

en: Something went wrong with the plugin API.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά με το API του plugin.

en: Return to Required Plugins Installer
el_GR: Επιστρέψτε στον Απαιτούμενο Εγκαταστάτη Plugins

en: Plugin activated successfully.
el_GR: Το προσάρτημα ενεργοποιήθηκε με επιτυχία.

en: Field Name
el_GR: Ονομα πεδίου

en: Field Label
el_GR: Ετικέτα πεδίου

en: Field Type
el_GR: Τύπος πεδίου

en: Field Order
el_GR: Παραγγελία πεδίου

en: Dropdown values
el_GR: Τιμές απόκλισης

en: delete
el_GR: διαγράφω

en: Custom Fields
el_GR: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Add New Custom Field
el_GR: Προσθέστε νέο προσαρμοσμένο πεδίο

en: Field name
el_GR: Ονομα πεδίου

en:  Order in listing page
el_GR: Παραγγελία στη σελίδα καταχώρησης

en: Dropdown values separated by "," (only for dropdown field type)
el_GR: Οι τιμές &quot;διαβαθμίσεων&quot; διαχωρισμένες με &quot;,&quot; (μόνο για τον τύπο πεδίου με αναπτυσσόμενα στοιχεία)

en:  click to add field
el_GR: κάντε κλικ για να προσθέσετε πεδίο

en: Listings Features & Amenities
el_GR: Χαρακτηριστικά και ευκολίες λιστών

en: Listings Labels
el_GR: Ετικέτες λιστών

en: Type address, state, city or area
el_GR: Πληκτρολογήστε διεύθυνση, κατάσταση, πόλη ή περιοχή

en: County, City or Area is
el_GR: County, Πόλη ή Περιοχή είναι

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: For
el_GR: Για

en: County / State
el_GR: Νομός / Πολιτεία

en: types
el_GR: τύπους

en: categories
el_GR: κατηγορίες

en: cities
el_GR: πόλεις

en: areas
el_GR: περιοχές

en: property price
el_GR: τιμή ακινήτου

en: property size
el_GR: μέγεθος ιδιοκτησίας

en: property lot size
el_GR: μέγεθος της παρτίδας ιδιοκτησίας

en: property rooms
el_GR: δωμάτια ιδιοκτησίας

en: property bedrooms
el_GR: υπνοδωμάτια

en: property bathrooms
el_GR: μπάνια ακινήτων

en: property address
el_GR: διεύθυνση ιδιοκτησίας

en: property county
el_GR: ιδιοκτησία κομητεία

en: property state
el_GR: κατάσταση ιδιοκτησίας

en: property zip
el_GR: ιδιοκτησία zip

en: property country
el_GR: χώρα ιδιοκτησίας

en: address
el_GR: διεύθυνση

en: between
el_GR: μεταξύ

en: and
el_GR: και

en: between
el_GR: μεταξύ

en:  similar with
el_GR: παρόμοιο με

en:  has
el_GR: έχει

en:  equal with
el_GR: ίσο με

en: smaller than
el_GR: μικρότερη από

en: bigger than
el_GR: μεγαλύτερο από

en: price range from:
el_GR: εύρος τιμών από:

en: bigger than
el_GR: μεγαλύτερο από

en: price range from
el_GR: εύρος τιμών από

en: General
el_GR: Γενικός

en: Social & Contact
el_GR: Κοινωνική &amp; Επικοινωνία

en: Map
el_GR: Χάρτης

en: Design
el_GR: Σχέδιο

en: Advanced
el_GR: Προχωρημένος

en: Membership
el_GR: Ιδιότητα μέλους

en: Help & Custom
el_GR: Βοήθεια &amp; Προσαρμοσμένη

en: Global Theme Settings
el_GR: Παγκόσμιες ρυθμίσεις θεμάτων

en: User Role Settings
el_GR: Ρυθμίσεις ρόλων χρήστη

en: Appearance
el_GR: Εμφάνιση

en: Logos & Favicon
el_GR: Logos &amp; Favicon

en: Header
el_GR: Επί κεφαλής

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: Price & Currency
el_GR: Τιμή &amp; Νόμισμα

en: Features & Amenities
el_GR: Χαρακτηριστικά και ανέσεις

en: Theme Slider
el_GR: Θέμα slider

en: Edit Property, Agent, Agency and Developer text links
el_GR: Επεξεργασία συνδέσμων κειμένου ιδιοκτησίας, αντιπροσώπου, πρακτορείου και προγραμματιστή

en: Contact Page Details
el_GR: Λεπτομέρειες σελίδας επικοινωνίας

en: Social Accounts
el_GR: Κοινωνικοί λογαριασμοί

en: Social Login
el_GR: Κοινωνική σύνδεση

en: Contact 7 Settings
el_GR: Επικοινωνήστε με τις ρυθμίσεις 7

en: Pins Management
el_GR: Διαχείριση ακίδων

en: Generate Pins
el_GR: Δημιουργία ακίδων

en: General Design Settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις σχεδιασμού

en: Property Page
el_GR: Σελίδα ιδιοτήτων

en: Property Print Page Design
el_GR: Σχεδίαση σελίδας εκτύπωσης ιδιοτήτων

en: Custom Colors
el_GR: Προσαρμοσμένα χρώματα

en: Header Design & Colors
el_GR: Σχεδίαση κεφαλίδων &amp; Χρώματα

en: Mobile Menu Colors
el_GR: Χρώματα μενού κινητού

en: Property, Agent, Blog Lists Design
el_GR: Ακίνητα, πράκτορας, Blog Lists Design

en: Sidebar Widget Design
el_GR: Σχεδίαση γραφικών πλευρικής γραμμής

en: User Dashboard Design
el_GR: Σχεδιασμός πίνακα ελέγχου χρήστη

en: Fonts
el_GR: Γραμματοσειρές

en: Custom CSS
el_GR: Προσαρμοσμένο CSS

en: Property Unit/Card Design - BETA
el_GR: Μονάδα ιδιοκτησίας / Σχεδίαση κάρτας - BETA

en: Advanced Search Settings
el_GR: Σύνθετες ρυθμίσεις αναζήτησης

en: Advanced Search Form
el_GR: Σύνθετη φόρμα αναζήτησης

en: Geo Location Search
el_GR: Αναζήτηση γεωγραφικής θέσης

en: Save Search Settings
el_GR: Αποθήκευση ρυθμίσεων αναζήτησης

en: Advanced Search Colors
el_GR: Σύνθετη αναζήτηση Χρώματα

en: Membership Settings
el_GR: Ρυθμίσεις μελών

en: Property Submission Page
el_GR: Σελίδα υποβολής ακινήτου

en: Paypal Settings
el_GR: Paypal Ρυθμίσεις

en: Stripe Settings
el_GR: Ρυθμίσεις ταινιών

en: Email Management
el_GR: Διαχείριση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Site Speed
el_GR: Ταχύτητα τοποθεσίας

en: Export Options
el_GR: Επιλογές εξαγωγής

en: Import Options
el_GR: Επιλογές εισαγωγής

en: reCaptcha settings
el_GR: reCaptcha ρυθμίσεις

en: Yelp settings
el_GR: Ρυθμίσεις Yelp

en: Optima Express  settings
el_GR: Ρυθμίσεις Optima Express

en: Header Settings
el_GR: Ρυθμίσεις κεφαλίδας

en: Footer Settings
el_GR: Ρυθμίσεις υποσέλιδου

en: Property and Agent Links
el_GR: Σύνδεσμοι ιδιοκτησίας και πράκτορα

en: Theme Slider
el_GR: Θέμα slider

en: Social Accounts
el_GR: Κοινωνικοί λογαριασμοί

en: Social Login
el_GR: Κοινωνική σύνδεση

en: Map  Settings
el_GR: Ρυθμίσεις χάρτη

en: Pin Management
el_GR: Διαχείριση ακίδων

en: Property Page Settings
el_GR: Ρυθμίσεις σελίδας ιδιοτήτων

en: Print Page Design
el_GR: Εκτύπωση σχεδίασης σελίδας

en: Custom Colors Settings
el_GR: Ρυθμίσεις προσαρμοσμένων χρωμάτων

en: ***Please understand that we cannot add here color controls for all theme elements & details. Doing that will result in a overcrowded and useless interface. These small details need to be addressed via custom css code
el_GR: *** Παρακαλούμε κατανοήστε ότι δεν μπορούμε να προσθέσουμε εδώ ελέγχους χρώματος για όλα τα στοιχεία και λεπτομέρειες του θέματος. Κάτι τέτοιο θα έχει ως αποτέλεσμα μια υπερπλήρη και άχρηστη διεπαφή. Αυτές οι μικρές λεπτομέρειες πρέπει να αντιμετωπιστούν μέσω προσαρμοσμένου κώδικα css

en: Sidebar Widget Tab
el_GR: Καρτέλα Widget Sidebar

en: Custom Fonts
el_GR: Προσαρμοσμένες γραμματοσειρές

en: Property Card Design
el_GR: Σχεδίαση κάρτας ιδιοκτησίας

en: Save Search Settings
el_GR: Αποθήκευση ρυθμίσεων αναζήτησης

en: PaypPal Settings
el_GR: Ρυθμίσεις PaypPal

en: Optima Express settings
el_GR: Ρυθμίσεις Optima Express

en: Help&Custom
el_GR: Βοήθεια &amp; Προσαρμοσμένη

en: Generate pins
el_GR: Δημιουργία καρφίτσες

en: Membership & Payment Settings
el_GR: Ρυθμίσεις μέλους και πληρωμής

en: Submited Listings should be approved by admin?
el_GR: Οι καταχωρισμένες προσφορές πρέπει να εγκριθούν από το admin;

en: Front end registred users should be saved as agents?
el_GR: Οι καταχωρημένοι χρήστες στο μπροστινό μέρος θα πρέπει να αποθηκεύονται ως πράκτορες;

en: Enable Paid Submission ?
el_GR: Ενεργοποίηση πληρωμένης υποβολής;

en: Enable Paypal?
el_GR: Ενεργοποίηση του Paypal;

en: Enable Stripe?
el_GR: Ενεργοποιήστε το Stripe;

en: Enable Direct Payment / Wire Payment?
el_GR: Ενεργοποίηση άμεσης πληρωμής / πληρωμής μέσω καλωδίου;

en: Currency For Paid Submission
el_GR: Νόμισμα για την πληρωμένη υποβολή

en: Custom Currency Symbol - *select it from the list above after you add it.
el_GR: Σύμβολο προσαρμοσμένου νομίσματος - * επιλέξτε την από την παραπάνω λίστα, αφού την προσθέσετε.

en: Paypal Client id
el_GR: Αναγνωριστικό πελάτη Paypal

en: Paypal Client Secret Key
el_GR: Κλειδί μυστικού πελάτη Paypal

en: Paypal & Stripe Api
el_GR: Paypal &amp; Stripe Api

en: Paypal Api User Name
el_GR: Όνομα χρήστη Paypal Api

en: Paypal API Password
el_GR: Paypal API Κωδικός πρόσβασης

en: Paypal API Signature
el_GR: Υπογραφή API Paypal

en: Paypal receiving email
el_GR: Το Paypal λαμβάνει μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Stripe Secret Key
el_GR: Μυστικό κλειδί ταινιών

en: Stripe Publishable Key
el_GR: Κλειδί δημοσίευσης

en: Wire instructions for direct payment
el_GR: Οδηγίες καλωδίων για άμεση πληρωμή

en: Price Per Submission (for "per listing" mode)
el_GR: Τιμή ανά υποβολή (για λειτουργία &quot;ανά καταχώριση&quot;)

en: Price to make the listing featured (for "per listing" mode)
el_GR: Τιμή για την εμφάνιση της λίστας (για τη λειτουργία &quot;ανά λίστα&quot;)

en: Free Membership - no of listings (for "membership" mode)
el_GR: Δωρεάν συμμετοχή - χωρίς καταχωρίσεις (για λειτουργία &quot;μέλους&quot;)

en: Unlimited listings ?
el_GR: Απεριόριστες καταχωρήσεις;

en: Free Membership - no of featured listings (for "membership" mode)
el_GR: Δωρεάν εγγραφή μέλους - καμία από τις καταχωρισμένες λίστες (για λειτουργία &quot;μέλους&quot;)

en: Free Membership Listings - no of days until a free listing will expire. *Starts from the moment the property is published on the website. (for "membership" mode)
el_GR: Δωρεάν λίστες μελών - όχι λίγες ημέρες έως ότου λήξει μια δωρεάν καταχώριση. * Ξεκινά από τη στιγμή που το ακίνητο δημοσιεύεται στον ιστότοπο. (για τη λειτουργία &quot;μέλους&quot;)

en: Image for Contact Page
el_GR: Εικόνα για τη σελίδα επαφών

en: Upload Image
el_GR: Μεταφόρτωση εικόνας

en: Company Name
el_GR: Όνομα εταιρείας

en: Send all contact emails to:
el_GR: Στείλτε όλα τα ηλεκτρονικά ταχυδρομεία επαφών στη διεύθυνση:

en: Telephone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Mobile
el_GR: Κινητό

en: Fax
el_GR: Φαξ

en: Facebook Link
el_GR: Σύνδεσμος Facebook

en: Twitter Page Link
el_GR: Σύνδεσμος σελίδων Twitter

en: Google+ Link
el_GR: Σύνδεσμος Google+

en: Linkedin Link
el_GR: Link Link

en: Twitter Consumer Key
el_GR: Twitter Καταναλωτικό κλειδί

en: Twitter Consumer Secret
el_GR: Twitter μυστικό καταναλωτών

en: Twitter Access Token
el_GR: Πρόσβαση Token στο Twitter

en: Twitter Access Token Secret
el_GR: Πρόσβαση στο Twitter Token Secret

en: Twitter Cache Time in hours
el_GR: Twitter Cache Χρόνος σε ώρες

en: Facebook Api Key (for Facebook login)
el_GR: Facebook Api Key (για σύνδεση στο Facebook)

en: Facebook secret code (for Facebook login)
el_GR: Facebook μυστικός κωδικός (για σύνδεση στο Facebook)

en: Google OAuth client id (for Google login)
el_GR: Αναγνωριστικό πελάτη Google OAuth (για σύνδεση στο Google)

en: Google Client Secret (for Google login)
el_GR: Μυστικό πελάτη Google (για σύνδεση στο Google)

en: Google Api key (for Google login)
el_GR: Κλειδί Google Api (για σύνδεση στο Google)

en: Allow login via Facebook ?
el_GR: Να επιτρέπεται η σύνδεση μέσω Facebook;

en: Allow login via Google ?
el_GR: Να επιτρέπεται η σύνδεση μέσω του Google;

en: Allow login via Yahoo ?
el_GR: Να επιτρέπεται η σύνδεση μέσω του Yahoo;

en: Contact form 7 code for agent (ex: [contact-form-7 id="2725" title="contact me"])
el_GR: Φόρμα επικοινωνίας 7 κωδικός για τον πράκτορα (π.χ. [contact-form-7 id = &quot;2725&quot; title = &quot;επικοινωνήστε μαζί μου&quot;))

en: Contact form 7 code for contact page template (ex: [contact-form-7 id="2725" title="contact me"])
el_GR: Φόρμα επικοινωνίας 7 κωδικός για το πρότυπο σελίδας επαφών (π.χ. [contact-form-7 id = &quot;2725&quot; title = &quot;επικοινωνήστε μαζί μου&quot;))

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: For theme help please check http://help.wpresidence.net/. If your question is not here, please go to http://support.wpestate.org, create an account and post a ticket. The registration is simple and as soon as you send a ticket we are notified. We usually answer in the next 24h (except weekends). Please use this system and not the email. It will help us answer your questions much faster. Thank you!
el_GR: Για βοήθεια σχετικά με τη θεματική ενότητα, επισκεφθείτε τη διεύθυνση http://help.wpresidence.net/. Αν η ερώτησή σας δεν είναι εδώ, μεταβείτε στη διεύθυνση http://support.wpestate.org, δημιουργήστε έναν λογαριασμό και δημοσιεύστε ένα εισιτήριο. Η εγγραφή είναι απλή και μόλις μας στείλετε ένα εισιτήριο ενημερώνονται. Συνήθως απαντάμε στις επόμενες 24 ώρες (εκτός από τα Σαββατοκύριακα). Χρησιμοποιήστε αυτό το σύστημα και όχι το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Θα μας βοηθήσει να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας πολύ πιο γρήγορα. Ευχαριστώ!

en: For custom work on this theme please go to  <a href="http://support.wpestate.org/" target="_blank">http://support.wpestate.org</a>, create a ticket with your request and we will offer a free quote.
el_GR: Για προσαρμοσμένες εργασίες σχετικά με αυτό το θέμα, επισκεφτείτε τη <a href="http://support.wpestate.org/" target="_blank">διεύθυνση http://support.wpestate.org</a> , δημιουργήστε ένα εισιτήριο με το αίτημά σας και θα προσφέρουμε δωρεάν προσφορά.

en: For help files please go to  <a href="http://help.wpresidence.net/">http://help.wpresidence.net</a>.
el_GR: Για τα αρχεία βοήθειας, επισκεφθείτε τη <a href="http://help.wpresidence.net/">διεύθυνση http://help.wpresidence.net</a> .

en: Subscribe to our mailing list in order to receive news about new features and theme upgrades. <a href="http://eepurl.com/CP5U5">Subscribe Here!</a>
el_GR: Εγγραφείτε στη λίστα αλληλογραφίας μας για να λαμβάνετε νέα σχετικά με τις νέες λειτουργίες και τις αναβαθμίσεις των θεμάτων. <a href="http://eepurl.com/CP5U5">Εγγραφείτε εδώ!</a>

en: Afghanistan
el_GR: Αφγανιστάν

en: Albania
el_GR: Αλβανία

en: Algeria
el_GR: Αλγερία

en: American Samoa
el_GR: Αμερικάνικη Σαμόα

en: Andorra
el_GR: Ανδόρα

en: Angola
el_GR: Αγκόλα

en: Anguilla
el_GR: Ανγκουίλα

en: Antarctica
el_GR: Ανταρκτική

en: Antigua and Barbuda
el_GR: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Argentina
el_GR: Αργεντίνη

en: Armenia
el_GR: Αρμενία

en: Aruba
el_GR: Αρούμπα

en: Australia
el_GR: Αυστραλία

en: Austria
el_GR: Αυστρία

en: Azerbaijan
el_GR: Αζερμπαϊτζάν

en: Bahamas
el_GR: Μπαχάμες

en: Bahrain
el_GR: Μπαχρέιν

en: Bangladesh
el_GR: Μπανγκλαντές

en: Barbados
el_GR: Μπαρμπάντος

en: Belarus
el_GR: Λευκορωσία

en: Belgium
el_GR: Βέλγιο

en: Belize
el_GR: Μπελίζε

en: Benin
el_GR: Μπενίν

en: Bermuda
el_GR: Βερμούδα

en: Bhutan
el_GR: Μπουτάν

en: Bolivia
el_GR: Βολιβία

en: Bosnia and Herzegowina
el_GR: Βοσνία και Ερζεγοβίνη

en: Botswana
el_GR: Μποτσουάνα

en: Bouvet Island
el_GR: Νήσος Μπούβε

en: Brazil
el_GR: Βραζιλία

en: British Indian Ocean Territory
el_GR: Βρετανικό έδαφος Ινδικού Ωκεανού

en: Brunei Darussalam
el_GR: Μπρουνάι Νταρουσαλάμ

en: Bulgaria
el_GR: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el_GR: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el_GR: Μπουρούντι

en: Cambodia
el_GR: Καμπότζη

en: Cameroon
el_GR: Καμερούν

en: Canada
el_GR: Καναδάς

en: Cape Verde
el_GR: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Cayman Islands
el_GR: Νήσοι Καίυμαν

en: Central African Republic
el_GR: Δημοκρατία Κεντρικής Αφρικής

en: Chad
el_GR: Τσαντ

en: Chile
el_GR: χιλή

en: China
el_GR: Κίνα

en: Christmas Island
el_GR: Χριστουγεννιάτικο νησί

en: Cocos (Keeling) Islands
el_GR: Νήσοι Κόκος (Κίλινγκ)

en: Colombia
el_GR: Κολομβία

en: Comoros
el_GR: Κομόρες

en: Congo
el_GR: Κογκό

en: Congo, the Democratic Republic of the
el_GR: Κονγκό, Λαϊκή Δημοκρατία του

en: Cook Islands
el_GR: Νήσοι Κουκ

en: Costa Rica
el_GR: Κόστα Ρίκα

en: Cote d'Ivoire
el_GR: Ακτή του Ελεφαντοστού

en: Croatia (Hrvatska)
el_GR: Κροατία (Hrvatska)

en: Cuba
el_GR: Κούβα

en: Curacao
el_GR: Κουράσω

en: Cyprus
el_GR: Κύπρος

en: Czech Republic
el_GR: Τσεχική Δημοκρατία

en: Denmark
el_GR: Δανία

en: Djibouti
el_GR: Τζιμπουτί

en: Dominica
el_GR: Δομινίκα

en: Dominican Republic
el_GR: Δομινικανή Δημοκρατία

en: East Timor
el_GR: Ανατολικό Τιμόρ

en: Ecuador
el_GR: Εκουαδόρ

en: Egypt
el_GR: Αίγυπτος

en: El Salvador
el_GR: Ελ Σαλβαδόρ

en: Equatorial Guinea
el_GR: Ισημερινή Γουινέα

en: Eritrea
el_GR: Ερυθραία

en: Estonia
el_GR: Εσθονία

en: Ethiopia
el_GR: Αιθιοπία

en: Falkland Islands (Malvinas)
el_GR: Νησιά Φάλκλαντ (Μαλβίνες)

en: Faroe Islands
el_GR: Νήσοι Φερόες

en: Fiji
el_GR: Φίτζι

en: Finland
el_GR: Φινλανδία

en: France
el_GR: Γαλλία

en: France Metropolitan
el_GR: Γαλλία Μητροπολίτης

en: French Guiana
el_GR: Γαλλική Γουιάνα

en: French Polynesia
el_GR: Γαλλική Πολυνησία

en: French Southern Territories
el_GR: Γαλλικά νότια εδάφη

en: Gabon
el_GR: Γκαμπόν

en: Gambia
el_GR: Γκάμπια

en: Georgia
el_GR: Γεωργία

en: Germany
el_GR: Γερμανία

en: Ghana
el_GR: Γκάνα

en: Gibraltar
el_GR: Γιβραλτάρ

en: Greece
el_GR: Ελλάδα

en: Greenland
el_GR: Γροιλανδία

en: Grenada
el_GR: Γρενάδα

en: Guadeloupe
el_GR: Γουαδελούπη

en: Guam
el_GR: Γκουάμ

en: Guatemala
el_GR: Γουατεμάλα

en: Guinea
el_GR: Γκινέα

en: Guinea-Bissau
el_GR: Γουινέα-Μπισάου

en: Guyana
el_GR: Γουιάνα

en: Haiti
el_GR: Αΐτη

en: Heard and Mc Donald Islands
el_GR: Ακρόαση και Νησιά Mc Donald

en: Holy See (Vatican City State)
el_GR: Αγία Έδρα (Κράτος της Πόλης του Βατικανού)

en: Honduras
el_GR: Ονδούρα

en: Hong Kong
el_GR: Χονγκ Κονγκ

en: Hungary
el_GR: Ουγγαρία

en: Iceland
el_GR: Ισλανδία

en: India
el_GR: Ινδία

en: Indonesia
el_GR: Ινδονησία

en: Iran (Islamic Republic of)
el_GR: Ιράν (Ισλαμική Δημοκρατία)

en: Iraq
el_GR: Ιράκ

en: Ireland
el_GR: Ιρλανδία

en: Israel
el_GR: Ισραήλ

en: Italy
el_GR: Ιταλία

en: Jamaica
el_GR: Ιαμαϊκή

en: Japan
el_GR: Ιαπωνία

en: Jordan
el_GR: Ιορδανία

en: Kazakhstan
el_GR: Καζακστάν

en: Kenya
el_GR: Κενύα

en: Kiribati
el_GR: Κιριμπάτι

en: Korea, Democratic People's Republic of
el_GR: Κορέα, Λαϊκή Δημοκρατία της Κορέας

en: Korea, Republic of
el_GR: Δημοκρατία της Κορέας

en: Kuwait
el_GR: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el_GR: Κιργιζιστάν

en: Lao, People's Democratic Republic
el_GR: Λάος Λαϊκής Δημοκρατίας της Κίνας

en: Latvia
el_GR: Λατβία

en: Lebanon
el_GR: Λίβανος

en: Lesotho
el_GR: Λεσότο

en: Liberia
el_GR: Λιβερία

en: Libyan Arab Jamahiriya
el_GR: Λιβυκή Αραβική Τζαμαχιρία

en: Liechtenstein
el_GR: Λιχτενστάιν

en: Lithuania
el_GR: Λιθουανία

en: Luxembourg
el_GR: Λουξεμβούργο

en: Macau
el_GR: Μακάο

en: Macedonia (FYROM)
el_GR: Μακεδονία (ΠΓΔΜ)

en: Madagascar
el_GR: Μαδαγασκάρη

en: Malawi
el_GR: Μαλάουι

en: Malaysia
el_GR: Μαλαισία

en: Maldives
el_GR: Μαλδίβες

en: Mali
el_GR: Μάλι

en: Malta
el_GR: Μάλτα

en: Marshall Islands
el_GR: Νήσοι Μάρσαλ

en: Martinique
el_GR: Μαρτινίκα

en: Mauritania
el_GR: Μαυριτανία

en: Mauritius
el_GR: Μαυρίκιος

en: Mayotte
el_GR: Μαγιότ

en: Mexico
el_GR: Μεξικό

en: Micronesia, Federated States of
el_GR: Μικρονησία, Ομοσπονδιακές Πολιτείες της

en: Moldova, Republic of
el_GR: Δημοκρατία της Μολδαβίας

en: Monaco
el_GR: Μονακό

en: Mongolia
el_GR: Μογγολία

en: Morocco
el_GR: Μαρόκο

en: Mozambique
el_GR: Μοζαμβίκη

en: Montenegro
el_GR: Μαυροβούνιο

en: Myanmar
el_GR: Μυανμάρ

en: Namibia
el_GR: Ναμίμπια

en: Nepal
el_GR: Νεπάλ

en: Netherlands
el_GR: Ολλανδία

en: Netherlands Antilles
el_GR: Ολλανδικές Αντίλλες

en: New Caledonia
el_GR: Νέα Καληδονία

en: New Zealand
el_GR: Νέα Ζηλανδία

en: Nicaragua
el_GR: Νικαράγουα

en: Niger
el_GR: Νίγηρα

en: Nigeria
el_GR: Νιγηρία

en: Norfolk Island
el_GR: Νήσος Νόρφολκ

en: Northern Mariana Islands
el_GR: Βορεια Νησια Μαριανα

en: Norway
el_GR: Νορβηγία

en: Oman
el_GR: Ομάν

en: Pakistan
el_GR: Πακιστάν

en: Panama
el_GR: Παναμάς

en: Papua New Guinea
el_GR: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Paraguay
el_GR: Παραγουάη

en: Peru
el_GR: Περού

en: Philippines
el_GR: Φιλιππίνες

en: Poland
el_GR: Πολωνία

en: Portugal
el_GR: Πορτογαλία

en: Puerto Rico
el_GR: Πουέρτο Ρίκο

en: Qatar
el_GR: Κατάρ

en: Reunion
el_GR: Επανένωση

en: Romania
el_GR: Ρουμανία

en: Russian Federation
el_GR: Ρωσική Ομοσπονδία

en: Rwanda
el_GR: Ρουάντα

en: Saint Kitts and Nevis
el_GR: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: Saint Martin
el_GR: Άγιος Μάρτιν

en: Saint Lucia
el_GR: Αγία Λουκία

en: Saint Vincent and the Grenadines
el_GR: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: Samoa
el_GR: Σαμόα

en: San Marino
el_GR: Σαν Μαρίνο

en: Sao Tome and Principe
el_GR: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: Saudi Arabia
el_GR: Σαουδική Αραβία

en: Senegal
el_GR: Σενεγάλη

en: Seychelles
el_GR: Σεϋχέλλες

en: Serbia
el_GR: Σερβία

en: Sierra Leone
el_GR: Σιέρρα Λεόνε

en: Singapore
el_GR: Σιγκαπούρη

en: Slovakia (Slovak Republic)
el_GR: Σλοβακία (Δημοκρατία της Σλοβακίας)

en: Slovenia
el_GR: Σλοβενία

en: Solomon Islands
el_GR: Νησιά του Σολομώντα

en: Somalia
el_GR: Σομαλία

en: South Africa
el_GR: Νότια Αφρική

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
el_GR: Νότια Γεωργία και Νότιες Νήσοι Σάντουιτς

en: Spain
el_GR: Ισπανία

en: Sri Lanka
el_GR: Σρι Λάνκα

en: St. Helena
el_GR: Αγία Ελένη

en: St. Pierre and Miquelon
el_GR: Σαιν Πιερ και Μικελόν

en: Sudan
el_GR: Σουδάν

en: Suriname
el_GR: Σουρινάμ

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
el_GR: Νήσοι Svalbard και Jan Mayen

en: Swaziland
el_GR: Σουαζιλάνδη

en: Sweden
el_GR: Σουηδία

en: Switzerland
el_GR: Ελβετία

en: Syrian Arab Republic
el_GR: Αραβική Δημοκρατία της Συρίας

en: Taiwan, Province of China
el_GR: Ταϊβάν, επαρχία της Κίνας

en: Tajikistan
el_GR: Τατζικιστάν

en: Tanzania, United Republic of
el_GR: Τανζανία, Ηνωμένη Δημοκρατία του

en: Thailand
el_GR: Ταϊλάνδη

en: Togo
el_GR: Να πάω

en: Tokelau
el_GR: Τοκελάου

en: Tonga
el_GR: Τόνγκα

en: Trinidad and Tobago
el_GR: Τρινιντάντ και Τομπάγκο

en: Tunisia
el_GR: Τυνησία

en: Turkey
el_GR: Τουρκία

en: Turkmenistan
el_GR: Τουρκμενιστάν

en: Turks and Caicos Islands
el_GR: Νήσοι Τερκς και Κάικος

en: Tuvalu
el_GR: Τουβαλού

en: Uganda
el_GR: Ουγκάντα

en: Ukraine
el_GR: Ουκρανία

en: United Arab Emirates
el_GR: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom
el_GR: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες

en: United States Minor Outlying Islands
el_GR: Μικρά απομακρυσμένα νησιά των Ηνωμένων Πολιτειών

en: Uruguay
el_GR: Ουρουγουάη

en: Uzbekistan
el_GR: Ουζμπεκιστάν

en: Vanuatu
el_GR: Βανουάτου

en: Venezuela
el_GR: Βενεζουέλα

en: Vietnam
el_GR: Βιετνάμ

en: Virgin Islands (British)
el_GR: Παρθένα νησιά (Βρετανικά)

en: Virgin Islands (U.S.)
el_GR: Παρθένοι Νήσοι (ΗΠΑ)

en: Wallis and Futuna Islands
el_GR: Νήσοι Wallis και Futuna

en: Western Sahara
el_GR: Δυτική Σαχάρα

en: Yemen
el_GR: Γέμενη

en: Zambia
el_GR: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el_GR: Ζιμπάμπουε

en: Enable Autocomplete in Front End Submission Form
el_GR: Ενεργοποιήστε την αυτόματη συμπλήρωση στη φόρμα υποβολής εμπρός μέρους

en: If yes, the address field in front end submission form will use Google Places autocomplete.
el_GR: Εάν ναι, το πεδίο διεύθυνσης στη φόρμα υποβολής στο εμπρός μέρος θα χρησιμοποιήσει την αυτόματη συμπλήρωση του Google Places.

en: Google Analytics Tracking id
el_GR: Το αναγνωριστικό παρακολούθησης του Google Analytics

en: Google Analytics Tracking id (ex UA-41924406-1)
el_GR: Αναγνωριστικό παρακολούθησης του Google Analytics (πρώην UA-41924406-1)

en: User
el_GR: Χρήστης

en: Display user roles dropdown in register forms
el_GR: Εμφάνιση αναπτυσσόμενων ρόλων χρήστη στις φόρμες εγγραφών

en: This applies for for all register forms.
el_GR: Αυτό ισχύει για όλα τα έντυπα εγγραφής.

en: Single Agent
el_GR: Ενιαίος πράκτορας

en: Select user roles to display in register forms
el_GR: Επιλέξτε ρόλους χρηστών για εμφάνιση σε έντυπα εγγραφών

en: This applies for all register forms. *Hold CTRL for multiple selection.
el_GR: Αυτό ισχύει για όλα τα έντυπα εγγραφής. * Κρατήστε CTRL για πολλαπλές επιλογές.

en: Select Taxonomies, where you want to show review block
el_GR: Επιλέξτε Ταξινόμηση, όπου θέλετε να εμφανίζεται το μπλοκ αναθεώρησης

en: *Hold CTRL for multiple selection.
el_GR: * Κρατήστε CTRL για πολλαπλές επιλογές.

en: Admin Should approve the reviews
el_GR: Admin Πρέπει να εγκρίνει τις αναθεωρήσεις

en: If yes, the reviews can be found in comments section
el_GR: Αν ναι, οι αναθεωρήσεις μπορούν να βρεθούν στην ενότητα σχολίων

en: Select wich user role the admin should approve?
el_GR: Επιλέξτε ποιο ρόλο χρήστη θα πρέπει να εγκρίνει ο διαχειριστής;

en: Users will be automatically approved. *Hold CTRL for multiple selection.
el_GR: Οι χρήστες θα εγκριθούν αυτόματα. * Κρατήστε CTRL για πολλαπλές επιλογές.

en: Users can type the password on registration form
el_GR: Οι χρήστες μπορούν να πληκτρολογήσουν τον κωδικό πρόσβασης στη φόρμα εγγραφής

en: If no, users will get the auto generated password via email
el_GR: Εάν όχι, οι χρήστες θα λάβουν τον κωδικό πρόσβασης που δημιουργήθηκε αυτόματα μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Your Favicon
el_GR: Το Favicon

en: Upload site favicon in .ico, .png, .jpg or .gif format
el_GR: Μεταφορτώστε τον ιστότοπο favicon σε μορφή .ico, .png, .jpg ή .gif

en: Upload Favicon
el_GR: Μεταφορτώστε το Favicon

en: To add Retina logo versions, create retina logo, add _2x at the end of name of the original file (for ex logo_2x.jpg) and upload it in the same uploads folder as the non retina logo.
el_GR: Για να προσθέσετε τις εκδόσεις λογότυπων Retina, δημιουργήστε το λογότυπο του αμφιβληστροειδούς, προσθέστε το _2x στο τέλος του ονόματος του αρχικού αρχείου (για ex logo_2x.jpg) και μεταφορτώστε το στον ίδιο φάκελο μεταφορτώσεων με το λογότυπο χωρίς αμφιβληστροειδή.

en: Your Logo
el_GR: Το λογότυπό σας

en: We will use the image at the uploaded size. So make sure it fits your design. If you add images directly into the input fields (without Upload button) please use the full image path. For ex: http://www.wpresidence..... . If you use the "upload"  button use also "Insert into Post" button from the pop up window.
el_GR: Θα χρησιμοποιήσουμε την εικόνα στο μεταφορτωμένο μέγεθος. Έτσι βεβαιωθείτε ότι ταιριάζει με το σχέδιό σας. Αν προσθέσετε εικόνες απευθείας στα πεδία εισαγωγής (χωρίς το κουμπί Upload), χρησιμοποιήστε την πλήρη διαδρομή εικόνας. Για παράδειγμα: http: //www.wpresidence ...... Εάν χρησιμοποιείτε το κουμπί &quot;upload&quot; χρησιμοποιήστε επίσης το κουμπί &quot;Insert in Post&quot; από το αναδυόμενο παράθυρο.

en: Upload Logo
el_GR: Λογότυπο αποστολής

en: Your Sticky Logo
el_GR: Το Sticky Logo

en: Your Transparent Header Logo
el_GR: Το διαφανές λογότυπο κεφαλίδας

en: Margin Top for logo
el_GR: Περιθώριο κορυφή για το λογότυπο

en: Add logo margin top number.
el_GR: Προσθέστε τον ανώτερο αριθμό περιθωρίου κέρδους λογότυπου

en: Mobile/Tablets Logo
el_GR: Λογότυπο για κινητά / tablet

en: Upload mobile logo in jpg or png format.
el_GR: Μεταφορτώστε το λογότυπο του κινητού σε μορφή jpg ή png.

en: Show top bar widget menu ?
el_GR: Εμφάνιση του μενού widget top bar;

en: Enable or disable top bar widget area.
el_GR: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την περιοχή widget κορυφαίας γραμμής.

en: Show top bar on mobile devices?
el_GR: Εμφάνιση επάνω γραμμής στις κινητές συσκευές;

en: Enable or disable top bar on mobile devices
el_GR: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την επάνω μπάρα σε κινητές συσκευές

en: Show user login menu in header ?
el_GR: Εμφάνιση του μενού σύνδεσης χρήστη στην κεφαλίδα;

en: Enable or disable user login menu in header.
el_GR: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε το μενού εισόδου χρήστη στην κεφαλίδα.

en: Show submit property button in header?
el_GR: Παρουσίαση του κουμπιού ιδιοκτησίας στην κεφαλίδα;

en: Submit property will only work with theme register/login.
el_GR: Η υποβολή ιδιότητας θα λειτουργεί μόνο με καταχωρητή θεμάτων / login.

en: Global transparent header?
el_GR: Global διαφανής κεφαλίδα;

en: Enable or disable the use of transparent header globally.
el_GR: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τη χρήση διαφανούς κεφαλίδας σε παγκόσμιο επίπεδο.

en: Header Type?
el_GR: Τύπος κεφαλίδας;

en: Select header type.Header type 4 will NOT work with half map property list template.
el_GR: Επιλέξτε τύπο κεφαλίδας.Ο τύπος επεξεργαστή 4 ΔΕΝ θα λειτουργεί με το πρότυπο λίστας ιδιοτήτων μισού χάρτη.

en: Header Align(Logo Position)?
el_GR: Κεφαλίδα Ευθυγράμμιση (Θέση λογότυπου);

en: Select header alignment.Please note that there is no "center" align for type 3 and 4.
el_GR: Επιλέξτε την ευθυγράμμιση της κεφαλίδας. Σημειώστε ότι δεν υπάρχει ευθυγράμμιση &quot;κεντρικού&quot; για τους τύπους 3 και 4.

en: Header 3&4 Text Align?
el_GR: Header 3 &amp; 4 Text Align?

en: Select a text alignment for header 3&4.
el_GR: Επιλέξτε μια ευθυγράμμιση κειμένου για τις κεφαλίδες 3 &amp; 4.

en: Wide Header ?
el_GR: Ευρεία κεφαλίδα;

en: make the header 100%.
el_GR: κάντε την κεφαλίδα 100%.

en: Media Header Type?
el_GR: Τύπος κεφαλίδας πολυμέσων;

en: Select what media header to use globally.
el_GR: Επιλέξτε την επικεφαλίδα πολυμέσων που θα χρησιμοποιηθεί παγκοσμίως.

en: Global Revolution Slider
el_GR: Παγκόσμιο ρυθμιστικό επαναφοράς

en: If media header is set to Revolution Slider, type the slider name and save.
el_GR: Εάν η κεφαλίδα μέσων είναι ρυθμισμένη στο ρυθμιστικό επαναφοράς, πληκτρολογήστε το όνομα του ρυθμιστή και αποθηκεύστε το.

en: Global Header Static Image
el_GR: Παγκόσμια κεφαλίδα στατική εικόνα

en: If media header is set to image, add the image below.
el_GR: Εάν η κεφαλίδα μέσων έχει ρυθμιστεί σε εικόνα, προσθέστε την παρακάτω εικόνα.

en: Upload Header Image
el_GR: Μεταφόρτωση εικόνας κεφαλίδας

en: Parallax efect for image/video header media ?
el_GR: Εφέ παράλλαξης για μέσα κεφαλίδας εικόνας / βίντεο;

en: Enable parallax efect for image/video media header.
el_GR: Ενεργοποιήστε το φαινόμενο parallax για την κεφαλίδα μέσων εικόνας / βίντεο.

en: Header 5 - Info widget1 - icon
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Πληροφορίες widget1 - εικονίδιο

en: Header 5 - Info widget1 - icon. Ex: fa fa-phone
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Πληροφορίες widget1 - εικονίδιο. Π.χ .: fa fa-phone

en: Header 5 - Info widget2 - First line of text
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Πληροφορίες widget2 - Πρώτη γραμμή κειμένου

en: Header 5 - Info widget2 - First line of text
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Πληροφορίες widget2 - Πρώτη γραμμή κειμένου

en: Header 5 - Info widget2 - Second line of text
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Γραφικό στοιχείο πληροφοριών2 - Δεύτερη γραμμή κειμένου

en: Header 5 - Info widget1 - Second line of text
el_GR: Header 5 - widget Info1 - Δεύτερη γραμμή κειμένου

en: Header 5 - Info widget2 - icon
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Πληροφορίες widget2 - εικονίδιο

en: Header 5 - Info widget2 - icon.  Ex: fa fa-phone
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Πληροφορίες widget2 - εικονίδιο. Π.χ .: fa fa-phone

en: Header 5 - Info widget 1 - First line of text
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Γραφικό στοιχείο πληροφοριών 1 - Πρώτη γραμμή κειμένου

en: Header 5 - Info widget 1 - First line of text
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Γραφικό στοιχείο πληροφοριών 1 - Πρώτη γραμμή κειμένου

en: Header 5 - Info widget 2 - Second line of text
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Γραφικό στοιχείο πληροφοριών 2 - Δεύτερη γραμμή κειμένου

en: Header 5 - Info widget 2  - Second line of text
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Γραφικό στοιχείο πληροφοριών 2 - Δεύτερη γραμμή κειμένου

en: Header 5 - Info widget 3 - icon
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Γραφικό στοιχείο πληροφοριών 3 - Εικονίδιο

en: Header 5 - Info widget 3 - icon. Ex: fa fa-phone
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Γραφικό στοιχείο πληροφοριών 3 - Εικονίδιο. Π.χ .: fa fa-phone

en: Header 5 - Info widget 3 - First line of text
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Γραφικό στοιχείο πληροφοριών 3 - Πρώτη γραμμή κειμένου

en: Header 5 - Info widget 3 - First line of text
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Γραφικό στοιχείο πληροφοριών 3 - Πρώτη γραμμή κειμένου

en: Header 5 - Info widget 3 - Second line of text
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Γραφικό στοιχείο πληροφοριών 3 - Δεύτερη γραμμή κειμένου

en: Header 5 - Info widget 3 - Second line of text
el_GR: Κεφαλίδα 5 - Γραφικό στοιχείο πληροφοριών 3 - Δεύτερη γραμμή κειμένου

en: Show Footer ?
el_GR: Εμφάνιση υποσέλιδου;

en: Show Footer ?
el_GR: Εμφάνιση υποσέλιδου;

en: Show Footer Copyright Area?
el_GR: Εμφάνιση υποσέλιδου περιοχής πνευματικών δικαιωμάτων;

en: Show Footer Copyright Area?.
el_GR: Εμφάνιση υποσέλιδου τομέα πνευματικών δικαιωμάτων ;.

en: Use Sticky Footer?
el_GR: Χρησιμοποιήστε το Sticky Footer;

en: Use Sticky Footer?
el_GR: Χρησιμοποιήστε το Sticky Footer;

en: Copyright Message
el_GR: Μηνύματα πνευματικών δικαιωμάτων

en: Type here the copyright message that will appear in footer.
el_GR: Πληκτρολογήστε εδώ το μήνυμα πνευματικών δικαιωμάτων που θα εμφανιστεί στο υποσέλιδο.

en: Background for Footer
el_GR: Ιστορικό για υποσέλιδο

en: Insert background footer image below.
el_GR: Εισαγάγετε την εικόνα υποσέλιδου φόντου παρακάτω.

en: Upload Background Image for Footer
el_GR: Μεταφορτώστε την εικόνα φόντου για το υποσέλιδο

en: Repeat Footer background ?
el_GR: Επανάληψη φόντου υποσέλιδου;

en: Set repeat options for background footer image.
el_GR: Ορίστε τις επιλογές επανάληψης για την εικόνα υποσέλιδου υποβάθρου.

en: Wide Footer ?
el_GR: Ευρύ υποσέλιδο;

en: make the footer 100%.
el_GR: Κάντε το υποσέλιδο 100%.

en: 4 equal columns
el_GR: 4 ίσες στήλες

en: 3 equal columns
el_GR: 3 ίσες στήλες

en: 2 equal columns
el_GR: 2 ίσες στήλες

en: 100% width column
el_GR: 100% στήλη πλάτους

en: 3 columns: 1/2 + 1/4 + 1/4
el_GR: 3 στήλες: 1/2 + 1/4 + 1/4

en: 3 columns: 1/4 + 1/2 + 1/4
el_GR: 3 στήλες: 1/4 + 1/2 + 1/4

en: 3 columns: 1/4 + 1/4 + 1/2
el_GR: 3 στήλες: 1/4 + 1/4 + 1/2

en: 2 columns: 2/3 + 1/3
el_GR: 2 στήλες: 2/3 + 1/3

en: 2 columns: 1/3 + 2/3
el_GR: 2 στήλες: 1/3 + 2/3

en: Footer Type
el_GR: Τύπος υποσέλιδου

en: Export Theme Options
el_GR: Εξαγωγή επιλογών θέματος

en: Export Theme Options
el_GR: Εξαγωγή επιλογών θέματος

en: Import Completed
el_GR: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε

en: The inserted code is not a valid one
el_GR: Ο εισαγόμενος κώδικας δεν είναι έγκυρος

en: Import Theme Options
el_GR: Επιλογές θέματος εισαγωγής

en: Import Theme Options
el_GR: Επιλογές θέματος εισαγωγής

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Add the image for the contact page contact area. Minim 350px wide for a nice design.
el_GR: Προσθέστε την εικόνα για την περιοχή επαφών της σελίδας επαφών. Ελάχιστο πλάτος 350px για ωραίο σχεδιασμό.

en: Company name for contact page
el_GR: Όνομα εταιρείας για τη σελίδα επαφών

en: company email
el_GR: email της εταιρείας

en: Duplicate Email
el_GR: Διπλότυπο μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Send all contact emails to
el_GR: Στείλτε όλα τα ηλεκτρονικά ταχυδρομεία επαφών στο

en: Company phone number.
el_GR: Αριθμός τηλεφώνου της εταιρείας.

en: company mobile
el_GR: εταιρεία κινητής τηλεφωνίας

en: company fax
el_GR: εταιρικού φαξ

en: Company skype
el_GR: Εταιρεία skype

en: Company Address
el_GR: Διεύθυνση εταιρίας

en: Type company address
el_GR: Πληκτρολογήστε διεύθυνση εταιρείας

en: Contact Page - Company HQ Latitude
el_GR: Σελίδα επαφών - Εταιρικό κέντρο Latitude

en: Set company pin location for contact page template. Latitude must be a number (ex: 40.577906).
el_GR: Ορίστε την τοποθεσία του pin της εταιρείας για το πρότυπο σελίδας επαφών. Το γεωγραφικό πλάτος πρέπει να είναι ένας αριθμός (π.χ. 40.577906).

en: Contact Page - Company HQ Longitude
el_GR: Σελίδα επαφής - Γεωγραφικό μήκος της εταιρείας

en: Set company pin location for contact page template. Longitude must be a number (ex: -74.155058).
el_GR: Ορίστε την τοποθεσία του pin της εταιρείας για το πρότυπο σελίδας επαφών. Το γεωγραφικό μήκος πρέπει να είναι ένας αριθμός (π.χ.: -74.155058).

en: Facebook page url, with https://
el_GR: Διεύθυνση URL σελίδας στο Facebook, με https: //

en: Twitter page link
el_GR: Σύνδεσμος σελίδας Twitter

en: Twitter page link, with https://
el_GR: Σύνδεσμος σελίδας Twitter, με https: //

en: Google+ page link, with https://
el_GR: Σύνδεσμος σελίδας Google+ με https: //

en:  Linkedin page link, with https://
el_GR: Σύνδεσμος σελίδας Linkedin με https: //

en: Pinterest page link, with https://
el_GR: Σύνδεσμος σελίδας Pinterest, με https: //

en: Instagram Link
el_GR: Σύνδεσμος Instagram

en: Instagram page link, with https://
el_GR: Σύνδεσμος σελίδας Instagram με https: //

en: Zillow api key is required for Zillow Widget.
el_GR: Απαιτείται το κλειδί Zillow api για το Zillow Widget.

en: Enable or disable Facebook login.
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση σύνδεσης στο Facebook.

en: Facebook Api key
el_GR: Κλειδί Facebook Api

en: Facebook Api key is required for Facebook login.
el_GR: Το κλειδί Facebook Api απαιτείται για σύνδεση στο Facebook.

en: Facebook Secret is required for Facebook login.
el_GR: Το Facebook Secret απαιτείται για σύνδεση στο Facebook.

en: Enable or disable Google login.
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση της σύνδεσης Google.

en: Google Oauth Api is required for Google Login
el_GR: Το Google Oauth Api απαιτείται για την Είσοδος Google

en: Google Oauth Client Secret
el_GR: Μυστικό πελάτη Google Oauth

en: Google Oauth Client Secret is required for Google Login.
el_GR: Το Google Oauth Secret Secret απαιτείται για την Είσοδος Google.

en: Google api key
el_GR: Το Google api key

en: Google api key is required for Google Login.
el_GR: Απαιτείται το κλειδί Google Api για την Είσοδος Google.

en: Allow login via Yahoo ?
el_GR: Να επιτρέπεται η σύνδεση μέσω του Yahoo;

en: Enable or disable Yahoo login.
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση σύνδεσης Yahoo.

en: Contact form 7 code for agent
el_GR: Φόρμα επικοινωνίας 7 κωδικός για τον πράκτορα

en: Contact form 7 code for contact page
el_GR: Φόρμα επικοινωνίας 7 κωδικός για τη σελίδα επαφών

en: Twitter consumer_key is required for theme Twitter widget.
el_GR: Το Twitter user_key απαιτείται για το widget Twitter θέμα.

en: Twitter Consumer Secret is required for theme Twitter widget.
el_GR: Το Twitter Secret είναι απαραίτητο για το widget Twitter θέμα.

en: Twitter Access Token is required for theme Twitter widget.
el_GR: Το Twitter Token Access απαιτείται για το widget Twitter θέμα.

en: Twitter Access Secret
el_GR: Πρόσβαση σε μυστικό Twitter

en: Twitter Access Secret is required for theme Twitter widget.
el_GR: Το Twitter Secret είναι απαραίτητο για το widget Twitter θέμα.

en: Twitter Cache Time
el_GR: Χρόνος προσωρινής αποθήκευσης στο Twitter

en: wide
el_GR: ευρύς

en: boxed
el_GR: κουτί

en: Wide or Boxed?
el_GR: Wide ή Boxed;

en: Choose the theme layout: wide or boxed.
el_GR: Επιλέξτε τη διάταξη θέματος: ευρεία ή σε κουτί.

en: Properties List - Properties number per page
el_GR: Λίστα ιδιοτήτων - Αριθμός ιδιότητας ανά σελίδα

en: Set how many properties to show per page in lists.
el_GR: Ορίστε πόσες ιδιότητες να εμφανίζονται ανά σελίδα σε λίστες.

en: no
el_GR: όχι

en: yes
el_GR: Ναί

en: Use Slider in Property Unit
el_GR: Χρησιμοποιήστε το ρυθμιστικό στην ενότητα ιδιοτήτων

en: Enable / Disable the image slider in property unit (used in lists).
el_GR: Ενεργοποίηση / απενεργοποίηση του ρυθμιστικού εικόνας στη μονάδα ιδιότητας (χρησιμοποιείται σε λίστες).

en: Property List Type for Taxonomy pages
el_GR: Τύπος λίστας ιδιοτήτων για σελίδες ταξινόμησης

en: Select standard or half map style for property taxonomies pages.
el_GR: Επιλέξτε πρότυπο ή μισό στυλ χάρτη για τις ταξινομικές ιδιότητες σελίδες.

en: Agent Sidebar Position
el_GR: Θέση πλευρικής εργαλειοθήκης

en: Where to show the sidebar in agent page.
el_GR: Πού να εμφανιστεί η πλευρική γραμμή στη σελίδα του πράκτορα.

en: Agent page Sidebar
el_GR: Σελίδα του πράκτορα Sidebar

en: What sidebar to show in agent page.
el_GR: Ποια πλευρική γραμμή εμφανίζεται στη σελίδα του πράκτορα.

en: Blog Category/Archive Sidebar Position
el_GR: Κατηγορία Blog / Αρχείο Sidebar

en: Where to show the sidebar for blog category/archive list.
el_GR: Πού να εμφανίζεται η πλαϊνή γραμμή για την κατηγορία ιστολογίου / λίστα αρχείων.

en: Blog Category/Archive Sidebar
el_GR: Blog Κατηγορία / Αρχείο Sidebar

en: What sidebar to show for blog category/archive list.
el_GR: Ποια πλευρική γραμμή εμφανίζεται για τη λίστα κατηγοριών / αρχείων ιστολογίου του ιστολογίου.

en: Blog Category/Archive List type
el_GR: Τύπος blog / Τύπος λίστας αρχείων

en: Select list or grid style for Blog Category/Archive list type.
el_GR: Επιλέξτε τύπο λίστας ή πλέγματος για τον τύπο λίστας Κατηγορία Blog / Αρχείο.

en: default
el_GR: Προκαθορισμένο

en: Use a custom property page template
el_GR: Χρησιμοποιήστε ένα πρότυπο σελίδας προσαρμοσμένης ιδιότητας

en: Pick a custom property page template you made.
el_GR: Επιλέξτε ένα πρότυπο σελίδας προσαρμοσμένης ιδιότητας που κάνατε.

en: Property Sidebar Position
el_GR: Θέση πλευρικής εργαλειοθήκης

en: Where to show the sidebar in property page.
el_GR: Πού να εμφανιστεί η πλευρική γραμμή στη σελίδα ιδιοτήτων.

en: Property page Sidebar
el_GR: Σελίδα ιδιοκτησίας Sidebar

en: What sidebar to show in property page.
el_GR: Ποια πλευρική γραμμή εμφανίζεται στη σελίδα ιδιοτήτων.

en: Add Agent on Sidebar
el_GR: Προσθέστε τον παράγοντα στην πλευρική εργαλειοθήκη

en: Show agent and contact form on sidebar.
el_GR: Εμφάνιση του πράκτορα και της φόρμας επικοινωνίας στην πλαϊνή γραμμή.

en: Slider Type
el_GR: Τύπος ρυθμιστικού

en: What property slider type to show on property page.
el_GR: Ποιος τύπος ρυθμιστή ιδιότητας εμφανίζεται στη σελίδα ιδιοκτησίας.

en: Show Content as
el_GR: Εμφάνιση περιεχομένου ως

en: Select tabs or accordion style for property info.
el_GR: Επιλέξτε καρτέλες ή στυλ ακορντεόν για πληροφορίες σχετικά με την ιδιότητα.

en: Walkscore APi Key
el_GR: Κλειδί APi Walkscore

en: Walkscore info doesn't show if you don't add the API.
el_GR: Οι πληροφορίες Walkscore δεν εμφανίζονται αν δεν προσθέσετε το API.

en: Show Graph on Property Page
el_GR: Εμφάνιση γραφήματος στη σελίδα ιδιοτήτων

en: Enable or disable the display of number of view by day graphic.
el_GR: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την εμφάνιση του αριθμού προβολής ανά ημέρα.

en: Show Reviews on Property Page
el_GR: Εμφάνιση αναφορών στη σελίδα ιδιοτήτων

en: Show Reviews on Property Page.
el_GR: Εμφάνιση αναφορών στη σελίδα ιδιοτήτων.

en: Enable Direct Message
el_GR: Ενεργοποίηση άμεσου μηνύματος

en: If set to no you will need to delete Inbox page template.
el_GR: Αν είναι ρυθμισμένο σε όχι, θα χρειαστεί να διαγράψετε το πρότυπο σελίδας εισερχομένων.

en: Show Contact Form on lightbox
el_GR: Εμφάνιση φόρμας επικοινωνίας στο lightbox

en: Enable or disable the contact form on lightbox.
el_GR: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τη φόρμα επικοινωνίας στο lightbox.

en: Crop Images on lightbox
el_GR: Περικοπή εικόνων σε φωτό

en: Images will have the same size. If set to no you will need to make sure that images are about the same size
el_GR: Οι εικόνες θα έχουν το ίδιο μέγεθος. Αν ορίσετε όχι, θα πρέπει να βεβαιωθείτε ότι οι εικόνες έχουν περίπου το ίδιο μέγεθος

en: Main Grid Width in px
el_GR: Κύριο πλάτος πλέγματος σε px

en: This option defines the main content width. Default value is 1200px
el_GR: Αυτή η επιλογή ορίζει το κύριο πλάτος περιεχομένου. Η προεπιλεγμένη τιμή είναι 1200px

en: Content Width (In Percent)
el_GR: Πλάτος περιεχομένου (σε ποσοστό)

en: Using this option you can define the width of the content in percent.Sidebar will occupy the rest of the main content space.
el_GR: Με τη χρήση αυτής της επιλογής μπορείτε να ορίσετε το πλάτος του περιεχομένου σε ποσοστό.Η γραμμή οθόνης θα καταλαμβάνει το υπόλοιπο κεντρικό χώρο περιεχομένου.

en: Content Area Internal Padding
el_GR: Περιεχόμενο εσωτερικού χώρου περιεχομένου

en: Content Area Internal Padding (top,left,bottom,right)
el_GR: Περιεχόμενο εσωτερικού χώρου περιεχομένου (πάνω, αριστερά, κάτω, δεξιά)

en: Content Area Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου περιοχής περιεχομένου

en: Show Breadcrumbs
el_GR: Εμφάνιση αρθρώσεων

en: Show Breadcrumbs?
el_GR: Δείχνουν Breadcrumbs;

en: Border Corner Radius
el_GR: Ακτίνα γωνίας γωνίας

en: Border Corner Radius for unit elements, like property unit, agent unit or blog unit etc
el_GR: Ακτίνα γωνίας γωνίας για στοιχεία μονάδας, όπως η μονάδα ιδιοκτησίας, η μονάδα πράκτορα ή η μονάδα ιστολογίου κ.λπ.

en: Box Shadow on elements like property unit
el_GR: Κουτί σκιά σε στοιχεία όπως η μονάδα ιδιοκτησίας

en: Box Shadow on elements like property unit. Type none for no shadow or put the css values like  0px 2px 0px 0px rgba(227, 228, 231, 1)
el_GR: Κουτί σκιά σε στοιχεία όπως η μονάδα ιδιοκτησίας. Πληκτρολογήστε κανένα για μη σκιά ή τοποθετήστε τις τιμές css όπως 0px 2px 0px 0px rgba (227, 228, 231, 1)

en: Currency Symbol
el_GR: Σύμβολο νομίσματος

en: Currency Label
el_GR: Ετικέτα νομίσματος

en: Currency Value
el_GR: Τιμή νομίσματος

en: Currency Position
el_GR: Νόμισμα Θέση

en: Price - thousands separator
el_GR: Τιμή - χιλιάδες διαχωριστικό

en: Set the thousand separator for price numbers.
el_GR: Ορίστε τον χίλιτο διαχωριστή για τους αριθμούς τιμών.

en: Currency label - will appear on front end
el_GR: Ετικέτα νομίσματος - θα εμφανιστεί στο μπροστινό μέρος

en: Set the currency label for multi-currency widget dropdown.
el_GR: Ορίστε την ετικέτα νομίσματος για το αναπτυσσόμενο μενού widget πολλαπλών νομισμάτων.

en: Where to show the currency symbol?
el_GR: Πού να εμφανιστεί το σύμβολο του νομίσματος;

en: Set the position for the currency symbol.
el_GR: Ορίστε τη θέση για το σύμβολο νομίσματος.

en: Enable auto loading of exchange rates from free.currencyconverterapi.com (1 time per day)?
el_GR: Ενεργοποίηση αυτόματης φόρτωσης των συναλλαγματικών ισοτιμιών από free.currencyconverterapi.com (1 φορά την ημέρα);

en: Symbol must be set according to international standards. Complete list is here http://www.xe.com/iso4217.php.
el_GR: Το σύμβολο πρέπει να ρυθμιστεί σύμφωνα με τα διεθνή πρότυπα. Ο πλήρης κατάλογος είναι εδώ http://www.xe.com/iso4217.php.

en: Add Currencies for Multi Currency Widget.
el_GR: Προσθέστε νομίσματα για το Widget πολλών νομισμάτων.

en: Currency
el_GR: Νόμισμα

en: Currency value compared with the base currency value.
el_GR: Συναλλαγματική αξία σε σχέση με την τιμή του νομίσματος βάσης.

en: Show currency before or after price - in front pages
el_GR: Εμφάνιση του νομίσματος πριν ή μετά την τιμή - στις πρώτες σελίδες

en:  click to add currency
el_GR: κάντε κλικ για να προσθέσετε νόμισμα

en: the file Google map does NOT exist or is NOT writable
el_GR: το αρχείο Google map δεν υπάρχει ή δεν είναι εγγράψιμο

en: Use file reading for pins?
el_GR: Χρησιμοποιήστε ανάγνωση αρχείων για ακίδες;

en: Use file reading for pins? (*recommended for over 200 listings. Read the manual for diffrences between file and mysql reading)
el_GR: Χρησιμοποιήστε ανάγνωση αρχείων για ακίδες; (* συνιστάται για περισσότερες από 200 καταχωρήσεις. Διαβάστε το εγχειρίδιο για διαφορές μεταξύ αρχείου και mysql ανάγνωση)

en: Maximum number of pins to show on the map.
el_GR: Μέγιστος αριθμός ακίδων που εμφανίζονται στο χάρτη.

en: A high number will increase the response time and server load. Use a number that works for your current hosting situation. Put -1 for all pins.
el_GR: Ένας υψηλός αριθμός θα αυξήσει το χρόνο απόκρισης και το φορτίο του διακομιστή. Χρησιμοποιήστε έναν αριθμό που λειτουργεί για την τρέχουσα κατάσταση φιλοξενίας σας. Βάλτε το -1 για όλες τις καρφίτσες.

en: Set to Yes if you use SSL.
el_GR: Ρυθμίστε στο Ναι αν χρησιμοποιείτε SSL.

en: The Google Maps JavaScript API v3 REQUIRES an API key to function correctly. Get an APIs Console key and post the code in Theme Options. You can get it from
el_GR: Το API JavaScript Google Maps v3 απαιτεί ένα κλειδί API να λειτουργεί σωστά. Αποκτήστε ένα κλειδί της Κονσόλας API και καταχωρίστε τον κώδικα στις Επιλογές Θέματος. Μπορείτε να το πάρετε από

en: Starting Point Latitude
el_GR: Σημείο εκκίνησης Latitude

en: Applies for global header media with google maps. Add only numbers (ex: 40.577906).
el_GR: Ισχύει για παγκόσμια μέσα κεφαλίδας με τους χάρτες google. Προσθέστε μόνο αριθμούς (π.χ. 40.577906).

en: Starting Point Longitude
el_GR: Αρχικό γεωγραφικό μήκος

en: Applies for global header media with google maps. Add only numbers (ex: -74.155058).
el_GR: Ισχύει για παγκόσμια μέσα κεφαλίδας με τους χάρτες google. Προσθέστε μόνο αριθμούς (ex -74.155058).

en: Default Map zoom (1 to 20)
el_GR: Προεπιλεγμένο ζουμ χάρτη (1 έως 20)

en: Applies for global header media with google maps, except advanced search results, properties list and taxonomies pages.
el_GR: Ισχύει για παγκόσμια μέσα κεφαλίδας με τους χάρτες Google, εκτός από τα σύνθετα αποτελέσματα αναζήτησης, τις λίστες ιδιοτήτων και τις ταξινομικές σελίδες.

en: Map Type
el_GR: Τύπος χάρτη

en: The type selected applies for Google Maps header.
el_GR: Ο επιλεγμένος τύπος ισχύει για την κεφαλίδα του Google Maps.

en: Use Cache for Google maps ?(*cache will renew itself every 3h)
el_GR: Χρησιμοποιήστε την προσωρινή μνήμη για τους χάρτες Google; (* η μνήμη cache θα ανανεωθεί κάθε 3 ώρες)

en: If set to yes, new property pins will update on the map every 3 hours.
el_GR: Αν οριστεί ναι, οι νέες ακίδες ακινήτων θα ενημερώνονται στο χάρτη κάθε 3 ώρες.

en: Use Pin Cluster on map
el_GR: Χρησιμοποιήστε το Σύμπλεγμα Pin στο χάρτη

en: If yes, it groups nearby pins in cluster.
el_GR: Εάν ναι, ομαδοποιεί τους κοντινούς ακροδέκτες στο σύμπλεγμα.

en: Maximum zoom level for Cloud Cluster to appear
el_GR: Το μέγιστο επίπεδο ζουμ για να εμφανιστεί το σύμπλεγμα σύννεφων

en: Pin cluster disappears when map zoom is less than the value set in here.
el_GR: Η συστοιχία ακίδων εξαφανίζεται όταν το ζουμ χάρτη είναι μικρότερο από την τιμή που έχει οριστεί εδώ.

en: Enable dsIDXpress to use the map
el_GR: Ενεργοποιήστε το dsIDXpress για να χρησιμοποιήσετε το χάρτη

en: Enable only if you activate dsIDXpres optional plugin. See help for details.
el_GR: Ενεργοποίηση μόνο αν ενεργοποιήσετε το προαιρετικό πρόσθετο dsIDXpres. Δείτε βοήθεια για λεπτομέρειες.

en: Geolocation Circle over map (in meters)
el_GR: Γεωγραφική θέση Circle πάνω από τον χάρτη (σε μέτρα)

en: Controls circle radius value for user geolocation pin. Type only numbers (ex: 400).
el_GR: Ελέγχει την τιμή ακτίνας κυκλικής διαμόρφωσης για τον ακροδέκτη γεωγραφικής θέσης χρήστη. Πληκτρολογήστε μόνο αριθμούς (π.χ. 400).

en: Height of the Google Map when closed
el_GR: Ύψος του χάρτη Google όταν είναι κλειστός

en: Applies for header google maps when set as global header media type.
el_GR: Ισχύει για τους χάρτες Google header, όταν έχει οριστεί ως παγκόσμιος τύπος μέσου κεφαλίδας.

en: Height of Google Map when open
el_GR: Ύψος του Google Map όταν είναι ανοιχτό

en: Force Google Map at the "closed" size ?
el_GR: Δέσε τον Χάρτη Google στο &quot;κλειστό&quot; μέγεθος;

en: Applies for header google maps when set as global header media type, except property page.
el_GR: Ισχύει για τους χάρτες Google header, όταν ορίζεται ως τύπος μέσου γενικής κεφαλίδας, εκτός από τη σελίδα ιδιοτήτων.

en: Force Google Map at the full screen size ?
el_GR: Επιβολή χάρτη Google στο πλήρες μέγεθος οθόνης;

en: Show Google Search over Map?
el_GR: Εμφάνιση της αναζήτησης Google στον χάρτη;

en: Enable or disable the Google Maps search bar.
el_GR: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τη γραμμή αναζήτησης των Χαρτών Google.

en: Style for Google Map. Use https://snazzymaps.com/ to create styles
el_GR: Στυλ για το Google Map. Χρησιμοποιήστε το https://snazzymaps.com/ για να δημιουργήσετε στυλ

en: Copy/paste below the custom map style code.
el_GR: Αντιγράψτε / επικολλήστε κάτω από τον προσαρμοσμένο κώδικα στυλ χάρτη.

en: Main Color
el_GR: Κύριο χρώμα

en: Second Color
el_GR: Δεύτερο χρώμα

en: Background Color
el_GR: Χρώμα του φόντου

en: Content Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου περιεχομένου

en: Breadcrumbs, Meta and Second Line Font Color
el_GR: Μπρελόκμπραμ, Μέτα και Γραμματοσειρά Δεύτερου Γραμμής

en: Font Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς

en: Link Color
el_GR: Χρώμα συνδέσμου

en: Headings Color
el_GR: Χρώμα τίτλων

en: Footer Background Color
el_GR: Υποσέλιδο χρώμα φόντου

en: Footer Font Color
el_GR: Υποσέλιδο χρώματος γραμματοσειράς

en: Footer Copyright Font Color
el_GR: Υποσέλιδο χρώμα γραμματοσειράς πνευματικών δικαιωμάτων

en: Footer Copyright Area Background Font Color
el_GR: Υποσέλιδο Χρώμα γραμματοσειράς φόντου περιοχής πνευματικών δικαιωμάτων

en: Boxed Content Background Color
el_GR: Περιεχόμενο σε κουτί με χρώμα φόντου

en: Border Color
el_GR: Χρώμα πλαισίου

en: Hover Button Color
el_GR: Χρώμα κουμπιού μετακίνησης

en: Map Controls Background Color
el_GR: Ο Χάρτης ελέγχει το χρώμα του φόντου

en: Map Controls Font Color
el_GR: Ο χάρτης ελέγχει το χρώμα γραμματοσειράς

en: Custom Css
el_GR: Προσαρμοσμένο Css

en: Overwrite theme css using custom css.
el_GR: Αντικαταστήστε το θέμα css χρησιμοποιώντας το προσαρμοσμένο css.

en: H1 Font
el_GR: H1 Γραμματοσειρά

en: Font Family:
el_GR: Οικογένεια γραμματοσειράς:

en: Font Subset:
el_GR: Υποσύνολο γραμματοσειράς:

en: Font Size:
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς:

en: Line Height:
el_GR: Υψος γραμμής:

en: Font Weight:
el_GR: Βάρος γραμματοσειράς:

en: H2 Font
el_GR: H2 Γραμματοσειρά

en: H3 Font
el_GR: H3 Γραμματοσειρά

en: H4 Font
el_GR: H4 Γραμματοσειρά

en: H5 Font
el_GR: H5 γραμματοσειρά

en: H6 Font
el_GR: H6 γραμματοσειρά

en: Paragraph Font
el_GR: Παράγραφος γραμματοσειράς

en: Menu Font
el_GR: Γραμματοσειρά μενού

en: No = submission is free. Paid listing = submission requires user to pay a fee for each listing. Membership = submission is based on user membership package.
el_GR: Όχι = η υποβολή είναι δωρεάν. Αμειβόμενος κατάλογος = η υποβολή απαιτεί από τον χρήστη να καταβάλει τέλος για κάθε καταχώριση. Συμμετοχή = η υποβολή βασίζεται στο πακέτο συμμετοχής των χρηστών.

en: If yes, admin publishes each property submitted in front end manually.
el_GR: Εάν ναι, το admin δημοσιεύει μη αυτόματα κάθε ιδιότητα που υποβλήθηκε στο μπροστινό μέρος.

en: Maximum no of images per property (only front-end upload). Works when submission is free or requires user to pay a fee for each listing
el_GR: Μέγιστος αριθμός εικόνων ανά ιδιότητα (μόνο μεταφόρτωση από το front-end). Λειτουργεί όταν η υποβολή είναι δωρεάν ή απαιτεί από τον χρήστη να καταβάλει τέλος για κάθε εισαγωγή

en: The maximum no of images a user can upload with the front end submit form. Use 0 for unlimited. This value is NOT used in case of membership mode (each package will have its own max image no set)
el_GR: Το μέγιστο αριθμό εικόνων που ένας χρήστης μπορεί να ανεβάσει με τη φόρμα υποβολής στο μπροστινό μέρος. Χρησιμοποιήστε το 0 για απεριόριστο. Αυτή η τιμή ΔΕΝ χρησιμοποιείται σε περίπτωση λειτουργίας μέλους (κάθε πακέτο δεν θα έχει τη δική του μέγιστη εικόνα)

en: Sandbox = test API. LIVE = real payments API. Update PayPal and Stripe settings according to API type selection.
el_GR: Sandbox = δοκιμαστικό API. LIVE = API πραγματικών πληρωμών. Ενημερώστε τις ρυθμίσεις PayPal και Stripe σύμφωνα με την επιλογή τύπου API.

en: The currency in which payments are processed.
el_GR: Το νόμισμα στο οποίο γίνεται η επεξεργασία των πληρωμών.

en: Add your own currency for Wire payments.
el_GR: Προσθέστε το δικό σας νόμισμα για πληρωμές μέσω καλωδίων.

en: Enable or disable the wire payment option.
el_GR: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την επιλογή πληρωμής μέσω καλωδίου.

en: If wire payment is enabled, type the instructions below.
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένη η πληρωμή μέσω καλωδίου, πληκτρολογήστε τις παρακάτω οδηγίες.

en: Use .00 format for decimals (ex: 5.50). Do not set price as 0!
el_GR: Χρησιμοποιήστε τη μορφή .00 για δεκαδικά ψηφία (π.χ .: 5,50). Μην ορίσετε τιμή ως 0!

en: Use .00 format for decimals (ex: 1.50). Do not set price as 0!
el_GR: Χρησιμοποιήστε το format .00 για δεκαδικά ψηφία (π.χ. 1.50). Μην ορίσετε τιμή ως 0!

en: If you change this value, the new value applies for new registered users. Old value applies for older registered accounts.
el_GR: Αν αλλάξετε αυτήν την τιμή, η νέα τιμή ισχύει για τους νέους εγγεγραμμένους χρήστες. Η παλαιά τιμή ισχύει για τους παλαιότερους καταχωρισμένους λογαριασμούς.

en: Option applies for each free published listing.
el_GR: Η επιλογή ισχύει για κάθε δωρεάν δημοσιευμένη λίστα.

en: Free Membership Images - no of images per listing
el_GR: Δωρεάν εικόνες μελών - καμία εικόνα ανά λίστα

en: You can enable or disable Stripe payment buttons.
el_GR: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τα κουμπιά πληρωμής Stripe.

en: Info is taken from your account at https://dashboard.stripe.com/login
el_GR: Οι πληροφορίες έχουν ληφθεί από το λογαριασμό σας στη διεύθυνση https://dashboard.stripe.com/login

en: You can enable or disable PayPal buttons.
el_GR: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τα κουμπιά PayPal.

en: PayPal business account is required. Info is taken from https://developer.paypal.com/. See help.
el_GR: Απαιτείται επαγγελματικός λογαριασμός PayPal. Οι πληροφορίες προέρχονται από το https://developer.paypal.com/. Δείτε τη βοήθεια.

en: Paypal Client Secret Key
el_GR: Κλειδί μυστικού πελάτη Paypal

en: Info is taken from https://developer.paypal.com/ See help.
el_GR: Οι πληροφορίες προέρχονται από τη διεύθυνση https://developer.paypal.com/ Ανατρέξτε στη βοήθεια.

en: Info is taken from https://www.paypal.com/ or http://sandbox.paypal.com/ See help.
el_GR: Οι πληροφορίες έχουν ληφθεί από https://www.paypal.com/ ή http://sandbox.paypal.com/ Ανατρέξτε στη βοήθεια.

en: Paypal Api User Name - Obsolete starting 1.30.1
el_GR: Όνομα χρήστη Paypal Api - Άρχισε να ξεκινάει 1.30.1

en: Paypal API Password - Obsolete starting 1.30.1
el_GR: Κωδικός πρόσβασης Paypal API - Άρχισαν να ξεκινούν 1.30.1

en: Paypal API Signature - Obsolete starting 1.30.1
el_GR: Υπογραφή API Paypal - Άρχισαν να ξεκινούν 1.30.1

en: Add new Google Maps pins for single actions / single categories. For speed reason, you MUST add pins if you change categories and actions names.
el_GR: Προσθέστε τις νέες καρφίτσες των Χαρτών Google για μεμονωμένες ενέργειες / μεμονωμένες κατηγορίες. Για λόγους ταχύτητας, ΠΡΕΠΕΙ να προσθέσετε ακίδες αν αλλάξετε ονόματα κατηγοριών και ενεργειών.

en: Pins retina version must be uploaded at the same time (same folder) as the original pin and the name of the retina file should be with_2x at the end.
el_GR: Η έκδοση αμφιβληστροειδούς πρέπει να μεταφορτωθεί ταυτόχρονα (στον ίδιο φάκελο) με τον αρχικό πείρο και το όνομα του αρχείου αμφιβληστροειδούς θα πρέπει να είναι με_2x στο τέλος.

en: For help go here!
el_GR: Για βοήθεια πηγαίνετε εδώ!

en: Use price Pins ?
el_GR: Χρησιμοποιήστε την τιμή Pins;

en: Use price Pins ?(The css class for price pins is "wpestate_marker" . Each pin has also receive a class with the name of the category or action: For example "wpestate_marker apartments sales")
el_GR: Χρησιμοποιήστε την τιμή Pins (Η κλάση css για τιμές καρφίτσες είναι &quot;wpestate_marker&quot;.) Κάθε καρφίτσα έχει επίσης μια κλάση με το όνομα της κατηγορίας ή της δράσης: Για παράδειγμα &quot;πωλήσεις διαμερισμάτων wpestate_marker&quot;)

en: Use Full Price Pins ?
el_GR: Χρησιμοποιήστε ακίδες πλήρους τιμής;

en: If not we will show prices without before and after label and in this format : 5,23m or 6.83k
el_GR: Εάν όχι, θα παρουσιάσουμε τις τιμές χωρίς πριν και μετά την ετικέτα και σε αυτή τη μορφή: 5,23m ή 6,83k

en: Use single Image Pin ?
el_GR: Χρησιμοποιήστε μια μόνο εικόνα Pin;

en: We will use 1 single pins for all markers. This option will decrease the loading time on you maps.
el_GR: Θα χρησιμοποιήσουμε 1 μόνο ακίδες για όλους τους δείκτες. Αυτή η επιλογή θα μειώσει το χρόνο φόρτωσης σε σας χάρτες.

en: Image size must be 44px x 48px.
el_GR: Το μέγεθος της εικόνας πρέπει να είναι 44px x 48px.

en: For category:
el_GR: Για κατηγορία:

en: Image size must be 44px x 48px.
el_GR: Το μέγεθος της εικόνας πρέπει να είναι 44px x 48px.

en: Use Geo Location Search
el_GR: Χρησιμοποιήστε την Αναζήτηση γεωγραφικής τοποθεσίας

en: If yes, the geo location search will appear above half map search fields
el_GR: Αν ναι, η αναζήτηση γεωγραφικής θέσης θα εμφανιστεί πάνω από τα μισά πεδία αναζήτησης χάρτη

en: Initial area radius
el_GR: Αρχική ακτίνα περιοχής

en: Minimum radius vale
el_GR: Ελάχιστη ακτίνα

en: Minimum radius value
el_GR: Ελάχιστη τιμή ακτίνας

en: Maximum radius value
el_GR: Μέγιστη τιμή ακτίνας

en: Use Saved Search Feature ?
el_GR: Χρησιμοποιήστε τη λειτουργία αποθηκευμένης αναζήτησης;

en: If yes, user can save his searchs from Advanced Search Results, if he is logged in with a registered account.
el_GR: Αν ναι, ο χρήστης μπορεί να αποθηκεύσει τις αναζητήσεις του από τα αποτελέσματα προηγμένης αναζήτησης, αν είναι συνδεδεμένος με καταχωρημένο λογαριασμό.

en: daily
el_GR: καθημερινά

en: weekly
el_GR: εβδομαδιαίος

en: Send emails
el_GR: Αποστολή μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Send weekly or daily an email alert with new published properties matching user saved searches.
el_GR: Στείλτε εβδομαδιαία ή καθημερινή ειδοποίηση μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με νέες δημοσιευμένες ιδιότητες που αντιστοιχούν στις αποθηκευμένες αναζητήσεις του χρήστη.

en: Advanced Search Background Color
el_GR: Σύνθετη αναζήτηση Χρώμα φόντου

en: Advanced Search Background color Opacity
el_GR: Σύνθετη αναζήτηση Χρώμα φόντου Αδιαφάνεια

en: Values between 0 -invisible and 1 - fully visible
el_GR: Τιμές μεταξύ 0 -visible και 1-είναι πλήρως ορατές

en: Advanced Search Font Color
el_GR: Σύνθετη αναζήτηση χρώματος γραμματοσειράς

en: Map Advanced Search Button Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου στο κουμπί &quot;Σύνθετη αναζήτηση&quot;

en: Advanced Search Fields Font Color
el_GR: Σύνθετη αναζήτηση πεδία χρώματος γραμματοσειράς

en: Use Custom Fields For Advanced Search ?
el_GR: Χρήση προσαρμοσμένων πεδίων για προχωρημένη αναζήτηση;

en: If yes, you can set your own custom fields in the  spots available. See help for correct setup.
el_GR: Εάν ναι, μπορείτε να ορίσετε τα δικά σας προσαρμοσμένα πεδία στα διαθέσιμα σημεία. Δείτε τη βοήθεια για τη σωστή ρύθμιση.

en: Put Search form before the header media ?
el_GR: Τοποθετήστε τη φόρμα αναζήτησης πριν από τα μέσα κεφαλίδας;

en: Works with "Use FLoat Form" options set to no ! Doesn't apply to search type 3.
el_GR: Λειτουργεί με τις επιλογές &quot;Χρήση φόρμας FLoat&quot; που έχει οριστεί σε όχι! Δεν ισχύει για τον τύπο αναζήτησης 3.

en: Use sticky search ?
el_GR: Χρησιμοποιήστε την κολλώδη αναζήτηση;

en: This will replace the sticky header.  Doesn't apply to search type 3
el_GR: Αυτό θα αντικαταστήσει την κολλητική κεφαλίδα. Δεν ισχύει για τον τύπο αναζήτησης 3

en: Use Float Search Form ?
el_GR: Χρησιμοποιήστε τη φόρμα αναζήτησης του Float;

en: The search form is "floating" over the media header and you set the position.
el_GR: Η φόρμα αναζήτησης &quot;κυλάει&quot; πάνω από την κεφαλίδα μέσων και ορίζετε τη θέση.

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser: Ex 200px or 20%
el_GR: Απόσταση μεταξύ της φόρμας αναζήτησης και του επάνω περιθωρίου του προγράμματος περιήγησης: Ex 200px ή 20%

en: Distance betwen search form and the top margin of the browser: Ex 200px or 20%.
el_GR: Απόσταση μεταξύ της φόρμας αναζήτησης και του επάνω περιθωρίου του προγράμματος περιήγησης: Ex 200px ή 20%.

en: No of Search fields
el_GR: Αριθμός πεδίων αναζήτησης

en: No of Search fields.
el_GR: Αριθμός πεδίων αναζήτησης.

en: No of Search fields per row
el_GR: Αριθμός πεδίων αναζήτησης ανά σειρά

en: No of Search fields per row (Possible values: 1,2,3,4).
el_GR: Αριθμός πεδίων αναζήτησης ανά σειρά (Πιθανές τιμές: 1,2,3,4).

en: none
el_GR: κανένας

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Action Categories
el_GR: Κατηγορίες δράσης

en: County State
el_GR: Κράτος Νομός

en: Select Taxonomy for tabs options in Advanced Search Type 6, Type 7, Type 8, Type 9
el_GR: Επιλέξτε Ταξινόμηση για τις επιλογές καρτελών στη Σύνθετη αναζήτηση Τύπος 6, Τύπος 7, Τύπος 8, Τύπος 9

en: This applies for  the search over media header.
el_GR: Αυτό ισχύει για την αναζήτηση στην κεφαλίδα πολυμέσων.

en: Price SLider values for advanced search with tabs
el_GR: Τιμές μεταβλητής τιμής για προχωρημένη αναζήτηση με καρτέλες

en: Price Slider Values(min/max) for
el_GR: Τιμές ρυθμιστικού τιμής (min / max) για

en: Place in advanced search form
el_GR: Τοποθετήστε σε προηγμένη φόρμα αναζήτησης

en: Search field
el_GR: Πεδίο αναζήτησης

en: How it will compare
el_GR: Πώς θα συγκρίνει

en: Label on Front end
el_GR: Ετικέτα στο μπροστινό μέρος

en: Spot no
el_GR: Σημείο αριθ

en: *Do not duplicate labels and make sure search fields do not contradict themselves
el_GR: * Μην διπλασιάσετε τις ετικέτες και βεβαιωθείτε ότι τα πεδία αναζήτησης δεν αντιβαίνουν

en: *Labels will not apply for taxonomy dropdowns fields
el_GR: * Οι ετικέτες δεν θα ισχύουν για πεδία dropdowns ταξινομίας

en: Amenities and Features for Advanced Search?
el_GR: Παροχές και δυνατότητες για προχωρημένη αναζήτηση;

en: Select which features and amenities show in search.
el_GR: Επιλέξτε ποια χαρακτηριστικά και παροχές εμφανίζονται στην αναζήτηση.

en: *Hold CTRL for multiple selection
el_GR: * Κρατήστε CTRL για πολλαπλές επιλογές

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Advanced Search Type ?
el_GR: Σύνθετη αναζήτηση;

en: This applies for the search over header type. IMPORTANT! Enable Advanced Search Custom Fields - YES, for Type 5, Type 6, Type 8, Type 10 and Type 11. Types 7 & 9 look can be obtained with type 6 and 8 with float form set to yes.
el_GR: Αυτό ισχύει για τον τύπο κεφαλίδας αναζήτησης. ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ! Ενεργοποίηση προχωρημένης αναζήτησης Προσαρμοσμένα πεδία - ΝΑΙ, για Τύπου 5, Τύπου 6, Τύπου 8, Τύπου 10 και Τύπου 11. Τύποι 7 και 9 φαίνονται με τον τύπο 6 και 8 με φορμαρισμένο σχήμα να ναι.

en: Show Advanced Search ?
el_GR: Εμφάνιση σύνθετης αναζήτησης;

en: Disables or enables the display of advanced search
el_GR: Απενεργοποιεί ή ενεργοποιεί την εμφάνιση της σύνθετης αναζήτησης

en: Show Cities and Areas with 0 properties in advanced search
el_GR: Εμφάνιση πόλεων και περιοχών με 0 ιδιότητες σε σύνθετη αναζήτηση

en: Enable or disable listing empty city or area categories in dropdowns.
el_GR: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την καταχώρηση κενών κατηγοριών πόλεων ή περιοχών σε αναπτυσσόμενα μενού.

en: Show Advanced Search in Taxonomies, Categories or Archives
el_GR: Προβολή Σύνθετης αναζήτησης σε ταξινομίες, κατηγορίες ή αρχεία

en: Disables or enables the display of advanced search in taxonomies, categories and archives
el_GR: Απενεργοποιεί ή ενεργοποιεί την εμφάνιση της προηγμένης αναζήτησης σε ταξινομίες, κατηγορίες και αρχεία

en: Keep Advanced Search visible? (*only for Type 1,3 and 4)
el_GR: Η προβολή της προηγμένης αναζήτησης είναι ορατή; (* μόνο για τους τύπους 1,3 και 4)

en: If no, advanced search over header will display in closed position by default.
el_GR: Εάν όχι, η προχωρημένη αναζήτηση πάνω από την κεφαλίδα θα εμφανιστεί στην κλειστή θέση από προεπιλογή.

en: Show Amenities and Features fields?
el_GR: Εμφάνιση πεδίων Παροχές και λειτουργίες;

en: Select what features from Advanced Search Form. *for speed reasons, the "features checkboxes" will not filter the pins on the map
el_GR: Επιλέξτε ποιες λειτουργίες από τη φόρμα σύνθετης αναζήτησης. * για λόγους ταχύτητας, τα &quot;πλαίσια ελέγχου χαρακτηριστικών&quot; δεν φιλτράρουν τις ακίδες του χάρτη

en: Show Dropdowns for beds, bathrooms or rooms?(*only works with Custom Fields - YES)
el_GR: Εμφάνιση παραθύρων για κρεβάτια, μπάνια ή δωμάτια (* λειτουργεί μόνο με προσαρμοσμένα πεδία - ΝΑΙ)

en: Custom Fields are enabled and set from Advanced Search Form.
el_GR: Τα προσαρμοσμένα πεδία είναι ενεργοποιημένα και ορίζονται από τη φόρμα σύνθετης αναζήτησης.

en: Show Slider for Price?
el_GR: Εμφάνιση διαφάνειας για τιμή;

en: If no, price field can still be used in search and it will be input type.
el_GR: Εάν όχι, το πεδίο τιμών μπορεί να χρησιμοποιηθεί ακόμα στην αναζήτηση και θα είναι τύπος εισόδου.

en: Minimum and Maximum value for Price Slider
el_GR: Ελάχιστη και μέγιστη τιμή για το ρυθμιστικό τιμών

en: Type only numbers!
el_GR: Πληκτρολογήστε μόνο αριθμούς!

en: Custom Fields list
el_GR: Λίστα προσαρμοσμένων πεδίων

en: Add, edit or delete property custom fields.
el_GR: Προσθήκη, επεξεργασία ή διαγραφή προσαρμοσμένων πεδίων ιδιότητας.

en: Fill the form in order to add a new custom field
el_GR: Συμπληρώστε τη φόρμα για να προσθέσετε ένα νέο προσαρμοσμένο πεδίο

en: Add New Element in Features and Amenities
el_GR: Προσθέστε νέο στοιχείο στις λειτουργίες και τις ανέσεις

en: Type and add a new item in features and amenities list.
el_GR: Πληκτρολογήστε και προσθέστε ένα νέο στοιχείο σε λίστα λειτουργιών και ανέσεων.

en: Features and Amenities list
el_GR: Χαρακτηριστικά και Πίνακας ανέσεων

en: List of already added features and amenities
el_GR: Κατάλογος των ήδη προστιθέμενων χαρακτηριστικών και ανέσεων

en: After adding a new feature,  make sure you select it to be part of the property submission form from Membership -> Property Submission Page.
el_GR: Μετά την προσθήκη μιας νέας δυνατότητας, βεβαιωθείτε ότι έχετε επιλέξει να είναι μέρος της φόρμας υποβολής ιδιοκτησίας από την ιδιότητα μέλους -&gt; Σελίδα υποβολής ακινήτου.

en: Show the Features and Amenities that are not available
el_GR: Εμφάνιση των χαρακτηριστικών και των ανέσεων που δεν είναι διαθέσιμα

en: Show on property page the features and amenities that are not selected?
el_GR: Εμφάνιση σε σελίδα ιδιοκτησίας των χαρακτηριστικών και των ανέσεων που δεν έχουν επιλεγεί;

en:  Select the splash page type.
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο σελίδας εκκίνησης.

en: Important: Create also a page with template "Splash Page" to see how your splash settings apply
el_GR: Σημαντικό: Δημιουργήστε επίσης μια σελίδα με πρότυπο &quot;Splash Page&quot; για να δείτε πώς ισχύουν οι ρυθμίσεις σας

en: Splash Image
el_GR: Εικόνα Splash

en: Splash Image, .png, .jpg or .gif format
el_GR: Εικόνα Splash, .png, .jpg ή .gif

en:  Slider Images
el_GR: Slider Εικόνες

en: Slider Images, .png, .jpg or .gif format
el_GR: Εικόνες Slider, .png, .jpg ή .gif

en: Select Images
el_GR: Επιλέξτε Εικόνες

en: Slider Transition
el_GR: Μετακίνηση ρυθμιστικού

en: Slider Transition Period
el_GR: Περίοδος μετακίνησης ρυθμιστικού

en: Splash Video in mp4 format
el_GR: Splash Video σε μορφή mp4

en: Splash Video in mp4 format
el_GR: Splash Video σε μορφή mp4

en: Upload Video
el_GR: Μεταφόρτωση βίντεο

en: Splash Video in webm format
el_GR: Splash Video σε μορφή webm

en: Splash Video in webm format
el_GR: Splash Video σε μορφή webm

en: Splash Video in ogv format
el_GR: Splash Video σε μορφή ogv

en: Splash Video in ogv format
el_GR: Splash Video σε μορφή ogv

en: Cover Image for video
el_GR: Εξώφυλλο εικόνας για βίντεο

en: Overlay Image
el_GR: Επικάλυψη εικόνας

en: Overlay Image, .png, .jpg or .gif format
el_GR: Μορφή επικάλυψης, μορφή .png, .jpg ή .gif

en: Overlay Color
el_GR: Χρώμα επικάλυψης

en: Overlay Opacity
el_GR: Επικάλυψη αδιαφάνειας

en: Overlay Opacity- values from 0 to 1 , Ex: 0.4
el_GR: Αδιαφάνεια επικάλυψης - τιμές από 0 έως 1, Ex: 0.4

en: Splash Page Title
el_GR: Τίτλος σελίδας εκτόξευσης

en: Splash Page Subtitle
el_GR: Σελίδα υποτίτλων

en: Logo Link
el_GR: Σύνδεσμος λογοτύπου

en: In case you want to send users to another page
el_GR: Σε περίπτωση που θέλετε να στείλετε χρήστες σε άλλη σελίδα

en: Property Categories Page
el_GR: Κατηγορίες ακινήτων

en: Property Action Category Page
el_GR: Κατηγορία ενεργειών ιδιοκτησίας

en: Property City Page
el_GR: Ακίνητα Πόλη

en: Property Area Page
el_GR: Περιοχή ακινήτου

en: Property County/State Page
el_GR: Περιουσία Νομός / Πολιτεία

en: Agent Page
el_GR: Σελίδα αντιπροσώπου

en: Agent Categories Page
el_GR: Κατηγορίες Καταχωρητών

en: Agent Action Category Page
el_GR: Κατηγορία δράσης πράκτορα

en: Agent City Page
el_GR: Πόλη του πράκτορα

en: Agent Area Page
el_GR: Περιοχή περιοχής αντιπροσώπου

en: Agent County/State Page
el_GR: Αντιπροσωπεία Νομός / Πολιτεία

en: Agency Category Page
el_GR: Κατηγορία Οργανισμού Σελίδα

en: Agency Action Category Page
el_GR: Κατηγορία δράσης της υπηρεσίας

en: Agency City Page
el_GR: Πόλη του Οργανισμού

en: Agency Area Page
el_GR: Περιοχή περιοχής του Οργανισμού

en: Agency County/State Page
el_GR: Οργανισμός Επαρχίας / Κράτους

en: Developer Cateogory Page
el_GR: Προγραμματιστής Cateogory Page

en: Developer Action Category  Page
el_GR: Κατηγορία δράσης προγραμματιστή

en: Developer City Page
el_GR: Σελίδα πόλης προγραμματιστή

en: Developer Area Page
el_GR: Περιοχή Περιοχής Προγραμματιστών

en: Developer County/State Page
el_GR: Περιοχή προγραμματιστή / κράτους

en: Agency Page
el_GR: Σελίδα του οργανισμού

en: Developer Page
el_GR: Σελίδα προγραμματιστή

en: You cannot use special characters like "&". After changing the url you may need to wait for a few minutes until WordPress changes all the urls. In case your new names do not update automatically, go to Settings - Permalinks and Save again the "Permalinks Settings" - option "Post name"
el_GR: Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ειδικούς χαρακτήρες όπως &quot;&amp;&quot;. Αφού αλλάξετε τη διεύθυνση URL, ίσως χρειαστεί να περιμένετε λίγα λεπτά μέχρι να αλλάξει το WordPress όλες οι διευθύνσεις URL. Σε περίπτωση που τα νέα σας ονόματα δεν ενημερώνονται αυτόματα, μεταβείτε στις Ρυθμίσεις - Συνεχίστε και αποθηκεύστε ξανά τις επιλογές &quot;Ρυθμίσεις Permalink&quot; - επιλογή &quot;Δημοσίευση ονόματος&quot;

en: Custom link for
el_GR: Προσαρμοσμένος σύνδεσμος για

en: Multi Unit Label
el_GR: Ετικέτα πολλαπλών μονάδων

en:  Custom title instead of Multi Unit label.
el_GR: Προσαρμοσμένο τίτλο αντί της ετικέτας πολλαπλών μονάδων

en: Multi Unit Label (*for sub unit)
el_GR: Ετικέτα πολλαπλών μονάδων (* για δευτερεύουσα μονάδα)

en:  Custom title instead of Multi Unit label(*for sub unit).
el_GR: Προσαρμοσμένος τίτλος αντί για ετικέτα πολλαπλών μονάδων (* για δευτερεύουσα μονάδα).

en: Property Address Label
el_GR: Ετικέτα διεύθυνσης ιδιοκτησίας

en:  Custom title instead of Property Address label.
el_GR: Προσαρμοσμένο τίτλο αντί της ετικέτας Address Address.

en: Property Features Label
el_GR: Ετικέτα χαρακτηριστικών ακινήτου

en: Update; Custom title instead of Features and Amenities label.
el_GR: Εκσυγχρονίζω; Προσαρμοσμένο τίτλο αντί για ετικέτα Χαρακτηριστικά και ανέσεις.

en: Property Description Label
el_GR: Περιγραφή ακινήτου Ετικέτα

en: Custom title instead of Description label.
el_GR: Προσαρμοσμένο τίτλο αντί για ετικέτα περιγραφής.

en: Property Details Label
el_GR: Ετικέτα λεπτομερειών ιδιοκτησίας

en: Custom title instead of Property Details label.
el_GR: Προσαρμοσμένο τίτλο αντί της ετικέτας Λεπτομέρειες ιδιότητας.

en: Property Status
el_GR: Κατάσταση ιδιότητας

en: Property Status (* you may need to add new css classes - please see the help files)
el_GR: Κατάσταση ιδιότητας (* ίσως χρειαστεί να προσθέσετε νέες κατηγορίες css - ανατρέξτε στα αρχεία βοήθειας)

en: type here the new status...
el_GR: πληκτρολογήστε εδώ τη νέα κατάσταση ...

en: click to add new status
el_GR: κάντε κλικ για να προσθέσετε νέα κατάσταση

en: Select Properties
el_GR: Επιλέξτε Ιδιότητες

en: Select properties for slider - *hold CTRL for multiple select
el_GR: Επιλέξτε ιδιότητες για ρυθμιστικό - * κρατήστε πατημένο το πλήκτρο CTRL για πολλαπλές επιλογές

en: Due to speed reason we only show here the first 50 listings. If you want to add other listings into the theme slider please go and edit the property (in wordpress admin) and select "Property in theme Slider" in Property Details tab.
el_GR: Για λόγους ταχύτητας εμφανίζουμε εδώ μόνο τις πρώτες 50 καταχωρίσεις. Εάν θέλετε να προσθέσετε άλλες λίστες στο ρυθμιστικό θεμάτων, μεταβείτε και επεξεργαστείτε την ιδιότητα (στο wordpress admin) και επιλέξτε &quot;Property in slide slider&quot; στην καρτέλα Details Property.

en: Number of milisecons before auto cycling an item
el_GR: Αριθμός milisecons πριν την αυτόματη ποδηλασία ενός στοιχείου

en: Number of milisecons before auto cycling an item (5000=5sec).Put 0 if you don't want to autoslide.
el_GR: Αριθμός milisecons πριν την αυτόματη ποδηλασία ενός στοιχείου (5000 = 5sec) .Παρακαλώ 0 αν δεν θέλετε να κάνετε αυτόματη μετακίνηση.

en: Design Type?
el_GR: Σχεδιασμός Τύπος;

en: Select the design type.
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο του σχεδίου.

en: Height in px (put 0 for full screen)
el_GR: Ύψος σε px (βάλτε 0 για πλήρη οθόνη)

en: Height in px(put 0 for full screen, Default :580px)
el_GR: Ύψος σε px (τεθεί 0 για πλήρη οθόνη, Προεπιλογή: 580px)

en: New user  notification
el_GR: Νέα ειδοποίηση χρήστη

en: New user admin notification
el_GR: Νέα ειδοποίηση διαχειριστή χρήστη

en: Purchase Activated
el_GR: Η αγορά ενεργοποιήθηκε

en: Password Reset Request
el_GR: Αίτημα επαναφοράς κωδικού πρόσβασης

en: Password Reseted
el_GR: Ο κωδικός επανατοποθετήθηκε ξανά

en: Approved Listings
el_GR: Εγκεκριμένες καταχωρίσεις

en: New wire Transfer
el_GR: Νέα μεταφορά καλωδίων

en: Admin - New wire Transfer
el_GR: Admin - Νέα μεταφορά καλωδίων

en: Admin - Expired Listing
el_GR: Admin - Λήξη καταχωρήσεων

en: Matching Submissions
el_GR: Αντιστοιχίες υποβολών

en: Paid Submission
el_GR: Αμειβόμενη Υποβολή

en: Featured Submission
el_GR: Προτεινόμενη υποβολή

en: Account Downgraded
el_GR: Υποβάθμιση λογαριασμού

en: Membership Cancelled
el_GR: Η ιδιότητα μέλους ακυρώθηκε

en: Membership Expiration Warning
el_GR: Προειδοποίηση λήξης μέλους

en: Free Listing Expired
el_GR: Η δωρεάν καταχώριση έληξε

en: New Listing Submission
el_GR: Νέα υποβολή αναφοράς

en: Listing Edit
el_GR: Επεξεργασία λίστας

en: Recurring Payment
el_GR: Επαναλαμβανόμενη πληρωμή

en: Membership Activated
el_GR: Ενεργοποίηση μέλους

en: Update Profile
el_GR: Ανανέωση προφίλ

en: New Agent
el_GR: Νέος πράκτορας

en: Global variables: %website_url as website url,%website_name as website name, %user_email as user_email, %username as username
el_GR: Παγκόσμιες μεταβλητές:% website_url ως διεύθυνση URL ιστότοπου,% όνομα_δικτυακού τόπου ως όνομα ιστότοπου,% user_email ως user_email,% username ως όνομα χρήστη

en: Subject for
el_GR: Θέμα για

en: Email subject for
el_GR: Θέμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για

en: Content for
el_GR: Περιεχόμενο για

en: Email content for
el_GR: Περιεχόμενο ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για

en: Speed Advices
el_GR: Συμβουλές ταχύτητας

en: 1. If you are NOT using "Ultimate Addons for Visual Composer" please disable it or just disable the modules you don't use. It will reduce the size of javascript files you are loading and increase the site speed!
el_GR: 1. Εάν δεν χρησιμοποιείτε &quot;Ultimate Addons for Visual Composer&quot;, απενεργοποιήστε το ή απενεργοποιήστε μόνο τις μονάδες που δεν χρησιμοποιείτε. Θα μειώσει το μέγεθος των αρχείων javascript που φορτώνετε και θα αυξήσει την ταχύτητα του ιστότοπου!

en: 2. Use the EWWW Image Optimizer (or WP Smush IT) plugin to optimise images- optimised images increase the site speed.
el_GR: 2. Χρησιμοποιήστε το plugin EWWW Image Optimizer (ή WP Smush IT) για να βελτιστοποιήσετε τις εικόνες που βελτιστοποιούν τις εικόνες αυξάνουν την ταχύτητα της τοποθεσίας.

en: 3. Create a free account on Cloudflare (https://www.cloudflare.com/) and use this CDN.
el_GR: 3. Δημιουργήστε έναν δωρεάν λογαριασμό στο Cloudflare (https://www.cloudflare.com/) και χρησιμοποιήστε αυτό το CDN.

en: 4. If you are using custom categories make sure you are adding the custom pins images on Theme Options -> Map -> Pin Management. The site will get slow if it needs to look for images that don't exist.
el_GR: 4. Εάν χρησιμοποιείτε προσαρμοσμένες κατηγορίες, βεβαιωθείτε ότι προσθέτετε τις προσαρμοσμένες εικόνες καρφίτσες στις Επιλογές Θέματος -&gt; Χάρτης -&gt; Διαχείριση Καρφώματος. Ο ιστότοπος θα είναι αργός αν χρειάζεται να ψάξει για εικόνες που δεν υπάρχουν.

en: Minify css and js files
el_GR: Μείωση αρχείων css και js

en: The system will use the minified versions of the css and js files
el_GR: Το σύστημα θα χρησιμοποιήσει τις μικραρισμένες εκδόσεις των αρχείων css και js

en: Remove script version - Following Envato guidelines we removed this feature.Please use a cache plugin in order to remove the script version.
el_GR: Κατάργηση της έκδοσης σεναρίου - Σύμφωνα με τις οδηγίες του Envato, καταργήσαμε αυτήν τη δυνατότητα.Παρακαλώ χρησιμοποιήστε μια προσθήκη προσωρινής μνήμης για να καταργήσετε την έκδοση σεναρίου.

en: The system will remove the script version when it is included. This doest not actually improve speed, but improves test score on speed tools pages.
el_GR: Το σύστημα θα καταργήσει την έκδοση σεναρίου όταν συμπεριληφθεί. Αυτό δεν βελτιώνει την ταχύτητα, αλλά βελτιώνει το αποτέλεσμα της δοκιμής στις σελίδες εργαλείων ταχύτητας.

en: Enable Browser Cache
el_GR: Ενεργοποιήστε την προσωρινή μνήμη του προγράμματος περιήγησης

en: Add this code in your .httaces file(copy paste at the end). It will activate the browser cache and speed up your site.
el_GR: Προσθέστε αυτόν τον κώδικα στο αρχείο σας .httaces (αντιγράψτε επικόλληση στο τέλος). Θα ενεργοποιήσει την προσωρινή μνήμη του προγράμματος περιήγησης και θα επιταχύνει τον ιστότοπό σας.

en: File was generated
el_GR: Δημιουργήθηκε αρχείο

en: Pin Generation works only if the file reading option in Google Map setting is set to yes
el_GR: Το Pin Generation λειτουργεί μόνο εάν η επιλογή ανάγνωσης αρχείων στη ρύθμιση Χάρτη Google έχει οριστεί σε ναι

en: Generate the pins
el_GR: Δημιουργήστε τις ακίδες

en: Generate the pins for the read from file map option
el_GR: Δημιουργήστε τις ακίδες για την επιλογή ανάγνωσης από το αρχείο

en: Help and Custom
el_GR: Βοήθεια και Προσαρμογή

en: Help and custom work
el_GR: Βοήθεια και προσαρμοσμένη εργασία

en: For theme help please check
el_GR: Για βοήθεια σχετικά με θέματα, παρακαλώ ελέγξτε

en:  If your question is not here, please go to http://support.wpestate.org, create an account and post a ticket. The registration is simple and as soon as you send a ticket we are notified. We usually answer in the next 24h (except weekends). Please use this system and not the email. It will help us answer your questions much faster. Thank you!
el_GR: Αν η ερώτησή σας δεν είναι εδώ, μεταβείτε στη διεύθυνση http://support.wpestate.org, δημιουργήστε έναν λογαριασμό και δημοσιεύστε ένα εισιτήριο. Η εγγραφή είναι απλή και μόλις μας στείλετε ένα εισιτήριο ενημερώνονται. Συνήθως απαντάμε στις επόμενες 24 ώρες (εκτός από τα Σαββατοκύριακα). Χρησιμοποιήστε αυτό το σύστημα και όχι το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Θα μας βοηθήσει να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας πολύ πιο γρήγορα. Ευχαριστώ!

en: Please note that Yelp is not working for all countries. See here
el_GR: Λάβετε υπόψη ότι το Yelp δεν λειτουργεί για όλες τις χώρες. Δες εδώ

en:  the list of countries where Yelp is available.
el_GR: τον κατάλογο των χωρών όπου είναι διαθέσιμο το Yelp.

en: Yelp Api  Client Id
el_GR: Αναγνωριστικό πελάτη Yelp Api

en: Get this detail after you signup here
el_GR: Αποκτήστε αυτή τη λεπτομέρεια μετά την εγγραφή σας εδώ

en: Yelp Api Client Key
el_GR: Κλειδί πελάτη Yelp Api

en: Yelp Categories
el_GR: Κατηγορίες Yelp

en: Yelp Categories to show on front page
el_GR: Yelp Κατηγορίες που εμφανίζονται στην πρώτη σελίδα

en: Yelp - no of results
el_GR: Yelp - όχι αποτελέσματα

en: Yelp - no of results
el_GR: Yelp - όχι αποτελέσματα

en: Yelp Distance Measurement Unit
el_GR: Μονάδα μέτρησης απόστασης Yelp

en: Use reCaptcha on register ?
el_GR: Χρησιμοποιήστε το reCaptcha στο μητρώο;

en: This helps preventing registration spam.
el_GR: Αυτό βοηθά στην αποτροπή του spam.

en: reCaptha site key
el_GR: rekeycapa κλειδί ιστότοπου

en: reCaptha secret key
el_GR: reCaptha μυστικό κλειδί

en: Use Optima Express plugin (idx plugin by ihomefinder) - you will need to enable the plugin ?
el_GR: Χρησιμοποιήστε το plugin Optima Express (idx plugin από το ihomefinder) - θα πρέπει να ενεργοποιήσετε το plugin;

en: Enable compatibility mode with Optima Express plugin
el_GR: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία συμβατότητας με το plugin Optima Express

en: Widget Internal Padding
el_GR: Παράθυρο εσωτερικής padding

en: Widget Internal Padding (top,left,bottom,right)
el_GR: Widget Εσωτερική επένδυση (πάνω, αριστερά, κάτω, δεξιά)

en: Sidebar Widget Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου γραφικών παραθύρου πλευρικής γραμμής

en: Sidebar Heading Color
el_GR: Χρώμα κλάσης πλευρικής μπάρας

en: Sidebar Heading Background Color
el_GR: Πλάγιο πλευρικού πλαισίου Χρώμα φόντου

en: Widget Font color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς Widget

en: Widget Border Size
el_GR: Μέγεθος περιθωρίου γραφικού στοιχείου

en: Widget Border Color
el_GR: Χρώμα περιγράμματος γραφικών

en: Mobile header background color
el_GR: Χρώμα φόντου κεφαλίδας για κινητά

en: Mobile header icon color
el_GR: Χρώμα εικονιδίου κεφαλίδας κινητού

en: Mobile menu font color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς μενού κινητού

en: Mobile menu hover font color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς του μενού του κινητού

en: Mobile menu item hover background color
el_GR: Χρώμα φόντου από το μενού του κινητού

en: Mobile menu background color
el_GR: Χρώμα φόντου μενού κινητού

en: Mobile menu item border color
el_GR: Χρώμα περιγράμματος στοιχείου μενού κινητού

en: Header Height
el_GR: Ύψος κεφαλίδας

en: Header Height in px
el_GR: Ύψος κεφαλίδας σε px

en: Sticky Header Height
el_GR: Σημαντικό ύψος κεφαλίδας

en: Sticky Header Height in px
el_GR: Ύψος κολλητικής κεφαλίδας σε px

en: Top Menu Font Size
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς του μενού

en: Menu Item Font Size
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς του στοιχείου μενού

en: Border Bottom Header Height
el_GR: Ύψος κεφαλίδας κατώτατου ορίου

en: Border Bottom Header Height in px
el_GR: Ένταση κεφαλίδας κατώτατου ορίου σε px

en: Border Bottom Sticky Header Height
el_GR: Προσαρμοσμένο ύψος κεφαλής μετωπικού περιγράμματος

en: Border Bottom Sticky Header Height px
el_GR: Κάτω όριο κολλητικής Ύψος κεφαλίδας px

en: Header Border Bottom Color
el_GR: Κεφαλό χρώμα βάθους περιγράμματος κεφαλίδας

en: Sticky Header Border Bottom Color
el_GR: Σημαντικό χρώμα στο κάτω μέρος της σελίδας

en: Top Bar Background Color (Header Widget Menu)
el_GR: Κορυφή χρώματος φόντου γραμμής (μενού γραφικών κεφαλίδων)

en: Top Bar Font Color (Header Widget Menu)
el_GR: Κορυφή χρώματος γραμματοσειράς γραμμής (μενού γραφικού στοιχείου κεφαλίδας)

en: Top Menu & Sticky Menu Background Color
el_GR: Κορυφαίο μενού &amp; χρώμα κολλητικού μενού φόντου

en: For Menu Area when Header type 5 applies main color
el_GR: Για την περιοχή μενού, όταν ο τύπος κεφαλίδας 5 εφαρμόζει το κύριο χρώμα

en: Sticky Menu Font Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς κολλητικού μενού

en: Top Menu Font Color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς κορυφής μενού

en: Top Menu Hover Font Color
el_GR: Κορυφή μενού Χρώμα γραμματοσειράς

en: Top Menu Hover Background Color
el_GR: Κορυφή μενού Χρώμα φόντο φόντου

en: Top Menu Hover Background Color (*applies on some hover types)
el_GR: Κορυφή μενού Χρώμα φόντου (* ισχύει για ορισμένους τύπους αιωρήσεων)

en: Top Menu Hover Type
el_GR: Τύπος του μενού &quot;Επάνω&quot; στο μενού

en: For Hover Type 1, 2, 5, 6 - setup Top Menu Hover Font Color option
el_GR: Για τύπους πλοηγού 1, 2, 5, 6 - επιλογή ρύθμισης χρώματος γραμματοσειράς στο μενού κορυφής

en: For Hover Type 3, 4 - setup Top Menu Hover Background Color option
el_GR: Για τύπους πλοηγού 3, 4 - επιλογή ρύθμισης χρώματος φόντου στο πάνω μενού

en: Transparent Header - Top Menu Font Color
el_GR: Διαφανής κεφαλίδα - Χρώμα γραμματοσειράς κορυφαίου μενού

en: Transparent Header - Top Menu Hover Font Color
el_GR: Διαφανής κεφαλίδα - Χρώμα γραμματοσειράς κορυφαίου μενού

en: Menu Item Color
el_GR: Στοιχείο μενού Χρώμα

en: Menu Item hover font color
el_GR: Στοιχείο μενού χρώματος γραμματοσειράς

en: Menu Item Back Color
el_GR: Στοιχείο μενού Επιστροφή χρώματος

en: Menu Item  Back Color
el_GR: Στοιχείο μενού Επιστροφή χρώματος

en: Menu Item Hover Back Color
el_GR: Στοιχείο μενού Hover Back Color

en: Menu border color
el_GR: Χρώμα περιγράμματος μενού

en: type 1
el_GR: τύπου 1

en: type 2
el_GR: τύπου 2

en: type 3
el_GR: τύπου 3

en: type 4
el_GR: τύπου 4

en: Unit Card Type
el_GR: Τύπος κάρτας μονάδας

en: No of property listings per row when the page is without sidebar
el_GR: Αριθμός καταχωρίσεων ιδιοκτησίας ανά σειρά όταν η σελίδα δεν έχει πλευρική γραμμή

en: When the page is with sidebar the no of listings per row will be 2 or 3 - depending on your selection
el_GR: Όταν η σελίδα είναι με την πλαϊνή μπάρα, ο αριθμός των καταχωρίσεων ανά σειρά θα είναι 2 ή 3 - ανάλογα με την επιλογή σας

en: No of agent listings per row when the page is without sidebar
el_GR: Όχι από καταχωρίσεις πράκτορα ανά σειρά όταν η σελίδα δεν έχει πλευρική γραμμή

en: No of blog listings per row when the page is without sidebar
el_GR: Όχι από τις καταχωρίσεις ιστολογίου ανά σειρά όταν η σελίδα είναι χωρίς πλευρική γραμμή

en: Property Unit/Card min height
el_GR: Μονάδα ιδιοκτησίας / ελάχιστο ύψος κάρτας

en: Property Unit/Card min height
el_GR: Μονάδα ιδιοκτησίας / ελάχιστο ύψος κάρτας

en: Agent Unit/Card min height
el_GR: Μονάδα πράκτορα / ελάχιστο ύψος κάρτας

en: Agent Unit/Card min height(works on agent lists and agent taxonomy)
el_GR: Μονάδα πράκτορα / ελάχιστο ύψος κάρτας (λειτουργεί σε λίστες πράκτορα και ταξινομία πράκτορα)

en: Blog Unit/Card min height
el_GR: Μονάδα Blog / ύψος κάρτας min

en: Blog Unit/Card min height
el_GR: Μονάδα Blog / ύψος κάρτας min

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Internal Padding
el_GR: Ακίνητα, πράκτορες και Blog Μονάδα / κάρτα εσωτερική padding

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Internal Padding (top,left,bottom,right)
el_GR: Ακίνητα, πράκτορες και ιστολόγια Μονάδα / κάρτα εσωτερικής επένδυσης (πάνω, αριστερά, κάτω, δεξιά)

en: Property,Agent and Blog Unit/Card Backgrond Color
el_GR: Ακίνητα, πράκτορες και ιστολόγια Μονάδα / Κάρτα Backgrond Color

en: Unit border size
el_GR: Μέγεθος συνοριακών μονάδων

en: Unit/Card border color
el_GR: Χρώμα περιθωρίου μονάδας / κάρτας

en: Use this unit/card
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτή τη μονάδα / κάρτα

en: This property unit builder is a very complex feature, with a lot of options, and because of that it may not work for all design idees. We will continue to improve it, but please be aware that css problems may appear and those will have to be solved by manually adding css rules in the code.
el_GR: Αυτός ο κατασκευαστής μονάδων ιδιοκτησίας είναι ένα πολύ περίπλοκο χαρακτηριστικό, με πολλές επιλογές και εξαιτίας αυτού δεν μπορεί να λειτουργήσει για όλες τις ιδέες σχεδιασμού. Θα συνεχίσουμε να το βελτιώνουμε, αλλά παρακαλούμε να γνωρίζετε ότι μπορεί να εμφανιστούν προβλήματα css και αυτά θα πρέπει να επιλυθούν προσθέτοντας με το χέρι css κανόνες στον κώδικα.

en: Show subunits section
el_GR: Εμφάνιση τμήματος υπομονάδων

en: Show subunits section in print page?
el_GR: Εμφάνιση ενότητας υπομονάδων στη σελίδα εκτύπωσης;

en: Show agent details section
el_GR: Εμφάνιση ενότητας λεπτομερειών πράκτορα

en: Show agent details section in print page?
el_GR: Εμφάνιση ενότητας λεπτομερειών πρακτορείων στη σελίδα εκτύπωσης;

en: Show description section
el_GR: Εμφάνιση του τμήματος περιγραφής

en: Show description section in print page?
el_GR: Εμφάνιση ενότητας περιγραφής στη σελίδα εκτύπωσης;

en: Show address section
el_GR: Εμφάνιση ενότητας διευθύνσεων

en: Show address section in print page?
el_GR: Εμφάνιση ενότητας διευθύνσεων στη σελίδα εκτύπωσης;

en: Show details section
el_GR: Δείτε την ενότητα λεπτομερειών

en: Show details section in print page?
el_GR: Προβολή λεπτομερειών στην σελίδα εκτύπωσης;

en: Show features & amenities section
el_GR: Εμφάνιση του τμήματος λειτουργιών &amp; ανέσεων

en: Show features & amenities section in print page?
el_GR: Εμφάνιση τμήματος λειτουργιών &amp; ανέσεων στη σελίδα εκτύπωσης;

en: Show floor plans section
el_GR: Εμφάνιση τμήματος κατόψεων

en: Show floor plans section in print page?
el_GR: Εμφάνιση τμήματος κατόψεων στη σελίδα εκτύπωσης;

en: Show gallery section
el_GR: Εμφάνιση του τμήματος γκαλερί

en: Show gallery section in print page?
el_GR: Εμφάνιση της ενότητας της σελίδας εκτύπωσης;

en: Show Header in Dashboard ?
el_GR: Εμφάνιση κεφαλίδας στον πίνακα ελέγχου;

en: Enable or disable header in dashboard. The header will always be wide & type1 !
el_GR: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε την κεφαλίδα στον πίνακα ελέγχου. Η κεφαλίδα θα είναι πάντα ευρεία &amp; type1!

en: User Dashboard Menu Color
el_GR: Πίνακας ελέγχου πίνακα ελέγχου χρήστη Χρώμα

en: User Dashboard Menu Hover Color
el_GR: Πίνακας μέσων ελέγχου χρήστη Πιάστε το χρώμα

en: User Dashboard Menu Item Background Color
el_GR: Πίνακας ελέγχου χρήστη Στοιχείο μενού Χρώμα φόντου

en: User Dashboard Menu Background
el_GR: Πίνακας ελέγχου του Πίνακα ελέγχου χρήστη

en: User Dashboard Package Background
el_GR: Πλαίσιο πακέτου του πίνακα εργαλείων χρήστη

en: User Dashboard Package Color
el_GR: Χρώμα πακέτου πίνακα εργαλείων χρήστη

en: Dashboard Buy Package Select Background
el_GR: Πίνακας ελέγχου Αγορά πακέτου Επιλογή φόντου

en: Dashboard Package Selected
el_GR: Το πακέτο του πίνακα οργάνων έχει επιλεγεί

en: Dashboard Package Select
el_GR: Επιλογή πακέτου του πίνακα οργάνων

en: Content Button Background
el_GR: Περιεχόμενο κουμπιού περιεχομένου

en: Content Text Color
el_GR: Χρώμα κειμένου περιεχομένου

en: Select the Fields for property submission.
el_GR: Επιλέξτε τα πεδία για την υποβολή ιδιότητας.

en: Use CTRL to select multiple fields for property submission page.
el_GR: Χρησιμοποιήστε το CTRL για να επιλέξετε πολλά πεδία για τη σελίδα υποβολής ακινήτων.

en: Select the Mandatory Fields for property submission.
el_GR: Επιλέξτε τα υποχρεωτικά πεδία για την υποβολή ακινήτων.

en: Make sure the mandatory fields for property submission page are part of submit form (managed from the above setting). Use CTRL for multiple fields select..
el_GR: Βεβαιωθείτε ότι τα υποχρεωτικά πεδία για τη σελίδα υποβολής ιδιοκτησίας αποτελούν μέρος της φόρμας υποβολής (η διαχείριση γίνεται από την παραπάνω ρύθμιση). Χρησιμοποιήστε το CTRL για πολλά πεδία επιλέξτε ..

en: Cache was cleared
el_GR: Η κρυφή μνήμη διαγράφηκε

en: New Agent Added
el_GR: Προστέθηκε νέος πράκτορας

en: A new agent was added on %website_url.
    Username: %user_profile
el_GR: Ένας νέος πράκτορας προστέθηκε στο %site_url. Όνομα χρήστη:% user_profile

en: Profile Update
el_GR: Ενημέρωση προφίλ

en: A user updated his profile on %website_url.
    Username: %user_profile
el_GR: Ένας χρήστης ενημέρωσε το προφίλ του στο %site_url. Όνομα χρήστη:% user_profile

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
    %website_url 
    Username: %username.
    If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen. To reset your password, visit the following address:%reset_link,
    Thank You!
el_GR: Κάποιος ζήτησε την επαναφορά του κωδικού πρόσβασης για τον ακόλουθο λογαριασμό:% website_url Username:% username. Εάν αυτό ήταν λάθος, απλά αγνοήστε αυτό το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και τίποτα δεν θα συμβεί. Για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας, επισκεφθείτε την ακόλουθη διεύθυνση:% reset_link, Thank you!

en: Your Password was Reset
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασής σας ήταν Επαναφορά

en: Your new password for the account at: %website_url: 
    Username:%username, 
    Password:%user_pass.
    You can now login with your new password at: %website_url
el_GR: Ο νέος κωδικός πρόσβασης για τον λογαριασμό στο:% website_url: Όνομα χρήστη:% username, Password:% user_pass. Τώρα μπορείτε να συνδεθείτε με τον νέο κωδικό πρόσβασής σας στο:% website_url

en: Your purchase was activated
el_GR: Η αγορά σας ενεργοποιήθηκε

en: Hi there,
    Your purchase on  %website_url is activated! You should go check it out.
el_GR: Γεια σας, Η αγορά σας στο %site_url είναι ενεργοποιημένη! Θα πρέπει να το ελέγξετε.

en: Your listing was approved
el_GR: Η εγγραφή σας εγκρίθηκε

en: Hi there,
    Your listing, %property_title was approved on  %website_url! The listing is: %property_url.
    You should go check it out.
el_GR: Γεια σας, Η εγγραφή σας,% property_title εγκρίθηκε στο %site_url! Η καταχώριση είναι:% property_url. Θα πρέπει να το ελέγξετε.

en: You ordered a new Wire Transfer
el_GR: Παραγγείλατε μια νέα μεταφορά καλωδίων

en: We received your Wire Transfer payment request on  %website_url !
    Please follow the instructions below in order to start submitting properties as soon as possible.
    The invoice number is: %invoice_no, Amount: %total_price. 
    Instructions:  %payment_details.
el_GR: Λάβαμε το αίτημά σας πληρωμής μέσω καλωδιακής μεταφοράς στο %site_url! Ακολουθήστε τις παρακάτω οδηγίες για να ξεκινήσετε την υποβολή ακινήτων το συντομότερο δυνατό. Ο αριθμός τιμολογίου είναι:% invoice_no, Ποσό:% total_price. Οδηγίες:% payment_details.

en: Somebody ordered a new Wire Transfer
el_GR: Κάποιος διέταξε μια νέα μεταφορά καλωδίων

en: Hi there,
    You received a new Wire Transfer payment request on %website_url.
    The invoice number is:  %invoice_no,  Amount: %total_price.
    Please wait until the payment is made to activate the user purchase.
el_GR: Γεια σας, λάβατε ένα νέο αίτημα πληρωμής μέσω καλωδιακής μεταφοράς στο %site_url. Ο αριθμός τιμολογίου είναι:% invoice_no, Ποσό:% total_price. Περιμένετε έως ότου ολοκληρωθεί η πληρωμή για να ενεργοποιηθεί η αγορά χρήστη.

en: New User Registration
el_GR: Εγγραφή νέου χρήστη

en: New user registration on %website_url.
    Username: %user_login_register, 
    E-mail: %user_email_register
el_GR: Νέα εγγραφή χρήστη στο% website_url. Όνομα χρήστη:% user_login_register, Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο:% user_email_register

en: Your username and password on %website_url
el_GR: Το όνομα χρήστη και ο κωδικός πρόσβασής σας στο %site_url

en: Hi there,
    Welcome to %website_url! You can login now using the below credentials:
    Username:%user_login_register
    Password: %user_pass_register
    If you have any problems, please contact me.
    Thank you!
el_GR: Γεια σας, Καλώς ήλθατε στο %site_url! Μπορείτε να συνδεθείτε τώρα χρησιμοποιώντας τα παρακάτω διαπιστευτήρια: Όνομα χρήστη:% user_login_register Κωδικός πρόσβασης:% user_pass_register Εάν αντιμετωπίζετε προβλήματα, επικοινωνήστε μαζί μου. Ευχαριστώ!

en: Expired Listing sent for approval on %website_url
el_GR: Έληξε η καταχώριση που στάλθηκε για έγκριση στο %site_url

en: Hi there,
    A user has re-submited a new property on %website_url! You should go check it out.
    This is the property title: %submission_title.
el_GR: Γεια σας, Ένας χρήστης έχει εκ νέου υποβάλετε μια νέα ιδιοκτησία στο %site_url! Θα πρέπει να το ελέγξετε. Αυτός είναι ο τίτλος ιδιοκτησίας: %submission_title.

en: Matching Submissions on %website_url
el_GR: Αντιστοίχιση υποβολών στο% web_url

en: New Paid Submission on %website_url
el_GR: Νέα καταβληθείσα υποβολή στο %site_url

en: Hi there,
    You have a new paid submission on  %website_url! You should go check it out.
el_GR: Γεια σας, Έχετε μια νέα πληρωμένη υποβολή στο %site_url! Θα πρέπει να το ελέγξετε.

en: New Feature Upgrade on  %website_url
el_GR: Αναβάθμιση νέας λειτουργίας στο% web_url

en: Hi there,
    You have a new featured submission on  %website_url! You should go check it out.
el_GR: Γεια σας, Έχετε μια νέα παρουσίαση στο% web_url! Θα πρέπει να το ελέγξετε.

en: Account Downgraded on %website_url
el_GR: Λογαριασμός υποβαθμισμένος στο %site_url

en: Hi there,
    You downgraded your subscription on %website_url. Because your listings number was greater than what the actual package offers, we set the status of all your listings to "expired". You will need to choose which listings you want live and send them again for approval.
    Thank you!
el_GR: Γεια σου, Κάνατε υποβάθμιση της συνδρομής σας στο %site_url. Επειδή ο αριθμός των καταχωρίσεών σας ήταν μεγαλύτερος από αυτόν που προσφέρει το πακέτο, ορίσαμε την κατάσταση όλων των καταχωρίσεών σας ως &quot;έληξε&quot;. Θα χρειαστεί να επιλέξετε ποιες καταχωρίσεις θέλετε να ζήσετε και να τις στείλετε ξανά προς έγκριση. Ευχαριστώ!

en: Membership Cancelled on %website_url
el_GR: Ακύρωση εγγραφής στο %site_url

en: Hi there,
    Your subscription on %website_url was cancelled because it expired or the recurring payment from the merchant was not processed. All your listings are no longer visible for our visitors but remain in your account.
    Thank you.
el_GR: Γεια σας, Η συνδρομή σας στο %site_url ακυρώθηκε επειδή έληξε ή η επαναλαμβανόμενη πληρωμή από τον έμπορο δεν έγινε επεξεργασία. Όλες οι καταχωρίσεις σας δεν είναι πλέον ορατές για τους επισκέπτες μας, αλλά παραμένουν στο λογαριασμό σας. Ευχαριστώ.

en: Membership Expiration Warning on %website_url
el_GR: Προειδοποίηση λήξης μέλους για% web_url

en: Hi there,
    Your subscription on %website_url will expire in 3 days.Please make sure you renew your subscription or you have enough funds for an auto renew.
el_GR: Γεια σας, Η συνδρομή σας στο %site_url θα λήξει σε 3 ημέρες.Παρακαλώ φροντίστε να ανανεώσετε τη συνδρομή σας ή έχετε αρκετά χρήματα για αυτόματη ανανέωση.

en: Membership Activated on %website_url
el_GR: Η ιδιότητα μέλους ενεργοποιήθηκε στο %site_url

en: Hi there,
    Your new membership on %website_url is activated! You should go check it out.
el_GR: Γεια σας, η νέα σας συμμετοχή στο %site_url είναι ενεργοποιημένη! Θα πρέπει να το ελέγξετε.

en: Free Listing expired on %website_url
el_GR: Η δωρεάν καταχώριση έληξε στο %site_url

en: Hi there,
    One of your free listings on  %website_url has "expired". The listing is %expired_listing_url.
    Thank you!
el_GR: Γεια σας, Μια από τις δωρεάν καταχωρίσεις σας στο %site_url έχει &quot;λήξει&quot;. Η καταχώριση είναι% expired_listing_url. Ευχαριστώ!

en: New Listing Submission on %website_url
el_GR: Νέα καταχώριση καταχωρίσεων στο% web_url

en: Hi there,
    A user has submited a new property on %website_url! You should go check it out.This is the property title %new_listing_title!
el_GR: Γεια σου, Ένας χρήστης έχει υποβάλει μια νέα ιδιοκτησία στο %site_url! Θα πρέπει να πάτε check it out.This είναι ο τίτλος ιδιοκτησίας% new_listing_title!

en: Listing Edited on %website_url
el_GR: Λίστα Επεξεργασμένο στο %site_url

en: Hi there,
    A user has edited one of his listings  on %website_url ! You should go check it out. The property name is : %editing_listing_title!
el_GR: Γεια σου, Ένας χρήστης έχει επεξεργαστεί μία από τις καταχωρήσεις του στο %site_url! Θα πρέπει να το ελέγξετε. Το όνομα της ιδιότητας είναι:% editing_listing_title!

en: Recurring Payment on %website_url
el_GR: Επαναλαμβανόμενη Πληρωμή σε% website_url

en: Hi there,
    We charged your account on %merchant for a subscription on %website_url ! You should go check it out.
el_GR: Γεια σας, χρεώσαμε το λογαριασμό σας στο% εμπόρου για μια συνδρομή στο %site_url! Θα πρέπει να το ελέγξετε.

en: Read more
el_GR: Διαβάστε περισσότερα

en: Updating Plugin: %s
el_GR: Ενημέρωση προσθήκης: %s

en: Return to the Dashboard
el_GR: Επιστρέψτε στον πίνακα ελέγχου

en: The following plugin was activated successfully:
el_GR: Η ακόλουθη προσθήκη ενεργοποιήθηκε με επιτυχία:

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
el_GR: Το προσάρτημα δεν ενεργοποιήθηκε. Για το θέμα αυτό απαιτείται υψηλότερη έκδοση του %s. Ενημερώστε την προσθήκη.

en: Dismiss this notice
el_GR: Απορρίψτε την παρούσα ειδοποίηση

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
el_GR: Υπάρχει ένα ή περισσότερα απαραίτητα ή συνιστώμενα πρόσθετα για εγκατάσταση, ενημέρωση ή ενεργοποίηση.

en: Please contact the administrator of this site for help.
el_GR: Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή αυτού του ιστότοπου για βοήθεια.

en: Update Required
el_GR: Απαιτείται αναβάθμιση

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
el_GR: Το πακέτο απομακρυσμένης προσθήκης δεν περιέχει φάκελο με το επιθυμητό γυμνοσάλιαγκας και η μετονομασία δεν λειτούργησε.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
el_GR: Επικοινωνήστε με τον παροχέα του plugin και ζητήστε του να συσκευάσει το plugin σύμφωνα με τις οδηγίες του WordPress.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
el_GR: Το πακέτο απομακρυσμένης προσθήκης αποτελείται από περισσότερα από ένα αρχεία, αλλά τα αρχεία δεν είναι συσκευασμένα σε ένα φάκελο.

en: TGMPA v%s
el_GR: TGMPA v %s

en: Required
el_GR: Απαιτείται

en: Recommended
el_GR: Συνιστάται

en: WordPress Repository
el_GR: Κατάθεση WordPress

en: External Source
el_GR: Εξωτερική πηγή

en: Pre-Packaged
el_GR: Συσκευασμένο προϊόν

en: Not Installed
el_GR: Μη εγκατεστημενο

en: Installed But Not Activated
el_GR: Εγκαταστήθηκε αλλά δεν ενεργοποιήθηκε

en: Active
el_GR: Ενεργός

en: Required Update not Available
el_GR: Η απαιτούμενη ενημέρωση δεν είναι διαθέσιμη

en: Requires Update
el_GR: Απαιτεί ενημέρωση

en: Update recommended
el_GR: Ενημέρωση συνιστάται

en: Installed version:
el_GR: Εγκατεστημένη έκδοση:

en: Minimum required version:
el_GR: Ελάχιστη απαιτούμενη έκδοση:

en: Available version:
el_GR: Διαθέσιμη έκδοση:

en: No plugins to install, update or activate.
el_GR: Δεν υπάρχουν πρόσθετα για εγκατάσταση, ενημέρωση ή ενεργοποίηση.

en: Plugin
el_GR: Συνδέω

en: Source
el_GR: Πηγή

en: Version
el_GR: Εκδοχή

en: Upgrade message from the plugin author:
el_GR: Αναβάθμιση μηνύματος από τον συγγραφέα της προσθήκης:

en: Install
el_GR: Εγκαθιστώ

en: Update
el_GR: Εκσυγχρονίζω

en: Activate
el_GR: Θέτω εις ενέργειαν

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
el_GR: Δεν επιλέχθηκαν πρόσθετα για εγκατάσταση. Δεν έχουν ληφθεί μέτρα.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
el_GR: Δεν επιλέχθηκαν πρόσθετα που να ενημερώνονται. Δεν έχουν ληφθεί μέτρα.

en: No plugins are available to be installed at this time.
el_GR: Προς το παρόν δεν υπάρχουν διαθέσιμα πρόσθετα.

en: No plugins are available to be updated at this time.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα προσθήκες για ενημέρωση αυτή τη στιγμή.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
el_GR: Δεν επιλέχθηκαν πρόσθετα για ενεργοποίηση. Δεν έχουν ληφθεί μέτρα.

en: No plugins are available to be activated at this time.
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πρόσθετα που να ενεργοποιούνται αυτή τη στιγμή.

en: Plugin activation failed.
el_GR: Η ενεργοποίηση της προσθήκης απέτυχε.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
el_GR: Η διαδικασία εγκατάστασης και ενεργοποίησης ξεκινάει. Αυτή η διαδικασία ενδέχεται να διαρκέσει λίγο σε ορισμένους οικοδεσπότες, οπότε παρακαλούμε να είστε υπομονετικοί.

en: Show Details
el_GR: Δείξε λεπτομέρειες

en: Hide Details
el_GR: Κρύψε τις λεπτομέρειες

en: All installations and activations have been completed.
el_GR: Όλες οι εγκαταστάσεις και οι ενεργοποιήσεις έχουν ολοκληρωθεί.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
el_GR: Η διαδικασία εγκατάστασης αρχίζει. Αυτή η διαδικασία ενδέχεται να διαρκέσει λίγο σε ορισμένους οικοδεσπότες, οπότε παρακαλούμε να είστε υπομονετικοί.

en: All installations have been completed.
el_GR: Όλες οι εγκαταστάσεις έχουν ολοκληρωθεί.

en: Your account is pending approval. Please wait for admin to approve it.
el_GR: Ο λογαριασμός σας εκκρεμεί έγκριση. Περιμένετε να το εγκρίνει ο διαχειριστής.

en: Your account is disabled.
el_GR: Ο λογαριασμός σας έχει απενεργοποιηθεί.

en: Photo
el_GR: φωτογραφία

en: Upload your profile photo.
el_GR: Μεταφορτώστε τη φωτογραφία προφίλ σας.

en: Upload  profile image.
el_GR: Μεταφόρτωση εικόνας προφίλ.

en: *minimum 500px x 500px
el_GR: * τουλάχιστον 500px x 500px

en: User Details
el_GR: Λεπτομέρειες χρήστη

en: Add your contact information.
el_GR: Προσθέστε τα στοιχεία επικοινωνίας σας.

en: First Name
el_GR: Ονομα

en: Last Name
el_GR: Επίθετο

en: Phone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Add your social media information.
el_GR: Προσθέστε τις πληροφορίες των κοινωνικών μέσων ενημέρωσης.

en: Facebook Url
el_GR: Η διεύθυνση URL του Facebook

en: Linkedin Url
el_GR: Link Url

en: Website Url (without http)
el_GR: Διεύθυνση URL της ιστοσελίδας (χωρίς http)

en: Agent Area/Categories
el_GR: Περιοχή / κατηγορίες πράκτορα

en: What kind of listings do you handle?
el_GR: Τι είδους καταχωρήσεις χειρίζεστε;

en: None
el_GR: Κανένας

en: Action Category
el_GR: Κατηγορία δράσης

en: Agent Custom Data
el_GR: Προσαρμοσμένα δεδομένα του παράγοντα

en: Any custom parameters for agent
el_GR: Οποιαδήποτε προσαρμοσμένες παραμέτρους για τον πράκτορα

en: User Param 1
el_GR: Παράμετρος χρήστη 1

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: In what area are your properties
el_GR: Σε ποια περιοχή βρίσκονται οι ιδιότητές σας

en: Add some information about yourself.
el_GR: Προσθέστε μερικές πληροφορίες για τον εαυτό σας.

en: Title/Position
el_GR: Τίτλος / Θέση

en: About Me
el_GR: Σχετικά με μένα

en: Update profile
el_GR: Ανανέωση προφίλ

en: Delete profile
el_GR: Διαγραφή προφίλ

en: Agent Details
el_GR: Λεπτομέρειες του πράκτορα

en: Agent Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Username:
el_GR: Όνομα χρήστη:

en: is not editable
el_GR: δεν είναι επεξεργάσιμη

en: Agent Password
el_GR: Κωδικός πράκτορα

en: Re-type Password
el_GR: Πληκτρολογήστε ξανά τον κωδικό πρόσβασης

en: Member of
el_GR: Μέλος

en: Parameter Label
el_GR: Ετικέτα παραμέτρων

en: Parameter Value
el_GR: Τιμή παραμέτρου

en: Add New Agent
el_GR: Προσθήκη νέου παράγοντα

en: Advanced Search
el_GR: Προχωρημένη Αναζήτηση

en: SEARCH PROPERTIES
el_GR: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΑΚΙΝΗΤΩΝ

en: Search State, City or Area
el_GR: Κατάσταση αναζήτησης, πόλη ή περιοχή

en: Advanced Search
el_GR: Προχωρημένη Αναζήτηση

en: Search Properties
el_GR: Ιδιότητες αναζήτησης

en: Radius:
el_GR: Ακτίνα κύκλου:

en: We found
el_GR: Βρήκαμε

en: results.
el_GR: Αποτελέσματα.

en: Do you want to load the results now ?
el_GR: Θέλετε να φορτώσετε τώρα τα αποτελέσματα;

en: See first results here
el_GR: Δείτε τα πρώτα αποτελέσματα εδώ

en: we found
el_GR: βρήκαμε

en: results
el_GR: Αποτελέσματα

en: We don't have any agents yet!
el_GR: Δεν έχουμε ακόμη αντιπροσώπους!

en: Our Agents
el_GR: Οι πράκτορές μας

en: All
el_GR: Ολα

en: Load More Properties
el_GR: Φόρτωση περισσότερων ιδιοτήτων

en: Agency Reviews
el_GR: Αξιολογήσεις Οργανισμού

en: of
el_GR: του

en: Posted on
el_GR: Δημοσιεύτηκε στις

en: Reviews
el_GR: Κριτικές

en: Update Review
el_GR: Ενημέρωση αναθεώρησης

en: pending approval
el_GR: εν αναμονή έγκρισης

en: Write a Review
el_GR: Γράψτε μια κριτική

en: Your Rating & Review
el_GR: Αξιολόγηση και κριτική σας

en: Review Title
el_GR: Τίτλος κριτικής

en: Your Review
el_GR: Η δικιά σου κριτική

en: Edit Review
el_GR: Επεξεργασία αναθεώρησης

en: Submit Review
el_GR: Υποβολή αναθεώρησης

en: You need to
el_GR: Πρέπει να το κάνετε

en: login
el_GR: Σύνδεση

en: in order to post a review
el_GR: για να δημοσιεύσετε μια κριτική

en: listing
el_GR: λίστα

en: My details
el_GR: Οι λεπτομέρειες μου

en: Member of:
el_GR: Μέλος:

en: About Me
el_GR: Σχετικά με μένα

en: Contact Us
el_GR: Επικοινωνήστε μαζί μας

en: Contact Me
el_GR: Επικοινώνησε μαζί μου

en: Schedule a showing?
el_GR: Προγραμματίστε μια εμφάνιση;

en: Day
el_GR: Ημέρα

en: Time
el_GR: χρόνος

en: Send Email
el_GR: Να στείλετε e-mail

en: Send Private Message
el_GR: Αποστολή ιδιωτικού μηνύματος

en: You can reply to private messages from "Inbox" page in your user account.
el_GR: Μπορείτε να απαντήσετε σε ιδιωτικά μηνύματα από τη σελίδα &quot;Εισερχόμενα&quot; στο λογαριασμό χρήστη.

en: My Listings
el_GR: Οι Καταχωρήσεις μου

en: Agent Reviews
el_GR: Κριτικές πρακτόρων

en: Contact me
el_GR: Επικοινώνησε μαζί μου

en: Your search results
el_GR: Τα αποτελέσματα αναζήτησης

en: Continue Reading
el_GR: Συνέχισε να διαβάζεις

en: Home
el_GR: Σπίτι

en: Archives
el_GR: Αρχεία

en: Change Password
el_GR: Άλλαξε κωδικό

en: *After you change the password you will have to login again.
el_GR: * Αφού αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασης θα πρέπει να συνδεθείτε ξανά.

en: Old Password
el_GR: ΠΑΛΙΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ

en: New Password
el_GR: Νέος Κωδικός

en: Confirm New Password
el_GR: Επιβεβαιώστε τον καινούριο σας κωδικό

en: Reset Password
el_GR: Επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασης

en: Compare
el_GR: Συγκρίνω

en: user id:
el_GR: ταυτότητα χρήστη:

en: Delete Agent
el_GR: Διαγραφή πράκτορα

en: Are you sure you wish to delete
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε

en: Expired
el_GR: έχει λήξει

en: Waiting for approval
el_GR: Αναμονή για έγκριση

en: by
el_GR: με

en: Featured
el_GR: Προτεινόμενα

en: expires on
el_GR: λήγει στις

en: Listed in
el_GR: Καταχωρήθηκε στο

en: Edit property
el_GR: Επεξεργασία ιδιότητας

en: Delete property
el_GR: Διαγραφή ιδιότητας

en: Floor Plans
el_GR: Σχέδια δαπέδων

en: Views Stats
el_GR: Προβολές Στατιστικά

en: Item has 0 views
el_GR: Το στοιχείο έχει 0 προβολές

en: Resend for approval
el_GR: Επαναλάβετε για έγκριση

en: Set as featured,  *Listings set as featured are subtracted from your package
el_GR: Ορίστε ως χαρακτηριστικό, * Οι καταχωρίσεις που έχουν οριστεί ως εμφανίζονται αφαιρούνται από το πακέτο σας

en: Submission Fee
el_GR: Προμήθεια υποβολής

en: Featured Fee
el_GR: Προτεινόμενο τέλος

en: Total Fee
el_GR: Συνολική αμοιβή

en: Pay with Paypal
el_GR: Πληρώστε με Paypal

en: Wire Transfer
el_GR: Μεταφορά καλωδίων

en: Featured  Fee
el_GR: Προτεινόμενο τέλος

en: Upgrade to featured
el_GR: Αναβάθμιση σε χαρακτηριστικά

en: Total number of views:
el_GR: Συνολικός αριθμός προβολών:

en: Developer Reviews
el_GR: Αναθεωρήσεις προγραμματιστών

en: Size:
el_GR: Μέγεθος:

en: Lot Size:
el_GR: Μέγεθος παρτίδας:

en: Property Rooms:
el_GR: Ακίνητα:

en: Property Bedrooms:
el_GR: Υπνοδωμάτια:

en: Property Bathrooms:
el_GR: Μπάνια:

en: Property Status:
el_GR: Κατάσταση ιδιοκτησίας:

en: Property Status
el_GR: Κατάσταση ιδιότητας

en: Property Keyword:
el_GR: Λέξη κλειδί:

en: keyword
el_GR: λέξη-κλειδί

en: full info
el_GR: πλήρεις πληροφορίες

en: map
el_GR: χάρτης

en: Featured Property
el_GR: Προτεινόμενη ιδιοκτησία

en: discover more
el_GR: ανακάλυψε περισσότερα

en: Use the form below to contact us!
el_GR: Χρησιμοποιήστε την παρακάτω φόρμα για να επικοινωνήσετε μαζί μας!

en: Type your message...
el_GR: Πληκτρολογήστε το μήνυμά σας ...

en: Send
el_GR: Στείλετε

en: SAVE CHANGES
el_GR: ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ

en: ADD PROPERTY
el_GR: ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΑΚΙΝΗΤΟΥ

en: click to enable zoom
el_GR: κάντε κλικ για να ενεργοποιήσετε το ζουμ

en: Searching...
el_GR: Ερευνητικός...

en: View
el_GR: Θέα

en: Roadmap
el_GR: Χάρτης πορείας

en: Satellite
el_GR: Δορυφόρος

en: Hybrid
el_GR: Υβρίδιο

en: Terrain
el_GR: Εδαφος

en: My Location
el_GR: Η τοποθεσία μου

en: Prev
el_GR: Προηγ

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: Google Maps Search
el_GR: Αναζήτηση Χαρτών Google

en: Search Parameters:
el_GR: Παράμετροι αναζήτησης:

en: Save this Search?
el_GR: Αποθήκευση αυτής της αναζήτησης;

en: Search name
el_GR: Όνομα αναζήτησης

en: Save Search
el_GR: Αποθήκευση αναζήτησης

en: Login
el_GR: Σύνδεση

en: Properties listed in
el_GR: Ιδιότητες που αναφέρονται στο

en: Website:
el_GR: Δικτυακός τόπος:

en: We Speak:
el_GR: Μιλάμε:

en: Opening Hours:
el_GR: Ωρες λειτουργίας:

en: License:
el_GR: Αδεια:

en: Our Taxes:
el_GR: Φόροι μας:

en: Want to find out more?
el_GR: Θέλετε να μάθετε περισσότερα;

en: Publish Listing with Feature
el_GR: Δημοσίευση καταχώρισης με δυνατότητα

en: One Time
el_GR: Μια φορά

en: Recurring
el_GR: Επαναλαμβανόμενη

en: Video
el_GR: βίντεο

en: Image Gallery
el_GR: Συλλογή εικόνων

en: Sign into your account
el_GR: Συνδεθείτε στο λογαριασμό σας

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης

en: or
el_GR: ή

en: Login with Facebook
el_GR: Σύνδεση με το Facebook

en: Login with Google
el_GR: Σύνδεση με την Google

en: Login with Yahoo
el_GR: Σύνδεση με το Yahoo

en: Create an account
el_GR: Δημιουργία λογαριασμού

en: Retype Password
el_GR: Επανατοποθετήστε τον κωδικό πρόσβασης

en: Select User Type
el_GR: Επιλέξτε Τύπος χρήστη

en: I agree with
el_GR: συμφωνώ με

en: terms & conditions
el_GR: όροι και Προϋποθέσεις

en: A password will be e-mailed to you
el_GR: Ενας κωδικός θα σας αποσταλεί με email

en: Register
el_GR: Κανω ΕΓΓΡΑΦΗ

en: Enter Your Email Address
el_GR: Εισάγετε τη διευθύνση του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας

en: Register here!
el_GR: Εγγραφείτε εδώ!

en: Forgot Password?
el_GR: Ξεχάσατε τον κωδικό;

en: Back to Login
el_GR: Επιστροφή στην σελίδα εισόδου

en: Return to Login
el_GR: Επιστροφή στη σύνδεση

en: See all
el_GR: Δείτε όλα

en: photos
el_GR: φωτογραφίες

en: new message
el_GR: νέο μήνυμα

en: Conversation started by you
el_GR: Η συζήτηση ξεκίνησε από εσάς

en: From
el_GR: Από

en: Subject
el_GR: Θέμα

en: reply to message
el_GR: απάντηση στο μήνυμα

en: delete message
el_GR: διαγραφή μηνύματος

en: From:
el_GR: Από:

en: Send Reply
el_GR: Αποστολή απάντησης

en: Agent list
el_GR: Λίστα αντιπροσώπων

en: Need an account? Register here!
el_GR: Χρειάζομαι έναν λογαριασμό? Εγγραφείτε εδώ!

en: Other units in
el_GR: Άλλες μονάδες σε

en: Available Units
el_GR: Διαθέσιμες Μονάδες

en: Category:
el_GR: Κατηγορία:

en: Rooms:
el_GR: Δωμάτια:

en: Baths:
el_GR: Λουτρά:

en: Size:
el_GR: Μέγεθος:

en: Sort by
el_GR: Ταξινόμηση κατά

en: Price High to Low
el_GR: Τιμή υψηλή προς χαμηλή

en: Price Low to High
el_GR: Τιμή χαμηλή έως υψηλή

en: Newest first
el_GR: Τα νεώτερα πρώτα

en: Oldest first
el_GR: Πρώτα πρώτα

en: Bedrooms High to Low
el_GR: Υπνοδωμάτια Υψηλή προς Χαμηλή

en: Bedrooms Low to high
el_GR: Υπνοδωμάτια Χαμηλά έως υψηλά

en: Bathrooms High to Low
el_GR: Υψηλά έως χαμηλά μπάνια

en: Bathrooms Low to high
el_GR: Μπάνια Χαμηλά έως υψηλά

en: There are no properties listed on this page at this moment. Please try again later.
el_GR: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν καταχωρημένες ιδιότητες σε αυτήν τη σελίδα. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: There are no agents listed on this page at this moment. Please try again later.
el_GR: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν καταχωρημένοι πράκτορες σε αυτήν τη σελίδα. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Load More Listings
el_GR: Φορτώστε περισσότερες καταχωρίσεις

en: Agents in
el_GR: Πράκτορες στο

en: Agencies in
el_GR: Οργανισμοί στο

en: Developers in
el_GR: Προγραμματιστές στο

en: Other Agents
el_GR: Άλλοι πράκτορες

en: View results
el_GR: Δείτε τα αποτελέσματα

en: Property Details
el_GR: Λεπτομέρειες ακινήτου

en: Amenities and Features
el_GR: Παροχές και Χαρακτηριστικά

en: Virtual Tour
el_GR: Εικονικό ταξίδι

en: What's Nearby
el_GR: Τι είναι κοντά

en: Page Views Statistics
el_GR: Στατιστικά προβολών σελίδας

en: Property Reviews
el_GR: Κριτικές ακινήτων

en: Rooms:
el_GR: Δωμάτια:

en: Baths:
el_GR: Λουτρά:

en: ID:
el_GR: ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ:

en: Category:
el_GR: Κατηγορία:

en: beds
el_GR: κρεβάτια

en: details
el_GR: Λεπτομέριες

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Related Posts
el_GR: σχετικές αναρτήσεις

en: delete search
el_GR: διαγραφή αναζήτησης

en: Add Listing
el_GR: Προσθήκη καταχώρισης

en: cancel stripe subscription
el_GR: ακυρώστε τη συνδρομή λωρίδας

en: See Available Packages and Payment Methods
el_GR: Δείτε τα Διαθέσιμα Πακέτα και τις Μέθοδοι Πληρωμής

en: Packages Available
el_GR: Διαθέσιμα πακέτα

en: Unlimited
el_GR: Απεριόριστος

en: listings
el_GR: καταχωρήσεις

en: Images / per listing
el_GR: Εικόνες / ανά λίστα

en: Switch to this package
el_GR: Μεταβείτε σε αυτό το πακέτο

en: Payment Method
el_GR: Μέθοδος πληρωμής

en: make payment recurring
el_GR: κάνει την πληρωμή επαναλαμβανόμενη

en: days
el_GR: ημέρες

en: weeks
el_GR: εβδομάδες

en: months
el_GR: μήνες

en: year
el_GR: έτος

en: years
el_GR: χρόνια

en: Calendar
el_GR: Ημερολόγιο

en: Agency Details
el_GR: Λεπτομέρειες του οργανισμού

en: Agency Name
el_GR: Όνομα του οργανισμού

en: Taxes
el_GR: Φόροι

en: Opening Hours
el_GR: Ωρες λειτουργίας

en: Languages
el_GR: Γλώσσες

en: License
el_GR: Αδεια

en: Agency Area/Categories
el_GR: Περιοχή / κατηγορίες του οργανισμού

en: Agency Location
el_GR: Τοποθεσία του οργανισμού

en: Add some information about your agency.
el_GR: Προσθέστε κάποιες πληροφορίες σχετικά με την εταιρεία σας.

en: Place Pin with Agency Address
el_GR: Τοποθετήστε τον ακροδέκτη με τη διεύθυνση του γραφείου

en: View public profile
el_GR: Προβολή δημόσιου προφίλ

en: Developer Details
el_GR: Λεπτομέρειες προγραμματιστή

en: Developer Name
el_GR: Όνομα προγραμματιστή

en: Developer Area/Categories
el_GR: Περιοχή / κατηγορίες προγραμματιστών

en: Developer Location
el_GR: Τοποθεσία προγραμματιστή

en: Add some information about you.
el_GR: Προσθέστε μερικές πληροφορίες για εσάς.

en: Place Pin with Developer Address
el_GR: Τοποθετήστε τον ακροδέκτη με τη διεύθυνση προγραμματιστή

en: Select what features and amenities apply for your property.
el_GR: Επιλέξτε ποια χαρακτηριστικά και ανέσεις ισχύουν για την ιδιοκτησία σας.

en: Select Categories
el_GR: Επιλέξτε κατηγορίες

en: Selecting a category will make it easier for users to find you property in search results.
el_GR: Η επιλογή μιας κατηγορίας θα διευκολύνει τους χρήστες να σας βρουν περιουσία στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Listed In
el_GR: Εισηγμένη στο

en: Property Description
el_GR: Περιγραφή ακινήτου

en: This description will appear first in page. Keeping it as a brief overview makes it easier to read.
el_GR: Αυτή η περιγραφή θα εμφανιστεί πρώτα στη σελίδα. Η διατήρησή του ως σύντομη επισκόπηση καθιστά ευκολότερη την ανάγνωση.

en: *Title (mandatory)
el_GR: * Τίτλος (υποχρεωτικό)

en: Property Description & Price
el_GR: Περιγραφή ακινήτου και τιμή

en: Adding a price will make it easier for users to find your property in search results.
el_GR: Η προσθήκη μιας τιμής θα διευκολύνει τους χρήστες να βρουν την ιδιοκτησία σας στα αποτελέσματα αναζήτησης.

en: (only numbers)
el_GR: (μόνο αριθμοί)

en: After Price Label (ex: "/month")
el_GR: Μετά την ετικέτα τιμής (πρώην: &quot;/ month&quot;)

en: Before Price Label (ex: "from ")
el_GR: Πριν από την ετικέτα των τιμών (π.χ. &quot;από&quot;)

en: Listing Details
el_GR: Λεπτομέρειες λίστας

en: Add a little more info about your property.
el_GR: Προσθέστε λίγο περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ιδιοκτησία σας.

en: Size in
el_GR: Μέγεθος σε

en:  (*only numbers)
el_GR: (* μόνο αριθμοί)

en: Lot Size in
el_GR: Μέγεθος παρτίδας σε

en: Rooms (*only numbers)
el_GR: Δωμάτια (* μόνο αριθμοί)

en: Bedrooms (*only numbers)
el_GR: Υπνοδωμάτια (* μόνο αριθμοί)

en: Bathrooms (*only numbers)
el_GR: Μπάνια (* μόνο αριθμοί)

en: Owner/Agent notes (*not visible on front end)
el_GR: Σημειώσεις ιδιοκτήτη / πράκτορα (* δεν είναι ορατό στο μπροστινό μέρος)

en: Select Energy Class
el_GR: Επιλέξτε κατηγορία ενέργειας

en: Some energy class description
el_GR: Κάποια περιγραφή ενεργειακής κλάσης

en: Select Energy Class (EU regulation)
el_GR: Επιλογή ενεργειακής κλάσης (κανονισμός της ΕΕ)

en: Energy Index in kWh/m2a
el_GR: Δείκτης ενέργειας σε kWh / m2a

en: Make this listing featured from property list.
el_GR: Κάντε αυτή τη λίστα να εμφανίζεται από τη λίστα ιδιοτήτων.

en: Listing Media
el_GR: Εγγραφή μέσων

en: You can select multiple images to upload at one time.
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε πολλές εικόνες για μεταφόρτωση ταυτόχρονα.

en: Select Media
el_GR: Επιλέξτε Μέσα

en: * At least 1 image is required for a valid submission.Minimum size is 500/500px.
el_GR: * Για την έγκυρη υποβολή απαιτείται τουλάχιστον 1 εικόνα. Το ελάχιστο μέγεθος είναι 500 / 500px.

en:  You can upload maximum %s images
el_GR: Μπορείτε να ανεβάσετε τις μέγιστες %s εικόνες

en: ** Double click on the image to select featured.
el_GR: ** Κάντε διπλό κλικ στην εικόνα για να επιλέξετε χαρακτηριστικό.

en: *** Change images order with Drag & Drop.
el_GR: *** Αλλαγή σειράς εικόνων με Σύρσιμο &amp; Απόθεση.

en: **** PDF files upload supported as well.
el_GR: **** Υποστηρίζεται επίσης η μεταφόρτωση των αρχείων PDF.

en: ***** Images might take longer to be processed.
el_GR: ***** Οι εικόνες ενδέχεται να διαρκέσουν περισσότερο χρόνο για επεξεργασία.

en: manage floorplans
el_GR: διαχειριστείτε τα σχέδια

en: Listing Location
el_GR: Τοποθεσία καταχώρισης

en: Use the button to save your property location on the map as well.
el_GR: Χρησιμοποιήστε το κουμπί για να αποθηκεύσετε την τοποθεσία της ιδιοκτησίας σας και στον χάρτη.

en: *Address
el_GR: *Διεύθυνση

en: Enter address
el_GR: Εισαγάγετε τη διεύθυνση

en: Enter city
el_GR: Πληκτρολογήστε την πόλη

en: Neighborhood
el_GR: Γειτονιά

en: Zip
el_GR: Φερμουάρ

en: Country
el_GR: Χώρα

en: Place Pin with Property Address
el_GR: Τοποθετήστε τον ακροδέκτη με τη διεύθυνση ιδιότητας

en: Latitude (for Google Maps)
el_GR: Latitude (για τους Χάρτες Google)

en: Longitude (for Google Maps)
el_GR: Γεωγραφικό μήκος (για τους Χάρτες Google)

en: Enable Google Street View
el_GR: Ενεργοποιήστε την οδό Google Street View

en: Google Street View - Camera Angle (value from 0 to 360)
el_GR: Google Street View - Γωνία κάμερας (τιμή από 0 έως 360)

en: Slider Option
el_GR: Επιλογή διαφάνειας

en: Slider type
el_GR: Τύπος ρυθμιστικού

en: Select Property Status
el_GR: Επιλέξτε Κατάσταση ιδιότητας

en: Highlight your property.
el_GR: Επισημάνετε την ιδιοκτησία σας.

en: normal
el_GR: κανονικός

en: Subunits
el_GR: Υπομονάδες

en: Select what properties you wish to show as subunits from those published.
el_GR: Επιλέξτε ποιες ιδιότητες θέλετε να εμφανίζονται ως υπομονάδες από αυτές που έχουν δημοσιευτεί.

en: Enable
el_GR: επιτρέπω

en: Select Subunits From the list:
el_GR: Επιλέξτε Υπομονάδες Από τη λίστα:

en: Video Option
el_GR: Βίντεο επιλογή

en: Add just the video ID from the vimeo or youtube url.
el_GR: Προσθέστε μόνο το αναγνωριστικό βίντεο από τη διεύθυνση vimeo ή το url του YouTube.

en: Video from
el_GR: Βίντεο από

en: Embed Video id:
el_GR: Ενσωμάτωση αναγνωριστικού βίντεο:

en: Paid submission
el_GR: Αμειβόμενη υποβολή

en: This is a paid submission.
el_GR: Αυτή είναι μια πληρωμένη υποβολή.

en: Price:
el_GR: Τιμή:

en: Featured (extra):
el_GR: Προτεινόμενα (επιπλέον):

en: Copy/paste the iframe code of your property video tour.
el_GR: Αντιγράψτε / επικολλήστε τον κώδικα iframe της περιήγησης βίντεο ιδιοκτησίας σας.

en: Virtual Tour:
el_GR: Εικονικό ταξίδι:
